Anasayfa » Elektronik » Samsung Yazıcı Hata Kodları

Samsung Yazıcı Hata Kodları

Samsung Yazıcı Hata Kodları Makinenin durumunu veya hataları belirtmek için kontrol paneli ekranında Hata Mesajları görünür . Mesajları ve anlamlarını anlamak ve gerekirse sorunu düzeltmek için aşağıdaki tablolara bakın .

Samsung Renkli Lazer Yazıcı CLP Serisi Hata Kodları:

Samsung Renkli Lazer Yazıcı CLP Serisi Hata Kodları – Nasıl Onarılır?

Hata mesajı Çözüm
[yyy] Kaset Çıkışı Tepsi kaseti düzgün kapatılmamış. Tepsiyi kapatmak için, arka kenarı alçaltarak yuvayla hizalayın ve yazıcının içine doğru kaydırın.
[yyy] Kağıt Yok Tepside kağıt yok. Tepsiye kağıt yükleyin.
ADC Hatayı Onaylamadı Makinenizin ADC’sinde (Analogdan Dijitale Dönüştürücü) bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
ADC Eğim Hata Çevrim Gücü ADC (Analogdan Dijitale Dönüştürücü) için sıcaklık eğimi, normal aralığın dışındaki değeri gösterir. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Ayarlanıyor … Kayıt Makine renk kaydını ayarlıyor. Lütfen birkaç dakika bekleyin.
CTD Kalibrasyon Hatası CTD (Renkli Toner Yoğunluğu) Kalibrasyonu geçersiz değere sahip. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Deve Motor Kilitli Toner tedarik cihazını hareket ettiren geliştirici motorda bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Kapı açık Ön kapak veya üst kapak güvenli bir şekilde kapatılmamış. Yerine oturana kadar kapağı kapatın.
Çift Taraflı Sıkışma 0 İçini Kontrol Et Dubleks yazdırma sırasında kağıt sıkıştı. Yalnızca bu özelliğe sahip makine için geçerlidir. Sıkışmayı giderin.
Çift Taraflı Sıkışma 1 Kapağı Aç / Kapat Dubleks yazdırma sırasında kağıt sıkıştı. Yalnızca bu özelliğe sahip makine için geçerlidir. Sıkışmayı giderin.
Çift Taraflı Sıkışma 2 İçini Kontrol Et Dubleks yazdırma sırasında kağıt sıkıştı. Yalnızca bu özelliğe sahip makine için geçerlidir. Sıkışmayı giderin.
Kaynaştırıcı Fanı Kilitli Kaynaştırıcı biriminin fanında bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Nem Açık Çevrim Gücü Nem normal aralığı aşıyor. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Nem Çıkışı Çevrim Gücü Nem normal aralığın altına düştü. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
İç Sıcaklık Açık Çevrim Gücü Makinenin iç sıcaklığı normal aralığın üzerinde.
İç Sıcaklık Kısa Çevrim Gücü Makinenin iç sıcaklığı normal aralığın altında. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Transfer Kayışını Takın Transfer kayışı takılı değil. Orijinal bir Samsung transfer kayışı takın.
Toner Takın Okun gösterdiği renkli toner kartuşu takılı değil. İlgili toner kartuşunu orijinal bir Samsung kartuşu ile takın.
Geçersiz Toner Okun gösterdiği renkli toner kartuşu makinenize uygun değil. İlgili toner kartuşunu orijinal bir Samsung kartuşu ile takın.
Geçersiz Transfer Kayışı Transfer kayışı makineniz için değil. Makineniz için Samsung-Invalid orijinal transfer kayışını takın.
IP Çakışması Ayarladığınız ağ IP adresi başkası tarafından kullanılıyor. IP adresini kontrol edin ve gerekirse sıfırlayın.
Manuel Olarak Yükle Durdur Tuşuna Basın Çok amaçlı tepsi, elle besleme modunda boştur.
[Xxx] [yyy] içine yükle İlgili tepside karşılık gelen kağıt yok. İlgili tepsiye karşılık gelen kağıdı yükleyin.
Düşük Isı Hata Döngü Gücü Kaynaştırıcı birimi düşük ısınır. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Düşük Güç Makine, güç tasarrufu modunun önceki aşamasındadır. Veriler alındığında, otomatik olarak çevrimiçi duruma geçer.
LSU C-Hsync Err. Çevrim Gücü LSU’nun (Lazer Tarama Birimi) lazer ışını algılama cihazında bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
LSU C-Motor Hatası Çevrim Gücü LSU (Lazer Tarama Birimi) motorunda bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
LSU Hsync Hata Döngü Gücü LSU’nun (Lazer Tarama Birimi) lazer ışını algılama cihazında bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
LSU M-Hsync Err. Çevrim Gücü LSU’nun (Lazer Tarama Birimi) lazer ışını algılama cihazında bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
LSU M-Motor Hatası Çevrim Gücü LSU (Lazer Tarama Birimi) motorunda bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
LSU Motor Hata Döngü Gücü LSU (Lazer Tarama Birimi) motorunda bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
LSU Y-Hsync Err. Çevrim Gücü LSU’nun (Lazer Tarama Birimi) lazer ışını algılama cihazında bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
LSU Y-Motor Hatası Çevrim Gücü LSU (Lazer Tarama Birimi) motorunda bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Ana Motor Kilitli Makinenin ana motorunda bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
MP Tepsisi Kağıt Sıkışması 0 Çok amaçlı tepside kağıt sıkışmıştır. Sıkışmayı giderin.
Yeni Kaynaştırıcı Hatası Sorun, yeni kurulan füzer biriminde meydana geldi. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Orijinal Olmayan Toner Okun gösterdiği renkli toner kartuşu geri dönüştürülmüş toner olabilir. İlgili toner kartuşunu orijinal bir Samsung kartuşu ile takın.
Açık Isı Hata Döngü Gücü Kaynaştırıcı birimi sıcaklığı normal aralığın üzerinde. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Dış Sıcaklık Açık Çevrim Gücü Makinenin dış sıcaklığı normal aralığın üzerinde. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Dış Sıcaklık Kısa Çevrim Gücü Makinenin dış sıcaklığı normal aralığın altında. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Aşırı Isı Hata Döngü Gücü Kaynaştırıcı birimi aşırı ısınmış. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Kağıt Sıkışması 1 Kapağı Aç / Kapat Makinenin içinde kağıt sıkıştı. Sıkışmayı giderin.
Kağıt Sıkışması 2 İçini Kontrol Edin Kağıt çıkış alanında kağıt sıkışmıştır. Sıkışmayı giderin.
Sıkışmayı Gider Kapıyı Aç / Kapat Kaynaştırıcı alanında kağıt sıkışmıştır. Sıkışmayı giderin.
Kaynaştırıcıyı Değiştirin Kaynaştırıcı biriminin ömrü dolmuştur. Kaynaştırıcı birimini yenisiyle değiştirin. Lütfen servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Yakında Kaynaştırıcı Değiştirin Kaynaştırıcı biriminin ömrü yakında dolacak. Kaynaştırıcı birimini yenisiyle değiştirin. Lütfen servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Toner değiştirme Bu mesaj, Toner Az ve Toner Boş arasında görünür. İlgili toner kartuşunu orijinal bir Samsung kartuşuyla değiştirin. Ok, hangi renkli toner kartuşunun değiştirilmesi gerektiğini gösterir.
Transfer Kayışını Değiştirin Transfer kayışının ömrü dolmuştur. Kaynaştırıcı birimini yenisiyle değiştirin. Lütfen servis temsilcileriyle iletişime geçin
Transfer Kayışını Hemen Değiştirin Transfer kayışının ömrü yakında dolacak. Transfer kayışını yenisiyle değiştirin. Lütfen servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Tepsi Alma Silindirini değiştirin Tepsi alma silindirinin ömrü dolmuştur. Kaynaştırıcı birimini yenisiyle değiştirin. Lütfen servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Kendi Kendine Teşhis LSU Makinenizdeki LSU (Lazer Tarama Birimi), tespit edilen bazı sorunları kontrol ediyor. Lütfen birkaç dakika bekleyin.
Kendi Kendine Teşhis Sıcaklığı Makinenizdeki motor, tespit edilen bazı problemleri kontrol ediyor. Lütfen birkaç dakika bekleyin.
Uyuyor… Makine güç tasarrufu modunda. Veriler alındığında, otomatik olarak çevrimiçi duruma geçer.
Sistem Fanı Kilitli Makinenin ana fanında bir sorun var. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Termistör Açık Çevrim Gücü Kaynaştırıcı birimi için sıcaklık algılama cihazında bir sorun var. Bu cihaz, normal değer aralığının üzerinde bir değer algılar. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Termistör Kısa Çevrim Gücü Kaynaştırıcı birimi için sıcaklık algılama cihazında bir sorun var. Bu cihaz, normal değer aralığının altındaki değeri algılar. Güç kablosunu çıkarın ve tekrar takın. Sorun devam ederse, servis temsilcileriyle iletişime geçin.
Toner Boş Okun gösterdiği renkli toner kartuşu bitmiş. İlgili toner kartuşunu orijinal bir Samsung kartuşuyla değiştirin.
Düşük Toner Okun gösterdiği renkli toner kartuşu neredeyse boş. İlgili toner kartuşunu çıkarın ve iyice sallayın. Bunu yaparak, yazdırma işlemlerini geçici olarak yeniden başlatabilirsiniz.
Kaset 2 Kağıt Sıkışması 0 İsteğe bağlı tepside kağıt sıkıştı. Sıkışmayı giderin.

Samsung Renkli Lazer MFP CLX Serisi Hata Kodları:

Samsung Renkli Lazer MFP CLX Serisi Hata Kodları – Anlamı ve Düzeltme

Seçeneklere veya modellere bağlı olarak bazı mesajlar ekranda görünmeyebilir

Hata Kodları Hata mesajı
A1-1210 Aktüatör Motor Arızası: # A1-1210. Sorun devam ederse servisi arayın.
A1-2112 Aktüatör Motor Arızası: # A1-2112. Sorun devam ederse servisi arayın.
A1-3612 Aktüatör Motor Arızası: # A1-3612. Sorun devam ederse servisi arayın.
A1-4111 Aktüatör Motor Arızası: # A1-4111. Sorun devam ederse servisi arayın.
A1-4112 Aktüatör Motor Arızası: # A1-4112. Sorun devam ederse servisi arayın.
A1-4310 Aktüatör Motor Arızası: # A1-4310. Sorun devam ederse servisi arayın.
A2-1210 Aktüatör Fan Arızası: # A2-1210. Sorun devam ederse servisi arayın.
A2-2110 Aktüatör Fan Arızası: # A2-2110. Sorun devam ederse servisi arayın.
A3-3211 Aktüatör Sensör Arızası # A3-3211: Sorun devam ederse servisi arayın.
A3-3212 Çalıştırıcı Sensör Arızası # A3-3212: Sorun devam ederse servisi arayın.
A3-3311 Aktüatör Sensör Arızası # A3-3311: Sorun devam ederse servisi arayın.
A3-3312 Aktüatör Sensör Arızası # A3-3312: Sorun devam ederse servisi arayın
A3-3320 Uygun oda sıcaklığı değil. Oda sıcaklığını değiştirin.
C2-2110 Yeni sarı toner kartuşu hazırlayın.
C2-2120 Yeni sarı toner kartuşuyla değiştirin.
C2-2150 Yeni sarı toner kartuşuyla değiştirin.
C2-2320 Sarı Toner Arızası: # C2-2320. Sarı toner kartuşunu yeniden takın.
C2-2410 Sarı toner kartuşu takın.
C2-2512 Sarı toner kartuşu uyumlu değil. Kullanım kılavuzuna bakın.
C2-3110 Yeni macenta toner kartuşu hazırlayın.
C2-3120 Yeni macenta toner kartuşuyla değiştirin.
C2-3150 Yeni macenta toner kartuşuyla değiştirin.
C2-3320 Macenta Toner Arızası: # C2-3320. Eflatun toner kartuşunu yeniden takın.
C2-3410 Eflatun toner kartuşu takın.
C2-3512 Macenta toner kartuşu uyumlu değil. Kullanım kılavuzunu kontrol edin
C2-4110 Yeni camgöbeği toner kartuşu hazırlayın.
C2-4120 Yeni camgöbeği toner kartuşuyla değiştirin.
C2-4150 Yeni camgöbeği toner kartuşuyla değiştirin.
C2-4320 Camgöbeği Toner Arızası: # C2-4320. Tekrar camgöbeği toner kartuşunu takın
C2-4410 Camgöbeği toner kartuşu takın.
C2-4512 Camgöbeği toner kartuşu uyumlu değil. Kullanım kılavuzuna bakın.
C2-5110 Yeni siyah toner kartuşu hazırlayın
C2-5120 Yeni siyah toner kartuşuyla değiştirin.
C2-5150 Yeni toner kartuşuyla değiştirin Siyah yeni toner kartuşuyla değiştirin.
C2-5320 Siyah Toner Arızası: # C2-5320. Siyah toner kartuşunu yeniden takın.
C2-5410 Siyah toner kartuşu takın.
C2-5512 Siyah toner kartuşu uyumlu değil. Kullanım kılavuzuna bakın.
C5-1110 Yeni transfer kayışı ünitesini hazırlayın.
C5-1120 Yeni transfer kayışı ünitesini değiştirin
C5-1310 Görüntü aktarım kayışı ünitesini takın
C5-1410 Görüntü aktarım kayışı ünitesi uyumlu değil. Kullanıcı kılavuzunu kontrol edin
C5-1710 Sensör Arızası: # C5-1710. Kapat sonra aç
C6-1110 Yeni füzer birimi hazırlayın.
C6-1120 Yeni füzer birimiyle değiştirin.
C7-1110 Atık toner kabı neredeyse dolu. Yenisini sipariş edin.
C7-1311 Atık toner kabı takılmamış. Yükle.
C9-1112 Yeni Tepsi1 kağıt alma silindiri ile değiştirin.
C9-1116 Ömrünün sonunda, Yeni Tepsi1 geciktirme silindiri ile değiştirin.
M1-1110 Tepsi 1’de kağıt sıkışması.
M1-5112 Tepsi 1’de kağıt yok. Kağıt yükleyin.
M2-1110 Makinenin içinde kağıt sıkışması.
M2-1116 Tepside kağıt sıkışması veya boş.
M3-1110 Çıkış alanında kağıt sıkışması
M3-2130 Çıkış bölmesi tepsisinde çok fazla kağıt var. Basılı kağıdı çıkarın
S2-4120 Kapı açık. Kapat onu.
S3-3121 Tarayıcı kilitlendi veya başka bir sorun oluştu. (Anahtar Kutusu Yok) Tarayıcı kilitli
S4-2111 Faks Belleği neredeyse dolu. Alınan faks işini yazdırın veya kaldırın
S4-2112 Faks belleği dolu. Alınan faks işini yazdırın veya kaldırın
S4-3111 Faks Sistemi Arızası: # S4-3111. Faks modem kartını yeniden takın.
S5-3110 UI Sistem Hatası: # S5-3110. Servis İçin Arayın
S6-3123 Bu IP adresi diğer sisteminkiyle çakışmaktadır. Kontrol et.
S6-3128 802.1x kimlik doğrulaması başarısız oldu. Lütfen Sistem Yöneticisine Başvurun
U1-2132 Kaynaştırıcı Birimi Arızası # U1-2132: Kapatıp açın.
U1-2315 Kaynaştırıcı Birimi Arızası: # U1-2315. Kapatıp açın
U1-2320 Kaynaştırıcı Birimi Arızası # U1-2320: Kapatıp açın.
U1-2330 Kaynaştırıcı Birimi Arızası # U1-2330: Kapatıp açın.
U1-2334 Kaynaştırıcı Birimi Arızası: # U1-2334. Kapat sonra aç
U1-2340 Kaynaştırıcı Birimi Arızası: # U1-2340. Kapatıp açın.
U1-234H Kaynaştırıcı Birimi Arızası: # U1-234H. Lütfen kapatıp tekrar açın
U2-6122 LSU Arızası: # U2-6122. Lütfen kapatıp tekrar açın.
U2-6142 LSU Arızası: # U2-6142. Lütfen kapatıp tekrar açın.
U3-3113 Tarayıcının önünde orijinal kağıt sıkışması
U3-3114 Tarayıcının önünde orijinal kağıt sıkışması
U3-3313 Tarayıcının içinde orijinal kağıt sıkışması.
U3-3314 Tarayıcının içinde orijinal kağıt sıkışması
U3-4110 Tarayıcının kapısı açık.

Sorun Giderme Kontrol Listesi

Kontrol edin: Güç kablosunu ve güç anahtarını kontrol edin.

Çözüm: Başka bir prize takarak güç kaynağını kontrol edin.

Kontrol edin: On Line / Error LED’inin açık olduğundan emin olun.

Çözüm: Hazır modunda, Çevrimiçi / Hata LED’i yeşil yanar. On Line / Error LED’i kırmızı yanıyorsa veya yanıp sönüyorsa.

Kontrol edin: Bir demo sayfası yazdırmak için İptal düğmesini basılı tutun.

Çözüm:

 1. Bir tanıtım sayfası yazdırılmazsa, giriş tepsisindeki kağıt beslemesini kontrol edin.
 2. Yazıcıda kağıt sıkışırsa, “Kağıt Sıkışmalarını Giderme” bölümüne gidin.

Kontrol edin: Bilgisayarın ve yazıcının bağlı olduğunu ve doğru şekilde iletişim kurduğunu doğrulamak için bir yazılım uygulamasından kısa bir belge yazdırın.

Çözüm:

 1. Sayfa yazdırılmazsa, yazıcı ile bilgisayar arasındaki kablo bağlantısını kontrol edin.
 2. Yazıcının duraklatılıp duraklatılmadığını görmek için yazdırma kuyruğunu veya yazdırma biriktiricisini kontrol edin.
 3. Doğru yazıcı sürücüsünü ve iletişim bağlantı noktasını kullandığınızdan emin olmak için yazılım uygulamasını kontrol edin.

Sorun: Yazıcı yazdırmıyor

Çözüm:

 1. Yazıcı güç almıyor. Güç kablosu bağlantılarını kontrol edin. Güç anahtarını ve güç kaynağını kontrol edin.
 2. Yazıcı, varsayılan yazıcı olarak seçilmemiştir. Windows’ta Yazıcı klasöründen Samsung ML-1710 Series’i varsayılan yazıcınız olarak seçin
 3. Yazıcıda aşağıdakileri kontrol edin: • Yazıcı kapağı kapatılmamış. • Kağıt sıkıştı. • Kağıt yüklenmemiş. • Toner kartuşu takılmamış. Bir yazıcı sistemi hatası meydana gelirse, servis temsilcinize başvurun.
 4. Yazıcı Manuel Besleme modunda olabilir. Manuel besleyiciye kağıt ekleyin ve yazdırmaya başlamak için yazıcının kontrol panelindeki İptal düğmesine basın.
 5. Bilgisayar ve yazıcı arasındaki bağlantı kablosu düzgün bağlanmamış. Yazıcı kablosunu çıkarın ve yeniden bağlayın.
 6. Bilgisayar ve yazıcı arasındaki bağlantı kablosu arızalı. Mümkünse, kabloyu düzgün çalışan başka bir bilgisayara bağlayın ve bir iş yazdırın. Ayrıca farklı bir yazıcı kablosu kullanmayı da deneyebilirsiniz.
 7. Bağlantı noktası ayarı yanlış. Yazdırma işinin doğru bağlantı noktasına (örneğin, LTP1) gönderildiğinden emin olmak için Windows yazıcı ayarını kontrol edin. Bilgisayarda birden fazla bağlantı noktası varsa, yazıcının doğru bağlantı noktasına bağlandığından emin olun.
 8. Yazıcı yanlış yapılandırılmış olabilir. Tüm yazdırma ayarlarının doğru olduğundan emin olmak için yazıcı özelliklerini kontrol edin.
 9. Yazıcı sürücüsü yanlış yüklenmiş olabilir. Yazıcı sürücüsünü yeniden yükleyin.
 10. Yazıcı arızalı. Yazıcının bir sistem hatası gösterip göstermediğini belirlemek için kontrol panelindeki LED’leri kontrol edin.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Kahve Makinesi Hataları Ve Arıza Nedenleri

Kahve Makinesi Hataları Ve Arıza Nedenleri Ne yazık ki, tanınmış üreticilerin ekipmanı bile periyodik olarak ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !