Home / Cep Telefonu / iPhone X’in Face ID’si Kandırılabilir mi?

iPhone X’in Face ID’si Kandırılabilir mi?

Yeni iPhone X’in en ilginç özelliklerinden biri, TrueDepth teknolojisine sahip ön kamera . Ve bu seçenekle, telefonun kilidini açmak için parmak izi kullanmak için günler vardı; Artık ekrana bakmanız yeterlidir ve Face ID yüzünüzü tanıyacaktır.

Ancak, yeni iPhone X’in önündeki sensörlerin ve kameraların bir başka avantajı var: Animojis veya animasyonlu emojis . Yani, yeni telefonunuzu varsa veya hala bekliyoruz olsun, biz nasıl açıklamak için oluşturmak bir basit yolu bir iPhone X Animojis ve nasıl için Face ID kilidini.

Face ID ile Ekran Kilidi Nasıl Açılır?

Şimdi, telefonunuzun kilidini açmak bakmak kadar basit. Fakat bu değişiklik sadece estetik değil, ama sözde bu teknoloji daha güvenlidir. Apple’a göre , Face ID, bir milyonda bir yanlış pozitif bir oranı var, Touch ID 50.000’de birinde. Ancak güvenlik şirketi Bkav’a göre , bazıları bir maskeyle Face ID’yi aldatabiliyorlardı.

Face ID ile Ekran Kilidi Nasıl Açılır?

iPhone X’in Face ID Nasıl Aktifleştirilir?

Şimdi, iPhone X’inizin kilidini açmayı görelim. Yapmanız gereken ilk şey, profilinizi Face ID’ye tanımaktır . Telefonun ilk yapılandırması sırasında, bu işlevi gerçekleştirmeniz istenir; bu, telefonun yüzünüzün önünde tutulması ve başınızın dairesel hareketlerle çevrilmesi anlamına gelir; böylece yüzünüzün farklı açılarını yakalayabilirsiniz ve Face ID’ye tanıtabilirsiniz. Bunu iki kez yapmanız gerekecek.Bu kısım atlanır ise, Yapmanız gereken  Ayarlar > Yüz kimliği ve Parolasını > kurma Face ID sıralamasını izleyerek Face ID’yi aktif edebilirsiniz.

iPhone X Animoji Nasıl Oluşturulur ve Gönderilir?

iPhone X AnimojiAnimoji, Mesajlaşma uygulaması aracılığıyla gönderebileceğiniz a nimasyonlu emojilerdir. Bunlar, Face ID için de kullanılan iPhone X ekranının üst kısmında bulunan derinlik algılama teknolojisinden yararlanıyor. Onları alıp herhangi bir akıllı telefondan görebilirsiniz; bunlar video dosyası olarak gönderilir.

Bir Animoji oluşturmak için Mesajlar uygulamasını açın. Bir görüşmeye başladığınızda, ekranın altındaki, App Store simgesinin yanında bir maymun resmi olan bir simge görürsünüz. Seçin ve kullanmak istediğiniz emojiyi seçin; Şu ana kadar, aralarında seçim yapabileceğiniz 12 tane var. Bu seçim ekranını yukarı kaydırarak genişletebilirsiniz.

Bir Animoji seçtikten sonra doğrudan ekrana bakın. Animoji’nin hareketlerinizi, hareket yakalama teknolojisinin filmlerde kullanıldığı şekle benzer şekilde taklit ettiğini göreceksiniz. Mesajı kaydetmeye hazır olduğunuzda, sağ taraftaki kırmızı çekme düğmesine basın. Bunu yaparak, bir sesli mesajı kaydetmek için maksimum 10 saniyenizi alacaksınız ve kısa tutmak isterseniz istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Göndermek için oka dokunun, hepsi bu.

 

 

Dikkatinizi Çekebilir

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için Eğer işlemci mobil cihazınızın beyni ise, o zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi