• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

WhatsApp Hata Kodları

WhatsApp Hata Kodları WhatsApp, dünya çapında insanlar tarafından yaygın olarak kullanılan harika bir mesajlaşma uygulamasıdır. Birçok hatası var ve WhatsApp hata kodunu nasıl düzelteceğinizi öğreneceksiniz. Önde gelen Uygulamalarda bazı sorunlarla karşılaşmak çok yaygındır, aynı şekilde bu eğitimde de Ortak WhatsApp Hata Kodları için DÜZELTME gösterilir. Yaygın teslimat hataları için WhatsApp hata kodları aşağıda listelenmiştir:

WhatsApp Hata Kodu Ve Çözümleri

Hata KodlarıÇözüm
413

481

491

492

505

907

910

921

927

941

DF

DLA-15

Google hesabınızı seçin ve HESABI KALDIR> HESABI KALDIR seçeneğine dokunun. Telefonunuzu yeniden başlatın veya kapatıp açın. Google hesabınıza giriş yapın.

Ardından Uygulamalar ve bildirimler> Uygulama bilgileri> Google Play Store> Depolama> CLEAR CACHE’a dokunun. VERİLERİ TEMİZLE> Tamam’a dokunarak Google Play Store’un verilerini temizleyin. WhatsApp’ı tekrar indirmeyi deneyin.

101

498

919

Cihazda yeterli alan yok ve WhatsApp’ı tekrar yüklemeyi deneyin.
403

495

504

911

920

923

WhatsApp’ı bir APK dosyası olarak indirin. APK dosyasını açarken, bu kaynaktan AYARLAR> İzin Ver’e dokunmanız gerekir. Uygulamaları yüklerken veya güncellerken minimum 1 GB boş alan önerilir.
490Hücresel veri kullanıyorsanız, lütfen WhatsApp’ı yalnızca Wi-Fi üzerinden indirmeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, aşağıdakileri deneyin: Arka plan verilerini açın. Yukarıdaki ipuçları işe yaramazsa, telefonunuzun Ayarlar bölümüne giderek Google Play Store’un önbelleğini temizlemeyi deneyin.
301Mesaj gönderilemedi. Lütfen mesajınızın geçerli olup olmadığını kontrol edin ve / veya daha sonra tekrar deneyin.
302Kişi WhatsApp’a kayıtlı değil.
470Bu kullanıcıya serbest biçimli mesajlar için destek penceresinin dışında olduğunuz için mesaj gönderilemedi. Lütfen geçerli bir mesaj şablonu kullanın.
924Telefonunuzun Ayarlarına giderek Google Play Store’un önbelleğini temizlemeyi deneyin.
24Şu anda bu dosyayı kaldırmanın bilinen tek yolu, cihazınızı fabrika varsayılanlarına sıfırlamaktır.
4061. Önbelleği ve Verileri Temizle 2. Google Hesabını Kaldırıp Ekleyin 3. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin 4. Telefonunuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın
9201. Uygulamayı yeniden yükleme
2. Wifi’yi (hücresel veri) kapatma ve açma
3. Google Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizleme
4. Google hesabınızı kaldırma ve geri ekleme
111. Önbelleği ve Verileri Temizle 2. Google Hesabını Kaldır ve Ekle
400Medya gönderenden indirilemedi.
401Bu grup mevcut olmadığı veya katılımcı olmadığınız için mesaj gönderilemedi.
408Çok uzun süredir beklediğinden mesaj gönderilemedi. Mesajı tekrar gönderin.
429Kısa bir süre içinde bu telefon numarasından çok fazla mesaj gönderildiğinden mesaj gönderilemedi. Başarısız olan mesajları tekrar gönderin.
471Bu telefon numarasından kaç mesaj gönderilebileceği konusunda kısıtlamalar olduğundan mesaj gönderilemedi. Bunun nedeni, çok sayıda önceki iletinin engellenmesi veya istenmeyen posta olarak işaretlenmesi olabilir.
1012Tek üyesi olduğunuz bir gruba mesaj gönderdiğinizde bu hatayı alırsınız. Mesaj göndermeden önce gruba birkaç üye ekleyin.
2012Parametre biçimi, oluşturulan Şablondaki biçimle eşleşmiyor

Play Store’da “Cihazda Yetersiz Alan Var” Hatası Nasıl Onarılır?

 1. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin, ardından Uygulamalar ve bildirimler> Uygulama bilgileri> Google Play Store> Depolama> CLEAR CACHE öğesine dokunun.
 2. VERİLERİ TEMİZLE> Tamam’a dokunun.
 3. Telefonunuzu yeniden başlatın, ardından WhatsApp’ı tekrar yüklemeyi deneyin.

Hala WhatsApp’ı yükleyemiyorsanız, telefonunuzda nasıl boş alan oluşturacağınıza ilişkin bazı ipuçları aşağıda verilmiştir:

 1. Telefonunuzun Ayarlar> Depolama bölümüne giderek önbelleği ve verileri temizleyin.
 2. Verileri ve uygulamaları harici SD kartınıza taşıyın.
 3. Artık kullanmadığınız uygulamaları silin.
 4. Aşağıdaki gizli WhatsApp klasörlerine bakın. Bu klasörlere yalnızca bir dosya yöneticisi ile erişebileceğinizi unutmayın:
 • Fotoğraflar için klasör şu konumdadır:  / WhatsApp / Media / WhatsApp Images / Sent .
 • Videolar için klasör şu konumdadır:  / WhatsApp / Media / WhatsApp Video / Gönderildi .
 • Sesli mesajlar klasörü şu konumdadır:  / WhatsApp / Media / WhatsApp Voice Notes .

WhatsApp Hakkında: WhatsApp’ta dört kişiye kadar bireysel veya grup görüntülü sohbeti başlatabilirsiniz. Uygulamanın iOS sürümünde hem Instagram hem de Facebook’tan bir video oynatabilirsiniz. Ayrıca durumunuzu yayınlayabilir, kişisel duvar kağıtlarınızın konumunuzu paylaşmasını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca uygulama içinde fotoğraf ve video çekmek için WhatsApp’ın kamerasını kullanabilirsiniz. WhatsApp, Android, iOS, Windows Telefonlar ve Windows veya Mac masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarla çalışır. Mesaj gönderip alabilirsiniz ancak masaüstünde arama yapamazsınız.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687