Sub Zero Buzdolabı Hata Kodları
Sub Zero Buzdolabı Hata Kodları

Sub Zero Buzdolabı Hata Kodları

Sub Zero Buzdolabı Hata Kodları belirli bileşenler tarafından kaydedilen sorunları gösterir. Sub Zero Buzdolabı Hata Kodları kaydedilirse, Teşhis Modundayken sıcaklık okumalarından önce görünürler.

SubZero Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Hata KodlarıÇözüm
05Buzdolabı. Kabin Termistörü 10 saniyeden fazla açık veya kısa devre yaptı veya tekrar tekrar düzensiz sıcaklıkları oku
06Buzdolabı. Evaporatör Termistörü 10 saniye boyunca açık veya kısa devre yaptı veya düzensiz sıcaklıkları tekrar tekrar oku
07Dondurucu Kabini Termistörü 10 saniyeden fazla açık veya kısa devre yaptı veya düzensiz sıcaklıkları tekrar tekrar oku
08Dondurucu Evaporatör Termistörü 10 saniyeden fazla açık veya kısa devre yaptı veya tekrar tekrar düzensiz sıcaklıkları oku
20Buz Çözme Başlangıcında Gri / Beyaz Kablo Üzerinden Gerilim Geri Beslemesi Olmadan Düşük Isıyı Çözme
21Defrost Aşırı Isınma
22Buz Çözme Başlangıcında Gri / Beyaz Kablo Üzerinden Gerilim Geri Beslemesi Yok
23Buz Çözme Başlangıcında Gri / Beyaz Kablo Üzerinden Gerilim Geri Beslemesi Olmayan Aşırı Isınma
24Düşük ısıda buz çözme
30Aşırı Buz Yapıcı Su Valfi Solenoid Aktivasyonu (15 Saniye, 5 Kez Aşıldı)
40Dondurucu Kompresörünün Aşırı Çalışması
50Aşırı Buzdolabı Kompresör Çalışması
FDondurucu Bölmesi
rBuzdolabı Bölmesi
FEDondurucu Evaporatör
yenidenBuzdolabı Evaporatör
Dondurucu Sıcaklığının Yerinde “SERVICE” Yanıp Sönen “EE” GörüntüleniyorDondurucu Bölmesi Termistörü Bağlantısı Kesik, Kısa Devre Yaptı veya Yanlış Okundu. Termistörden kontrol panosuna giden kabloları kontrol edin. Bağlantıları yeniden bağlayın / onarın. Termistör direnci = 32 ° F / O ° C’de 30.000-33.000 ohm. Arızalıysa değiştirin.
Buzdolabı Sıcaklığının yerine “SERVICE” Yanıp Sönen “EE” GörüntüleniyorBuzdolabı Bölmesi Termistörü Bağlantısı Kesildi, Kısa Devre Yaptı veya Yanlış Okundu. Termistörden kontrol panosuna giden kabloları kontrol edin. Bağlantıları yeniden bağlayın / onarın. Termistör direnci = 32 ° F / 0 ° C’de 30.000-33.000 ohm. Arızalıysa değiştirin.
“SERVICE” Yanıp SönüyorBirimde Yaşanan Sıcaklık Sorunları.
LCD’de “ICE” ve “SERVICE” Yanıp SönüyorSu Vanasına On Beş Saniyeden Daha Uzun Enerji Verildi. Buz yapıcı alanını sıkışmış buz küpü için kontrol edin, varsa sıkışmayı giderin. Buz yapıcının düzlüğünü kontrol edin, gerekirse düzleyin.

Şabat Modu (Yıldız-K)

Şabat modu, belirli dini bayramların kutlanması için kullanılabilir. Bu mod ışıkları, buz yapıcı sistemi ve kapı alarmını kapatır ve tekrar açılmasını engeller. Normal soğutma işlemleri devam edecek.

Çekmeceli modeller, www.star-k.org adresinde bulunan özel talimatlarla bağlantılı olarak katı dini düzenlemeleri karşılayacak şekilde Star-K tarafından onaylanmıştır. Sütunlu ve uzun modeller, bir koşum takımı takılmasını gerektirir. Kablo demeti kitiyle ilgili ayrıntılar için yetkili Sub-Zero bayinizle iletişime geçin.

Şabat modunu başlatmak için, ünite önce ÜNİTE AÇIK / KAPALI tuş takımı (sütun modelleri için GÜÇ) ile kapatılmalıdır. Ünite kapalıyken, ÜNİTE AÇIK / KAPALI tuş takımına basın ve basılı tutun. Tuş takımına basıldığı anda ünite açılacaktır. ÜNİTE AÇIK / KAPALI tuş takımını yaklaşık 10 saniye basılı tuttuktan sonra ışıklar sönecektir. Bu, ünitenin Şabat moduna girdiğini ve tuş takımının serbest bırakılabileceğini gösterir.

Şabat modundan UNIT ON / OFF tuş takımına bir kez basılarak çıkılabilir.

Sub Zero Buzdolabı Sorun Giderme

Entegre üniteniz düzgün çalışmıyorsa, Sub-Zero fabrika onaylı servisi aramadan önce aşağıdaki sorun giderme kılavuzunu kullanın. Bu kılavuz size zamandan ve sorundan tasarruf ettirecek ve bir servis araması masrafından kaçınmanıza yardımcı olabilir.

SorunArıza
Kontrol paneli ekranında ‘SERVICE’ yanıp sönüyor.Üniteyi ÜNİTE AÇIK / KAPALI tuş takımı (sütun modelleri için GÜÇ) ile kapatın, ardından tuş takımına tekrar basarak yeniden başlatın. ‘SERVİS’ tekrar yanıp sönerse, Sub-Zero fabrika onaylı servis ile iletişime geçin.
Kontrol paneli ekranında ‘SERVICE’ ve ‘ICE’ yanıp sönüyorÜniteyi ÜNİTE AÇIK / KAPALI tuş takımı (sütun modelleri için GÜÇ) ile kapatın, ardından tuş takımına tekrar basarak yeniden başlatın. ‘SERVİS’ ve ‘ICE’ tekrar yanıp sönerse Sub-Zero fabrika onaylı servis ile iletişime geçin.
Buzdolabı / dondurucu normalden daha sıcak.Kontrol doğru ayarlanmış mı?
Kondansatör alanı temiz mi?
Kapak veya çekmece uzun bir süre açık kaldı mı? Yiyeceklerin kapağın veya çekmecenin düzgün kapanmasını engellemediğinden emin olun
Son zamanlarda büyük miktarda yiyecek eklendi mi?
Buzdolabı / dondurucu uzun süre çalışırKondansatör alanı temiz mi?
Kapak veya çekmece uzun bir süre açık kaldı mı? Yiyeceklerin kapağın veya çekmecenin düzgün kapanmasını engellemediğinden emin olun.
Son zamanlarda büyük miktarda yiyecek eklendi mi?
Sıcak günlerde ve sıcak oda sıcaklıklarında kompresör daha uzun süre çalışır.
Buzdolabı / dondurucu buzlu.Kapak veya çekmece uzun bir süre açık kaldı mı? Yiyeceklerin kapağın veya çekmecenin düzgün kapanmasını engellemediğinden emin olun.
Kapak ve çekmeceler düzgün kapanıp kapatılıyor mu?
Buzdolabı / dondurucu çalışmıyor.Üniteye elektrik gücü var mı?
Buzdolabı / dondurucu kontrolü açık mı?
Ev devre kesici veya sigorta kapalı mı?
Kondansatör alanı temiz mi?
Ünite hala çalışmıyorsa, buz çözme modunda olabilir. Ünitenin yeniden başlayıp başlamayacağını görmek için 30 dakika bekleyin.
Ünite içinde yoğuşma oluşur.Bu, nem oranının yüksek olduğu ve kapıların sık sık açıldığı dönemlerde normaldir.
Kapak ve çekmeceler düzgün kapanıp kapatılıyor mu?
Saklama çekmecesini kapatmak zorÜnite düzgün bir şekilde dengelenmiş mi?
Buz yapıcıya veya diğer iç bileşenlere müdahale edecek yiyecek veya ambalaj malzemeleri bulunmadığından emin olun.
Dondurucu bölmesindeki çekmece kızakları, düşük sıcaklıklar nedeniyle buzdolabı bölmesindeki kadar serbestçe hareket etmeyebilir.
Ünitenin içinde koku var.Üniteyi iyice temizleyin.
Tüm yiyecekleri sıkıca kapatın.
Buz yapıcı çalışmıyor.Ünitede bir buz yapıcı kurulu mu?
Buz yapıcı sistemi kontrol panelinde açıldı mı?
Buz kabı, dondurucu çekmecesi içinde doğru konumda mı?
Buz yapıcı için su beslemesi bağlı mı ve düzgün çalışıyor mu?
Ünite dışında yoğunlaşma oluşur.Nem oranının yüksek olduğu dönemlerde, ünitenin dışında bir miktar yoğunlaşma görünebilir. Nem düştüğünde yoğuşma kaybolacaktır. Kapının ve çekmecelerin düzgün şekilde kapandığından ve kapandığından emin olun. Yoğuşma devam ederse Sub-Zero fabrika onaylı servis ile iletişime geçin.
Buz, buz kabında topaklanıyorBuz sıkça kullanılıyor mu? Buzu atın ve yeniden doldurulmasına izin verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.