Home / Cep Telefonu / iPhone Se Pil Ömrü Neden Kısa

iPhone Se Pil Ömrü Neden Kısa

iPhone Se Pil Ömrü Neden Kısa Birçok iPhone SE sahipleri, pillerinin beklenenden daha hızlı tükenmekte olduğunu ya da pilin ne kadar süre dayanacağından hayal kırıklığına uğradığını fark ettiler.

iPhone Se Pil Ömrü Neden Kısa

iPhone Se Pil Ömrü Kısa Ne Yapmalıyım?

Pil ömrünü uzatmak için bu ek ipuçlarına göz atın.

  • Ayarlar> Pil’te hangi uygulamaların en fazla tükenmekte olduğunu görmek için Pil Kullanımınıza bakın. Arka planda çalışan uygulamalar gibi en büyük suçlu uygulamalar için ayarlarınızı değiştirin. Pil Kullanımı üzerine dokunulduğunda, uygulamaların ne kadar süreyle kullanıldığı ve arka planda ne kadar süre etkin oldukları açığa çıkar.
  • Ayarlar> Pil’te Düşük Güç Modu’nu etkinleştirmeyi düşünün. Posta getirme, arka plan uygulaması yenileme ve otomatik indirmeler gibi bazı özellikleri kapatır. Uygulama yenileme ayarlarını yalnızca ayarlamak istiyorsanız, Ayarlar> Genel> Arka Plan Uygulaması Yenile’ye dokunun.
  • Konum Hizmetleri, yaklaşık konumunuzu belirlemek için GPS ve Bluetooth kullanır. Buna ihtiyacınız yoksa, Ayarlar> Gizlilik bölümüne giderek kapatın.
  • Değerli dosyaları yedekleyin ve iPhone SE’nizi fabrika ayarlarına sıfırlayın, ardından yedekleme olmadan geri yüklemeden yeni bir telefon gibi ayarlayın. Pil ömrü daha iyi olursa, yedeklemenizi kullanarak geri yükleyin. Sorun geri gelirse, bu yedeklemeyi kullanmaktan vazgeçmeniz veya üçüncü taraf uygulamalarını silmeniz gerekebilir.
  • Yukarıda bahsedilen önerilerden hiçbiri sorunu çözmezse, telefonunuzu yenilemek veya onarmayı öğrenmek için Apple Destek’e başvurun, bir Apple Store’a gidin veya bir Apple Yetkili Hizmet Sağlayıcısı ziyaret edin.

Dikkatinizi Çekebilir

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için Eğer işlemci mobil cihazınızın beyni ise, o zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi