• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

TurboChef Hata Kodları ve Anlamları Fast food zincirlerinden kafeterya mutfaklarına kadar birçok işletmede TurboChef fırınları kullanılmaktadır. Farklı yiyecekleri hızlı bir şekilde pişirmek için tasarlanmış geniş bir ekipman yelpazesi üretiyorlar. Üniteniz eşit olmadığında, mutfağınızı hızla durdurabilir.

TurboChef Fırın Hata/Arıza Kodu

Neyse ki, bazı modeller size neyin yanlış olduğunu söylemek için yararlı bir hata kodu görüntüler. Peki bu kodlar tam olarak ne anlama geliyor? Olası nedenleri ve çözümleri içeren yaygın TurboChef hata kodlarının bir listesini bir araya getirdik . Bu şekilde pizzadan sıcak sandviçlere kadar her şeyi pişirmeye hemen dönebilirsiniz.

F1: Üfleyici Çalışma Durumu Kötü

*Alternatif ekranlar şunları içerir: F1-1/F1-2: Üfleyici Çalışıyor Durumu Kötü, F1: Üfleyici Arızası

Olası nedenler ve çözümler:

 • Güç kesildi – Duvar devre kesicisinin açık olduğunu kontrol edin. Fırını tekrar açmadan önce sıfırlayın. Sorun bu değilse, fırını kapatın ve güç kablosunu prizden çekin . İki dakika sonra tekrar takın ve izolatörü ve ana güç kaynağını açın. Açıldığında, “Menü” öğesini seçin ve sıcaklığı ayarlayın. 
 • Üfleyici motoru çalışmıyor – Bu sorunun bir profesyonel tarafından çözülmesi gerekecektir. Bir servis teknisyeni veya TurboChef müşteri desteği ile iletişime geçin.

İlgili modeller: Bullet, Eco, i3, i5, Tek Partili, Çift Partili Hızlı ve Yüksek Hızlı Konveyörlü Pişirme Fırınları

F2: Düşük Pişirme Sıcaklığı

*Alternatif ekranlar şunları içerir: F2-1/F2-2: Düşük Pişirme Sıcaklığı, F2: Pişirme Sırasında Düşük Sıcaklık

Olası nedenler ve çözümler:

 • Güç kesildi – F1 kodu gibi, duvar devresinin açık olup olmadığına bakın. Fırını tekrar açmadan önce devre kesiciyi sıfırladığınızdan emin olun.
 • Pişirme bölmesinde tıkalı hava memeleri – Pişirme bölmesinin üst ve alt kısmındaki hava memelerinin tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, onları ve çevresini temizleyin.
 • Kötü kapak hizalaması – Kapalı olduğundan emin olmak için fırın kapağını birkaç kez açıp kapatmayı deneyin . Kapıyı yeniden hizalamanız, değiştirmeniz veya conta ya da menteşeleri sabitlemeniz gerekebilir .
 • Arızalı ısıtıcı – Fırının arka duvarının sol alt köşesindeki üst sınırı sıfırlayarak başlayın . Sorun devam ederse bir servis teknisyeni veya TurboChef müşteri desteği ile iletişime geçin.
 • Fırın tam olarak ısınmıyor – Fırınınız ayarlanan sıcaklığa kadar ısınmıyorsa , ısınma işlemini tekrarlayın ve fırının yaklaşık beş dakika boşta çalışmasına izin verin.
 • Üfleyici motoru çalışmıyor – Bu sorunun bir profesyonel tarafından çözülmesi gerekecektir. Bir servis teknisyeni veya TurboChef müşteri desteği ile iletişime geçin.

İlgili modeller: Bullet, Eco, i3, i5, Tek Partili, Çift Partili Hızlı ve Yüksek Hızlı Konveyörlü Pişirme Fırınları

F3: Magnetron Akımı Düşük 

Arızalı bir mikrodalga devresi, düşük magnetron akımının temel nedenidir. Sorunun bir profesyonel tarafından çözülmesi gerekecek, bu nedenle yardım için bir servis teknisyeni veya TurboChef müşteri desteği ile iletişime geçin.

İlişkili modeller: i3 ve i5

F4: Kapı Monitörü Arızalı

Fırın kapısı anahtarları arızalı olduğunda hatalı bir kapı monitörü oluşur. Bu sorunun bir profesyonel tarafından çözülmesini sağlayın, bu nedenle yardım için bir servis teknisyeni veya TurboChef müşteri desteği ile iletişime geçin.

İlişkili modeller: i3 ve i5

F4: Acil Durdurma

Bu kod, acil durdurma tuşuna basıldığında belirir ve tuşa kaç kez basıldığını kaydeden bir sayaç görevi görür. Bu, fırın yeniden başlatıldığında ekrandan silinecektir.

İlgili modeller: High-h-Conveyor 1618, 2020 ve 2620

F5: Magnetron Aşırı Sıcaklık & F6: EC Sıcaklık

*Alternatif ekranlar şunları içerir: F5: CC Aşırı Sıcaklık, F6: Elektrik Bölmesi Sıcaklığı Yüksek, F6:EC Aşırı Sıcaklık

Olası nedenler ve çözümler:

 • Soğuk hava engellendi – Soğuk havanın fırına girmesi engellenebilir. Bu, yan ve arka fırın paneline soğuk akışı engelleyen tüm öğeleri veya kalıntıları kaldırarak çözülebilir.
 • Tıkanmış arka soğutma fanı egzoz korumaları – Arka soğutma fanı egzoz korumaları tıkalıysa, arka fanları tıkayan tüm pislikleri temizleyin .

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687