Smeg Ankastre Fırın Hata Kodları

Smeg Ankastre Fırın Hata Kodları Aşağıdaki durumların her biri cihazın anormal çalışmasından kaynaklanır ve yetkili bir kişi tarafından ele alınmalıdır, bu arızalardan herhangi birini fark etmeniz durumunda lütfen yerel satıcınızla veya Servis Merkeziyle iletişime geçin.

Smeg Ankastre Fırın Hata/Arıza Kodu

Smeg Ankastre Fırın Hata Kodları

Hata Kodları Çözüm
Err1 Arızalı sensör tespit edildi – açık veya kısa
Err2 Aşırı sıcaklık hatası
Err3 Yanlış prob konumu
Err4 Kapı kilitleme cihazı, kapıya düzgün bir şekilde takılmamış. Bunun nedeni, kapının aktivasyonu sırasında kazara açılmış olması olabilir. Yeni bir temizleme döngüsü seçmeden önce fırını kapatın ve birkaç dakika bekleyerek tekrar açın.
Err5 Fanlı fırın ısıtma elemanı arızası
Err6 Fırın fan motoru hatası
Err7 Izgara ısıtma elemanı arızası
Err8 Teğet soğutma fanı hatası

Temizlik ve Bakım

  • Temizlemeden önce, metal bir spatula veya cam-seramik ocakların temizliğinde kullanılan türden bir kazıyıcı yardımıyla taş üzerinde yanmış kirleri temizleyin.
  • En iyi sonuçlar için taş hala sıcak olmalıdır; aksi halde sıcak suyla yıkayın;
  • Limon veya sirkeye batırılmış metal ağ süngerler veya aşındırıcı scotch-brite pedler kullanın.
  • Asla deterjan kullanmayın.
  • Asla bulaşık makinesinde yıkamayın.
  • Taşı asla ıslanmaya bırakmayın.
  • Temizleme prosedürleri bittikten sonra nemli taş en az 8 saat kullanılmamalıdır.
  • Zamanla taşın yüzeyinde hafif çatlaklar görünebilir. Bunun nedeni, yüksek sıcaklıklarda taşın cilalama sırlarının normal genleşmesidir.

Smeg Fırın Sorun Giderme

Sorun Arıza
Fırın ekranı tamamen kapalı Şebeke güç beslemesini kontrol edin. Fırın besleme hattının yukarısındaki bir omnipolar anahtarın “AÇIK” konumunda olup olmadığını kontrol edin.
Fırın ısınmıyor “Showroom” modunda ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.
Kontroller yanıt vermiyor “Çocuk kilidi” moduna ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.
Pişirme süreleri tabloda belirtilenden daha uzundur “PO” modunda ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.
Otomatik “piroliz” temizleme döngüsünden sonra (yalnızca bazı modellerde) bir işlev seçmek mümkün değildir Kapı kilitleme cihazının kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Eğer yoksa fırında, kapı kilitleme cihazı aktifken fonksiyonların seçilmesine izin vermeyen bir koruma cihazı bulunur. Bunun nedeni, fırının içindeki sıcaklığın herhangi bir pişirme türüne izin vermeyecek kadar yüksek olmasıdır.
Fan destekli bir işlev sırasında kapı açılırsa, fan durur Bu bir hata değildir. Cihazın normal bir çalışmasıdır ve aşırı ısı kaçışını önlemek için yemek pişirirken faydalıdır. Kapak kapatıldığında fırın normal çalışmasına dönecektir.

Sorun çözülmediyse veya diğer arıza türleri söz konusuysa, yerel teknik destek merkezinizle iletişime geçin.

Çocuk kilidi modu: Bu modun etkinleştirilmesiyle, kullanıcının herhangi bir müdahalesi olmaksızın iki dakika çalıştırdıktan sonra, kontroller otomatik olarak kilitlenecek ve yanan ‘anahtar’ ile gösterilecektir. Pişirme sırasında kilidi geçici olarak serbest bırakmak için sıcaklık seçim düğmesini 5 saniye basılı tutun. Son ayardan iki dakika sonra kilit tekrar aktif hale gelecektir.

Dokunmaya duyarlı bölgelerdeki sembollere basılırsa, “ BLOC ” kelimesi iki saniye görünecektir.

Kapat Oda modunu göster: Bu modun etkinleştirilmesi tüm ısıtma elemanlarını devre dışı bırakır, böylece sadece kontrol paneli çalışır (bazı modellerde ayrıca ‘S’ görüntülenir). Fırını normal şekilde kullanmak için bu modu KAPALI olarak ayarlayın .

Düşük güç modu: Bu modun etkinleştirilmesi, cihaz tarafından kullanılan gücü sınırlar. Po: HI; normal güç. Po: LO; düşük güç. Düşük güç modunun etkinleştirilmesi, ön ısıtma ve pişirme sürelerinin uzatılabileceği anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi