Whirlpool Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Whirlpool Bulaşık Makinesi Hata Kodları  bulaşık makinesinin kodları hakkında konuşurken, bir teknolojinin kendi kendine teşhis sistemi tarafından tanınan hataları kastediyoruz. Her arıza için belirli bir kod verilmiştir. Kod doğru bir şekilde çözülürse, sorunların nedenlerini bağımsız olarak ortaya çıkarabilir ve bir uzmanın yardımına başvurmadan bunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Whirlpool Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu

Hata kodu Hata
F0 Sensör Arızası
F1 NTC Hatası
F2 Su sızıntısı
F3 Isıtma Sistemi Arızası
F4 Drenaj Arızası
F5 Rotor Engellendi
F6 Su Musluğu Kapalı
F7 Akış Ölçer Arızası
F8 Su Seviyesi Arızası
F9 Sürekli Su Girişi
FA Optik Su Göstergesi
FB Motorlu Yön Değiştirme Valfi
FC Su Sertlik Sensörü Arızası

Arıza Teşhis Özellikleri

Whirlpool bulaşık makinesinin kendi kendine teşhis sisteminin ana özelliği, hiçbir kodun kesin bir şifre çözme özelliğine sahip olmamasıdır. Başka bir deyişle, hata kodu belirli bir hatayı spesifik olarak gösteremez. Yalnızca kullanıcının dikkat etmesi ve önce kontrol etmesi gereken olası arızaların aralığını belirler. Örneğin, E5 hatası şunu gösterir:

 • Su bulaşık makinesine girmiyor;
 • Sistemde çok düşük kafa basıncı;
 • Cihazın içinde oluşan bir tıkanma, suyun normal bir şekilde dolaşmasına izin vermiyor;
 • Giriş valfi bozuk.

Dolayısıyla, gördüğünüz gibi, bu kodla gösterilen hata aralığı oldukça geniştir. Somut bir arıza bulup ortadan kaldırmak biraz zaman alır. Aşağıda belirtilen hatalardan herhangi biri, kontrol modülündeki bir arızadan veya bellenimin tipik bir kısa vadeli arızasından kaynaklanabilir.

Bu gerçeği E5 hatasının standart yorumuna ekleyebileceğimiz ortaya çıktı. Ve cihazdaki su akışını kontrol ettikten sonra, giriş valfini, filtreleri ve hortumları tıkanma açısından inceledikten sonra, her şeyin yolunda olduğu ortaya çıkarsa, o zaman kontrol modülüyle uğraşmanız gerekir.

Uzmanın tavsiyesine göre, herhangi bir sistem hatası meydana geldiğinde, kısa vadeli sistem arızasını ortadan kaldırmak için sahibinin bulaşık makinesini tamamen enerjisiz hale getirmesi gerekir. İlk önce bunu yaptıktan sonra, bir arıza aramaya başlayın. Yine de Whirlpool’un kendi kendine teşhis sistemiyle her şey o kadar kolay değil

Her bir kodun ayrıntılı bir yorumuna sahip olsanız bile, bu kodun sizin durumunuzdaki bir arıza için% 100 uygun olacağının garantisi yoktur. Ancak olasılık çok yüksek

E Hataları

Kendi kendine teşhis sisteminin kodlarını açıklayarak, bir sonraki algoritmayı takip edeceğiz: önce arıza kodunu, ardından kısa açıklamasını ve görünümün nedenlerini göstereceğiz. Ve sonra bu nedenleri kendi ellerinizle nasıl ortadan kaldıracağınızı kısaca tavsiye edeceğiz. Her hata için böyle bir açıklama yazılacaktır.

Е1

Kasayı sızıntıdan korumakla görevli olan sistemin alarm verdiği anlamına gelir. Bu durumda, yıkama haznesinin altını, tuz haznesini ve püskürtme uçlarını sızıntılara karşı dikkatlice kontrol etmelisiniz. Suyun sızdığı veya düştüğü yeri bulmanız gerekiyor. Ayrıca, bulaşık makinesinin hortumlarını hasar açısından incelemek ve gerekirse değiştirmek gerekir.

Е2

Bu hata, elektriksel güvenlik sisteminin ihlal edildiğini gösterir. Muhtemelen, kablolar bir yerde soyulmuş ve bulaşık makinesinin kasasına bir akım girmiştir. Ayrıca elinizi bulaşık makinesinin metal kısmına koyduğunuzda bir karıncalanma hissederseniz, bu da sorunun oluştuğunu ve bunun çok tehlikeli olduğunu bir kez daha teyit eder. Cihazı hemen kapatmak, demonte etmek ve tüm kabloları ve kontakları kontrol etmek gerekir.

Е3

Ve bu, ısıtma elemanıyla ilgili sorunların bir göstergesidir. Belki de ısıtma elemanı ve termostat arızalı; besleme kabloları hasar görmüş; veya kontrol panosundaki otobüs yanmış. Yukarıda belirtilen tüm parçaların bir multimetre ile aşama aşama kontrol edilmesi gerekecektir. Sorunu daha da kötüleştirebileceğinden, kontrol modülüyle bağımsız olarak ilgilenmemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Е4

Termostatla ilgili sorunlar hakkında sinyal verir. Muhtemelen, eleman yanmıştır veya besleme kabloları kesilmiştir. Termostatı bir multimetre ile kontrol etmek gerekir. Parça düzgün çalışıyorsa, ona giden kabloları dikkatlice kontrol etmelisiniz. Her iki parça da doğruysa sorun kontrol modülündedir.

Е5

Bu, bulaşık makinesindeki suyun programın sandığından çok daha uzun süre kazanıldığı anlamına gelir. Ne olmuş olabilir? Belki de tapa vanasını açmayı unutmuşsunuzdur. Belki tüm binada su kaynağı yok veya doldurma hortumu tıkalı. Çoğu zaman, hortumun kendisi bile tıkanmaz, ancak hortumun bulaşık makinesi kasasına bağlandığı noktada bulunan küçük bir akış filtresi. En kötü durumda, giriş valfi arızalandı veya gücü kesildi. Su kaynağı ve tıkanmalardan giriş valfine kadar her şeyi kontrol edin. Muhtemelen valfi değiştirmek gerekecek.

Е6

Bazı nedenlerden dolayı cihaz suyu tahliye edemiyor. Üç ana nedeni kontrol edin:

 • tahliye hortumunun veya çöp filtresinin tıkanması;
 • pompa arızası;
 • sirkülasyon pompasının bozulması.

Çoğu durumda, hatanın nedeni tıkanma olur. Filtreyi ve hortumu temizlemek işe yaramazsa, pompayı incelemeniz gerekir. Görünüşe göre pervanesi, üzerinde biriken kir nedeniyle dönmüyor. Ayrıca pompa arızalanabilir. Parçaları bir multimetre ile kontrol etmeniz önerilir. Sirkülasyon pompasının uzman muayenesi ve onarımı için bir uzmanın yardımı gereklidir.

F Hatası

F0

Bu hata bir sebep olmadan ortaya çıkmaz. Bulaşık makinesi, bunu yalnızca kullanıcı bir test programı başlattığında görüntüler. Sensörlerden birinin arızalı olduğu anlamına gelir. Sorun, sensörlerin adım adım kontrol edilmesi, arızanın tespiti ve değiştirilmesi ile çözülür.

F1

Büyük olasılıkla hata, sıcaklık sensörünün bozulduğunu gösterir. Bu sensör kontrol modülüne yanlış değerler iletirse, bulaşık makinesinin içindeki sıcaklık atlamaya başlar. Sistem işi durdurmaya karar verir ve bir hata gösterir. Sorun, sıcaklık sensörünün kontrol edilmesi ve değiştirilmesiyle çözülür.

F2

Bu, mekanik bir şamandıra sensörünün tetiklendiği anlamına gelir. Whirlpool bulaşık makinesinin tepsisinde bulunur. Kişilerin basit bir şekilde yapışması olabilir veya belki de sorun gerçekten sızıntıda olabilir. Ne yapalım? Öncelikle, bulaşık makinesinin yan duvarını çıkarmanız ve tepsisini bir el feneri ile dikkatlice incelemeniz gerekir. Tepsi kuruysa, temas noktalarının açılmasını sağlamak ve ekipmanı kullanmaya devam etmek için sensörü tornavidayla hareket ettirebilirsiniz.

F3

Kontrol modülünün ısıtma elemanı, termistörü veya veri yolunu gösterir. Tüm bu ayrıntılar kontrol edilmeli ve gerekirse yenileriyle değiştirilmelidir.

Kontrol modülünün veriyolunu bir uzman yardımı ile değiştirmek daha iyidir.

F4

Ekranda bu hata belirirse, cihazın suyu boşalttığı süreyi kontrol etmek gerekir. Bulaşık makinesini yeniden başlatın, programı kurun ve cihazın suyu ne kadar hızlı toplayıp boşalttığını dinleyin. Hiç tahliye yoksa, pompayı, tahliye hortumunu (ve muhtemelen lavabonun altına monte edilmiş bir sifonu) ve ayrıca elektronik modülün veri yolunu veya ürün bilgisini incelemek gerekir.

Sonuncusu, düşük olasılıklı bir durumdur, bu nedenle drenaj pompası ve hortum üzerinde yoğunlaşacağız. Çoğu zaman tüm sorunlardan tıkanma suçlanır, ancak bazen pompanın da değiştirilmesi gerekir.

F5

Fıskiye ile ilgili sorunları gösterir. Vakaların büyük çoğunluğunda, bu hoş olmayan hata, sprinkler memeleri tıkandığında ortaya çıkar. Sorunu gidermek için çingene iğnesi gibi ince sivri uçlu bir cisimle temizlenmesi yeterlidir. Başka bir durumda, bu kod motor çalışmayı durdurduğunda görünür. Olursa, teşhisi ve değiştirilmesi gerekir.

F6

Bu hata meydana gelirse, cihazdaki suyu kontrol etmelisiniz. Akış filtresinin doldurma hortumu ağını temizleyerek başlayın. Bu işe yaramazsa, akış sensörünü incelemeniz ve gerekirse değiştirmeniz gerekir.

F7

F7 kodu görünürse, giriş valfini dikkatlice incelemeniz gerekir. Valf düzgün çalışıyorsa (sonuna kadar açılır ve kapanırsa), basınç kontrolüne geçin. Önce borusunu üfleyin ve ardından parçayı bir multimetre ile test edin. Kırık detay tamir edilemez, sadece değiştirme yardımcı olacaktır.

F8

Bulaşık makinesi sisteminde yeterli su olmadığı anlamına gelir. Sorun, giriş valfinin önüne yerleştirilen tıkalı filtrelerden veya kötü çalışan pervaneden kaynaklanmaktadır. Çok nadir durumlarda, giriş valfi hata kodunun görünmesinin sebebidir. Ek olarak, bu hata genellikle bulaşık makinesi sahibi düşük kaliteli bir bulaşık deterjanı kullandığında ortaya çıkar. Sorun, filtreyi temizleyerek, pervaneyi temizleyerek veya değiştirerek ve giriş valfini ayarlayarak ortadan kaldırılır. Sorun bir deterjanın kalitesinden kaynaklanıyorsa, kullanmayı bırakın.

F9

Bulaşık makinesi kesintisiz su kazanmaya ve boşaltmaya başladığında görünür. Çoğu durumda bu, su tutmayı durduran giriş valfinin hasar gördüğünü gösterir. Daha nadir durumlarda, böyle bir semptom, kontrol panosunun izinin veya triyakının tükenmesinin bir sonucudur. Bu durumda kontrol ünitesi su alma komutu gönderir ancak işlemi durdurmaz. Sorunu ortadan kaldırmak için giriş valfini değiştirin veya kontrol modülünü onarın.

FA

Optik Su Göstergesi veya sadece gelen suyun saflığını izleyen bir gösterge çalışmıyor. Bu parça yanabilir veya lens kirlenebilir. Aksi takdirde, sorun yanmış veri yolu kontrol modülündedir.

Bu tür bulaşık makinesi arızaları aşağıdaki şekilde ortadan kaldırılır:

 • Lensi çekip temizleyin;
 • göstergeyi bir multimetre ile kontrol edin ve yanmışsa değiştirin;
 • sorun yanmış otobüsteyse, kontrol panosunu profesyonelce onarmak için bir onarım servisiyle iletişime geçin.

FC

Bu hata, Whirlpool bulaşık makinesi modeliniz, suyun sertliğini belirleyen bir sensörle donatılmışsa ortaya çıkar. Sorunu çözmek için sensörü test edin ve gerekirse değiştirin.

Sorun giderme

Bulaşık makinesi düzgün çalışmıyor

 • Bulaşık makinesi bir döngü sırasında çalışmıyor veya duruyor

Ana yıkama sırasında belirli döngülerin birkaç saniye tekrar tekrar durması normaldir. Kapı sıkıca kapatılmış ve kilitlenmiş mi? Doğru döngü seçildi mi? Bulaşık makinesinde güç var mı? Ev tipi bir sigorta atmış mı veya bir devre kesici atmış mı? Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse, bir elektrikçi çağırın. Motor aşırı yüklenme nedeniyle mi durdu? Motor birkaç dakika içinde kendini otomatik olarak sıfırlar. Yeniden başlamazsa, servisi arayın. Su kesme vanası (takılıysa) açık mı?

 • Temiz ışığı yanıp sönüyor

Aşağıdakileri kontrol et:

 1. Aşırı doldurma koruma şamandırası serbestçe yukarı ve aşağı hareket edebiliyor mu? Serbest bırakmak için aşağı bastırın.
 2. Bulaşık makinesine su kaynağının açıldığından emin olun. (Bulaşık makinenizin yeni kurulumundan sonra bu çok önemlidir.)
 3. Bulaşık makinesinde köpük olup olmadığını kontrol edin. Bulaşık makinesi algılama sistemi tarafından köpük veya köpük tespit edilirse, bulaşık makinesi düzgün çalışmayabilir veya suyla dolmayabilir.
 • Bulaşık makinesi doldurmayacak

Aşırı doldurma koruma şamandırası serbestçe yukarı ve aşağı hareket edebiliyor mu? Serbest bırakmak için aşağı bastırın.

 • Bulaşık makinesi çok uzun çalışıyor gibi görünüyor

1 Saatlik Yıkama döngüsünü deneyin. Bulaşık makinesine verilen su yeterince sıcak mı? Bulaşık makinesi suyu ısıtırken daha uzun süre çalışır. Bulaşık makinesi döngü süresi döngü süreleri içinde mi? Döngü bölümlerinin yıkama sürelerine bakın. Bazı yıkama ve durulama döngülerinde su uygun sıcaklığa ulaşana kadar otomatik olarak bir gecikme meydana gelir. Bu bulaşık makinesi, su sıcaklığını, kiri ve deterjan miktarını algılayan optik sensörlü bir yıkama ile donatılmıştır. Yıkama döngüleri, yük algılamaya göre ayarlanır.

 • Bulaşık makinesinde su kalıyor

Döngü tamamlandı mı? Tek kullanımlık kapatma tapası kurulum sırasında çıkarıldı mı?

 • Erişim panelinin ön tarafında beyaz kalıntı

Çok mu deterjan kullanıldı? Deterjan markası fazla köpük mü yapıyor? Köpürmeyi azaltmak ve birikmeyi önlemek için farklı bir marka deneyin.

 • Bulaşık makinesinde koku

Bulaşıklar sadece 2 veya 3 günde bir mi yıkanıyor? Filtrelerinizi düzenli olarak kontrol edin ve temizleyin. “Filtrenizi Temizlemek için Önerilen Zaman Aralığı” için “Filtreleme Sistemi” bölümündeki tabloya bakın. Bulaşık makinesinin yeni bir plastik kokusu var mı? “Bulaşık Makinesi Bakımı” bölümünde anlatıldığı gibi sirke ile durulayın. Kokuyu önlemek için, “Bulaşık Makinesi Bakımı” bölümünde açıklandığı gibi, ayda bir veya daha yeni bir bulaşık makinesi için gerektiği kadar temiz bulaşık makinesi ve imha temizleme tableti kullanın.

 • Mutfak tezgahında yoğuşma (ankastre modeller)

Bulaşık makinesi tezgahla hizalı mı? Bulaşık makinesi konsolundaki havalandırma deliğinden gelen nem tezgahta oluşabilir. Daha fazla bilgi için Kurulum Talimatlarına bakın

 • Alt raf bulaşık makinesine tam olarak kaymıyor

Yıkama seçeneği için yüklenen öğelerin değişip değişmediğini kontrol edin. Öğelerin püskürtme jetleri veya püskürtme kolu ile karışmasını önlemek için yeniden yükleyin.

