Zanussi Kurutma Makinesi Hata Kodları

Zanussi Kurutma Makinesi Hata Kodları arızayı nerede arayacağınız konusunda size bir fikir vermek için teşhis yardımı olarak kullanılır, kendi başınıza düzeltecek araçlara veya becerilere sahip olmasanız bile. Zanussi Kurutma Makinesi Hata Kodları Burada bir dizi koda bakın:

Zanussi Kurutma Makinesi Arıza/Hata Kodu

  • E31 – iletkenlik sensör sinyal frekansı çok yüksekse, elektronik kartta bir alarmı etkinleştirebilecek bir sorun var
  • E32 – iletkenlik sinyal frekansı çok düşükse, kablolama veya elektronik kart gibi fırçalar aşınmış veya arızalı olabilir
  • E45 – kapı kapatma sensörü – hatalı kapı kilidi, kusurlu kablolama veya elektronik kart arızasıyla ilgili sorunlar
  • E52– motor aşırı ısınma güvenlik kesintisi – olası bir hatalı motor, kablolama veya elektronik kart komplikasyonları anlamına gelir
  • E61 – yetersiz ısıtma, hatalı bir ısıtıcı ünitesi, NTC sensörünün yanlış kalibre edilmesi, hatalı kablolama veya elektronik kart anlamına gelir
  • E64 – ısıtıcı termostatı çalışmıyor, termostatın kendisi arızalı olabilir veya devre kartı veya hatalı kablolama ile ilgili sorunlar olabilir
  • E93 – cihaz yapılandırmasında hata – EEPROM oluşumu yanlış olduğunda, bu hata kodu hatalı bir devre kartını gösterecek şekilde görüntülenecektir.

Zanussi modelinize yönelik kapsamlı bir kılavuz için üreticinizin el kitabına bakın. Zanussi çamaşır kurutma makinesi başlamıyor.

Zanussi çamaşır kurutma makinenizde elektrik olmadığında, gecikmeli başlatma etkinleştirilmiş olabilir. Bu, başlat / duraklat düğmesinin bir zaman sinyalinin yanında yanıp sönmesine neden olur. Veya güç kaynağı, priz veya sigortalarda bir sorun olabilir. Devre kesici dahil her türlü elektrik sorununu sizin için güvenli bir şekilde kontrol etmesi için kalifiye bir elektrikçi bulmanız önerilir.

Diğer nedenler çamaşır kurutma makinesinin kapısıyla ilgili olabilir. Bu düzgün şekilde kapanmazsa, başlat / düğmesi yanıp sönecek ve döngü başlamayacaktır. Arızalı kapı menteşelerinin ve kapı anahtarlarının onarılması veya değiştirilmesi gerekecektir.

Çocuk kilidi ve enerji tasarrufu işlevi programları etkinleştirilebilir, bunlarla ilgili sorunlar ayrıca kurutma makinesinin başlamamasına da neden olabilir. Ve dolu bir su deposu da başlatma sorunlarına neden olur. Tüm bu zorluklar deneyimli bir mühendis tarafından kolaylıkla çözülebilir.

Zanussi çamaşır kurutma makinesi ısınmıyor ?

Çamaşır kurutucunuz ısınmazsa, birkaç suçlu olabilir. Ortam sıcaklığı doğru değilse, bu durum çalışmayı etkileyebilir ve kurutucuyu başka bir odaya yerleştirmeniz gerekebilir.

Isı pompası arızalı olabilir ve onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir. Veya filtreler, kondansatör ve ısı eşanjörü kirli olabilir ve temizlenmesi gerekebilir. Zanussi kondansatörlü çamaşır kurutma makinesi sorunları, giysinin etrafındaki ısı dolaşımını kısıtlayan aşırı bir yüke de işaret edebilir.

Havalandırma hortumlarının temiz ve engellenmemiş olması gerekir – herhangi bir Zanussi kondenser kurutucu sorunu yetkili bir mühendis tarafından kaynaklanacak ve çabucak çözülecektir.

Kurutma makinesinin ekranında yanıp sönen LED

Zanussi çamaşır kurutma makinesinin kırmızı ışıklarının yanıp sönmesi, aktarma organı, motor, motor kondansatörü, kablolar veya baskılı devre kartında bir arızayı gösterebilir – tümü bir uzmandan yardım gerektirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi