Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Westinghouse Buzdolabı Hata Kodları

Westinghouse Buzdolabı Hata Kodları buzdolabı açılmıyor ve gösterge yanmıyor. Sebeplerden biri, güç ünitesi yanmış güç kaynağındaki kontrol modülü olabilir. Buzdolabı normal çalışıyor, dondurucu donmuyor. sorun sıcaklık sensöründe olabilir veya Westinghouse buzdolabındaki ısıtma elemanı çalışmıyor olabilir. Dondurucu çalışıyor ancak buzdolabı soğumuyor.

Westinghouse Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Bu kusur kompresörden olabilir veya freonu (soğutucu akışkan) doldurmanız gerekebilir. Westinghouse buzdolabının üst ve alt bölmeleri arasında çok sıcak, endişelenmeyin bu normaldir, bize yazın, çevrimiçiyiz! / olmalı. Dondurucuda buz toplanır ve kompresör (motor) kapatılmaz.

Termostat veya freon sızıntısı ile ilgili bir sorun. Buzdolabı derece ayarlamıyor. Kusur elektronik bir blok olabilir. İnternetteki insanlar Westinghouse buzdolaplarının ve dondurucularının onarımı hakkında bir forum arıyor. Bu konuyu profesyonellere emanet edin,

Hata Kodları Anlamı
E0 hata yok
E1 Evaporatör sensörü hasarlı
E2 Oda sıcaklığı sensörü hasarlı (ekran kartına takılı)
E4 Oda sıcaklığı sensörü hasarlı (güç kartına takılı)
E5 0 derece bölme sensörü hasarlı
ER http: // IM / RAM Hatası. Icemaker kartındaki J4-4, J4-5 ve J4-6 Konektörünü kontrol edin. Ana Kontrol kartındaki J4 konektörünü kontrol edin. Kontrol panosundaki 15 pinli hat içi konektörü kontrol edin, Pin # ‘s 4,9 ve 14. Tüm bağlantılar iyi test ederse, kontrol panosu.
T3 TH3 Sensörü (açık veya kısa) Ice t3 için akış şemasına git
CE IM Com Kayboldu Akış şeması 50C’ye gidin. Doğrulamak için servis moduna geçirin.
OP Dondurucu Sensörü AÇIK
SH Dondurucu Sensörü KISA
OP Taze Gıda Sensörü AÇIK
SH Taze Gıda Sensörü Kısa Devre Yaptı
SY – EF Evaporatör Fan Arızası
SY – CE İletişim hatası
SY – CF İletişim Hatası
EC Ana PCB iletişim hatası alıyor
ED Buz çözme hatası varsa, “Ed”, aksi takdirde “-” görüntülenir.
EF Fan motorunda sorun varsa, “EF”, aksi takdirde “-” görüntülenir.
CR İletişim hatası. Bu simgenin görüntülendiğini görürseniz (Buz ve Su modeli) veya üst sıcaklık simgesinin yanıp sönmesi, kumandanın ana kontrol panosu ile bağlantısını kaybettiği anlamına gelir. Cihaz bilinen son ayarında çalışacak, tüm yardımcı fonksiyonlar çalışmayacaktır.

Üniteyi güç noktasında 5 dakika kapatın ve ardından tekrar açın. Çoğu durumda bu, normal işlevin devam etmesini sağlayan ekranı sıfırlayacaktır. Hata tekrar oluşursa, servisi arayın.

OC Sensör Açık Devre/Kısa Devre. Bu simgenin (Buz ve Su modeli) görüntülendiğini veya ikinci ve dördüncü sıcaklık simgelerinin herhangi bir kombinasyonunun yanıp söndüğünü görürseniz, bu, sensörde bir hata algılandığı anlamına gelir.

Buzdolabı, yiyeceklerin bozulmasını önlemek için varsayılan bir döngüde çalışacaktır.

SC Sensör Açık Devre/Kısa Devre. Bu simgenin (Buz ve Su modeli) görüntülendiğini veya ikinci ve dördüncü sıcaklık simgelerinin herhangi bir kombinasyonunun yanıp söndüğünü görürseniz, bu, sensörde bir hata algılandığı anlamına gelir.

Buzdolabı, yiyeceklerin bozulmasını önlemek için varsayılan bir döngüde çalışacaktır.

TR Buz küpü tepsisi su dolumu algılanmadı. Bu hata, bir buz hasadı gerçekleştiğinde ve bir tepsi su doldurmaya çalışıldığında, tepsi sensörünün 0 ° C’nin üzerine çıkmadığını gösterir.

Aşağıdakileri kontrol edin: Muslukta su açık, su filtresi tıkalı değil, su borusunda bükülme yok. Bu öğeleri kontrol ettikten sonra hatanın nedeni bu değilse, servisi arayın.

Westinghouse buzdolabında oluşabilecek farklı hata kodları şunlardır:

TR Bu hata kodu, buz hasadı yapıldığında buz küpü tepsisinin 0 0 C’nin üzerine çıkmadığını ve sistemin tepsiye su doldurmayı denediğini gösterir. Hiçbir şeyin iyi çalışmasını engellemediğinden emin olmak için su borusunu kontrol edin. Ayrıca su musluğunun açık olduğundan ve su filtresinde tıkanıklık olmadığından emin olun.

Yukarıdakilerin tümünü kontrol ettiğinizde ve hepsi iyi çalışır durumda olduğunda, yardım için kalifiye bir buzdolabı teknisyeni ile iletişime geçmenizin zamanı gelmiştir.

SC OK Eğer buz ve su Westinghouse buzdolabı modeli var ve bu hata koduyla ya da 2 bir arada görürseniz nd ve 4 th yanıp sönen sıcaklık simgeler, daha sonra bir sensör ile bir sorun vardır. Kısa devre veya açık devre var.

Buzdolabındaki arızalı sensörü bulmanız ve değiştirmeniz gerekecektir. Bunu kendi başınıza yapamıyorsanız, yardım için bir buzdolabı tamircisi ile iletişime geçin.

CR Bu hata kodu, buzdolabınız buz ve su modeli ise iletişimde bir hatayı temsil eder. Bunu görürseniz veya üstte sıcaklık simgesinin yanıp söndüğünü görürseniz, kontrol panelinin artık ana kontrol panosu ile iletişim kurmadığını unutmayın.

Buzdolabının fişini prizden çekip yaklaşık 5 dakika fişten çekerek bunu düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Tekrar prize takın. Bu genellikle kontrol panelini sıfırlar, böylece tekrar normal şekilde çalışmaya başlar. Ancak bunu yaparsanız ve hata yeniden oluşursa, yardım için bir buzdolabı servis temsilcisiyle iletişime geçin.

ED Buz çözme sensörü ile ilgili bir sorun varsa, sizi uyarmak için bu hata kodu görünecektir. Aksi takdirde, ekran şunu gösterecektir: “-“

EF Bu hata kodu, fan motorunda bir sorun olduğunu gösterir. Hala çalışıp çalışmadığını görmek için fan motorunu kontrol edin. Değilse motoru değiştirin.

EC Bu hata kodunun görüntülendiğini görürseniz, ana PCB iletişimi alamadı. PCB’yi değiştirmeniz gerekebilir.

SY CF Hata kodu, muhtemelen ana kontrol kartı ile ekran kartı arasında iletişimde bir arıza olduğu anlamına gelir.

SY EF Bu hata kodunu gördüğünüzde, evaporatör fanının arızalandığını bilirsiniz. Fan motorunu kontrol edin ve sargılar arasındaki sürekliliğini test edin. Süreklilik yoksa veya fan artık çalışmıyorsa motoru veya tüm fanı değiştirin.

SY CE Bu hata kodunun görüntülendiğini görürseniz, muhtemelen ekran ile ana kontrol panosu arasında iletişimde bir hata vardır.

OP Panelde bu hata kodunu görüyorsanız buzdolabının dondurucu bölümünün sensörü açıktır. Bu hata kodu, buzdolabının taze gıda bölümünün sensörünün açık olduğu anlamına gelir.

SH Panelde bu hata kodunu görüyorsanız, buzdolabının dondurucu bölümünün sensörü kısa devre yapmıştır. Bu hata kodu, buzdolabının taze gıda bölümünün sensörünün kısa devre yaptığı anlamına gelir.

CE Panelde bu hata kodu görüntülenirse IM iletişimi kaybetti. Bunu doğrulamak için buzdolabını servis moduna alın.

ER Bu hata kodunu gördüğünüzde, ana kontrol panosu üzerinde bulunan J4 konektörünü kontrol edin. Ayrıca buz yapıcı kontrol kartında bulunan J4-4, J4-5 ve J4-6 konektörlerini kontrol edin.

Ek olarak, ana kontrol kartında bulunan 15 pinli hat konektörünü kontrol edin. Tüm bu bağlantılar iyiyse, hata kodu hala oradaysa, ana kontrol kartını değiştirin.

T3 Buzdolabının ekranında bu hata kodu görünüyorsa, açık mı yoksa kısa devre mi olduğunu görmek için buz yapıcı sensörünü kontrol edin.

EO Bu hata kodunu görüyorsanız buzdolabında herhangi bir hata yoktur.

E1 Bu hata kodunu gördüğünüzde, evaporatörün sensörünün hasar görüp görmediğini kontrol edin. Hasarlıysa değiştirin.

E2 Ekran kartına takılı olan oda sıcaklığı sensörü hasarlı. Sensörü değiştirin.

E4 Güç kartına takılı olan oda sıcaklığı sensörü hasarlı. Sensörü değiştirin.

E5 Bu hata kodunu gördüğünüzde 0 derece bölmesinin sensörünün arızalı olduğunu anlarsınız. Sensörü bulun ve mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687