Bulaşıklar tamamen kurumuyor

 • Bulaşıklar tamamen kurumuyor

Parlatıcı kullandınız mı? Bulaşık makineniz, iyi kurutma performansı için parlatıcı kullanacak şekilde tasarlanmıştır. Parlatıcı olmazsa bulaşıklarınız ve bulaşık makinenizin iç kısmı aşırı neme sahip olacaktır. Isıyla Kurutma seçeneği, parlatıcı olmadan iyi performans göstermeyecektir.

 • Bulaşıklar kuru değil

Doğru su tahliyesine izin vermek için bulaşık makinenizi mi doldurdunuz? Aşırı yüklemeyin. Kurumayı hızlandırmak için sıvı bir parlatıcı kullanın. Plastikler ıslak mı? Plastiklerin genellikle havluyla kurutulması gerekir. Parlatıcı bölmesi boş mu? Havayla kurutma veya enerji tasarruflu kurutma seçeneği mi kullandınız? Kurutucu bulaşıkları için ısıtmalı bir kurutma seçeneği kullanın.

 • Raflarda ve bulaşık makinesinin iç kısmında aşırı nem

Dağıtıcıda parlatıcı olduğunu görmek için parlatıcı göstergesini kontrol edin.

Bulaşıklardaki lekeler ve lekeler

 • Bulaşıkları tespit etme ve filme alma

Bazen belirli türdeki cam eşyalarla su / kimyasal reaksiyon vardır. Bunun nedeni genellikle yumuşak veya yumuşatılmış su, alkali yıkama solüsyonları, yetersiz durulama, bulaşık makinesinin aşırı yüklenmesi ve kurutma ısısıdır. Elde yıkama dışında problemden kaçınmak mümkün olmayabilir. Bu işlemi yavaşlatmak için minimum miktarda deterjan kullanın, ancak yük başına en az 1 tbs (15 g) kullanın. Sıvı bir parlatıcı kullanın ve iyice durulamaya izin vermek için bulaşık makinesini az doldurun. Silika film ve aşındırma kalıcıdır ve kaldırılamaz. Isıtmalı kurutma kullanmayın.

 • Silika film veya aşındırma (silika film sütlü, gökkuşağı renginde bir tortudur; aşındırma bulutlu bir filmdir)

Bazen belirli türdeki cam eşyalarla su / kimyasal reaksiyon vardır. Bunun nedeni genellikle
yumuşak veya yumuşatılmış su, alkali yıkama solüsyonları, yetersiz durulama, bulaşık makinesinin aşırı yüklenmesi ve kurutma ısısıdır. Elde yıkama dışında problemden kaçınmak mümkün olmayabilir. Bu işlemi yavaşlatmak için minimum miktarda deterjan kullanın, ancak yük başına en az 1 tbs (15 g) kullanın. Sıvı bir parlatıcı kullanın ve iyice durulamaya izin vermek için bulaşık makinesini az doldurun. Silika film ve dağlama kalıcıdır ve kaldırılamaz. Isıtmalı kurutma kullanmayın.

 • Yapışmaz kaplamalı tencere üzerinde beyaz noktalar

Bulaşık makinesi deterjanı tencere baharatını çıkardı mı? Tencereyi bulaşık makinesinde yıkadıktan sonra yeniden baharatlayın.

 • Bulaşıklarda ve bulaşık makinesinin iç kısmında kahverengi lekeler

Suyunuz yüksek demir içeriğine sahip mi? Deterjan dağıtıcısının kapalı bölümüne eklenen 1 ila 3 çay kaşığı (5 ila 15 mL) sitrik asit kristali kullanarak bulaşıkları yeniden yıkayın. Deterjan kullanmayın. Ardından deterjanla Normal bir yıkama döngüsü uygulayın. Her aydan daha sık tedaviye ihtiyaç duyuluyorsa, bir demir çıkarma ünitesinin takılması önerilir.

 • Bulaşıklarda siyah veya gri lekeler

Alüminyum eşyalar yıkama sırasında bulaşıkları ovuyor mu? Tek kullanımlık alüminyum parçalar bulaşık makinesinde kırılabilir ve lekelere neden olabilir. Bu eşyaları elde yıkayın. Hafif bir aşındırıcı temizleyici kullanarak alüminyum lekeleri çıkarın.

 • Plastik tabaklarda veya bulaşık makinesinin iç kısmında turuncu lekeler

Bulaşık makinesinde bulaşıkların üzerinde büyük miktarlarda domates bazlı yiyecek var mı? Bulaşık makinenizdeki lekeleri çıkarmak için leke çıkarıcı bir ürün kullanmanız gerekebilir. Lekeler bulaşık makinesinin performansını etkilemez.

Whirlpool Bulaşık Makinesi Parçaları ve Özellikleri

Sesler

 • Kabaran sesler

Bulaşık makinesi boşalırken döngü boyunca periyodik olarak dalgalanma sesleri meydana gelebilir.

 • Valf tıslaması

Su dolumu sırasında periyodik olarak normal su vanası tıslaması duyulabilir.

 • Yapışma sesi

Program sırasında deterjan gözü açıldığında ve programın sonunda kapak açıldığında normal bir çıt sesi duyulabilir.

 • Öğütme, ızgara, çıtırtı veya uğultu sesleri

Yıkama modülüne sert bir nesne girdi (bazı modellerde). Nesne topraklandığında ses durmalıdır. Tam bir döngüden sonra gürültü devam ederse, servisi arayın.

Bulaşık makinesi durur ve başlar

 • Çok sayıda başlatma ve durdurma

Tüm döngünüz boyunca çok sayıda başlatma ve durdurma duymanız normaldir. Optimum temizleme performansı ve enerji tasarrufu sağlamak için bu başlatma ve durdurmalara ihtiyaç vardır

 • Seçilen döngüye bağlı olarak

Seçilen döngüye ve Optik Su Sensörü (bazı modellerde) tarafından algılanan toprak seviyesine bağlı olarak, tüm döngü boyunca daha fazla başlatma ve durdurma yaşayacaksınız.

Bulaşıklar tamamen temiz değil

 • Bulaşıklarda kalan yemek kiri

Bulaşık makinesi doğru şekilde yüklenmiş mi? Filtrelerinizi düzenli olarak kontrol edin ve temizleyin. “Filtrenizi Temizlemek için Önerilen Zaman Aralığı” için “Filtreleme Sistemi” bölümündeki tabloya bakın.

Bulaşık makinenizdeki en zor toprağı tanımlayan döngüyü seçtiniz mi? Daha ağır topraklı eşyalarınız varsa, daha ağır bir döngü kullanın. Su sıcaklığı çok mu düşük? En iyi bulaşık yıkama sonuçları için, su bulaşık makinesine girerken 120 ° F (49 ° C) olmalıdır.

Doğru miktarda taze deterjan kullandınız mı? Yalnızca önerilen bulaşık makinesi deterjanlarını kullanın. Yük başına 1 tbs’den (15 g) daha az kullanmayın. Deterjanın etkili olabilmesi için taze olması gerekir. Ağır toprak ve / veya sert su genellikle ekstra deterjan gerektirir.

Deterjan bölmede topaklanmış mı? Yalnızca taze deterjan kullanın. Deterjanın ıslak bir dağıtıcıda birkaç saat beklemesine izin vermeyin. Topaklanmış deterjan varken dağıtıcıyı temizleyin. Pompa veya püskürtme kolu şişe ve teneke kutulardaki etiketlerle tıkanmış mı?

Ev su basıncı, bulaşık makinesinin düzgün şekilde doldurulması için yeterince yüksek mi? Bulaşık makinesinin uygun şekilde doldurulması için ev su basıncı 20 ila 120 psi (138 ila 828 kPa) olmalıdır. Su basıncınızla ilgili sorularınız varsa, lisanslı, kalifiye bir tesisatçı arayın.

Yüksek köpük yıkama kolunu yavaşlatıyor mu? Sabun veya çamaşır deterjanı kullanmayın. Yalnızca önerilen bulaşık makinesi deterjanlarını kullanın.

Bulaşıklar bir döngü sırasında zarar görür

 • Bulaşıkların ufalanması

Bulaşık makinesini düzgün doldurdunuz mu? Bulaşıkları ve bardakları sabit olacak ve yıkama işleminden dolayı birbirine çarpmayacak şekilde yerleştirin. Rafı yavaşça içeri ve dışarı hareket ettirerek ufalanmayı en aza indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi