Anasayfa » Elektronik » Samsung TV Hata Kodları

Samsung TV Hata Kodları

Samsung TV Hata Kodları Samsung TV Hata Mesajı Sorun Giderme: TV’de bir sorun var gibi görünüyorsa, önce bu olası sorunlar ve çözümler listesini inceleyin. Alternatif olarak, e-Kılavuzdaki Sorun Giderme Bölümünü gözden geçirin. Bu sorun giderme ipuçlarından hiçbiri geçerli değilse, lütfen “www.samsung.com” adresini ziyaret edin ve Destek’e tıklayın.

Hata Kodları Çözüm
0-1 Ayar Menüsü-Genel-Başlangıç ​​Kurulumunda Kurulumu Başlat.
001 1. İnternet Bağlantısını kontrol edin. 2. Smart TV’nizdeki Firmware’i Otomatik Olarak Güncelleyin. 3. Smart TV’nizdeki Aygıt Yazılımını Manuel Olarak Güncelleyin. 4. Smart Hub’ı yeniden başlatın.
012 1. İnternet Bağlantısını kontrol edin. 2. Smart TV’nizdeki Firmware’i Otomatik Olarak Güncelleyin. 3. Smart TV’nizdeki Aygıt Yazılımını Manuel Olarak Güncelleyin. 4. Smart Hub’ı yeniden başlatın.
102 Smart TV, kablosuz ağa bağlanmayacak. TV’nizi güncelleyin; ayarlara gidin, desteği seçin, yazılım güncellemesini seçin, şimdi güncellemeyi seçin. Bir ağa bağlanma seçeneği yoksa USB üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.
105 Samsung Smart TV internete bağlanmayı durdurdu.
107 TV’nizi güncelleyin
110 1. İnternet Bağlantısını kontrol edin. 2. Smart TV’nizdeki Firmware’i Otomatik Olarak Güncelleyin. 3. Smart TV’nizdeki Aygıt Yazılımını Manuel Olarak Güncelleyin. 4. Smart Hub’ı yeniden başlatın.
189 Smart TV’yi yeniden başlatın
202 1. Televizyonunuzu güncelleyin. 2. Samsung Smart TV DNS sunucu adreslerinizi değiştirin.

Sorun giderme

 • Bu TFT LED paneli, üretmek için gelişmiş teknoloji gerektiren alt piksellerden oluşur. Bununla birlikte, ekranda birkaç parlak veya koyu piksel olabilir. Bu piksellerin ürünün performansı üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır.
 • TV’nizi optimum durumda tutmak için en son yazılıma yükseltin. TV menüsündeki Şimdi Güncelle veya Otomatik güncelleme işlevlerini kullanın (Ana Ekran> Ayarlar> Destek> Yazılım Güncelleme> Şimdi Güncelle veya Otomatik güncelleme).

Sorun: TV açılmıyor

Çözüm:

 • AC güç kablosunun TV’ye ve duvar prizine sağlam bir şekilde takıldığından emin olun.
 • Duvar prizinin çalıştığından ve TV’deki güç göstergesinin yandığından ve sabit kırmızı yandığından emin olun.
 • Sorunun uzaktan kumandada olmadığından emin olmak için TV’deki Güç düğmesine basmayı deneyin. TV açılırsa, aşağıdaki “Uzaktan kumanda çalışmıyor” bölümüne bakın.

Sorun: Harici bir cihazdan resim / video / ses veya bozuk bir resim / video / ses yok veya TV’de “Zayıf Sinyal veya Yok” görüntüleniyor veya bir kanal bulamıyorsunuz.

Çözüm:

 • Aygıt bağlantısının doğru olduğundan ve tüm kabloların tam olarak takıldığından emin olun.
 • TV’ye ve harici cihazlara bağlı tüm kabloları çıkarın ve yeniden bağlayın. Mümkünse yeni kabloları deneyin.
 • Doğru giriş kaynağının seçildiğini onaylayın (Ana Sayfa> Kaynak).
 • Sorunun TV’den mi yoksa cihazdan mı kaynaklandığını belirlemek için kendi kendine TV teşhisi gerçekleştirin (Ana Sayfa> Ayarlar> Destek> Kendi Kendine Teşhis> Görüntü Testini Başlat veya Ses Testini Başlat)
 • Test sonuçları normalse, her bir cihazın güç kablosunu çıkarıp tekrar takarak bağlı cihazları yeniden başlatın. Sorun devam ederse, bağlı cihazın kullanım kılavuzundaki bağlantı kılavuzuna bakın.
 • TV bir kablo veya uydu kutusuna bağlı değilse, kanalları aramak için Otomatik Ayarlama’yı çalıştırın (Ana Sayfa> Ayarlar> Yayın> Otomatik Ayarlama Ayarları> Otomatik Ayarlama).

Sorun: Uzaktan kumanda çalışmıyor

Çözüm:

 • Uzaktan kumandanın Güç düğmesine bastığınızda TV’nin üzerindeki güç göstergesinin yanıp söndüğünü kontrol edin. Aksi takdirde, uzaktan kumandanın pillerini değiştirin.
 • Pillerin kutupları (+/–) doğru yönde takıldığından emin olun.
 • Uzaktan kumandayı 1,5 ~ 1,8 m uzaklıktan doğrudan TV’ye doğrultmayı deneyin.
 • TV’niz Samsung Akıllı Uzaktan Kumanda (Bluetooth Uzaktan Kumanda) ile geldiyse, uzaktan kumandayı TV ile eşleştirdiğinizden emin olun.

Sorun: Kablolu veya uydu kutusu uzaktan kumandası TV’yi açıp kapatmıyor veya ses seviyesini ayarlamıyor

Çözüm: Kablolu veya uydu kutusu uzaktan kumandasını TV’yi çalıştıracak şekilde programlayın. SAMSUNG TV kodu için kablo veya uydu kutusu kullanım kılavuzuna bakın.

Sorun: TV ayarları 5 dakika sonra kayboluyor

Çözüm: TV Perakende Modundadır. Genel Menü’deki Kullanım Modunu Ev Modu olarak değiştirin (Ana Sayfa> Ayarlar> Genel> Sistem Yöneticisi> Kullanım Modu> Ev Modu).

Sorun: Kesintili Wi-Fi

Samsung TV Aralıklı Wi-Fi Sorunu

Çözüm:

 • TV’nin bir ağ bağlantısı olduğundan emin olun (Ana Sayfa> Ayarlar> Genel> Ağ> Ağ Durumu).
 • Wi-Fi şifresinin doğru girildiğinden emin olun.
 • TV ile Modem / Yönlendirici arasındaki mesafeyi kontrol edin. Mesafe 15,2 m’yi geçmemelidir.
 • Kablosuz cihazları kullanmayarak veya kapatarak paraziti azaltın. Ayrıca, TV ile Modem / Yönlendirici arasında herhangi bir engel olmadığını doğrulayın. (Wi-Fi gücü, cihazlar, kablosuz telefonlar, taş duvarlar / şömineler vb. İle azaltılabilir.)
 • ISS’nize başvurun ve yeni Modem / Yönlendiricinizin ve TV’nizin Mac adreslerini yeniden kaydetmek için ağ devrenizi sıfırlamalarını isteyin.

Sorun: Video Uygulaması sorunları (Youtube vb.)

Çözüm:

 • DNS’yi 8.8.8.8 olarak değiştirin. Ana Sayfa> Ayarlar> Genel> Ağ> Ağ Durumu> IP Ayarları> DNS ayarı> Manuel olarak girin> DNS Sunucusu> 8.8.8.8> Tamam girin.
 • Ana Sayfa> Ayarlar> Destek> Kendi Kendine Tanılama> Smart Hub’ı Sıfırla’yı seçerek sıfırlayın.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Kahve Makinesi Hataları Ve Arıza Nedenleri

Kahve Makinesi Hataları Ve Arıza Nedenleri Ne yazık ki, tanınmış üreticilerin ekipmanı bile periyodik olarak ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !