• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Teka Çamaşır Makinesi Hata Kodları Teka çamaşır makineleri sadık ve güvenilir ev yardımcılarıdır. Bu tekniğin boyutlarının ve modellerinin değişkenliği, küçük bir odada onun için bir yer bulmanızı sağlar. Ve yüksek kaliteli parça ve işçilik, uzun bir hizmet ömrünü garanti eder. Ancak en güvenilir ekipman bile arızalardan korunmaz. Teka çamaşır makinelerinin modern modellerinde, ünitenin arızalanmasının nedenleri, ekranda görüntülenen özel hata kodları ile belirtilmiştir. Daha önceki tasarımlar, tespit edilen arıza kaynağı hakkında da bildirimde bulunur. Teka çamaşır makinelerinin hata kodları, en sol konumda bulunan yanıp sönen bir LED ile gösterildiği gibi ön panelde görülebilir.

Teka Çamaşır Makinesi Arıza/Hata Kodu

Led İkazArızaOlası nedenlerin listesi
14 saniyede 1 kez tekrarlanır.Çamaşır makinesindeki kilit başarısız oldu. Ünite başlamıyor.1. Sensör kontaklarının mekanik bozulması. Teka çamaşır makineleri, kilidi tamir ederek veya açılır tavan kilit kontrol sistemini tamamen değiştirerek normal çalışma kapasitesine geri döner.

2. Kontrol panosu arızası. Bunu ortadan kaldırmak için, devreyi ve cihazın kontaklarını tekrar kontrol etmek, arızalı parçaları değiştirmek gerekir.

13 saniyede bir tekrar ile 2 kez.Tankta belirli bir süre yetersiz dolum seviyesi. Teka çamaşır makineleri için norm 3,5 dakikada 6,5 ​​litrelik bir hacimdir.1. Su besleme sisteminde zayıf su kaynağı basıncı.

2. Hata kodları bir sızıntıyı işaret edebilir. Sebep, tankın arızalanması veya boruların ve nozulların sıkılığının ihlali olabilir.

3. Su girişini kontrol eden solenoid valfin kırılması. Filtre ağını temizleyerek veya yeni parçalar takarak ortadan kaldırılır.

12 saniyede 3 kez tekrarla.Drenaj sisteminin işlevselliğinin ihlali. Hata kodları, suyun 3 dakikadan daha uzun sürede boşaltıldığını gösterir.1. Hortum tıkalı. Kirden temizlemek gerekir.

2. Sintine pompası arızalandı. Teka çamaşır makinelerini tamir ederken filtre temizlenir ve pompa kontakları kontrol edilir veya arızalı parça değiştirilir.

3. Elektronik denetleyicide bir arıza oldu. Yanmış kart elemanlarının değiştirilmesi veya yeni bir yedek parçanın takılmasıyla sökülmesi gerekir.

11 sn sonra tekrar 4 kezDepoyu doldururken, su izin verilen seviyeyi aştı.1. Aşırı yüksek musluk suyu kaynağı.

2. Doldurma valfi tıkanmıştır. Servis veya değiştirme ihtiyacı var.

3. Basınç anahtarı bozuk. Teka çamaşır makinelerinin tamiri, yeni bir parçanın takılmasını veya hidrolik sistemin sabitlenmesini içerir.

10 saniyede 5 kez tekrarlamaSu ısıtma sisteminde bulunan sorunlar. NTC sensöründen sinyal alınmazsa hata ışığı kodları görünür.Sensörün elektrik devresinin iyi durumda olduğundan emin olmak gerekir.
9 saniyede 6 kez tekrarlıKontrol sistemi modülündeki sorunlar.1. Bir kısa devre ve muhtemelen bir kablo kopması oldu. Terminalleri ve kabloları kontrol etmek gerekir.

2. Bozuk kontrol modülü. Teka çamaşır makineleri tamir edildiğinde değiştirilir.

 

8 sn sonra 7 kez tekrarlaTakojeneratörden sinyal gelmiyor. Çamaşır makineleri motoru döndürmüyor.1. Takojeneratörün dahili arızası.

2. Elektrik motoru kontrol sistemi paneli ile TAKHO’yu bağlayan kablolamadaki kusurlar.

7 saniyede 8 kez tekrarlıHata, su ısıtıcısının arızalı olduğunu gösterir.1. Teng bozulmuş veya elektrik kabloları kopmuş.

2. Elektronik kontrolör hasarlı.

3. Sıcaklık sensörünün işlevleri bozulmuştur.

6 saniyede 9 kez tekrarlıElektrik motorunda arızalar tespit edildi.

1. Elektronik kontrolör bozulmuştur.

2. Arızalı kontrol panosu.

3. Motor sargısı yanmıştır.

Kırık parçaların değiştirilmesi ile profesyonel onarım sürecinde tüm kırılma nedenleri ortadan kaldırılır.

Çamaşır makinesini çalıştırdıktan sonra veya yıkama işlemi sırasında makinenizdeki ışıkların tamamı veya bir kısmı yanıp sönmeye başlarsa çamaşır makinesi arıza sinyali verir.

Hata kodu nasıl bulunur

Hata kodunu bulmanızı kolaylaştırmak için arızanızın fotoğrafını veya videosunu çekip wattsap’tan bize gönderebilirsiniz.  Çamaşır makinesi tamir teknisyenine ihtiyacınız varsa  bizi arayabilirsiniz.

Tüm Teka çamaşır makineleri için hata kodları:

1/14 – Silinmeye  başlamıyor. Sorun kilitte veya devre kartında.

2/13 – Su alımıyla ilgili  sorun . Su hattında muhtemelen düşük basınç. Su besleme vanası çalışmıyor.

3/12 –  Su tahliyesiyle ilgili sorun. Tıkanma veya pompa sorunu.

4/11 –  Su deposu doluydu. Su vanası, kart veya röle ile ilgili sorun.

5/10 –  Su ısıtma ile ilgili sorun. Sıcaklık sensörü, ısıtma elemanı veya kartı.

6/9 –  Çamaşır makinesi çalışmıyor. Kablolama veya kartta sorun.

7/8 –  Motor çalışmıyor. Takojeneratör, fırçalar, motor veya kontrol panosu ile ilgili sorun.

8/7 –  Teng çalışmıyor.

9/6 –  Elektrik motoru çalışmıyor.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687