Zanussi Ankastre Fırın Hata Kodları

Zanussi Ankastre Fırın Hata Kodları anussi fırınınız çalışmayı durdurdu mu veya hata kodları mı göstermeye başladı? Cevabınız evet ise ve hata kodunun ne anlama geldiğinden emin değilseniz, arıza kodu sisteminin kodunu çözmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri içeren listeye bir göz atın, böylece kendi başınıza değişiklik veya onarım yapabilirsiniz. Zanussi Ankastre Fırın Hata Kodları aracılığıyla en önemli anormalliklerden bazıları fırın haznesi sıcaklık ekranında ve et çubuğu sıcaklık ekranında gösterilir.

Zanussi Ankastre Fırın Hata/Arıza Kodu

Hata Kodları Çözümler
EPT1 Fırın bölmesi sondası (dahili olarak sol fırın bölmesi duvarının merkezinde bulunur), kesintiye uğramış veya kısa devrede.
EPT2 Kazan sondası (kesintiye uğramış veya kısa devrede olan ısıtma elemanı tertibatının içinde yer alır (ISG fırınlarında göz ardı edilir ve kazanı olan tüm fırınlarda bulunur).
EPT3 Et sondası kesintiye uğradı veya kısa devre yapıyor.
EPT4 Fırın haznesinin (motorun altında) arka kısmıyla drenaj toplayıcısını birleştiren boru tesisatında bulunan baypas probu kesintiye uğramış veya kısa devrede.
EPT5 Fırın bölmesi sıcaklık ayar potansiyometresi hasarlı (sadece UIA pcb kartı ile 2. ve 3. seviyelerde)
EPT8 Elektronik bileşenler için hasarlı sıcaklık sensörü
ESCH Elektronik kontrol devresi soğutma cihazı arızalı.
ETUC Fırın bölmesi sıcaklık sınır anahtarı etkinleştirildi (320 ° C) (tüm fırınlarda).
ETUB Kazan sıcaklığı sınır anahtarı etkinleştirildi (180 ° C) (ISG modellerinde değil).
EFLP Fırın odası motorlu drenaj vanası arızası (sadece seviye 6)
F9 Fırınınızı şebekeden kapatın ve arızanın giderilip giderilmediğini görmek için tekrar açın.
C 1. Hem işlev seçiciyi hem de sıcaklık düğmesini “0” konumuna getirin ve cihazı birkaç dakika için kapatın. 2. Güç tekrar açıldıktan sonra ekranda “— C” görünmeye devam ederse.
F21 Hata kodu E21, çok yüksek başlangıç ​​sıcaklığını gösterir. Kontrol panelini kapatıp tekrar açın.
F81 F81 hatası, üründe nem sorunu olduğunu gösterir.
PYR Fırın, bir “temizlik hatırlatıcısı” özelliğiyle donatılmıştır. Mesaj ekranda göründüğünde [+] ve [-] düğmelerine aynı anda basın.
CATA Fırın, bir “temizlik hatırlatıcısı” özelliğiyle donatılmıştır. Mesaj ekranda göründüğünde [+] ve [-] düğmelerine aynı anda basın.
400 Cihazın elektrik kaynağına doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.
PERFECT 2 Ekranda her zaman saat simgesi görünüyorsa, fırın / ocak muhtemelen DEMO modunda olacaktır. Ekranda saat simgesi (Yeşil kutu) göründüğünde, DEMO modu etkinleştirilir. Fırın kapatılmalıdır. Açma / kapama düğmesine basın ve fırın açılıp tekrar kapanana kadar basılı tutun.
BL Fırındaki ampulü kontrol edin. Arızalıysa değiştirin
C1 Pirolitik işlem sırasında teleskopik raylar. Pirolitik işlevi etkinleştirmeden önce teleskopik rayları ve tüm aksesuarları fırın bölmesinden çıkarın.
C2 Pirolitik işlem sırasında pişirme termometresi konektörün içindedir. Pirolitik işlevi etkinleştirmeden önce pişirme termometresini çıkarın.
C3 Pirolitik tedavi sırasında kapıyı açın. Kapı açıksa pirolitik işlemi yapamazsınız. Pirolitik fonksiyon etkinleştirilmeden önce fırın kapısını kapatın.
C4 Pirolitik işlemi açarken Plus steam düğmesi etkinleştirilir. Pirolitik işlevi açmadan önce Plus steam seçimini kaldırmak için Plus steam düğmesine tekrar basın.
E0020 Fırındaki ampulü kontrol edin. Arızalıysa değiştirin
F1 1. Pirolitik temizliği olmayan cihazlar için: Fırının ekranı f1 hata mesajını gösteriyorsa, olası neden elektronik bir arızadır. 2. Pirolitik temizliği olan cihazlar için: Fırının ekranı f1 hata mesajını gösteriyorsa, bu, pirolitik fonksiyon açık olduğu için fırın kapağının kapanamadığını gösterir. – Kapının üst kısmının sağlam ve kapıya düzgün bir şekilde sabitlenmiş olup olmadığını kontrol edin. – Başka bir olası neden: kapı yakın zamanda temizlendi veya söküldü. Kapı için doğru montaj talimatlarını öğrenmek için kullanım kılavuzuna bakın.
F11 Kızartma termometresini doğru şekilde bağlayın. Arızalı kavurma termometresini değiştirin.
F111 Kızartma termometresini doğru şekilde bağlayın. Arızalı kavurma termometresini değiştirin.
F129 Kızartma termometresini doğru şekilde bağlayın. Arızalı kavurma termometresini değiştirin.
Güvenli veya asma kilit Fırın GÜVENLİ veya asma kilit sembolü gösteriyor. Çocuk güvenlik kilidinin etkinleştirildiğini gösterir. Güvenlik kilidini devre dışı bırakın.

Zanussi Fırın Kapısı nasıl temizlenir?

Zanussi Ankastre Fırın Hata Kodları Aşağıdaki talimatlar, Üretici tarafından temin edildiği için fırın kapağının nasıl söküleceğini açıklamaktadır. Fırın modeline bağlı olarak sağ veya sol taraftaki referansların değiştirilmesi gerektiğine lütfen dikkat edin.

Zanussi Fırın Kapısı nasıl temizleme

  • 1. Delikli plakayı A iki elinizle yerinde tutun ve yukarı doğru itin.
  • 2. İç camı B iki elinizle sıkıca tutun ve yukarı doğru kaydırarak orijinal konumundan çıkarın.

Cam topuğun devrilip düşmemesi için B camının sıkıca tutulduğundan emin olun.

İç camı çıkardıktan sonra fırın kapısını ve camı temizleyin. Fırın kapısını sadece ıslak bir süngerle temizlemenizi ve temizledikten sonra yumuşak bir bezle kurutmanızı tavsiye ederiz. Yüzeye zarar verebileceklerinden asla çelik yün, asitler veya aşındırıcı ürünler kullanmayın. Temizledikten sonra, iç camı lastik mesafe tutuculara C takarak orijinal konumuna geri yerleştirin.

İç cam B (yan dekorlu), kapının iç tarafındaki süslü yüzey ile düzenlenmelidir. Parmaklarınızı görünen yüzey üzerinde gezdirdiğinizde, baskının hafif pürüzlülüğü fark edilmemelidir.

İç camı geri yerleştirdikten sonra:

  • 3. Delikli plaka A’yı orijinal konumuna geri yerleştirin ve her şeyin sağlam bir şekilde sabitlendiğini ve sağlam olduğunu kontrol edin.

Cam paneller sıcakken fırın kapısını TEMİZLEMEYİN. Bu önlem alınmazsa cam panel kırılabilir. Kapı cam paneli yontulursa veya derin çizikler varsa, cam zayıflar ve panelin kırılma olasılığını önlemek için değiştirilmesi gerekir. Daha fazla bilgi vermekten memnuniyet duyacak olan yerel Servis Gücü Merkezinizle iletişime geçin. Fırın kapısını ters çevirmek mümkün değildir.

Zanussi Fırın Sorun Giderme

Fırın düzgün çalışmıyorsa, lütfen yerel Servis Merkezinizle iletişime geçmeden önce aşağıdaki kontrolleri yapın. Aşağıda listelenen bir arızaya bir mühendisi çağırırsanız veya yanlış kullanım veya kurulumdan kaynaklanan bir arızayı giderirseniz, cihaz garanti altında olsa bile bir ücret alınacaktır.

Sorun Muhtemel neden
Fırın açılmıyor. -Programlayıcıda güncel saatin ayarlandığını kontrol edin (“Günün saatini ayarlama” bölümüne bakın). -Hem bir pişirme fonksiyonu hem de sıcaklığın seçildiğini kontrol edin. -Fırın kablolamasının doğru yapıldığını ve priz anahtarının veya ana güç kaynağından fırına giden anahtarın AÇIK olduğunu kontrol edin.
Fırın sıcaklığı ışığı yanmıyor. Termostat kontrol düğmesiyle bir sıcaklık seçin veya fırın işlevi kontrol düğmesi ile bir işlev seçin.
Fırın ışığı yanmıyor. Fırın fonksiyonu kontrol düğmesi ile bir fonksiyon seçin veya Ampulü kontrol edin ve gerekirse değiştirin
Bulaşıkları pişirmek çok uzun sürüyor veya çok çabuk pişiyorlar. Sıcaklığın ayarlanması gerekebilir veya bu talimatlarda, özellikle “Fırının Kullanımı” bölümünde yer alan tavsiyelere uyun.
Buhar ve yoğuşma, yiyeceğin üzerine ve fırın boşluğuna yerleşir. Pişirme işlemi tamamlandığında bulaşıkları fırında 15-20 dakikadan fazla bekletmeyin.
Fırın fanı gürültülü. Fırın arka paneliyle temas halinde rafların ve fırın gereçlerinin titremediğini kontrol edin.
Ekranda “12.00” gösterilir. Günün saatini ayarlayın (“Günün saatini ayarlama” bölümüne bakın).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi