Smeg Kahve Makinesi Hata Kodları
Smeg Kahve Makinesi Hata Kodları

Smeg Kahve Makinesi Hata Kodları

Smeg Kahve Makinesi Hata Kodları Aşağıda olası arızalardan bazılarının bir listesi bulunmaktadır. Gerçek makine arızasından ziyade kötü temizlikten daha fazla sorunun kaynaklandığı bir gerçektir, bu nedenle basit bir günlük rutin, kahve kalitesini korumanın yanı sıra makineye yardımcı olacaktır. kahve makineleri, diğer kahve makineleri gibi, bir sorunu teşhis etmenize ve cihazı düzeltmenize yardımcı olmak için sözde hata kodları kullanır. kahve makineleri, yapıları ve özellikleri bakımından farklılık gösterir; bu, aslında aynı hata kodu setlerini kullanmamalarının nedenlerinden biridir. El kitabınız yoksa, neredeyse tüm modelleri aynı hata kodu biçimini izlediğinden, en tipik hata kodlarının listesini kontrol edebilirsiniz. Smeg Kahve Makinesi Hata Kodları Sorunu kendi başınıza çözmeniz gerekip gerekmediğinden hala emin değilseniz, markanın Destek Merkezini arayın.

Smeg Kahve Makinesi Hata/Arıza Kodu

Görüntülenen MesajÇözüm
Depoyu doldur.Su haznesi boş veya yanlış yerleştirilmiş. Hazneyi suyla doldurun ve / veya sonuna kadar iterek doğru şekilde yerleştirin.
Öğütülmüş çok ince ayar değirmeni. Su musluğunu takın ve Tamam’a basın (C5)Öğütme çok ince ve kahve çok yavaş çıkıyor. Hidrolik devrede hava olduğu için makine kahve yapamıyor. Öğütme ayar düğmesini saat yönünde bir tık “7” ye doğru çevirin. Sıcak su musluğunu takın, OK (Tamam) düğmesine (C5) basın ve birkaç saniyeliğine musluğundan su verin.
Su Musluğunu TakınSıcak su dağıtıcısı takılmamış veya yanlış takılmış. Sıcak su musluğunu sonuna kadar itin.
Topraklama Kabı EkleTelve kabı (A4) çok dolu veya son kahve yaptığınızdan bu yana 3 günden fazla geçmiş (bu, makinenin doğru hijyenini garanti eder). Telve kabını boşaltın ve temizleyin, ardından değiştirin. Önemli: Damlama tepsisini çıkarırken, tamamen dolu olmasa bile toprak kabı BOŞALTILMALIDIR. Bu yapılmazsa, bir sonraki kahveyi hazırladığınızda, telve kabı beklenenden daha fazla dolar ve makineyi tıkayabilir.
Topraklama Kabı EkleTemizledikten sonra, telve kabı değiştirilmedi. Servis kapağını açın ve telve kabını yerleştirin.
Süt Kabı TakınSüt kabı takılmamış. Süt kabını gittiği yere kadar itiniz.
Çekilmiş Kahve EkleyinÖn-öğütülmüş fonksiyonu seçildiğinde, ön-çekilmiş kahve huniye dökülmemiştir. Huni (A17) tıkalı. Cihazı çıkarın ve huniye önceden çekilmiş kahveyi koyun. Huniyi bir bıçak yardımıyla “Çekilmiş kahve hunisinin temizlenmesi” bölümünde anlatıldığı gibi boşaltın.
Kireç çöz!Makine kireçten arındırılmalıdır. “Kireç çözme” bölümünde açıklanan kireç çözme prosedürünün mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilmesi gerekir.
Daha Az KahveÇok fazla kahve kullanılmış. Daha hafif bir tat seçin veya çekilmiş kahve miktarını azaltın, ardından kahveyi tekrar yapın.
Fasulye Kabı DoldurunKahve çekirdekleri tükendi. Fasulye kabını doldurun.
Kaynaştırıcı Tertibatına YerleştirinDemlik temizlendikten sonra değiştirilmedi. Demliği, “Demliği temizleme” bölümünde açıklandığı gibi yerleştirin.
Kapıyı kapatServis kapısı açık. Servis kapağını kapatın.
Genel Alarm!Cihazın içi çok kirli. Cihazın içini “Temizlik ve bakım” bölümünde anlatıldığı gibi iyice temizleyin. Temizledikten sonra mesaj hala görüntüleniyorsa, bir müşteri hizmetlerine başvurun.

Varsayılan değerlerin sıfırlanması (sıfırlama)

Orijinal değerleri değiştirirseniz, varsayılan değerler aşağıdaki şekilde sıfırlanabilir:

 • MENÜ düğmesine (C2) basın, ardından cihaz “VARSAYILAN HAYIRA SIFIRLA” mesajını görüntüleyene kadar NEXT düğmesine (C3) tekrar tekrar basın;
 • DEĞİŞTİR düğmesine (C4) basın ve cihaz “RESETTO DEFAULT YES” mesajını görüntüler;
 • varsayılan değerleri sıfırlamak için OK düğmesine (C5) basın;
 • Cihaz şimdi varsayılan ayarlara sıfırlanır ve “HAZIR” mesajı görüntülenir.

Kahve telvesi kabının temizlenmesi

“EMPTY GROUNDS CONTAINER” görüntülendiğinde, toprak kabı boşaltılmalı ve temizlenmelidir. Telve kabı temizlenene kadar, cihaz mesajı göstermeye devam eder ve kahve yapılamaz. Temizlemek:

 • Cihazın ön tarafındaki servis kapısını (A2) açın, damlama tepsisini (A11) çıkarın, boşaltın ve temizleyin.
 • Telve kabını boşaltın ve altta kalan tüm kalıntıları gidermek için iyice temizleyin.

Damlama tepsisini çıkarırken, tamamen dolu olmasa bile telve kabı boşaltılmalıdır. Bu yapılmazsa, bir sonraki kahveyi hazırladığınızda, telve kabı beklenenden daha fazla dolar ve makineyi tıkayabilir.

Süt kabının temizlenmesi

Süt hazırlarken daima süt kabının (B) içindeki tüpleri temizleyin. Kapta hala süt varsa, buzdolabının dışında gerekenden daha uzun süre bırakmayın. “Cappuccino yapma” bölümünde Not 3’te anlatılan sütü her hazırladığınızda kabı temizleyin.

Süt kabının temizlenmesi

 1. Süt kabı kapağını saat yönünde çevirip çıkarın.
 2. Süt musluğunu ve giriş hortumunu çıkarın.
 3. Köpüklü süt regülatörünü dışarı doğru çekerek çıkarın.
 4. Tüm bileşenleri sıcak su ve hafif bulaşık deterjanı ile iyice yıkayın. Köpüklü süt regülatörünün deliklerinde ve ince ucundaki olukta süt kalıntısı kalmadığından emin olun.
 5. Giriş hortumunun ve musluğun süt artıklarıyla tıkanmadığını kontrol edin.
 6. Köpüklü süt regülatörünü, süt musluğunu ve giriş hortumunu değiştirin.
 7. Süt kabı kapağını değiştirin.

Smeg Yerleşik Kahve Makinesi Sorun Giderme

Smeg Yerleşik Kahve Makinesi Sorun Giderme

Sorun açıklandığı gibi çözülemezse, Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

SorunMuhtemel neden
Kahve sıcak değil.Bardaklar önceden ısıtılmamıştı. Demlik soğudu çünkü son kahvenin yapılmasından bu yana 2/3 dakika geçti. Fincanları sıcak suyla durulayarak veya fincan ısıtma tepsisinde en az 20 dakika dinlendirerek ısıtın. Kahve yapmadan önce, düğmeye (C4) basarak demliği ısıtın.
Kahve yeterince kremsi değil.Kahve çok iri çekilmiş. Yanlış kahve türü. Kahve değirmeni çalışırken öğütme ayar düğmesini saat yönünün tersine bir tık “1” e doğru çevirin. Espresso kahve makineleri için bir tür kahve kullanın.
Kahve çok yavaş veya her seferinde bir damla çıkıyor.Kahve çok ince çekilmiş. Kahve değirmeni çalışırken öğütme ayar düğmesini saat yönünde bir tık 7’ye doğru çevirin. Kahve dağıtımı tatmin edici olana kadar her seferinde bir tıklamayla devam edin. Etki ancak iki kahve dağıtıldıktan sonra görülebilir.
Kahve çok hızlı çıkıyor.Kahve çok iri çekilmiş. Kahve değirmeni çalışırken öğütme ayar düğmesini saat yönünün tersine bir tık “1” e doğru çevirin. Öğütme ayar düğmesini aşırı döndürmekten kaçının, aksi takdirde 2 fincan seçtiğinizde kahve bir seferde bir damla gelebilir. Etki ancak iki kahve dağıtıldıktan sonra görülebilir.
Musluklardan birinden kahve çıkmıyor.Çıkışlar engellendi. Muslukları bir kürdan ile temizleyin.
Kahve dağıtıcılardan değil, servis kapağının etrafından (A2) çıkar.Çıkış ağızlarındaki delikler kuru kahve tozu ile tıkanmıştır. Servis kapağının içindeki kahve kılavuzu (A3) tıkalı ve sallanamıyor. Gerekirse, kahve birikintilerini kürdan, sünger veya sert kıllı mutfak fırçasıyla temizleyin. Kahve kılavuzunu (A3), özellikle menteşelerin yakınında iyice temizleyin.
Dağıtıcılardan kahve yerine su çıkıyor.Ön öğütülmüş kahve hunide tıkanmış olabilir (A17). Huniyi (A17) tahta veya plastik bir çatalla temizleyin, cihazın içini temizleyin.
Süt, süt dağıtıcısından (B5) çıkmıyor.Giriş hortumu takılmamış veya yanlış yerleştirilmiş. Giriş hortumunu (B4) süt kabı kapağındaki lastik rondelaya yerleştirin.
Süt iyi köpürmemiş.Süt kabı kapağı kirli. Köpüklü süt regülatörü doğru yerleştirilmemiş. Süt kabı kapağını “Süt kabının temizlenmesi” bölümünde anlatıldığı gibi temizleyin. “Cappuccino Hazırlama” bölümündeki talimatları izleyerek ayarlayın.
Süt, süt ağzından kabarcıklar veya fışkırmalar içeriyor.Süt yeterince soğuk değil veya yarım yağlı değil. Köpüklü süt regülatörü yanlış ayarlanmış. Süt kabı kapağı kirli. İdeal olarak, yağsız veya yarım yağlı sütü buzdolabı sıcaklığında (yaklaşık 5 ° C) kullanmalısınız. Sonuç hala hayal kırıklığı yaratıyorsa, başka bir marka süt deneyin. Köpüklü süt düzenleyiciyi hafifçe “CAFFELATTE” kelimesine doğru hareket ettirin (“Cappuccino yapma” bölümüne bakın). Süt kabının kapağını “Süt kabının temizlenmesi” bölümünde anlatıldığı gibi temizleyin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi