Vestel Elektrikli Termosifon Arıza Kodları
Vestel Elektrikli Termosifon Arıza Kodları

Vestel Elektrikli Termosifon Arıza Kodları

Vestel Elektrikli Termosifon Arıza Kodları Arıza durumunda teknik servisimizi aramadan önce arızanın geçici su ya da elektrik kesintisi gibi sorunlardan kaynaklanmadığından emin olun. Cihazınızda normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Cihazınız hala normal çalışmasına devam etmiyorsa İletişim Merkezi ile irtibata geçiniz.

Vestel Termosifon Arıza/Hata Kodu

Termosifonunuzun İşlev ve Özellikleri

Aşınmaya Karşı Dayanım

Termosifonunuzun iç kazanı su giriş çıkış boruları dahil tüm parçalar kaynakları yapıldıktan sonra emayelendiği için paslanmaya karşı tam koruma sağlanmıştır. Isıtıcı rezistans ise aşınmaya karşı Magnezyum çubuk kullanılarak korunmuştur.

Su Basıncına Karşı Dayanım

Termosifon iç kazanı üretim esnasında şebeke su basıncı dikkate alınarak 12 bar basınç altında test edilmektedir.

Verimli Isı İzolasyonu

Termosifonunuzun ana gövde sacı ile su kazanı arasında 50mm kalınlığında poliüretan ısı izolasyon malzemesi kullanılmıştır. Bu malzeme sayesinde kazan içindeki su çabuk ısınıp geç soğuyacaktır.

Limit Termostat

Kazan içersindeki su sıcaklığının aşırı yükselmesi halinde ya da sıcaklık ayar termostatının arızalanması durumunda limit termostat rezistansı devreden çıkararak emniyeti sağlar.

V-Otomat Şalter

Termosifonunuzu V-Otomat şalteri kullanarak açıp kapatabilirsiniz. V-Otomat şalter sigorta görevi görür. Kapalı konuma getirildiğinde yada herhangi bir elektrik kaçağında termosifonun elektrik şebekesi ile olan bağlantısını keser. Ürünle
birlikte verilen V-Otomat şalteri mutlaka yetkili birine bağlatınız.

Emniyet Ventili

Emniyet ventili termosifonun soğuk su girişine takılır. Su kesilmelerinde bir çeşit sigorta görevi gören bu ventil kazan içindeki suyun boşalmasını önler. Ayrıca kazan iç basıncının yükselmesi durumunda ventil su boşaltma ucundan su akıtarak iç basıncı dengeler.

Donma Emniyeti

Termosifonunuzdaki su sıcaklığı 5ºC altına düştüğünde ısıtıcı rezistans otomatik olarak devreye girer ve su sıcaklığını
16ºC‘ye kadar ısıtır. Donma önleme ve rezistans işaretlerinin olduğu göstergeler yanar. Donma emniyeti sisteminin çalışabilmesi için termosifonunuzun stand-by konumunda olması gerekmektedir. Termosifonunuzu donma tehlikesi olmayan
bir yere monte ediniz.

Susuz Çalıştırma Emniyeti

Cihazınız herhangi bir nedenden dolayı susuz çalıştırıldığında sistem otomatik olarak devreye girecek ve ekranda E3 hata kodu görüntülenecektir. Bu durumda enerji beslemesini V-otomattan keserek termosifonunuzun suyla doldurulmasını sağlayınız. Su dolu olduğundan emin olduktan sonra tekrar enerji beslemesini açarsanız termosifon normal çalışmasına devam edecektir.

Düşük Voltaj Koruması

Şebeke dalgalanmalarında voltaj cihaza zarar verecek kadar düşerse düşük voltaj koruma sistemi devreye girecek ve ekran üzerinde E2 hatası görüntülenecektir. Voltaj tekrar istenilen değere geldiğinde E2 hatası ortadan kalkıp cihaz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

  • E1 (E1) Termistör Hatası Yetkili servise başvurunuz.
  • E2 (E2) Düşük Voltaj Uyarısı Voltaj normale döndüğünde hata kendiliğinden kalkacaktır.
  • E3 (E3) Susuz çalıştırma Kazana su doldurulduktan sonra enerji kesilip yeniden verilir.

Ayrıca Kontrol Edin

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ?

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ? Bir su ısıtıcısı, evinizdeki suyu ısıtır ve günlük ihtiyaçlarınız …

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Call Now ButtonServis Çağır (0850) 333 1 687