Unionaire Klima Hata Kodları
Unionaire Klima Hata Kodları

Unionaire Klima Hata Kodları

Unionaire Klima Hata Kodları klimanın dahili ekranında hata kodları göründüğünde, kullanıcıya AC ünitesinde bir sorun olduğunu bildirir. Görüntülenen hata kodu, klimada oluşan sorun veya sorun hakkında sizi bilgilendirecektir. Hata kodunun ne anlama geldiğini ve tanımını bilmek, Gree klimanın onarılması, temizlenmesi, onarılması veya değiştirilmesi gereken kısmını tam olarak anlamanıza ve düzeltmenize yardımcı olacaktır, ardından Gree parçasını kendiniz temizleyebilir, onarabilir veya değiştirebilir ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Unionaire Klima Hata/Arıza Kodları

Oda Sensörü: Bu kod, devre kartının, evaporatör bobininin önüne monte edilmiş algılama ampulünden bir sinyal almadığı anlamına gelir. Teşhis: Aşağıdakileri kontrol etmek için görsel olarak inceleyin ve / veya bir ohmmetre kullanın:

 • Sensör, PC kartından çıkarıldı.
 • Sensör arızalandı ve değiştirilmesi gerekiyor.
 • Sensör kablosu kısa devre yapmış veya telin onarımını gerektirecek şekilde açılmıştır.

Hata Kodu E2 Nasıl Onarılır?

İç Mekan Sensörü: bu kod, PC kartının, evaporatör bobininin yan tarafına monte edilmiş bakır algılama ampulünden bir sinyal almadığı anlamına gelir. Teşhis: Aşağıdakileri kontrol etmek için görsel olarak inceleyin ve / veya bir ohmmetre kullanın:

 • Sensör, PC kartından çıkarıldı.
 • Sensör arızalandı ve değiştirilmesi gerekiyor.
 • Sensör kablosu kısa devre yapmış veya telin onarımını gerektirecek şekilde açılmıştır.

Hata Kodu E3 Nasıl Onarılır?

Dış Mekan Sensörü: (Yalnızca Isı Pompası) bu kod, PC kartının, kondenser bobininin yakınındaki bakır boruya monte edilmiş bakır algılama ampulünden bir sinyal almadığı anlamına gelir. Teşhis: Aşağıdakileri kontrol etmek için görsel olarak inceleyin ve / veya bir ohmmetre kullanın:

 • Sensör, PC kartından çıkarıldı.
 • Sensör arızalandı ve değiştirilmesi gerekiyor.
 • Sensör teli kısa devre yapmış veya telin onarımını gerektirecek şekilde açılmıştır, bu tel bir veya daha fazla duvardan geçtiği için telin kesilme olasılığı muhtemeldir.

Hata Kodu E4 Nasıl Onarılır?

Kompresör Aşırı Yüklemesi: Bu kod, kompresördeki güvenlik aşırı yüklerinden birinin etkinleştirildiği anlamına gelir. Teşhis: Kompresörde hem elektrikli hem de aşırı sıcaklık aşırı yük cihazı bulunur. Gaz sıcaklığı 154.4 ° Fahrenheit’e ulaşırsa termal aşırı yük devreye girecektir. Bu hata, üniteyi kapatıp açarak sıfırlanabilir. Aşağıdaki çözümlerden birini deneyin:

 • Düşük ortam sıcaklığı kiti ile yüksek ortam sıcaklığı, Unionaire sistemleri 122 ° Fahrenheit’e kadar çalışacaktır.
 • Soğutucu akışkan çemberinde tıkanma, her iki servis vanasının da tamamen açık olduğundan emin olun, sıvı tarafında 350 psig’nin üzerinde yüksek basınç ve 40 psig’nin altındaki düşük emme tarafı tıkalı bir kapak tüpünü gösterir. Bir tıkanma teşhis edilirse, sistem boşaltılmalı, geri püskürtülmeli ve temizlenmelidir. Pompalamadan ve yeniden doldurmadan önce buhar hattına bir filtre / kurutucu takılması tavsiye edilir.
 • Kondenser fanı çalışmıyor, kompresör çalışıyor ancak fan çalışmıyorsa, motor veya kondansatörü arızalanmış olabilir. Gerekirse onarın veya değiştirin.
 • Kompresör sorunu, eğer kompresör dahili arızalar geliştirmişse, yağ açlıktan ölüyor olabilir. Yağ dönüşünü kolaylaştırmak için soğutucu akışkan hat setinin düzgün bir şekilde sıkıştığından emin olmak için ünitenin kurulumunu inceleyin. Kompresörle ilgili diğer herhangi bir dahili sorun, değiştirmenin gerekli olduğu anlamına gelecektir.
 • Kompresör kablolaması, kompresör ve / veya kondansatörü yanlış bağlanırsa, kompresör aşırı yüklenebilir. Gerektiği gibi yeniden yapın.

Hata Kodu E5 Nasıl Onarılır?

Düşük soğutucu şarjı: Bu kod, sistem içindeki soğutucu şarjının, serpantinleri dondurmadan çalıştırmak için yeterli olmadığı anlamına gelir. teşhis: soğutucu şarjı belirtilen parametrelere getirilmelidir. Düşük bir şarjın olası nedenleri arasında şunlar yer alabilir:

 • Unionaire kondansatörlerinde fabrika şarjı, 13 fit’lik hat setine sahip tüm sistem için yeterlidir, ancak kısa olabilir, spesifikasyonlar dahilinde şarj etmek için sıcaklık / basınç tablosuna bakın.
 • Sızıntı, sistemde bir soğutucu detektörle veya sop testi ile yerleştirilmesi gereken bir sızıntı olabilir, çoğu sızıntı alev alabilir, ancak 4 yollu bir valf gibi bir bileşen bir sızıntı geliştirmişse, değiştirilmesi gerekecektir. .
 • Çizgi seti uzatılmış ve / veya çapı artmıştır. 13 fitten daha uzun veya birlikte geldiği çaptan daha büyük bir hat seti, ilave soğutucu eklenmesini gerektirecektir.
Unionaire Klima Hata Kodları E2, E3, E4, E5, E1

Unionaire Klima Sorun Giderme

Sorun:  Ünite kapatıldıktan hemen sonra tekrar kurulamıyor. (RUN lambası yanıyor)

Çözüm: Üniteyi korumak için kapatıldıktan sonra 3 dakika süreyle yeniden başlatma durdurulur. Miomobilgisayarda bulunan üç dakikalık koruma zamanlayıcısı otomatik olarak çalışır. Gücün bağlı olması dışında, bu fon harekete geçmez.

Sorun:  Isıtma işleminin başlangıcında hava üflenmiyor.

Çözüm: İç ısı eşanjörü açılıncaya kadar soğuk havanın dışarı üflenmesini önlemek için hava üflemesi durdurulur. (2 ila 5 dakika) (SICAK TUTMA)

Sorun:  Isıtma işleminde 6 ila 12 dakika boyunca hava üflenmiyor.

Çözüm: Dış sıcaklık düşük ve nem yüksek olduğunda, ünite bazen otomatik olarak buz çözme gerçekleştirir. Lütfen bekle. Buz çözme sırasında, dış üniteden su veya buhar çıkıyor.

Sorun:  NEM ALMA modunda hava üflenmiyor.

Çözüm: Nemi alınmış nem buharını önlemek ve enerji tasarrufu yapmak için iç mekan fanı bazen durdurulur.

Sorun:  SOĞUTMA modunda sis çıkıyor.

Çözüm: Bu fenomen bazen odanın sıcaklığı ve nemi çok yüksek olduğunda meydana gelir, ancak sıcaklık ve nemin düşmesiyle ortadan kalkacaktır.

Sorun:  Koku gönderiliyor.

Çözüm: Çalışma sırasında dışarı üflenen hava kokabilir. Bu, üniteye yapışan tütün veya kozmetik kokusudur.

Sorun:  Gürültü, çatlama sesi duyuluyor.

Çözüm: Bu, ünite içinde dolaşan soğutucu akışkandan kaynaklanır.

Sorun:  Güç geri gelse bile işlem yeniden başlatılamıyor.

Çözüm: Mikro bilgisayarın bellek devresi temizlendi. İşlemi yeniden başlatmak için uzaktan kumandayı tekrar çalıştırın.

Sorun:  Uzaktan kumanda sinyalleri alınmıyor.

Çözüm: Klima gövdesi üzerindeki sinyal alıcısı doğrudan güneş ışığına veya güçlü ışığa maruz kaldığında uzaktan kumanda sinyalleri alınmayabilir. Bu durumda güneş ışığını kesin veya aydınlatmayı engelleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.