Home / Cep Telefonu / İphone 7 Isınma Sorunu

İphone 7 Isınma Sorunu

iOS 10 Sonrasında Aşırı Isınma

İphone 7 Isınma Sorunu Öncelikle doğru bir şekilde iOS 10 yükseltmesi yaptığınıza emin olmanız gerekiyor. iOS 10 yükseltmesini doğru yaptığınıza emin olduktan sonra ise telefonunuzun ısınabilir. Sadece yükseltme kısmında değil yükseltme işleminden sonrada bir süre telefonun ısınması devam edebilir. Bu durum aslında işletim sisteminin güncellemeden sonra uygulama güncellemelerine devam etmesinden kaynaklanıyor. Yani bir nevi uygulamaların iOS 10 için güncellemeleri ve uyum denetimleri devam ediyor.

iPhone 7 Plus kullanıcıları, telefonunun ısınmasıyla birlikte kameradaki renk dengesinin bozulduğunu iddia ediyor. Apple’ın en yeni akıllı telefonu iPhone 7 Plus ilk piyasaya çıktığında telefonun yazılım tarafında hataları olduğunu ve bu hataların bir süre sonra giderildiğini görmüştük ancak gün geçtikçe telefonda minik de olsa bazı yeni hatalar meydana gelmeye devam ediyor.

iphone-7-isinma-sorunu

Bu durumda da ekstra performans harcandığı için telefonun ısınması normal. Arka planda devam eden güncellemeleri engellemek için ise ayarlar kısmından gizlilik>tanılar ve kullanım yoluna giderek otomatik göndermeyi devre dışı da bırakabilirsiniz. Yaşanan ısınma sorunun güncellemelerin bitmesi durumunda kısa bir süre sonra normale dönmesi gerekiyor. Eğe ısınma sorunu kalıcı olursa bu durumda ise Apple servisine ulaşabilirsiniz.

iPhone Neden Isınır  ?

Uzun telefon görüşmelerinde  Uzun süreli video izlemesinde cihazın çok ısındığını göreceksiniz. Uzun süreli oyun oynamalarında. Ekran parlaklığının ve hücresel verinin acık olduğunda. iPhone Isınma Sorunu Nasıl Engellenir ?

iPhone cihazınızın ısınma sorununu ortan kaldırmak için yapmanız gerekenler. iPhone’unuzu fazla zorlayacak uygulamalar yüklememek. iPhone cihazının ekran parlaklığını en yüksekte kullanmamak. iPhone’unuz şarj halindeyken oyun veya görüşme yapmaktan kaçının çünkü bu olay cihazınıza zarar verir ve aşırı ısınmaya neden olur.

Bazı duyumlarda göre iPhone cihazınız çok ısındığında patlaması gibi duyumlar vardır. Peki bu olayın aslı var mı ?

Apple bu konu hakkında kesin bir açıklama yapmadı fakat haberlerde duyduklarımızla gerçek bir olay olduğu göz önündedir. Çünkü pil ısınması sonucunda batarya patlaması gerçekleşme ihtimali çok yüksektir lütfen dikkatli bir şekilde kullanınız.

iPhone ısınma garanti kapsamına girip girmemesi duruma göre değişmektedir. Onun detaylarını Apple Store Randevu alarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. iPhone ısınması normal mi ? Eğer telefonunuz belli bir yaşı geçtiyse normaldir. iPhone aşırı ısınma olması şarjı çabuk bitirmektedir.Belli bir zaman sonrada iPhone batarya ısınması yaşabilirsiniz.

iPhone aşırı ısınma problemi çözümü

Eğer iOS sürümünüz güncel değilse güncelleyin. Çünkü Apple, yayınladığı birkaç güncellemede özellikle aşırı ısınma sorunlarını çözmek istedi. iPhone telefonunuzu kılıf içinde kullanıyorsanız, şarj ederken kılıftan çıkarınız. Özellikle şarj sırasında cihaz ısınacaktır. iPhone Wi-fi kullanırken daha az kaynak tüketir. Daha az ısınır. Bu yüzden eğer Wi-Fi olan bir ortamdaysanız, 3G-4.5 G değil de Wi-Fi kullanmaya dikkat edin.

iPhone’unuzu Araba kullanırken, ön konsola koymayın. Arabada kesinlikle iPhone unutmayın. Kullanmadığınız zamanlarda; Bluetooth, Wi-Fi, Haritalar, Konum servislerini kapatın. Şarj ederken, soğuk mekanları tercih edin. Büyük oyunları, uzun süre kullanmaktan kaçının.

Dikkatinizi Çekebilir

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için Eğer işlemci mobil cihazınızın beyni ise, o zaman …

4 comments

  1. Mevlüt

    Onu yapma bunu yapma!!! Iphone olmasının ne anlamı kalıyo o zaman!!! Ben ısınmasın kasmasın diye ıphone aldım sen gelmiş şunu yapmaktan kaçın bunu yapmamaya dikkat et vs vs zırvalıyon burda

  2. Mesut

    Ulan biz bu telefona 5000 tl yi ısınmasın kasmasın donmasın diye verdik meğer ıphone daha berbatmış bunu satıp mi 8 alıcam başlarım böle telefona ya

  3. Ya bu telefonda oyun oynamicaksam niye aldım abi alla alla ya bu performansı sağlayacak bi telefın yapmıyolarsa kullanıcıların suçune bir daha iphone almayın yaa gerçekten kapalı kutu ne olduğunu bile anlamıyosun yançok kötü bi telefon allah kahretsin böyle telefonu

  4. Ali

    Bıktık bee bu sorundan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi