• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Whirlpool Buzdolabı Hata Kodları Üretici, uzun yıllar şikayet etmeden hizmet verecek yüksek kaliteli ve güvenilir ev aletleri tedarikçisi olarak kendini kanıtlamıştır. Ancak arıza durumunda bile kullanıcı, bilgi kodları sayesinde hasarın derecesini bağımsız olarak belirleyebilecektir. Basitçe ifade etmek gerekirse, akıllı bir cihaz arıza veya arıza durumunda ekranda Whirlpool buzdolapları için belirli hata kodlarını gösterecektir.

Whirlpool Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Whirlpool Buzdolabı Hata/Arıza Kodu Teknik veri sayfasına bakarak, belirli bir kodun kodunu çözmeyi bağımsız olarak öğrenebilir ve aynı zamanda arızayı kendiniz gidermeye çalışabilirsiniz. Bunun üzerine, Whirlpool hataları buzdolabların usta için zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacak ve onarım birkaç saat ertelenmeyecektir.

AL01Hata, kullanıcıyı buzdolabı bölmesindeki sıcaklık sensörünün arızası hakkında bilgilendirir. Sıcaklık rejimindeki uyumsuzluk nedeniyle meydana gelebilir. Sensörün profesyonel olarak değiştirilmesi gerekir.
AL02Hata, sıcaklık sensörünün (NTC) Sıcaklık kaydedilmez, değerler program modülüne aktarılmaz. Sensörün değiştirilmesi gerekiyor. bu türden elektronik bileşenler tamir edilemez.
AL03Dondurucu bölme sıcaklık sensörünün hasar görmesi veya arızalanması nedeniyle ekranda hata görüntülenir. Haznede uygun olmayan bir sıcaklık rejimi gözlenir. Program bir hata tespit etti ve sensörü değiştirmek için bir sinyal veriyor.
CF

CF ( comunicatoin hatası ) Konfigürasyon, kullanıcıyı kontrol modülü ile buzdolabı ekranı arasındaki iletişim eksikliği hakkında bilgilendirir. Ayrıntılı teşhis ve profesyonel hata düzeltmesi gereklidir. Modülü flaş etmeniz ve yazılımı değiştirmeniz gerekebilir.

Hata koduÇözüm
Yanıp Sönen F Buzdolabı EkranıBuzdolabının yeniden çalıştırılması gerekiyor, Buzdolabını elektrik prizinden çıkarın. Duvardan uzaklaştırırken buzdolabını yana yatırmamaya dikkat edin. Beş dakika boyunca gücü kesik bırakın.

Buzdolabını elektrik prizine geri takın. Buzdolabının soğuduğunu doğrulayın. Buzdolabı soğutma değil hata kodu dönerse ya eğer kontak Bu yardım için Cihaz Onarımı Sabit mı.

Yanıp Sönen 6 Buzdolabı EkranıBuzdolabı çok sıcak. Buzdolabı bölmesine sıcak yemek koymak veya kapıyı açık bırakmak neden olabilir. Buzdolabı doğru sıcaklığa ulaştığında hata çözülecektir.
Sabit 6 Buzdolabı EkranıBuzdolabının gücünü kesin. Buzdolabının beş dakika fişten çekilip kapatılmasına izin verin. Buzdolabı yeniden bağlandığında, hata giderilmelidir.
D Buzdolabı EkranıSoğutucu bölmesinin içindeki hava damperi sıkışmış, Hava damperi, buzdolabının içindeki hava akışını düzenler. Hava damperi bozulursa değiştirilmesi gerekecektir.
C Buzdolabı EkranıSoğutucu bölmesi içindeki termistör arızası, sıcaklığı ölçmek için kullanılan bir sensördür. Termistörü incelemeden önce, buzdolabının elektrik bağlantısını kesin.

Termistörü buzdolabı bölmesine yerleştirin. Termistörü buzdolabına bağlayan telleri inceleyin. Gevşemişlerse kabloları yeniden bağlayın. Bağlantı güvenliyse, termistör kırılabilir ve değiştirilmesi gerekir.

C Dondurucu ekranıDondurucu bölmesinin içindeki termistör arızası. , sıcaklığı ölçmek için kullanılan bir sensördür. Termistörü incelemeden önce, buzdolabının elektrik bağlantısını kesin. Termistörü dondurucu bölmesine yerleştirin.

Termistörü dondurucuya bağlayan telleri inceleyin. Gevşemişlerse kabloları yeniden bağlayın. Bağlantı güvenliyse, termistör kırılabilir ve değiştirilmesi gerekir.

CF Dondurucu ekranıBu mesajlar, kullanıcı arayüzü kontrolü ile ana kontrol panosu arasında bir sorun olduğunu gösterir. Buzdolabını güçten ayırın. Kılavuzunuzdaki talimatları izleyerek, ana kontrol panosunun bağlantısını kesin ve tüm kabloları yeniden bağlayın.

Buzdolabını tekrar prize takın. Bu, sorunu çözmezse, kullanıcı arayüzü kontrolünün veya ana kontrol panosunun değiştirilmesi gerekecektir. Yardım için bir jakuzi buzdolabı onarım uzmanıyla iletişime geçin.

PO Kontrol paneli ekranıGüç Kesintisi göstergesi Dondurucu çok sıcak, 18 ℉ veya -8 ℃’den büyük. Buzdolabının gücü kesilirse, bu hataya neden olabilir.

Buzdolabının elektrik prizine sağlam bir şekilde bağlandığını doğrulayın. Sıcaklık ekranını sıfırlamak için tuş takımındaki dondurucu sıcaklığı’na basın. Sorun devam ederse, soğumayan bir dondurucu için sorun giderme kılavuzumuza bakın .

Sesli alarm  Buzdolabı  Dondurucu Aşırı SıcaklıkBuzdolabı çok sıcaksa, 48 ° veya -9 ° ‘den büyükse veya dondurucu çok sıcaksa, bir buçuk saatten fazla 18 ° veya -8 °’ den büyükse bir alarm çalar.

Buzdolabı kapısının kapalı olduğunu doğrulayın. Sesli alarm, sıcaklık normale döndüğünde otomatik olarak kapanacaktır, ancak kontrol paneli göstergesi, onaylanana kadar yanıp sönmeye devam edecektir.

Sıcaklık ekranını sıfırlamak için tuş takımındaki dondurucu sıcaklığı’na basın. Sorun devam ederse, soğumayan bir buzdolabı için sorun giderme kılavuzumuza bakın .

Su Filtresi Durum Işığı

Işık yanıyorsa, buzdolabı su filtresi değiştirilmelidir, Kullanım kılavuzunuzda belirtilen talimatları izleyerek su filtresini değiştirin ve ardından Su Filtresi Durum Işığını sıfırlayın.

Ekranınızda MAX COOL ve MAX ICE düğmesi varsa: Her iki düğmeye de aynı anda basın ve üç saniye basılı tutun.

Ekranınızda FİLTRE SIFIRLAMA düğmesi varsa: ışık sönene kadar düğmeyi basılı tutun.

Ekranınızda SU FİLTRESİ düğmesi varsa: Düğmeyi üç saniye basılı tutun.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687