Zanussi Buzdolabı Hata Kodları
Zanussi Buzdolabı Hata Kodları

Zanussi Buzdolabı Hata Kodları

Zanussi Buzdolabı Hata Kodları Güvenilirlik ve kaliteye öncelik veren hedef kitle arasında, İsveç ev aletlerinin birçok hayranı var. Zanussi buzdolapları olağanüstü performansıyla ayırt edilir ve her tüketici için hayatı kolaylaştırabilir. Birinci sınıf birimlerin bile kendi hizmet ömürlerine sahip olduğu anlaşılmalıdır; zamanla, birimlerin aşınması ekipman arızalarına yol açar. Bir arızayı tespit etmek oldukça zor olabilir, çünkü sokaktaki sıradan bir adam genellikle özel bilgi ve araçlara sahip değildir, bu yüzden profesyonellerin yardımına güvenmeniz gerekir.

Zanussi Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Zanussi Buzdolabı Hata Kodları Tüm bu özellikler buzdolabını kullanmanın rahatlığını sağlar. Ancak böyle bir ünitedeki herhangi bir arıza derhal giderilmelidir. Aksi takdirde ciddi bir arızanın önüne geçilemez. Arızaların yaşanmaması için cihazın doğru kullanılması önemlidir. Teşhis işlevi çok yardımcı olur. Ekranda görünen kodların anlamı hakkında bilgilerle şunları yapabilirsiniz:

  • operasyondaki hatayı ortadan kaldırın;
  • basit onarımları kendiniz yapın;
  • ciddi sorunları çözmek için sihirbazı arayın.

Ekrandaki hata kodları, mevcut sorunları zamanında fark etmenizi, arızaları gidermenizi ve buzdolabının ömrünü uzatmanızı sağlar.

Hata koduAçıklamaNedenler ve çözüm
F1Ünite termostatı arızalı.Öneri: servisten bir onarım uzmanını arayın. Cihazın arızalı bileşenlerin onarılması / değiştirilmesi gerekiyor.
F2Termostatla ilgili sorunlar.Bir soğutma onarım uzmanı sorunu teşhis edebilecek ve arızayı ortadan kaldırabilecektir. Servis merkezine başvurun.
F3Sıcaklık sensörü arızalı.Kontakların çalınması ve sensörün incelenmesi, arızanın kesin nedenini bulmaya yardımcı olacaktır. Servis merkezi çalışanı tüm sorunları ortadan kaldırabilecektir.
F4NTC sensörünün kırılması.Kısa devre nedeniyle termik sensör yanmıştır. Yenisiyle değiştirmek için bir onarım uzmanının hizmetlerine ihtiyacımız var. Ünitenin rutin bir incelemesini yapmanızı öneririz.
F5NTC’nin değiştirilmesi gerekiyor.NTC’deki direnci ölçmek için bir profesyonelle iletişime geçin. Normdan saparsa, parça, bileşenleri değiştirilir, kontaklar sıkılır.
“-” sembolü yanıp sönerSoğutucu bölmesindeki sıcaklık çok düşük.Sıcaklık yanlış ayarlanmış ve yiyecekler donuyor. Sıcaklığı azaltın. İyileşme olmazsa, servis merkeziyle iletişime geçin.
“-” sembolü yanıyorSoğutucu bölmesinde ısınma.Kapı güvenli bir şekilde kapatılmamış, aşağı itin. Lastik contayı hasar açısından inceleyin. Yırtık veya çatlak bulursanız, yenisiyle değiştirin.
“o” sembolü yanıyorÜnitede sabit bir sıcaklık sağlanmaz.Ciddi problem. Cihazı gıdadan ayırın ve boşaltın, servis merkezi ile iletişime geçin.
E1Dondurucu bölmesindeki bir sensör arızalı.Bir soğutma ekipmanı tamircisinin hizmetlerine ihtiyacımız var. Modülleri inceleyecek ve arızalı parçaları değiştirecek.
E2Evaporatör sensörü sorunları.Evaporatör sensörünü değiştirin. Evaporatörle ilgili sorunlar ekipmanın aşırı ısınmasına neden olacağından eskisini onarmaya çalışmanızı önermiyoruz.
A2Sıcaklık sorunları.Kararsız sıcaklıklar, ekipmanın hızlı aşınmasına neden olur. Servise başvurun. Bir uzman gelmeden önce cihazın bağlantısını kesin ve erzaklardan boşaltın.
EH0Ağda ani güç dalgalanmaları.Elektrik şebekesindeki arızalar, eski kablolamadan kaynaklanır. Uygun olmayan bir güç kaynağı olabilir. Sorunu incelemek ve ortadan kaldırmak için ustabaşı çağırın.
EH1Voltaj kararsız.Elektrik kesintileri güç dalgalanmalarına neden olur. Teknik başlamayabilir. Voltaj normale dönmeden önce gücü kapatın, bir dengeleyici satın alın.
EH2Ağdaki aykırı değerler.Durum stabilize olana kadar soğutma ekipmanını kapatın. Sayaca ve göstergelerine dikkat edin, kablolama sorunları yaşayabilirsiniz.
EH3Güçlü güç dalgalanmaları kaydedildi.Sabitleyiciyi takın. Dalgalanmalardan kaynaklanan yalıtım arızaları ve diğer rahatsız edici sorunlar bir usta tarafından onarılır. Tamir için onu arayın.
EHFSoğutma kabloları arızalı.Çıkışta hasar olup olmadığını kontrol edin, kabloda sıkışma olup olmadığını kontrol edin. Teşhis / ekipman onarımı için bir uzman çağırın.
E90Elektrikli bileşenler arızalı.Elektronik ünitenin ve kontaklarının incelenmesi tavsiye edilir. Bir uzman özel aletlerle teşhis edecek ve arızalı elemanları değiştirecektir.
F6Arızanın nedeni güç kaynağı ile ilgilidir.Kısa devre nedeniyle buz çözme sistemi arızalandı. Üniteyi ağdan ayırın ve ana ünitenin servis merkezinden gelmesini bekleyin.
F7Kapı güvenli bir şekilde kapatılmamış.Sorun değil, sadece kapıyı daha sıkı bastırın. Öneri, sızdırmazlık sakızının bütünlük açısından kontrol edilmesidir. Büyük olasılıkla değiştirilmesi gerekiyor.
F8Buz çözme sistemi başarısız oldu.Buz çözme ekipmanı gereklidir. Duvarlarda buz birikmesi nedeniyle evaporatör çalışmıyor. Herhangi bir gelişme bulunamazsa, sihirbazı davet etmelisiniz.
PArızanın kesin nedeni belirlenmedi.Düzeltmek için servis merkezi yöneticisine başvurmanız gerekir. Gelmeden önce ekipmanı çalıştırmayın, elektrik bağlantısını kesin ve ürünlerden boşaltın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir