Sharp Yazıcı Hata Kodları
Sharp Yazıcı Hata Kodları

Sharp Yazıcı Hata Kodları

Sharp Yazıcı Hata Kodları Taranan görüntüyü gönderirken iletişim hatasında aşağıdaki hata kodlarından biri ekranda belirirse, aşağıda belirtildiği gibi ilgili çözümü uygulayın.

Sharp Yazıcı Hata/Arıza Kodu

Hata KodlarıÇözümler
E7-03HSYNC tespit edilemiyor. LSU (lazer diyotu, alıcı eleman, APC devresi) sorunu. LSU sürücü devresi (ASIC) sorunu.
E7-04CCD beyaz seviyesi sorunu. CCD sürücü devresi (CCD PWB, ASIC kablo demeti) sorunu. Kopya lambası aydınlatma sorunu (Kopya lambası, invertör PWB).
E7-05CD siyah seviyesi sorunu. CCD sürücü devresi (CCD PWB, ASIC, kablo demeti) sorunu.
E7-12Gölgeleme sorunu (beyaz düzeltme). Beyaz seviyeyi taramak için beyaz plaka üzerinde kir.
E7-14ASIC bağlantı sorunu. CPU ve ASIC arasında uygun olmayan bağlantı (kalıp kesimi, uç piminin yanlış bağlanması).
E7-15Kopyalama lambası KAPALI sorunu. Kopya lambası veya kopya lambası sürücü devresi (invertör PWB) sorunu Kopya lambası bağlantısının kesilmesi.
L1-00Besleme belirtilen süre içinde tamamlanmadı. Güç açıldıktan sonra aynanın başlatılmasında ayna tabanı belirtilen süre (6 saniye) için döndürüldüğünde, ayna ana konum sensörü (MHPS) KAPANMAZ. Veya kopya dönüşünün başlamasından sonra ayna tabanı belirtilen süre boyunca (yaklaşık 6 saniye) beslendiğinde, ayna ana konum sensörü (MHPS) KAPALI konuma geçmez.
L3-00Belirtilen süre içerisinde iade tamamlanmadı. Güç açıldıktan sonra aynanın başlatılmasında ayna tabanı belirtilen süre (6 saniye) için geri döndürüldüğünde, ayna ana konum sensörü (MHPS) AÇILMAZ. Veya ayna tabanı belirtilen süre boyunca geri döndürüldüğünde (yaklaşık 6 saniye) sn) kopyalama dönüşünün başlamasından sonra, ayna ana konum sensörü (MHPS) AÇIK konuma gelmez.
L4-01Ana motor kilidi. Ana motor kodlayıcı darbesi 100 msn için algılanmadığında.
L6-10Poligon motor kilidi. Kilit sinyali (belirtilen rpm sinyali) geri gelmez.
H2-00Termistör açık algılama. Fırınlama termistörü açık.
H3-00Isı silindiri anormal derecede yüksek sıcaklık. Kaynaştırma sıcaklığı 240 ° C’nin üzerine çıkar.
H4-00Isı silindiri anormal derecede düşük sıcaklık. Kaynaştırma sıcaklığı, gücü açtıktan sonraki 27 saniye içinde 185 ° C’ye ulaşmaz veya kaynaştırma sıcaklığı 140 ° C’de kalır.
U2-01Sayaç toplamı kontrol hatası. EEPROM’da depolanan sayaç kontrol toplam değeri anormal olduğunda.
U2-04EEPROM seri iletişim hatası. EEPROM ile bir iletişim sorunu ortaya çıktığında.
CH (Yanıp Sönüyor)TD kartuşu takılı değil. TD kartuşunun takılı olup olmadığını kontrol edin.
L5-02Lens tahrik motoru sorunu.
L8-01Güç frekansı anormalliği.
L8-03Simülasyon 47’nin yürütülmesi sırasında, AE sensör çıkışı, kopya lambası voltajındaki değişikliğe göre değişmez.
U5-05SPF’yi kullanırken orijinal camda anormal derecede yüksek sıcaklık.
EE-EUToner yoğunluğu başlangıç ​​ayarı sorunu (undertoner).
EE-ELToner yoğunluğu başlangıç ​​ayarı sorunu (overtoner).
CE-00Gücü kapatın ve ardından tekrar açın. Ağda veya sunucuda sorun olmadığından emin olmak için ağ yöneticinize danışın. Gücü kapatıp açtıktan sonra hata giderilmezse, gücü kapatın ve bayinizle iletişime geçin.
CE-01Gücü kapatın ve ardından tekrar açın. Ağda veya sunucuda sorun olmadığından emin olmak için ağ yöneticinize danışın. Gücü kapatıp açtıktan sonra hata giderilmezse, gücü kapatın ve bayinizle iletişime geçin.
CE-02Taranan görüntü, sunucuyla bağlantı kurulamadığından gönderilmedi. Web sayfasındaki SMTP sunucusu ayarlarının veya FTP’ye Tara hedef ayarlarının doğru olduğundan emin olun. SMTP sunucusunu yapılandırma prosedürü “SMTP, DNS ve LDAP sunucu ayarlarının yapılandırılması” bölümünde ve FTP’ye Tarama hedef bilgilerini düzenleme prosedürü “Programlanmış aktarım hedeflerinin düzenlenmesi ve silinmesi” bölümünde açıklanmıştır.
CE-04Taranan görüntü, sunucuyla bağlantı kurulamadığından gönderilmedi. Web sayfasındaki SMTP sunucusu ayarlarının veya FTP’ye Tara hedef ayarlarının doğru olduğundan emin olun. SMTP sunucusunu yapılandırma prosedürü “SMTP, DNS ve LDAP sunucu ayarlarının yapılandırılması” bölümünde ve FTP’ye Tarama hedef bilgilerini düzenleme prosedürü “Programlanmış aktarım hedeflerinin düzenlenmesi ve silinmesi” bölümünde açıklanmıştır.
CE-03Taranan görüntü, sunucu meşgul olduğu veya hatta çok fazla trafik olduğu için gönderilmedi. Kısa bir süre bekleyin ve ardından tekrar deneyin.
CE-05Taranan görüntü, hedef FTP sunucusunun dizini doğru olmadığı için gönderilmedi. Web sayfasında doğru FTP sunucusu bilgilerinin yapılandırıldığından emin olun.
CE-06Hedef Listesinde saklanan E-posta adresi yeterli olmadığından tarama verileri gönderilemez. Kaydedilen hedef bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol edin.
CE-09Taranan görüntünün boyutu, Web sayfasındaki “E-posta eklerinin Maksimum Boyutu” nda belirlenen sınırı aşıyor. Dosyaya taranan orijinal sayfaların sayısını azaltın veya “E-posta eklerinin Maksimum Boyutu” nda belirlenen sınırı değiştirin. Veya posta sunucusundaki dosya boyutu sınırını aşabilir. Orijinalin hacmini azaltın, aksi takdirde taranan dosya boyutunu küçültmek için çözünürlüğü veya renk modunu değiştirin.
CE-11Tarama sırasında hafıza doldu. Daha az sayfa tarayın, çözünürlüğü düşürün veya dosya boyutunu küçültmek için renk modunu değiştirin ve taramayı yeniden deneyin.
CE-12Global adres aramasının maksimum hedef sayısı aşıldı. Global adres arama aralığını daraltmak için arama karakterlerinin sayısını artırın.
CE-14USB flash belleğin yazmaya karşı korumalı olup olmadığını kontrol edin.
CE-15USB flash belleğin taranacak veri boyutunu kabul etmek için yeterli boş alana sahip olup olmadığını kontrol edin.
CE-16USB flash belleğin problemsiz olup olmadığını kontrol edin
CE-17USB flaş bellekteki dosya adlarının dosya başına 256 karakteri geçmediğini kontrol edin veya USB flaş bellekte sorun olmadığını kontrol edin.

Sharp Yazıcı Hata Mesajları

Ekranda aşağıdaki mesajlardan biri görünürse, mesajda belirtildiği gibi hemen harekete geçin.

Hata MasajıAnlam
ORİJİNALİ (LER) KALDIRBelge otomatik besleyicide sıkışmış
KAĞIT YOK (TEPSİ)Tepside kayıt kağıdı yok.
KAĞIT YOK (ÜST)Üst kasette kayıt kağıdı yok.
KAĞIT YOK (ALT)Alt kasette kayıt kağıdı yok.
KAĞIT YOK (HER İKİ KASA)Her iki kasette de kayıt kağıdı yok.
KAĞIT YOK (TEPSİ, ÜST)Tepside veya üst kasette kayıt kağıdı yok.
KAĞIT YOK (TEPSİ, ALT)Tepside veya alt kasette kayıt kağıdı yok.
KAĞIT YOKHiçbir yerde kayıt kağıdı yok.
BOYUT HATASIKayıt kağıdının boyutu yanlış.
LAZER HATASILazer ünitesi anormal.
POLYGON HATASIPoligon motor anormal.
FAN MOTOR HATASIFan motoru anormal.
ÜST KASETİ KONTROL EDİNÜst kaset doğru ayarlanmamıştır.
ALT KASETİ KONTROL EDİNAlt kaset doğru ayarlanmamış
HER İKİ KASETİ KONTROL EDİNKasetlerin ikisi de doğru ayarlanmadı
TONER BOŞHiç toner kalmadı.
PCU COMM. HATAPCU ile kontrol PWB arasında veri iletişimi yok.
RX BELGE TEPSİSİ KAPALIBelge alma tepsisi doğru ayarlanmamış.
YÜKSEK GERİLİM HATASIYüksek voltaj kısmında anormallik.
ISITICI DÜŞÜK HATASIIsıtıcı sıcaklığı çok düşük.
ISITICI YÜKSEK HATASIIsıtıcı sıcaklığı çok yüksek.
ISINMA HATASIIsınma düzgün yapılmıyor.
KAPAĞI VEYA TAMBURU KONTROL EDİNYazıcı kapağı açık olabilir veya tambur kartuşu doğru şekilde ayarlanmamış olabilir.
TAMBUR ÖMRÜDavul ömrü sona erdi.
KAĞIT SIKIŞMASIKayıt kağıdı içeride sıkışmış.

Sharp Yazıcı Sorun Giderme

Bu bölümde sorun giderme ve yanlış beslemenin çıkarılması anlatılmaktadır. Makineyi kullanırken bir sorunla karşılaşırsanız, servisi aramadan önce aşağıdaki sorun giderme kılavuzunu kontrol edin. Sorunu sorun giderme kılavuzunu kullanarak çözemezseniz, ana anahtarı kapatın, güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve satıcınızla görüşün.

SorunNedeni ve Çözümü
Güç açık, ancak kopyalama gerçekleşmiyor.Kopyalama modunu seçmek için [KOPYALA] tuşuna basın.
Bir kopya yaptığımda metin bulanık çıkıyor.Kopya pozlama ekranında orijinal için uygun bir poz seçin. [POZLAMA] tuşuyla pozu “Metin” olarak değiştirin.
Boş kopyalar.Orijinal, belge besleyiciye yüzü yukarı bakacak veya belge camına yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirilmez. Orijinali belge besleyiciye yüzü yukarı bakacak şekilde veya belge camına yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirin.
Kopyalarda beyaz veya siyah çizgiler görünüyor.Belge besleyicinin tarayıcı camı kirli. Uzun, dar tarama camını temizleyin.
Yazdırma yavaş.İki veya daha fazla uygulama yazılım programının aynı anda kullanılması. Kullanılmayan tüm uygulama yazılım programlarından çıktıktan sonra yazdırmaya başlayın.
Yazdırılan görüntü açık ve düz değil.Kağıt, kağıdın arka yüzüne yazdırma yapılacak şekilde yüklenir. Bazı kağıt türlerinin ön ve arka yüzleri vardır. Kağıt, yazdırma arka yüzüne gelecek şekilde yüklenirse, toner kağıda iyi yapışmayacak ve iyi bir görüntü elde edilmeyecektir.
İletim uzun sürüyor.Büyük miktarda görüntü bilgisi olduğunda, veri dosyası da büyüktür ve iletim uzun zaman alır.
USB Bellek Tarama modunda [BAŞLAT] göstergesi yanmıyor.USB flash bellek tanınmadı veya takılmadı veya USB bağlantı noktasına USB flash bellek dışında herhangi bir cihaz takıldı. USB bağlantı noktasını kontrol edin.
“USB belleğini kontrol edin.” USB Bellek Taraması sırasında ekranda görüntülenir.USB bağlantı noktasına USB flash bellek dışında herhangi bir cihaz takılmış, USB flash bellek yazma korumalı veya USB Bellek Taraması sırasında çıkarılmış. USB flash belleğinizi kontrol edin ve doğru şekilde kullanın.
“Hafıza dolu. İş iptal edildi.” USB Bellek Taraması sırasında ekranda görüntülenir.USB flaş belleğin belleği doldu. Yeterli belleğe sahip USB flash belleği kullanın.
İletilen görüntüde beyaz veya siyah çizgiler görünüyor.Doküman besleyici için doküman camı veya tarama camı (uzun, dar cam) kirli mi? Belge besleyici için belge camını veya tarama camını temizleyin.
Belirtilen zamanda iletim gerçekleşmez.Makinenin saati doğru saate ayarlanmış mı? Saati doğru saate ayarlayın.
Alınan bir faks boş yazdırılır.Gönderen makinede orijinalin yanlış tarafı mı tarandı? Gönderen makinenin operatörüne danışın.
Alınan görüntü soluk.Orijinal soluk mu? Karşı taraftan faksı uygun bir poz ayarı kullanarak yeniden göndermesini isteyin.
Alınan görüntü bozuk.Gök gürültüsü veya başka bir nedenle hat koşulları kötü müydü? Karşı taraftan faksı yeniden göndermesini isteyin.

Ayrıca Kontrol Edin

Yazıcı Satın Alma Rehberi

Yazıcı Satın Alma Rehberi

Yazıcı Satın Alma Rehberi Evde bir yazıcı bulundurmanın ne kadar kullanışlı olduğunu asla küçümseyemezsiniz. İster …

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Call Now ButtonServis Çağır (0850) 333 1 687