Home / Cep Telefonu / İphone Apple Format Atma Reset fabrika ayarları

İphone Apple Format Atma Reset fabrika ayarları

iphone fabrika ayarlarına döndürme

İphone Apple Format Atma Reset fabrika ayarları  iPhone 6, iPhone 5, iPhone 4 ve iPhone 3 serisi telefonlara format atma ve fabrika ayarlarına döndürme işlemi nasıl yapılır.

Apple satış rekorları kıran telefonu iPhone  format nasıl atılır. Eğer bir iPhone sahibiyseniz ve cihazınızda yavaşlama, donma ve takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız format atıp, fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır. Ancak bu işlemi yapmadan önce bilgisayara kuracağınız iTunes programı üzerinde cihazdaki tüm bilgileri yedekleme  gerekiyor.

Fabrika ayarlarını yeniden oluşturma

Telefon yavaş çalışırsa veya başka bir şekilde normal çalışmazsa, bazı durumlarda telefonu fabrika ayarlarına sıfırlaman yardımcı olabilir. Bu durumda, telefonda kendinizin oluşturduğu yapılandırmalar silinir. Çünkü fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi kalıcı olarak siler. iTunes programını buraya tıklayarak indirin ve bilgisayarınıza kurun.

İphone Apple Format Atma Reset fabrika ayarları

iPhone Yeniden Başlatma ve Sıfırlama

iPhone’a format atmadan önce veri ve dosyalarınızı yedeklediğiniz den emin olun. iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, İphone 5S, iPhone 5C tüm modellerde formatlama işlemi aynı düzende çalışır.

iPhone’u ilk aldığınız hale getirmek için 

İşlemimize başlamadan önce iphone’u komple kapatıyoruz. Kapalı konumda iken Öncelikle bilgisayarınızdan iTunes’i açın. Home tuşuna (yuvarlak tuş) basılı tutun ve tutarken usb kabloyu takın. Ekran açılacak. Telefonunuz tanındıktan sonra iTunes ekranından RECOVERY MOD (geri yükle) tıkladıktan sonra işlem tamamen tamamlanana kadar bekleyin.

İphone  Tüm içeriği ve ayarları silme

Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve daha sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil düğmesine dokunun. iPhone’u sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra içeriklerin tümü, bilgileriniz ve ayarlar silinir.  iPhone yeniden ayarlanıncaya dek kullanılamaz.

İphone Tüm ayarları sıfırlama

Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Tüm Ayarları Sıfırla düğmesine dokunun. Tüm tercihleriniz ve ayarlarınız sıfırlanır.

iphone fabrika ayarlarına döndürme

İphone Ağ ayarlarını sıfırlama

Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ağ Ayarlarını Sıfırla düğmesine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırladığınızda daha önce kullanılan ağların listesi ve bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmemiş VPN ayarlarınız silinir. Wi-Fi kapatılıp yeniden açılır ve bağlı olduğunuz ağlarla bağlantınız kesilir. Wi-Fi ve “Ağlara Katılmadan Sor” ayarları açık kalır.

Bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmiş VPN ayarlarını silmek için Ayarlar > Genel > Profil bölümüne gidin ve daha sonra profili seçip Sil’e dokunun. Bu işlem, profil tarafından sağlanan diğer ayarları veya hesapları da siler.

İphone Tüm ayarları sıfırlama

İphone Klavye sözlüğünü sıfırlama

Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Klavye Sözlüğünü Sıfırla düğmesine dokunun. Yazarken iPhone’un önerdiği sözcükleri reddederek klavye sözlüğüne sözcükler eklersiniz. Düzeltmeyi reddetmek ve sözcüğü klavye sözlüğüne eklemek için sözcüğe dokunun. Klavye sözlüğünü sıfırlama, eklediğiniz tüm sözcükleri siler.

İphone Ana Ekran yerleşimini sıfırlama

Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla düğmesine dokunun.

İphone  Konum uyarılarını sıfırlama

Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun. Konum uyarıları, uygulamalar tarafından yapılan Konum Servisleri  kullanma istekleridir. iPhone, uygulamanın Konum Servisleri ilk kullanmak isteyişinde uygulama için bir konum uyarısı sunar. Yanıt olarak Vazgeç dokunursanız, istek bir daha sunulmaz. Her uygulama için isteği almak amacıyla konum uyarılarını sıfırlamak için, Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.

 

Dikkatinizi Çekebilir

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için Eğer işlemci mobil cihazınızın beyni ise, o zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi