Anasayfa » Elektronik » Sony TV Hata Kodları
Sony TV Hata Kodları
Sony TV Hata Kodları

Sony TV Hata Kodları

Sony TV Hata Kodları Daha sonraki model Sony TV’lerin birçoğunda yerleşik bir Kendi Kendine Teşhis işlevi bulunur. Zamanlayıcı / bekleme göstergesi yanıp sönüyorsa, bu ünite ile ilgili bir sorunun göstergesi olabilir.

Sony Televizyon Hata/Arıza Kodu

Hata Kodları Çözüm
Ünite Çalışmıyor ve yanıp sönme yok Bekleme güç bölümünde sorun. Sigorta, R607, Q601, IC601, R612 ve VDR601’i kontrol edebilir (açık görünmelidir)
Saniyede Bir Sürekli Yanıp Sönme, Yukarıda Tartışıldığı Gibi Duraklatma Yok IC301 ormanından yanıt gelmiyor (veri yolu meşgul, toprağa kısa devre yapmış veya yüksekte tutulmuş), IK video yolu arızalı.
BİR Yanıp Sönme Kendi kendine teşhis için kullanılmaz.
İKİ Yanıp Sönüyor B + aşırı akım koruması (OCP), ünite bekleme moduna geçer ve ardından 2 yanıp sönme hatasını görüntüler. Devrelerden herhangi birinin güç kaynağında kısa devre olabilir.
ÜÇ Yanıp Sönme B + aşırı voltaj koruması (OVP), ünite bekleme moduna geçer ve ardından 3 yanıp sönme hatası görüntüler. Bu aynı zamanda güç kaynağı devresinde de bir sorundur, T603 ve R672’yi kontrol edin.
DÖRT Yanıp Sönüyor Vert yok. Sapma (V STOP), Ekran tek bir yatay çizgiye gider ve ardından video sinyali susturulur. IC1509, Q1505’i kontrol edin.
BEŞ Yanıp Sönüyor AKB devresi (AKB), zamanlayıcı / bekleme göstergesi yaklaşık 30 saniye yanıp söner ve ardından kendi kendine teşhis işlevine geçer. Videoda bir sorun var. Video çıkışı, Q705, 732, 761 ve C kartındaki diğer bileşenleri kontrol edin, ayrıca A kartındaki Q218, 219, 220’yi de kontrol edin. Birim de IK karartma modunda olabilir, ekranı hafifçe açmayı deneyin.
ALTI Yanıp Sönüyor Yatay Yok (H STOP), tarama yok, anında yanıp sönen kendi kendine teşhis işlevine gider. C515 & 516 ile orman IC, IC206’yı kontrol edin.
YEDİ Yanıp Sönüyor Yüksek voltaj kapatma. Yüksek voltaj 33k’yi aştı ve ünite derhal güvenli kapatmaya giriyor. Güç kaynağı düzenlemesini ve yatay devreleri kontrol edin.
SEKİZ Yanıp Sönüyor Ses (AUDIO) ile ilgili sorun, ünite bekleme moduna geçer ve kendi kendine teşhis kodunu yanıp söner. IC406 ses amplifikatörü, PS401 ve 402’yi kontrol edin.
Aralıklı sorunlar Bu harika bir özellik. Problemin kısaltması ve bu problemin kaç kez meydana geldiği ile birlikte problem numaralarının bir listesini görmek için bu hata kodlarını EKRAN ÜZERİNDE getirebilirsiniz. Bu, servis moduna girmekten biraz farklıdır. Tanı ekranını görmek için aşağıdaki düğmelere basın.
Ekran, Kanal, 5, Vol Eksi, (Artı değil) sonra Güç Bu, sorunların listesini ve meydana gelme sayılarını içeren bir ekran getirir. Problem isimlerinin her biri “OCP”, “OVP”, “V STOP”, VB olarak kısaltılmıştır. Bunları yukarıda açıklanan “Yanıp Sönme” metninde parantez içinde tekrarladık, böylece tanılama ekranı ile yanıp sönen kodlar arasında ilişki kurabilirsiniz.
Kırmızı ışık demek Kırmızı LED yanıp sönüyorsa ve TV düzgün çalışmıyorsa bu, TV’nin bir sorun veya sorun algıladığı anlamına gelir. Kırmızı LED yanıp sönme durumlarının çoğu servis gerektirir. Yanıp sönme kodlarının anlamı TV modelleri arasında farklılık gösterir. Ancak, yanıp sönme sayısı çoğunlukla 2 ila 8’dir. Kırmızı LED yanıp sönüyorsa, aşağıdaki sorun giderme prosedürünü deneyin. Prosedür sorunu çözmezse ve Kırmızı LED hala yanıp sönüyorsa, kaç kez yanıp söndüğünü kontrol edin ve ardından destek ile iletişime geçin.
Turuncu / Amber ışık anlamı Zamanlayıcı: Sabit Turuncu / Sarı ışık, bir zamanlayıcının ayarlandığı ve televizyonda etkin olduğu anlamına gelir. Uyku Zamanlayıcısı – TV belirli bir süre sonra kapanacaktır. Açma / Kapama Zamanlayıcısı – TV’yi günün ayarlanan saatlerinde açar ve kapatır. NOT: Zamanlayıcılar, televizyonun Ayarlar menüsünden ayarlanabilir, değiştirilebilir veya açılıp kapatılabilir.
Yeşil ışık anlamı TV açılırken yanıp sönme: TV açılırken Yeşil veya Beyaz ışık yanıp sönebilir. Bu normaldir ve TV açıldığında duracaktır. Işık yanıp sönmeye devam ederse ve TV açılmazsa veya TV açılıp kapanırsa ve işlem yeniden başlarsa, TV’yi 3 dakika fişten çekin, ardından tekrar takın ve tekrar deneyin. Sorun devam ederse, TV’nin servise götürülmesi gerekecektir. Yeşil veya Beyaz ışık yanıp söndükten sonra Kırmızı yanıp sönen ışık varsa, Kırmızı yanıp sönen ışık için yukarıdaki adımları izleyin.
Beyaz ışık anlamı TV açıkken sabit veya yanıp sönüyor: Televizyonun önündeki sabit Yeşil veya Beyaz ışık, TV gücünün açık olduğu anlamına gelir. Uzaktan kumandadaki bir düğmeye bastığınızda yanıp sönen Yeşil veya Beyaz ışık, TV’nin uzaktan kumandadan sinyal aldığını gösterir. Tüm televizyonlarda bu özellik yoktur.
Lamba Işık anlamı eplace Lamp (Yalnızca Projeksiyon TV veya Projektör için): Lamba Işığı yanıp sönüyorsa bu, lambanın yandığı ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.
Işık Yok demek TV kapalıdır veya TV prize takılı değildir. Bazı setlerde bu, TV’nin yan tarafındaki Enerji Tasarruf Anahtarının kapalı olduğunu gösterebilir. TV’nizde bu anahtar varsa, TV’nin çalışması için açılması gerekir.

İnternete Bağlanamıyorsanız

Ağ bağlantısı arızalarının olası nedenlerini ve ayarları kontrol etmek için tanılamayı kullanın.

  1. HOME’a basın, ardından [Ayarlar]> [Sistem Ayarları]> [Kurulum]> [Ağ]> [Ağ Kurulumu] öğesini seçin
  2. [Ağ ayarını ve durumunu görüntüle] ‘yi seçin
  3. [Bağlantıyı Kontrol Et] öğesini seçin. Bu bir kaç dakika sürebilir. [Bağlantıyı Kontrol Et] ‘i seçtikten sonra teşhisi iptal edemezsiniz.

Sony TV Sorun Giderme

Sorun Arıza
LED göstergesi kırmızı renkte yanıp söndüğünde, kaç kez yanıp söndüğünü sayın (aralık süresi üç saniyedir). LED göstergesi kırmızı renkte yanıp sönüyorsa, AC güç kablosunu (şebeke kablosu) TV’den iki dakika boyunca çıkararak TV’yi sıfırlayın ve ardından TV’yi açın.
LED göstergesi yanıp sönmediğinde, öğeleri aşağıdaki şekilde kontrol edin. Sorun devam ederse, TV’nize yetkili servis personeline bakım yaptırın.
Görüntü yok (ekran karanlık) ve ses yok Anten (anten) / kablo bağlantısını kontrol edin. TV’yi AC güç çıkışına (şebeke soketi) bağlayın ve TV’deki açma / kapama veya uzaktan kumanda üzerindeki açma / kapama düğmesine basın.
Ekranda video giriş jakına bağlı cihazdan resim yok veya menü bilgisi görünmüyor Bağlı cihaz listesini görüntülemek için => tuşuna basın, ardından istenen girişi seçin. İsteğe bağlı ekipman ile TV arasındaki bağlantıyı kontrol edin.
Çift görüntü veya gölgelenme Anteni (anten) / kablo bağlantısını, yerini veya yönünü kontrol edin.
Ekranda yalnızca kar ve gürültü görünüyor Antenin kırılmış veya bükülmüş olup olmadığını kontrol edin. Antenin hizmet ömrünün sonuna gelip gelmediğini kontrol edin (normal kullanımda üç ila beş yıl, deniz kenarında bir ila iki yıl).
Bozuk resim (noktalı çizgiler veya şeritler) TV’yi arabalar, motosikletler, saç kurutma makineleri veya isteğe bağlı ekipmanlar gibi elektriksel gürültü kaynaklarından uzak tutun.
Bir TV kanalını izlerken görüntü veya ses gürültüsü Daha iyi resim alımı elde etmek için [AFT] (Otomatik İnce Ayar) ayarını yapın. Bu işlev yalnızca analog TV kanalları içindir.
Ekranda küçük siyah noktalar ve / veya parlak noktalar görünüyor Bir görüntüleme biriminin resmi piksellerden oluşur. Ekrandaki küçük siyah noktalar ve / veya parlak noktalar (pikseller) bir arıza olduğunu göstermez.
Resim konturları bozuk Mevcut [Cinema Drive] ayarını diğer ayarlara değiştirin.
Programlarda renk yok [Sıfırla] ‘yı seçin
Ekranda bağlı ekipmandan hiçbir görüntü görünmüyor Bağlı ekipmanı açın. Kablo bağlantısını kontrol edin.
Ses yok ama iyi görüntü Kulaklık fişinin TV’ye bağlı olup olmadığını kontrol edin.
Ses yok veya gürültülü ses yok TV sistemi ayarının uygun olup olmadığını kontrol edin.
İstenilen kanal seçilemez Dijital ve analog mod arasında geçiş yapın ve istenen dijital / analog kanalı seçin.
Bazı kanallar boş Kanal yalnızca şifreli / abonelik servisi içindir. Ücretli bir TV hizmetine abone olun.
Dijital kanallar görüntülenmiyor Bölgenizde dijital yayınların sağlanıp sağlanmadığını öğrenmek için yerel bir tesisatçı ile iletişime geçin.
Ekran yansıtma işlevini kullanmak için ne tür cihazlar bağlanabilir? Sony Ekran yansıtma uyumlu cihazlar (Xperia) bağlanabilir.
Video veya ses bazen kesiliyor Diğer kablosuz LAN cihazları veya mikrodalga fırınlar gibi radyo dalgaları yayan cihazlar, kablosuz LAN kullanan Ekran yansıtma işlevini etkileyebilir. TV veya Sony Ekran yansıtma uyumlu cihazları (Xperia) bu tür cihazlardan uzak tutun veya mümkünse kapatın.
Bazı ücretli içerikler oynatılamaz Kaynak cihazın HDCP (Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması) 2.0 / 2.1 sistemi ile uyumlu olması gerekir. Bazı ücretli içerikler, uyumlu olmayan bir kaynak cihaz üzerinden görüntülenemeyebilir.
Uygulamalara erişilemez Yönlendiricinin / modemin * LAN kablosunun veya AC güç kablosunun düzgün şekilde bağlandığını kontrol edin. Yönlendiricinizin / modemin İnternete bağlanmak için önceden ayarlanmış olması gerekir. Yönlendirici / modem ayarları için İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçin.
Kablosuz LAN kullanılırken bazen video akış kalitesi zayıftır Kablosuz ağ bağlantısı kalitesi, TV ile kablosuz yönlendirici (erişim noktası) arasındaki mesafeye veya engellere (örn. Duvar), ortam girişimine ve kablosuz yönlendiricinin (erişim noktası) kalitesine bağlı olarak değişir.
Kablosuz LAN bağlantısı başarısız veya radyo alım koşulları zayıf TV ve kablosuz yönlendiricinin (erişim noktası) kurulum konumunu kontrol edin. Sinyal durumu aşağıdaki nedenlerle etkilenebilir.
İnternet Videosunda kötü resim Kalite, internet içeriği sağlayıcısı tarafından sağlanan orijinal videoya ve bağlantı bant genişliğinize bağlıdır.
Bazı internet içerikleri, özellikle hızlı hareket eden veya karanlık sahneler sırasında ayrıntı kaybı gösteriyor Video kalitesi ve resim boyutu, geniş bant hızına ve içerik sağlayıcıların sunumuna bağlıdır.
Görüntü kalitesi iyi ancak internet içeriğinde ses yok  Kalite, internet içeriği sağlayıcısı tarafından sağlanan orijinal içeriğe ve bağlantı bant genişliğinize bağlıdır.
TV’niz sunucuya bağlanamıyor LAN kablosunu veya sunucunuz ve TV’niz arasındaki bağlantıyı kontrol edin. Ağınızın TV’nizde doğru şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını kontrol edin.
DLNA Certified ™ ortam sunucusu, Ana Menü’de [Medya] altında listelenmesine rağmen erişilemez LAN kablonuzu / bağlantınızı veya sunucu bağlantılarınızı kontrol edin. TV’nin sunucuyla bağlantısı kesilmiş olabilir.
Oluşturucu işlevini kullanırken müzik dosyaları çalınamaz Bazı uygulamalar, oluşturucu işlevini kullanırken müzik çalma ile aynı anda PC’ye önceden yüklenmiş bir fotoğraf dosyasını görüntüler. Önceden yüklenmiş fotoğraf dosyasına bağlı olarak, müzik çalma mümkün olmayabilir, ancak fotoğraf dosyası değiştirilerek mümkün olabilir.
İnternete bağlanamadınız Yönlendiricinin / modemin * LAN kablosunun veya AC güç kablosunun düzgün şekilde bağlandığını kontrol edin. Yönlendiricinizin / modemin İnternete bağlanmak için önceden ayarlanmış olması gerekir. Yönlendirici / modem ayarları için İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçin.
YouTube Kimliğiniz yok YouTube Kimliğiniz ve şifreniz yoksa aşağıdaki adresten kaydedin. https://www.google.com/device (Bilgisayarınızdan bir YouTube Kimliği ve şifresi de kaydedebilirsiniz.) Kimliğinizi kaydettikten sonra hemen kullanabilirsiniz
HDMI ekipmanı [BRAVIA Sync Cihaz Listesi] ‘nde görünmüyor Ekipmanınızın BRAVIA Sync Kontrolü ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin.
[BRAVIA Sync Kontrolü] ‘nde [Kapalı] seçilemiyor BRAVIA Sync Kontrolü ile uyumlu herhangi bir ses sistemi bağladıysanız, bu menüden [Kapalı] seçeneğini seçemezsiniz. Ses çıkışını TV hoparlörüne değiştirmek için [Hoparlörler] menüsünde [TV Hoparlörleri] ‘ni seçin.
[Ebeveyn Kilidi] şifresi unutuldu PIN kodu için 9999 girin. HOME’a basarak PIN kodunu güncelleyin ve [Ayarlar]> [Sistem Ayarları]> [Ebeveyn Kilidi]> [PIN Kodunu Değiştir] öğesini seçin.

LED Gösterge ışıkları normalde TV’nin ön alt tarafında bulunur. Bir veya daha fazla ışık olabilir ve daha yeni setlerde, farklı koşulları belirtmek veya belirli özelliklerin etkinleştirildiğini göstermek için bir ışık renk değiştirebilir.

Gösterge ışıklarının genel anlamları için aşağıdaki tabloyu ve sorunları çözmenize yardımcı olacak sorun giderme adımlarını kontrol edin.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Masaüstü Bilgisayar Satın Alma Rehberi

Masaüstü Bilgisayar Satın Alma Rehberi

Masaüstü Bilgisayar Satın Alma Rehberi Bilgisayarın kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz. Yeni bir bilgisayar alırken düşünecek ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !