Home / Ev Aletleri / Kahve Makineleri Çeşitleri
Kahve Makineler

Kahve Makineleri Çeşitleri

Kahve Makineleri Çeşitleri Satın aldığınız kahve makinesi türü genel tecrübenizde büyük değişiklik yaratabilir. Kullanabileceğiniz birçok seçenek var ve hangi türün en iyi olduğu üzerinde net bir görüş birliği yok, hepsi de bir zevk meselesi ve durumunuz ve bütçeniz için en iyi neyin işidir. Farklı kahve makinesi tiplerine bir göz atalım.

Damla Kahve Makinesi

En İyi Kahve İçiyor musun ?

Otomatik damla kahve makinesi olarak da adlandırılan kahve birası, dünya çapında evlerde bulacağınız en yaygın kahve makinesi türüdür. Bu tür kahve makinesi birçok şekil ve boyutta olabilir, ancak birilerinin bir fincan kahve yapma konusundaki konuşmalarını duyduğunuzda (örneğin bir kerede birkaç fincan) bir kahve kullanıyor olacaklardır.

Bu tanıdık makinelerin kullanımı çok kolaydır. Öğütülmüş kahvenizi seçerek bir kahve filtresi yükleyin, ayırdığınız yere koyun, su ekleyin ve kahve makinesini başlatın. Bazı damla kahve makineleri için bu işlem daha da kolay. Kahveyi tercih ettiğiniz kadar güçlü hale getirebilir ve tamamlanıncaya kadar doldurma için tencereye dönebilirsiniz (veya artık tatma standartlarınızı karşılayacak kadar taze değil). Bu damla kahve makineleri sadece evlerde yaygın değildir, ayrıca ofis molası odalarında ve birçok restoran türünde en çok göreceğiniz tiplerdir .

Bu tür bir kahve makinesi satın almak için uygun fiyatlı değil, aynı zamanda kullanımı uygun fiyatlı. Filtreler satın almak ucuzdur ve uzun süre dayanır. Ve öğütülmüş kahveler her ikisi de oldukça ucuza gelir (ikincisinin daha üst düzey markalarında savunma yapmayı seçmedikçe). Ayrıca bütün fasulye kahvelerini satın alabilir ve kendiniz öğütmek için

Kahve değirmeni kullanabilirsiniz

Yararları:
Son derece kolay kullanılır.
Günlük olarak satın almak ve kullanmak için uygun fiyatlı.
Çok uygun, çünkü bir kere de bir kahveli kahve yapar.
Farklı modeller, şekiller, boyutlar ve markalar için birçok seçenek.
Tat tomurcuklarınız için en iyi tat veren kahveyi demlemekte kolay esneklik sunar.
Akılda tutmak:
Sadece temel kahveyi yapar. Hiçbir şey fantezi değildir ve muhtemelen espresso içeceklerini tercih edenler için tatmin edici olmayacaktır.
Bir sürü şey yapar. Bir yarar sağlarken, bir sürü kahveyi boşa harcadığınız durumlar olabilir.

Tek Servislik Kahve Makinesi

Piyasadaki en yeni kahve üreticilerinden biri olan tek servisli kahve makineleri bazen de pod kahve makinesi olarak adlandırılır, çünkü kahve yaparken kullandığınız budur – tekli pod veya K-fincanlar . Kişisel tercihlerinizi karşılamak için özel olarak hazırlanmış çeşitli tatlardan pod’lar satın alabilir ve daha sonra onları makinede bırakıp su ekleyip demlemek mümkündür.

Otomatik damla kahve makineleri zaten kullanışlı ve kullanımı kolaydı, fakat tek servisli modeller daha da fazla. Dağınık kahve gerekçeleri veya filtreler hakkında endişelenmenize gerek yok, bu nedenle daha geleneksel bira yapımı yapmak için ortak olan birkaç adım atlayın. Kap sana kahveyi verdiği için daha az temizlik de var, ancak tahıl içeride kalıyor.

Tüm masraflar özelliklere ve markalara göre değişirken tek servisli kahve makineleri satın alma konusunda uygun olma eğilimindedir, ancak zamanla kullanmak daha pahalı olabilir. Bu tür makinelerde kullandığınız bölmeler sadece bir çuval kahve çekirdeği veya öğütülmüş kahve satın almaktan daha pahalı olma eğilimindedir.

Bazı tek hizmetli modellerde ek kapılar bulunması nedeniyle tek tek bölmeleri atlayıp kendi kahve alanlarınızı yüklemenize izin verdiği için bu durumun sizi durdurmasına izin vermeyin. Bu, uzun vadeli maliyetleri dengelemek için yardımcı olsa da, potansiyel olarak günlük

Temizlemeniz gereken karmaşa yaratabilir

Yararları:
Son derece kolay kullanımı ve temizliği.
Bu tür kahve makinesi genellikle çok uygun.
Kahve çekirdeği pek çok lezzete sahiptir.
Bir seferde sadece bir fincan içmek isterseniz daha az kahve israfı.
Ofisler için harika, iş arkadaşlarınızın kahveleri kendi zevkinize tam olarak uyardığı için.
Doğru çaydanlık alırsan, çay da demlenir.

Bireysel bölmeleri satın almak zamanla pahalıya gelecektir. Çevre için büyük değil, çünkü K-bardaklarının sürekli kullanılması ve atılması zamanla plastik çöp üretecektir. Kahve yapmak için kullanılan en geleneksel yöntemlerden biri olan Fransız basını , kesinlikle düşük teknolojiye sahip, ancak yine de kullanımı basittir. İstediğiniz kahve tozu miktarını dökün, kaynar su ekleyin ve zemini dibe zorlamak için cihazın kapağını aşağı bastırın.

evde kendi kahvenizi hazırlamanız için mevcut en ucuz kahve makinelerinden biridir. Sadece filtreler satın almayı atlamakla kalmaz, kesinlikle elektrik kullanmaz. Satın aldığınız ebat ve markaya bağlı olarak, cihazın fiyatı 10 $ ‘dan az olabilir.

Fransız basınında üretilen kahve, özellikle de doğru miktarda demlenmesine izin vermezseniz, diğer seçeneklerden daha lezzetlidir. Ve bardağınızda yüzen bazı gevşek zeminler elde etme olasılığınız daha yüksek.

Tutumlu olmakla birlikte bariz bir seçim olsa da, sabah kadehleri ​​kalitesiyle ilgili olanlar için en iyi seçeneği vermeyebilir.

Yararları:
Bu tür kahve makinesi en uygun fiyat seçeneğidir.
Cihaz satın alındığında çok az masraf.
Kullanımı son derece basittir.
Hiçbir filtre veya elektrik gerekmez.
Akılda tutmak:
Kahve içinde yüzen daha fazla yer kalabilir.
Tatınızı nasıl istediğinizi görmek için zamanlamayı doğru bir şekilde almanız gerekir.

Espresso Makineleri

Espresso yapıcılar , kahve makinesi dünyasının “spor otomobilleri” dir. Eğer ciddi bir kahve meraklısıysanız espresso muhtemelen tercih edilen tipinizdir. Espresso üreticileri, marka ve özelliklere dayalı olarak geniş yelpazede bulunurken neredeyse her zaman fiyat aralığının üst sınırına giriyor ancak günlük fincan değerini gerçekten değerlendirecek olanlar için fark kesinlikle buna değer.

Espresso üreticileri genellikle daha güçlü ve daha flavorful olan daha küçük miktarlar üretirler (bir bardağa karşı bir şans düşünün). Bununla birlikte, oradaki makul espresso makinesi, kapuçino, macchiattos ve lattes gibi çeşitli içecekler hazırlamanıza izin verecektir. En yaygın modeller aynı anda tek bir espresso çekmenizi sağlayacak, ancak bir seferde iki kez espresso yapmak daha yaygın hale geliyor.

Satın alma kararınızı daha da karmaşık hale getirmek için seçebileceğiniz çok çeşitli özellikler, markalar ve espresso makineleri türleri vardır. Bir espresso makinesinin eviniz için en iyi kahve makinesi olduğunu düşünüyorsanız , satın almadan önce alıcı kılavuzumuzu okumanızı öneririz .

Yararları:
Espresso makineleri en meraklılarına göre en yüksek kalitede kahve üretir.
Kapuçino, lattes, mochas ve macchiatos gibi kahve dükkanlarında sıklıkla gördüğünüz içecek türlerini yapma imkanı sunar.
Tezgahlarınızda bulunması çekici bir mutfak aleti.
Son derece kolay kullanılır.
Akılda tutmak:
Genellikle, bu piyasadaki en pahalı kahve makinesi olacaktır.
Her seferinde küçük miktarlar yapar, yalnızca bir fincan veya fincanın tamamı.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi