Anasayfa » Ev Aletleri » Samsung Mikrodalga Hata Kodları
Samsung Mikrodalga Hata Kodları
Samsung Mikrodalga Hata Kodları

Samsung Mikrodalga Hata Kodları

Samsung Mikrodalga Hata Kodları Aşağıdaki yönergeler sorunu çözmenizi sağlamazsa, yerel samsung müşteri hizmetleri merkezinizle iletişime geçin. Lütfen aşağıdaki bilgileri okuyun; -Normalde fırının arkasında yazılı olan model ve seri numaraları, Garanti ayrıntılarınız, Sorunun net bir açıklaması. Ardından yerel bayinizle veya samsung satış sonrası servisiyle iletişime geçin.

Samsung Mikrodalga Hata/Arıza Kodu

Hata KoduAnlam
C-10Kontrol etmek için pişirme sensörüne ihtiyaç vardır. Durdur / İptal düğmesine basın ve tekrar çalıştırın. Tekrar oluşursa, mikrodalga fırını 30 saniyeden fazla kapatın ve yeniden ayarlamayı deneyin.
C-20Kontrol etmek için sıcaklık sensörü gereklidir. Durdur / İptal düğmesine basın ve tekrar çalıştırın. Tekrar oluşursa, mikrodalga fırını 30 saniyeden fazla kapatın ve yeniden ayarlamayı deneyin.
C-21Sıcaklık sensörü, ayar sıcaklığından daha yüksek sıcaklık algılar. Ürünü soğutmak için mikrodalga fırını kapatın ve ardından yeniden ayarlamayı deneyin.
C-d0Kontrol düğmelerine 10 saniyeden fazla basılır. Anahtarları temizleyin ve anahtarın etrafındaki yüzeyde su olup olmadığını kontrol edin. Tekrar oluşursa, mikrodalga fırını 30 saniyeden fazla kapatın ve yeniden ayarlamayı deneyin.
E1Güç frekansı Hatası (50 / 60Hz). Güç frekansı 50 Hz’den farklıdır. Güç kablosu fişini çıkarın ve güç frekansının 50 Hz olup olmadığını kontrol edin. Güç kablosunu 50 Hz güç kaynağına takın ve “E1” görünüp görünmediğine bakın.
E21Termistör Açık Hatası. İçerideki boşluğun sıcaklığını algılaması gereken Termistör Sensörü düzgün çalışmıyor. (Termistör Sensör açık) Güç kablosunu çıkarın ve 10 saniyeden fazla bekleyin. Güç kablosunu yeniden takın.
E22Termistör Kısa Hatası. İçerideki boşluğun sıcaklığını algılaması gereken Termistör Sensörü düzgün çalışmıyor. (Termistör Sensör kısa devre) Güç kablosunu çıkarın ve 10 saniyeden fazla bekleyin. Güç kablosunu yeniden takın.
E3Egzoz havası sıcaklığı çok Yüksek Hata. Yüksüz veya az yüksüz aşırı çalışma veya fırının arkasındaki Hava Filtresi veya Hava Egzozu çevresindeki bazı engelleyici malzemeler nedeniyle fırın boşluğu çok ısınır. Fırın kapısını açın ve

1) fırının yüksüz veya çok az yük ile çalışıp çalışmadığını,

2) hava filtresinin yanlış konuma yerleştirilip yerleştirilmediğini veya Hava Çıkışının çevresinde engelleyici malzeme olup olmadığını kontrol edin. Normal sıcaklıkta fırını (yaklaşık 30 dakika) soğutun. “E3” hata kodu kaybolduğunda ve ekran penceresinde tekrar “AÇIK” göründüğünde fırın normale döner.

Güç kablosunu çıkarın, havalandırma deliklerinin etrafındaki engelleyici malzemeleri çıkarın, fırını yeterince soğutun (yaklaşık 30 dakika), güç kablosunu tekrar takın ve hata kodunun tekrar görünüp görünmediğini kontrol edin.

E41HVT-I Güç Hatası. Fırının içindeki devre düzgün çalışmıyor. Güç kablosunu çıkarın ve 10 saniye bekleyin. Güç kablosunu yeniden takın ve “E41” hata kodunun tekrar görünüp görünmediğini kontrol edin.
E42HVT-II Güç Hatası. Fırının içindeki devre düzgün çalışmıyor. Güç kablosunu çıkarın ve 10 saniye bekleyin. Güç kablosunu yeniden takın ve “E42” hata kodunun tekrar görünüp görünmediğini kontrol edin.
E5Bellek IC’yi (IC3) kontrol edin ve arızalıysa değiştirin. Assy Main PCB veya MICOM’u değiştirin.
TEİletişim Hatasına dokunun
GDTuşları temizleyin ve tuş takımının etrafındaki yüzeyde su olup olmadığını kontrol edin. Mikrodalga fırını kapatın ve yeniden ayarlamayı deneyin.
E-X2Ek Kısa Hata
E-X1Ek Açık Hata
E-83İletişim hatası
E-82İletişim Kısa Hatası
E-81İletişim Açık Hatası
E-72Buhar Sensörü Kısa Hatası
E-71Buhar Sensörü Açık Hatası
E-63T1 Maksimum Zaman Nem Sensörü Hatası
E-62Kısa Nem Sensörü Hatası
E-61Açık Nem Sensörü Hatası
E-54Sıfır Hata
E-53Okuma / Yazma Hatası
E-52EEPROM Kısa Hatası
E-51Sense Başarısızlığı
E-47Kapı Açık Hatası
E-46Birincil Açık Hata
E-45Soğutma Hatası
E-44Kurutma Kolay / PH Sensörü Hatası
E-43T1 Maksimum Zaman Kolay / PH Sensörü Hatası
E-42Kısa Kolay / PH Sensör Hatası
E-41Easy / PH Sensör Hatasını Aç
E-36Kapı Açık Hatası
E-35Geçersiz Kilo Hatası
E-34Aşırı Kilo Hatası
E-33Ağırlık Hatası
E-32Kısa Gaz Sensörü Hatası
E-31Açık Gaz Sensörü Hatası
E-26Sıcaklık AD’yi Aşmadı Hatası
E-25Mikro Pişirme Anormal Sıcaklık Hatası
E-24Aşırı Sıcaklık Hatası
E-23T1 Maks Zaman Hatası
E-22Kısa Sıcaklık Sensörü Hatası
E-21Açık Sıcaklık Sensörü Hatası
E-15Sensörlü Pişirme Modunda kapıyı açtığınızda veya Stop / Eco tuşuna bastığınızda “E-15” mesajı otomatik olarak etkinleşir. Başlatma moduna dönmek için Durdur / Eko tuşuna basın.
E-14Kurutma / Yüksüz Gaz Sensörü Hatası
E-13T1 Maks Zaman Gaz Sensörü Hatası
E-12Kısa Gaz Sensörü Hatası
E-11Açık Gaz Sensörü Hatası
E-06Salıncak Isıtıcı Hatası
E-05Hata Üzerinden Pişirme Süresi Ayarı (Kombinasyon)
E-04Hata Üzerinden Pişirme Süresi Ayarı (Konveksiyon)
E-03Pişirme Süresi Ayarı Hatası (Izgara)
E-02Hata Üzerinden Pişirme Süresi Ayarı (Mikrodalga)
E-01Açık Hata
C-F0

C-F1

C-F2

İletişim hatası
C-d1

C-d2

Kapı veya Anahtar hatası
C-A0

C-A1

C-A2

İşlevsel hata
C-70

C-71

C-72

Buhar Sensöründe Hata
C-22Sıcaklık Sensöründe Hata
C-11

C-12

Gaz / Kolay / PH Sensöründe Hata
5ETuşları temizleyin ve tuş takımının etrafındaki yüzeyde su olup olmadığını kontrol edin. Mikrodalga fırını kapatın ve yeniden ayarlamayı deneyin.

Samsung Mikrodalga Sorun Giderme

Aşağıda listelenen sorunlardan herhangi birine sahipseniz, verilen çözümleri deneyin.

SorunÇözüm
Düğmelere düzgün basılamıyorDüğmeler arasında yabancı madde sıkışmış olabilir. Yabancı maddeyi çıkarın ve tekrar deneyin.
Dokunmatik modeller için: Nem dış kısımdadır. Nemi dışarıdan silin.
Çocuk kilidi etkinleştirildi. Çocuk kilidini devre dışı bırakın.
Zaman gösterilmiyor.Güç verilmez. Güç sağlandığından emin olun.
Eco (güç tasarrufu) işlevi ayarlanmıştır. Eco işlevini kapatın.
Fırın çalışmıyor.Güç verilmez. Güç sağlandığından emin olun.
Kapı açık. Kapıyı kapatın ve tekrar deneyin.
Kapı açık güvenlik mekanizmaları yabancı maddelerle kaplıdır. Yabancı maddeyi çıkarın ve tekrar deneyin.
Fırın çalışırken durur.Kullanıcı, yiyeceği ters çevirmek için kapıyı açtı. Yiyecekleri çevirdikten sonra, işlemi başlatmak için Başlat düğmesine tekrar basın.
Çalışma sırasında güç kapanıyor.Fırın uzun süredir pişiyor. Uzun bir süre pişirdikten sonra fırını soğumaya bırakın.
Soğutma fanı çalışmıyor. Soğutma fanının sesini dinleyin.
Fırını içinde yemek olmadan çalıştırmaya çalışıyorum. Fırına yiyecek koyun.
Fırın için yeterli havalandırma alanı yok. Fırının önünde ve arkasında havalandırma amaçlı giriş / çıkış çıkışları vardır. Ürün kurulum kılavuzunda belirtilen boşlukları tutun.
Aynı prizde birkaç elektrik fişi kullanılıyor. Fırın için kullanılacak yalnızca bir soket belirleyin.
Fırına güç gelmiyor.Güç verilmez. Güç sağlandığından emin olun.
Çalışma sırasında bir patlama sesi geliyor ve fırın çalışmıyor.Kapalı yiyecekleri pişirmek veya kapaklı bir kap kullanmak patlama seslerine neden olabilir. Pişirme sırasında içindekilerin genleşmesi nedeniyle patlayabilecekleri için sızdırmaz kaplar kullanmayın.
Çalışma sırasında fırının dışı çok sıcak.Fırın için yeterli havalandırma alanı yok. Fırının önünde ve arkasında havalandırma amaçlı giriş/çıkış çıkışları vardır. Ürün kurulum kılavuzunda belirtilen boşlukları tutun.
Nesneler fırının üstünde. Fırının üstündeki tüm nesneleri kaldırın.
Kapı düzgün açılamıyor.Kapak ile fırının iç kısmı arasına yemek artıkları sıkışmış. Fırını temizleyin ve ardından kapıyı açın.
Fırın ısınmıyor.Fırın çalışmayabilir, çok fazla yemek pişiriliyor veya uygun olmayan pişirme kapları kullanılıyor olabilir. Mikrodalgaya uygun bir kaba bir bardak su koyun ve suyun ısıtılıp ısınmadığını kontrol etmek için mikrodalgayı 1-2 dakika çalıştırın. Yiyecek miktarını azaltın ve işlevi yeniden başlatın. Düz tabanlı bir pişirme kabı kullanın.
Isıtma zayıf veya yavaş.Fırın çalışmayabilir, çok fazla yemek pişiriliyor veya uygun olmayan pişirme kapları kullanılıyor olabilir. Mikrodalgaya uygun bir kaba bir bardak su koyun ve suyun ısıtılıp ısınmadığını kontrol etmek için mikrodalgayı 1-2 dakika çalıştırın. Yiyecek miktarını azaltın ve işlevi yeniden başlatın. Düz tabanlı bir pişirme kabı kullanın.
Sıcak fonksiyon çalışmıyor.Fırın çalışmayabilir, çok fazla yemek pişiriliyor veya uygun olmayan pişirme kapları kullanılıyor olabilir. Mikrodalgaya uygun bir kaba bir bardak su koyun ve suyun ısıtılıp ısınmadığını kontrol etmek için mikrodalgayı 1-2 dakika çalıştırın. Yiyecek miktarını azaltın ve işlevi yeniden başlatın. Düz tabanlı bir pişirme kabı kullanın.
Çözdürme işlevi çalışmıyor.Fırın çalışmayabilir, çok fazla yemek pişiriliyor veya uygun olmayan pişirme kapları kullanılıyor olabilir. Mikrodalgaya uygun bir kaba bir bardak su koyun ve suyun ısıtılıp ısınmadığını kontrol etmek için mikrodalgayı 1-2 dakika çalıştırın. Yiyecek miktarını azaltın ve işlevi yeniden başlatın. Düz tabanlı bir pişirme kabı kullanın.
İç aydınlatma soluk veya açılmıyor.Kapı uzun süre açık kaldı. Eco işlevi çalıştığında iç aydınlatma otomatik olarak kapanabilir. Kapıyı kapatıp yeniden açın veya İptal düğmesine basın.
İç aydınlatma yabancı maddelerle kaplıdır. Fırının içini temizleyin ve tekrar kontrol edin.
Pişirme sırasında bir bip sesi geliyor.Otomatik Pişirme işlevi kullanılıyorsa, bu bip sesi, çözdürme sırasında yiyeceği ters çevirme zamanının geldiği anlamına gelir. Yiyecekleri çevirdikten sonra, işlemi yeniden başlatmak için Başlat düğmesine tekrar basın.
Fırın düz değilFırın düz olmayan bir yüzeye monte edilmiştir. Fırının düz ve sabit bir yüzeye yerleştirildiğinden emin olun.
Pişirme sırasında kıvılcım çıkıyor.Fırın/çözdürme fonksiyonları sırasında metal kaplar kullanılır. Metal kaplar kullanmayın.
Güç bağlandığında fırın hemen çalışmaya başlar.Kapı düzgün kapatılmamış. Kapıyı kapatın ve tekrar kontrol edin.
Fırından elektrik geliyor.Güç veya güç prizi doğru şekilde topraklanmamış. Güç ve güç soketinin doğru şekilde topraklandığından emin olun.
Su damlıyorBazı durumlarda yiyeceğe bağlı olarak su veya buhar olabilir. Bu bir fırın arızası değildir. Fırını soğumaya bırakın ve ardından kuru bir bulaşık havlusu ile silin.
Kapıdaki bir çatlaktan buhar var.Bazı durumlarda yiyeceğe bağlı olarak su veya buhar olabilir. Bu bir fırın arızası değildir. Fırını soğumaya bırakın ve ardından kuru bir bulaşık havlusu ile silin.
Fırında su kalmış.Bazı durumlarda yiyeceğe bağlı olarak su veya buhar olabilir. Bu bir fırın arızası değildir. Fırını soğumaya bırakın ve ardından kuru bir bulaşık havlusu ile silin.
Fırın içi parlaklık değişir.Güç çıkışına bağlı olarak parlaklık, işleve göre değişir. Pişirme sırasında güç çıkışı değişiklikleri arıza değildir. Bu bir fırın arızası değildir.
Pişirme tamamlandı, ancak soğutma fanı hala çalışıyor.Fırını havalandırmak için, pişirme tamamlandıktan sonra soğutma fanı yaklaşık 3 dakika çalışmaya devam eder. Bu bir fırın arızası değildir.
+30s düğmesine basmak fırını çalıştırır.Bu, fırın çalışmadığında olur. Mikrodalga fırın, çalışmıyorken + 30s düğmesine basılarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
Dönerken döner tabla yerinden çıkıyor veya dönmeyi durduruyor.Silindir halkası yok veya silindir halkası doğru şekilde yerinde değil. Silindir halkasını takın ve ardından tekrar deneyin.
Dönüş tablosu dönerken sürüklenir.Döner halka düzgün yerleştirilmemiş, çok fazla yiyecek var veya kap çok büyük ve mikrodalganın içine dokunuyor. Yiyecek miktarını ayarlayın ve çok büyük kaplar kullanmayın.
Dönme tablası dönerken çıngırdıyor ve gürültülü.Yemek artıkları fırının dibine yapışmış. Fırının dibine yapışmış yiyecek artıklarını temizleyin.
Fırın ısınmıyor.Kapı açık. Kapıyı kapatın ve tekrar deneyin.
Fırını kullanırken yanma veya plastik koku var.Plastik veya ısıya dayanıklı olmayan pişirme kapları kullanılır. Yüksek sıcaklıklara uygun cam kaplar kullanın.
Fırının içinden kötü koku geliyor.Yiyecek kalıntısı veya plastik erimiş ve iç kısma yapışmıştır. Buhar işlevini kullanın ve ardından kuru bir bezle silin. İçine bir limon dilimi koyup fırını çalıştırarak kokuyu daha çabuk yok edebilirsiniz.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Mikrodalga Ne Kadar Elektrik Kullanıyor

Mikrodalga Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ?

Mikrodalga Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ? Bir ev mikrodalga fırını tipik olarak saatte 1100 Watt ...

error: İçerik korunmaktadır !