Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Siemens Ankastre Fırın Hata Kodları

Siemens Ankastre Fırın Hata Kodları Cihaz arızalıysa, cihazın fişini prizden çekin veya sigorta kutusundaki devre kesiciyi kapatın. Satış sonrası servis ile iletişime geçin.

Siemens Ankastre Fırın Hata/Arıza Kodu

Siemens Ankastre Fırın Hata Kodları

Hata Kodları Çözümler
E0532 Cihaz kapısını açın ve kapatın.
E6501 Cihazı kapatın. 10 dakika bekleyin. Cihazı tekrar açın.
Exxx Bir hata mesajı görüntülenirse, cihazı kapatıp tekrar açın; mesaj kaybolursa, bu tek seferlik bir sorundur. Arıza tekrar meydana gelirse veya hata mesajı görüntülenmeye devam ederse, lütfen satış sonrası servisle iletişime geçin ve arıza kodunu sağlayın.
E8010 Cihaz kapısı, ‘anahtar’ düğmesine basıldıktan hemen sonra açıldı. Cihaz kapısını kapatın ve Açma / Kapama düğmesine basın.
E Ekranda E ile bir hata mesajı gösterilirse, tuşuna basın. Ardından saati sıfırlayın. Bu, hata mesajını iptal eder.
E101

E104

E106

Ekranda E ile bir hata mesajı gösterilirse, tuşuna basın. Ardından saati sıfırlayın. Bu, hata mesajını iptal eder. Hata tekrar gösterilirse, satış sonrası servisini arayın. Hata mesajları E101, E104 ve E106 ile, mikrodalgayı yine de çalıştırabilirsiniz.
E011 E011 hata mesajı görüntülenirse, bir düğme sıkışmış olabilir. Her düğmeye ayrı ayrı basın ve hepsinin temiz olup olmadığını kontrol edin. Hata mesajı kalmaya devam ederse, lütfen satış sonrası servis ile iletişime geçin.
Siemens Fırın Sorun Giderme
Fırın Problemi Olası Nedenler ve Önerilen Çözümler
Fırın kapısı kilitli ve soğuduktan sonra bile açılmıyor. Fırını devre kesiciden kapatın ve beş dakika bekleyin. Kesiciyi tekrar açın. Fırın kendini sıfırlamalı ve çalıştırılabilir durumda olacaktır.
Fırın ısınmıyor. Evinizdeki devre kesiciyi veya sigorta kutusunu kontrol edin. Fırına uygun elektrik gücü geldiğinden emin olun. Fırın sıcaklığının seçildiğinden emin olun.
Fırın eşit şekilde pişmiyor. Önerilen raf konumu için pişirme tablolarına bakın. İpuçları ve öneriler için “Cihazınızdan En İyi Şekilde Yararlanma” bölümüne bakın.
Pişirme sonuçları beklendiği gibi değil. Önerilen raf konumu için pişirme tablolarına bakın. İpuçları ve öneriler için “Cihazınızdan En İyi Şekilde Yararlanma” bölümüne bakın. Gerekirse fırın kalibrasyonunu ayarlayın. “Kullanıcı Ayarları” altında “Fırın Sıcaklık Ofseti” bölümüne bakın.
Yiyeceklerin pişirilmesi beklenenden daha uzun sürüyor. Fırın, doğru sonuçlar sağlamak için dikkatlice kalibre edilir. Bununla birlikte, yiyecek sürekli olarak çok kahverengi veya çok açıksa, sıcaklık dengelenebilir. “Kullanıcı Ayarları” altında “Fırın Sıcaklığı Ofseti” ne bakın.
Yiyecekler fazla pişmiş. Fırın, doğru sonuçlar sağlamak için dikkatlice kalibre edilir. Bununla birlikte, yiyecek sürekli olarak çok kahverengi veya çok açıksa, sıcaklık dengelenebilir. “Kullanıcı Ayarları” altında “Fırın Sıcaklığı Ofseti” ne bakın.
Konveksiyon Pişirme / Doğru Konveksiyon sonuçları beklendiği gibi değil. Dönüşüm Dönüştürme etkinleştirilmediyse fırın sıcaklığı manuel olarak 25 ° F azaltılmalıdır. Raf konumları, pişirme süreleri ve tava seçimi için pişirme tablolarına ve ipuçlarına bakın. Gerekirse fırın kalibrasyonunu ayarlayın. “Kullanıcı Ayarları” altında “Fırın Sıcaklık Ofseti” bölümüne bakın.
Fırın ışığı düzgün çalışmıyor. Gevşek veya kusurlu ise ampulü değiştirin veya yeniden takın. Ampule parmaklarınızla dokunmak ampulün yanmasına neden olabilir.
Fırın ışığı kapanmıyor. Fırın kapısında tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. Menteşenin bükülüp bükülmediğini kontrol edin.
Fırın düzgün şekilde kendi kendini temizlemiyor. Kendi kendine temizlemeyi çalıştırmadan önce fırının soğumasını bekleyin. Kendi kendine temizlemeyi çalıştırmadan önce daima gevşek toprakları veya ağır yayılmaları silin. Fırın çok kirlenmişse, fırını maksimum kendi kendini temizleme süresine ayarlayın.
Saat ve zamanlayıcı düzgün çalışmıyor Fırına elektrik gücü geldiğinden emin olun.
Ekranda “E” ve bir numara belirir ve bip sesleri kontrol edilir. Bu bir hata kodudur. Ekrandaki talimatları izleyin. Kod kalırsa veya ekranda herhangi bir talimat yoksa, daha fazla bilgi görüntülemek (varsa) ve bip sesini kapatmak için INFO düğmesine basın. Kod hala görüntüleniyorsa, arıza kodu numarasını not edin, fırını kapatın ve Servisi arayın.
Yeni bir fırında, fırın açıldığında güçlü bir koku vardır. Bu yeni bir fırında normaldir ve birkaç kullanımdan sonra kaybolacaktır. Kendi kendini temizleme döngüsünü çalıştırmak aynı zamanda kokuyu daha hızlı “yakar”.
Bir tuşa dokunulduğunda kontrol tepki vermiyor. Yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olun. Dokunmatik tuşun ortasına dokunun. Parmağınızın düz kısmını kullanın.
Konveksiyon kullanmayan modlar sırasında fan çalışıyor. Bazı modellerde, fırın ön ısıtma sırasında konveksiyon fanı çalışır. Bu normal.
Fırın havalandırma deliğinden sıcak hava veya buhar çıkıyor. Fırın havalandırma deliğinden çıkan buhar veya sıcak havanın görülmesi veya hissedilmesi normaldir. Havalandırmayı engellemeyin.
Fırın kapalı olsa bile soğutma fanı çalışıyor. Bu normal. Fırın yeterince soğuyana kadar soğutma fanı, fırın kapatıldıktan sonra bile çalışmaya devam edecektir.
Düğmeler yanıp sönüyor Kontrol panelinin arkasındaki yoğunlaşmadan kaynaklanan normal durum. Yoğuşma buharlaşır buharlaşmaz, düğmeler artık yanıp sönmez.
Pişirme alanı ısınmıyor ve ekranda “Demo modu açık” gösteriliyor Cihaz demo modunda. Sigorta kutusundaki sigortayı kapatın ve yakl. 10 saniye. Cihazı açın ve ayarlarda “Demo modu kapalı” seçeneğini seçin.
Su haznesi dolu olmasına rağmen “Su haznesini doldurun” mesajı görünüyor -Panel açık. Paneli kapatın. -Su tankı düşmüştür. Çarpma nedeniyle, su deposunun içindeki bileşenler gevşemiş ve depo sızdırıyor. Yeni bir su deposu sipariş edin. – Su deposu yerine oturmamış. Su tankını yerine oturtun.
İç aydınlatma başarısız oldu LED ampul arızalı
Cihaz çalışmıyor ve ekranda “Pişirme alanı çok sıcak” görüntüleniyor Pişirme alanı, seçilen yemek veya ısıtma türü için çok sıcak. Pişirme alanını soğumaya bırakın ve yeniden başlatın.

Siemens Fırın Temizleme Kılavuzu

 • Düz Raf: Sıcak sabunlu suyla yıkayın. İyice durulayın ve kurulayın veya belirtildiği gibi temizleme tozu veya sabunla doldurulmuş pedlerle nazikçe silin. Rafı kendi kendini temizleyen fırında TEMİZLEMEYİN. Kendi kendini temizleme modunda fırında kazara yassı raflar temizlenirse, parlak yüzeylerini kaybedecekler ve düzgün bir şekilde kaymayabilirler. Böyle bir durumda, raf kenarlarını az miktarda bitkisel yağ ile silin. Sonra fazlalığı silin.
 • Izgara Tavası ve Izgarası: Sıcak sabunlu suyla yıkayın. İyice durulayın ve kurulayın veya belirtildiği gibi temizleme tozu veya sabunla doldurulmuş pedlerle nazikçe silin. Kendi kendini temizleyen fırında ızgarayı ve ızgarayı TEMİZLEMEYİN.
 • Fiberglas Conta: CONTAYI TEMİZLEMEYİN.
 • Bardak: Sabun ve su veya cam temizleyici ile yıkayın. Yağ sıçramalarını ve inatçı lekeleri çıkarmak için Fantastik® veya Formula 409® kullanın.
 • Boyalı Yüzeyler: Sıcak sabunlu suyla temizleyin veya Fantastik® veya Formula 409®’u temiz bir süngere veya kağıt havluya uygulayın ve silerek temizleyin. Toz temizlik maddeleri, çelik yünü pedler ve fırın temizleyicileri kullanmaktan kaçının.
 • Porselen Yüzeyler: Meyve suyu, süt ve domates gibi asit dökülmelerini hemen kuru bir bezle silin. Sıcak porselen üzerinde nemli sünger / bez kullanmayın. Soğuyunca, sıcak sabunlu suyla temizleyin veya BonAmi® veya Soft Scrub®’ı nemli bir süngere uygulayın. Durulayın ve kurulayın. İnatçı lekeler için sabun dolu pedler kullanın. Porselenin ısıya ve yemek toprağına maruz kalması nedeniyle yaşla birlikte ince çizgiler göstermesi normaldir.
 • Paslanmaz Çelik Yüzeyler: Daima damar yönünde silin veya ovalayın. Sabunlu bir süngerle temizleyin, ardından durulayın ve kurulayın veya bir kağıt havlu üzerine püskürtülmüş Fantastik® veya Formula 409® ile silin. Paslanmaz Çelik Magic® ve yumuşak bir bezle koruyun ve cilalayın. Beyaz sirke ile nemlendirilmiş bir bezle su lekelerini temizleyin. Isı renk değişimini gidermek için Bar Keeper’s Friend® kullanın.
 • Plastik ve Kontroller: Soğuduktan sonra sabunlu suyla temizleyin, durulayın ve kurulayın.
 • Prob: Sabunlu suyla silin. Daldırmayın. Bulaşık makinesinde yıkamayın.
 • Basılı alanlar (sözcükler ve sayılar): Aşındırıcı temizleyiciler kullanmayın.

Comment (1)

 • Yorum Gönder

  Mustafa

  Merhabalar benim bi sorum olcakti 3 hafta önce firinim sigorta attırıyordu anakart üzerinde 0 ohm luk diyot ve entegrenin yandigini farkettim ve yeni anakart alip taktim ancak bu seferde dijital gösterge üzerinde hata kodu E005 vermeye basladi ve firinin fisini takip cikariyorum hata kodu hep geliyor E005 acaba sorunun basit bi cözümü varmi. tavsiyeniz ne olur?

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687