Home / Cep Telefonu / IPhone Dokunmatik Ekran Çalışmıyor ?

IPhone Dokunmatik Ekran Çalışmıyor ?

IPhone Dokunmatik Ekran Çalışmıyor ? IPhone dokunmatik ekranınız çalışmadığında hayal kırıklığına uğramak doğaldır. IPhone’unuzu, arama yapmaktan, resimler arasında gezinmeye kadar her şey için kullanıyorsunuz, ancak “dokunmatik ekran sorunlarınız” ın sizi hayal kırıklığına uğratmasına izin vermeyin.

Dokunmatik Ekranı Onarma

Bu makalede, iPhone’unuzdaki dokunmatik ekranın neden çalışmadığını , eve sabitlenebilecek sorunları nasıl düzeltebileceğinizi ve söz konusu olduğunda bazı harika onarım seçeneklerini önereceğim. IPhone touch ekranınızın çalışmasının durmasının bir çok nedeni var. Neyse ki, bu sorunları düzeltmek için birçok yol var.

IPhone Touch Ekranım Neden Yanıt Vermiyor?

Yapmamız gereken ilk şey , iPhone dokunmatik ekranınızın nedenini bulmaktır. Genellikle, iPhone ekranınızın dokunma işleminin ( sayısallaştırıcı olarak adlandırılır ) fiziksel kısmının düzgün çalışmayı durdurması ya da iPhone yazılımınız gereken şekilde donanımı “konuşması” durduğunda sorun ortaya çıkar. Başka bir deyişle, bir donanım veya yazılım sorunu olabilir ve bu makalede size yardımcı olacağım.

dokunmatik ekran çalışmıyor

Sorun giderme iPhone yazılımı sorunları genellikle hiçbir şeye mal olmaz. Ekranınızı vantuzlarla bastırmaktan daha kolay (lütfen bunu yapmayın). Bu nedenle, yazılım düzeltmeleri ile başlayacağız ve yapmanız gereken fiziksel sorunları düzeltmeye devam edeceğiz.

Damlalar ve dökülmelerle ilgili bir not: Eğer iPhone’unuzu yakın zamanda düşürdüyseniz, bir donanım problemi, dokunmatik ekran sorunlarınız için sorumlu olmaktır – ancak her zaman değil. Gelen ve giden yavaş uygulamalar ve sorunlar genellikle yazılım sorunlarından kaynaklanır.

iphone dokunmatik ekran çalışmıyor

Dokunmatik ekranınız bazen çalışıyorsa , okumaya devam edin. Hiç işe yaramıyorsa, iPhone’unuzun Tümüne Dokunmaya Yanıt Vermediği Zaman adlı aşağıdaki bölüme geçin .

Yazılım Sorunları ve iPhone Dokunmatik Ekran

Telefonunuza nasıl hareket edeceğini söyleyen yazılımla ilgili bir sorun, iPhone dokunmatik ekranınızın çalışmamasına neden olabilir. IPhone dokunmatik ekranınız çalışmıyorsa sorunlu yazılımı sıfırlamaya yardımcı olabilir.

Belirli bir uygulamayı kullandığınızda dokunmatik ekranınız yanıt vermiyor mu? Bu uygulama suçlu olabilir. Kaldırma ve yeniden yüklemeyi deneyin. Bir uygulamayı kaldırmak için:

IPhone’unuzun ana ekranında uygulamayı bulun. Ana ekranı aşağıya bakın ne:
Tüm ikonlar sallanmaya başlayana ve simgenin sol üst köşesinde bir “X” olana kadar parmağınızı uygulama simgesinin üzerinde basılı tutun.
Uygulamayı iPhone’unuzdan kaldırmak için “X” e ve ardından Sil’e dokunun.

Uygulamayı yeniden yükledikten sonra iPhone dokunmatik ekranınız çalışmıyorsa, uygulama geliştiricisine bir mesaj gönderin. Sorun için bir düzeltme yapabilir veya zaten bir çözüm üzerinde çalışabilirler.

Uygulama Geliştiricisine Nasıl Mesaj Gönderiyor?

  1. App Store’u açmak için dokunun .
  2. Ekranın altındaki Arama’ya  dokunun  ve uygulamayı arayın.
  3. Uygulama hakkındaki ayrıntıları açmak için uygulama simgesine dokunun  .
  4. Aşağıya kaydırın ve Geliştirici Web Sitesine dokunun  . Geliştiricinin web sitesi yüklenecek.
  5. Geliştiricinin web sitesinde bir iletişim formu veya e-posta adresi arayın. Geliştiricinin tuzlarına değdiğini bulmak zor olmamalı. Uygulamalarıyla ilgili sorunlardan haberdar olduğunuzda iyi geliştiricilerin bunu takdir ettiğini unutmayın!

uygulama geliştirici web sitesine git

IPhone Tümünü Dokunmaya Yanıt Vermediğinde

Birden çok uygulamada meydana gelen dokunmatik ekran sorunları veya bir uygulamanın açık olmaması iPhone yazılımının yazılımındaki sorunlardan kaynaklanabilir. İyi bir ilk sorun giderme adımı iPhone’unuzu kapatıp tekrar açmaktır, ancak dokunmatik ekranınız çalışmadığında bunu yapmak zor! Bunun yerine, bir sıfırlama yapmamız gerekecek . İşte nasıl:

IPhone’unuz normal şekilde kapanmayacaksa veya iPhone’unuzu kapatıp tekrar açtığınızda sorun çözülmez – sabit bir sıfırlama yapmayı deneyin. Bunu yapmak için Güç ve Ev Düğmelerini aynı anda basılı tutun . Apple logosu ekranda belirene kadar birkaç saniye bekleyin ve bırakın.

Bir iPhone 7, 7 Plus, 8 veya 8 Plus’ta, güç düğmesi ve ses azaltma düğmesine , Apple logosu ekranda görülene kadar birkaç saniye basılı tutarak sabit bir sıfırlama gerçekleştirilir .

Donanım sıfırlaması aniden iPhone’da arka plan süreçlerinin tüm durur ve olabilir yazılım sorunlarına neden. Genellikle değil ama iyi bir fikirdir  Eğer yalnızca bir donanım sıfırlaması yapmak gerek için .

Dokunmatik Ekranım Hala Çalışmıyor!

IPhone dokunmatik ekranınız hala size sorun veriyor mu? Ardından iPhone’unuzu orijinal ayarlarına geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olun. IPhone’unuzu bir bilgisayara takıp iTunes çalıştırarak veya iCloud’u kullanarak bunu yapabilirsiniz.

Bir DFU (Varsayılan Ürün Yazılımı Güncellemesi) geri yüklemesi gerçekleştirmenizi tavsiye ederim. Bu geri yükleme, geleneksel bir iPhone geri yüklemesinden biraz daha kapsamlı. Bunu yapmak için iPhone’unuza, bilgisayara takmak için bir kabloya ve iTunes’un en son sürümüne ihtiyacınız olacaktır.

 

Dikkatinizi Çekebilir

IPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 arasındaki farklar

IPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 arasındaki farklar

IPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 arasındaki farklar tüm farklılıklar nelerdir? Apple neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi