Anasayfa » Beyaz Eşya » Vestel Buzdolabı Hata Kodları

Vestel Buzdolabı Hata Kodları

Vestel Buzdolabı Hata Kodları Eğer soğutucu ve dondurucu bölümlerinin sıcaklıkları olmayan seviyelerde ise veya cihazla ilgili herhangi bir problem varsa buzdolabınız sizi uyarır. Uyarılar gösterge panosundaki dondurucu ve soğutucu bölme ayar göstergelerinde uyarı kodları ile yapılır.

Hata kodu Anlamı Nedenleri
SR Arıza Uyarıları Buzdolabı parçalarından biri veya bir kaçı arızalandığında ya da

soğutma sisteminde bir sorun olduğunda görülür.

YD Dondurucu Bölüm yeterince soğuk değil. Bu uyarı özellikle uzun süre elektrik kesintisi olmuşsa ve buzdolabı ilk kez çalıştırıldığında çıkar.

Dondurulmuş yiyecekleriniz çözülmüşse bozulma tehlikesi olduğundan kısa zamanda tüketiniz ve tekrar dondurmayınız. Dondurucu sıcaklık ayarını geçici olarak, istenilen seviyeye gelene kadar arttırınız veya hızlı dondurma moduna getiriniz.

Hata düzelmeden tekrar cihazınıza yiyeceklerinizi doldurmayın.

 

 

YS Soğutucu Bölüm çok sıcak Soğutucu bölümün ideal sıcaklığı +4oC’dir. Bu uyarı görüldüğünde soğutucu bölümdeki yiyeceklerin bozulma riski vardır. Soğutucu sıcaklık ayarını geçici olarak, istenilen seviyeye gelene kadar arttırınız veya hızlı soğutma moduna getiriniz. Hata düzelene kadar dolap kapılarınızı sıkça açıp kapatmayınız.
YD – YS Soğutma yetersiz yd ve ys  aynı anda gerçekleştiğinde görünür. Buzdolabı ilk çalışmaya başladığında bu uyarı çıkar, ve soğutma gerçekleştiğinde  uyarı kendiliğinden kalkar.
CS Soğutucu Bölüm çok soğuk Soğutucu bölümün aşırı soğuttuğu anlamına gelir ve bölüm içindeki yiyecekler donmaya başlar. Hızlı soğutma kısmında olup olmadığını kontrol ediniz, Soğutucu bölüm sıcaklık ayarını azaltınız (daha sıcak konuma getiriniz)
DuGu Düşük voltaj uyarısı Buzdolabını besleyen gerilim 170 Voltun altına düştüğünde, buzdolabı bekleme konumuna geçer. Bu özellik düşük voltajdan dolayı kompresörün arızalanmasını engellemek içindir. Gerilim, tekrar istenen Düzeye geldiğinde buzdolabı otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

Cihazınızda normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde, aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Cihazınız hala normal çalışmasına devam etmiyorsa Vestel İletişim Merkezi ile irtibata geçiniz. Yetkili servis listesine ve iletişim bilgilerine web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Electrolux kurutucular, kurutucu sıcaklığını, döngüsünü ve kurutma modunu kontrol ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !