Teka Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Teka Bulaşık Makinesi Hata Kodları Bulaşık makineniz, ünitenin normal bir şekilde çalışmasını engelleyebilecek çeşitli koşulları izlemek için sensörlere sahiptir. Belirli modelinize ait hata kodları ve çalıştırma talimatları için lütfen kullanım kılavuzunuza bakın. Yaygın bulaşık makinesi hata kodları aşağıdaki listede bulunabilir.

Teka Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu

HATAAÇIKLAMA
E1Taşkın önleme sistemi (varsa) devreye girdi.
E2Su seviyesi sınırlama sistemi devreye girdi.
E3Cihaz suyu ısıtamıyor.
E4Sıcaklık sensörü bağlı değil.
E5Cihaz su alamaz.
E6Cihaz, tanktaki suyu boşaltamaz.
E7Bulaşık makinesi, doldurulan tam su miktarını ölçemez.
E8Sepetlere su dağıtım sisteminde sorun var.
E9Su giriş sistemi arızası

Teka marka bulaşık makinesi göstergesi yanıp sönüyor mu yoksa yanıyor mu? Teknik bir hata veriyor ve algılanabilir bir şekilde bip sesi çıkarıyor mu? Bu fenomenin birçok nedeni olabilir – bir sensörün aşınması veya çıkış veya giriş filtresinin kirlenmesinden elektronik ünitenin hasar görmesine kadar:

  • Programlanabilir modül bozuldu veya aygıt yazılımı çöktü. Çözüm, üniteyi yeniden doldurmak veya yenisiyle değiştirmektir.
  • Sirkülasyon pompası arızalı veya boruların içinde tıkanmalar var. Çözüm, boruları temizlemek veya yeni bir pompa kurmaktır.
  • Sızıntı sensörü tetiklendi, PMM’yi elektrik şebekesinden ayırmalı ve zeminde su izleri olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Yumuşatıcı tuz veya parlatıcı eksikliği göstergeleri yanıp sönüyor – ekipmanınız bu fonların sonuna geldi, yeniden doldurmalısınız.
  • Isıtma elemanı arızalı. Çıkış yolu onu değiştirmektir.
  • Çıkış veya giriş filtresi kirli – pislikleri temizlemeniz ve cihazı tekrar açmanız gerekiyor.

Teka Bulaşık Makinesi Hata Kodları Bulaşık makinenizin talimatlarında hata kodlarının bir listesini bulabilirsiniz. Ancak ciddi arızaları ortadan kaldırmak için yetkili uzmanlarla iletişime geçmelisiniz, çünkü okuma yazma bilmeyen bir onarım sorunu karmaşıklaştırabilir ve cihazı tamamen kırabilir. Onarım merkezi uzmanları, TEKA bulaşık makinelerinin onarımında zengin bir pratik deneyime sahiptir ve sadık “yardımcınızı” mümkün olan en kısa sürede hayata döndürür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi