Home / Cep Telefonu / iPhone 8 kablosuz şarj özelliği

iPhone 8 kablosuz şarj özelliği

iPhone 8 kablosuz şarj olacak

iPhone 8 kablosuz şarj özelliği , Ortaya çıkan bilgilere göre Apple, resmi olarak Kablosuz Güç Konsorsiyumu üyesi olduğunu doğruladı. Uzun süredir Apple’ın yeni iPhone modellerinde kablosuz şarj özelliğine yer vereceği gündeme geliyordu ancak şu ana kadar tanıtılan hiçbir iPhone modeli dahili olarak kablosuz şarj özelliğini kullanıcılara sunmadı. Artık iPhone’larda kablosuz şarj desteği olmayacağı konuşulurken son aylarda gelen haberler tekrar iPhone 8’in kablosuz şarj ile geleceğini işaret ediyordu.

Şu aralar teknoloji gündeminin en önemli başlıklarından birisi de Apple’ın önümüzdeki dönemde satışa sunmayı planladığı iPhone 8.iPhone 8’in tanıtılmasına daha uzun bir süre olmasına karşın, telefonla ilgili sürekli yeni bir sızıntı ile karşılaşıyoruz. Bu sızıntılardan sonuncusu ise iPhone 8’in sahip olacağı şarj teknolojisi üzerine.

iPhone 8 kablosuz şarj özelliği

İPhone 8 kablosuz şarj aleti ücretli olacak

Dünyanın önde gelen Apple analistlerinden biri olan Ming-Chi Kou’nun iddialarına göre iPhone 8 kablosuz şarj özelliği ile gelecek. Aslında buraya kadar her şey normal. Zira daha önce de iPhone 8’in kablosuz şarj özelliği ile geleceği çeşitli forumlarda yazılıp, çizilmişti. Kou’nun iddialarını diğerlerinden farklı kılan yönü ise, Apple’ın artık iPhone kutusuna lightling kablo yerleştiremeyeceğini söylemesi.Bir diğer iddia ise bu kablosuz şarj apara tının, iPhone’dan ayrı satılacak olması.

Alışık olduğumuz kablosuz şarj cihazlarından farklı bir çalışma sistemine sahip olan bu aparat sayesinde, telefonumuz elimizde de şarj olmaya devam edebilecek.Yani Samsung’un kablosuz şarj teknolojisi gibi, telefonu bir modüle yerleştirmek zorunda kalmayacağız.Her iki durumda da bu teknoloji bize pahalıya mal olacak gibi görünüyor. Zira şu aralar kulislerde iPhone 8 fiyatının 1000 dolar civarında olacağı konuşulmakta. Yine de en doğrusu, Apple lansmanını beklemek olacaktır.Kaynak: iPhone 8 kablosuz şarj özelliği ile gelecek

Dikkatinizi Çekebilir

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için Eğer işlemci mobil cihazınızın beyni ise, o zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi