Zanussi Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Zanussi Bulaşık Makinesi Hata Kodları Zanussi bulaşık makinesi hata kodlarında, bir sorun olduğunda yanıp sönen faz gösterge ışıkları bulunur. AL1, 2, 3, 7 ve 8 numaralı bir veya daha fazla ışık aynı anda yanıp söndüğünde, bulaşık makinesini kapatmanız ve bir Zanussi Servisini aramanız gerekir.

Zanussi Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu

Zanussi Bulaşık Makinesi Hata Kodları Diğer yanıp sönen ışıkların bir örneği ve anlamları aşağıda gösterilmiştir:

  • AL4 – Bu yıkama ve kurutma gösterge ışıklarının yanıp sönmesi, su basmasına karşı korumanın aktif olduğunu gösterir. Cihazın kullanılması, genellikle pompa ve püskürtme kolları arasında dahili bir sızıntıya neden olabilir. Tek yapabileceğiniz su musluğunu kapatmak ve bir uzmana başvurmak.
  • AL5 – bu uyarı ışığının yanıp sönmesi cihazın su doldurmadığını gösterir. Su kaynağı veya musluk kesilebilir veya kapatılabilir. Diğer sorunlar, giriş hortumu veya temizlenmesi gerekebilecek filtre ile ilgili olabilir.
  • AL6 – Boşalmayan bir Zanussi bulaşık makinesi bu gösterge ışığının yanıp sönmesine neden olur. Ve neden hasarlı bir tahliye hortumu olabilir. Veya drenaj sistemi içinde bir tıkanıklık. Tahliye hortumu uzatması, atık bağlantısı ve tahliye hortumu havalandırması için ek kontrollerin yapılması gerekecektir.

Diğer Zanussi Bulaşık Makinesi Arızaları

Bir Zanussi bulaşık makinesinin aralıklı bip sesi, lavabo musluğunda bir tıkanıklığa işaret ediyor. Veya su tahliye hortumunun yanlış bağlanması. Hortum da ezilebilir veya bükülebilir.

Bir dizi bip sesi duyulursa ve bulaşık makinesi döngüyü başlatmazsa, bunun nedeni kapağın düzgün kapanmamasıyla ilgili bir sorun olabilir. Gecikmeli başlatma işlevi devre dışı bırakılabilir. Veya olası güç sorunları olabilir. Bir servis uzmanı, sorunun kaynağını çabucak bulup düzeltecektir.

Programın sonundaki yanıp sönmeler yine Zanussi bulaşık makinesi sorun giderme sinyalleridir.

  • Bir flaş – buradaki sorunlar arasında su musluğu kireçle tıkanmış veya su giriş hortumu tıkalı. Kirli bir filtre de bu sürekli ışık parlamasına neden olabilir.
  • İki kez yanıp sönme – tıkaçta bir tıkanıklık, hasarlı bir hortum veya yanlış bir bağlantı olduğunu gösterir
  • Üç kez yanıp sönme – çalışan programın sonunda üç sürekli yanıp sönme meydana gelirse, bir mühendisle iletişime geçmeniz gerekir
Hata  Arıza Kontrol ve çözümler
10 Su akmıyor 60 saniye içinde, su seviyesi anahtarını (basınç anahtarı) değiştirmek için eşik seviyesine ulaşılmadı. Su musluğu tıkalı veya kapalıdır; giriş hortumundaki filtre tıkalı; Giriş hortumu katlanmış veya katlanmış.

Su seviyesi anahtarı boşaltma için belirlenen süre içinde çalışmadı. Tahliye sistemi tıkalı;

i20 Suyu tahliye etmez Drenaj pompası arızalı veya tıkalı; tahliye hortumu sıkışmış veya ezilmiş; seviye anahtarı (basınç anahtarı) arızalı.
i30 Aşırı doldurma koruma sistemi tetiklendi Bir sızıntı vardı, kasanın altında su birikti
i50 Sirkülasyon pompasında bir kısa devre tetiklendi. Arızanın nedeni pompanın hızının maksimuma çıkması ve lavabonun kesintiye uğramasıdır. Triyakın değiştirilmesi gerekir.
i60   Su ısıtması veya aşırı ısınma yok Arızanın nedeni, ısıtma elemanının arızalı olması, kablo tesisatının hasar görmüş olması, sıcaklık sensöründe sorun olması, “bulaşık makinesinde” dolaşan su seviyesinin düşük olması, pompada bir hata olması, kontrolün elektroniklerinde bir problem yazı tahtası.
i70 NTC termistöründe açık veya kısa devre Program, ısıtma fonksiyonunu kullanmadan sonuna kadar çalışır.
i80 Harici EEPROM belleği ile iletişim hatası Flash bellek EEPROM ile iletişim yok.
i90 Geçersiz sağlama toplamı (programlama modeli) MCF veya CCF Program seçimi mümkün değil. AÇIK / KAPALI LED’i yanıyor.
iA0 Püskürtme kolu tıkalı Programın başlangıcında ve her alt programda, ayrıca kapıyı açıp kapattıktan veya elektrik kesintilerinden sonra sprinklerin dönüşü kontrol edilir ve değerlendirilir.
İB0 Yarı saydamlık sensörü arızalı Kalibrasyon için gerekli su berraklığı sinyali 15 saniye içinde alınmadı. Şeffaflığın tanımı her zaman olur. Bu göstergeye göre programlanan rota uyarlanır.
İC0 Kullanıcı arayüzü ile iletişim kaybı Araba durur ve bağlantının yeniden kurulmasını bekler.
İD0 Takojeneratörden sinyal gelmiyor Sirkülasyon pompası açık, ancak takojeneratörden sinyal 20 saniye boyunca alınmadı. Sirkülasyon pompası kontrol edilemez, ısıtma kapatılır. Bu fonksiyon, programın her aşamasında tekrar kontrol edilir.
İF0 Su doldurma süresi hatası Su doldururken zaman sınırı aşıldı. Su seviyesi yetersizse program bir sonraki alt programa kadar çalışır. Gerekli seviyeye kadar daha fazla su dolumu gerçekleşmez. Hata boşaltıldıktan sonra kaybolur.
Alarm Kodları Güvenlik sistemi
1 Su doldurma
C Tamamlayıcı dolgu
F Basınç anahtarı “boş” (doğru sıcaklığı bekliyor)
L Sıcaklık sensörü
H Su ısıtma
P Basınç anahtarı “boş” (tahliye sonu)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi