• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Samsung çamaşır kurutma makineniz çalışmıyor. Neden? Ekran konsolunda size nedenini anlatan kodlar var; ama tabii ki kullanım kılavuzunuzu kaybettiniz. Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Bu şema, Samsung kurutucu hata kodlarını deşifre etmenize yardımcı olacak ve hatta onarım teknisyeninin ziyaret etmesini engelleyerek biraz para tasarrufu bile sağlayacaktır.

Samsung Kurutma Makinesi Hata/Arıza Kodu

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Kurutma makinesini tekrar çalıştırma moduna sokmadan önce, güç kablosunu prizden çekmeli ve kurutucuyu yeniden bağlamadan önce en az 30 saniye beklemelisiniz. Bazen bu, kurutucunun dahili anakartı sıfırlandığında ve düzgün çalıştığında yardımcı olur.

Hata

ArızaOnarım
Açık kapıYanıp sönüyorsa, onarmak kurutucu kapısını kapatmak kadar basit olabilir. Ancak kapının düzgün çalışması için biraz daha dikkat edilmesi gerekebilir.

Kapının düzgün kapanmasını engelleyen tüy veya kalıntıları gidermek için kapı anahtarını / kilidini temizleyerek başlayın. Konektörleri temizlemek için pamuklu çubuk üzerinde biraz alkol kullanın. Bu işe yaramazsa:

 

Kurutucunun fişini çekin ve kapı kilidi / anahtar devresindeki kablo bağlantılarının gevşek veya hasarlı olup olmadığını kontrol edin. Gevşemiş veya ayrılmışsa kabloları yeniden bağlayın veya hasarlıysa kablo demetini değiştirin.

Kapı anahtarı hasar görmüşse değiştirilmelidir. Bu kapı anahtarlarının değiştirilmesi kolaydır ve bir onarım çağrısından çok daha ucuzdur.

DFKapı anahtarlama hatasıBu kod, kapının açık olmasına benzer, ancak kesinlikle biraz daha yakından araştırılması gerekir. Kurutucunun fişini çekin ve kapı / kilitleme anahtarı devresindeki tel bağlantılarının gevşek veya hasarlı olup olmadığını kontrol edin. Yanmış veya hasar görmüşse kabloları yeniden bağlayın veya kabloları değiştirin.

Tüm kapı kilidinin / anahtarının değiştirilmesi gerekebilir.

ODÇok uzun kuruma süresiÖnce lif filtresini boşaltın. Tamburdaki nem sensörünü biraz alkol ve pamuklu çubukla temizleyin. Kurutucu tabakaları kullanıyorsanız, sensörü tortuyla kaplayın ve sensörü kandırarak kurutma süresini uzatın.

Kurutucu kanallarının ve havalandırma deliklerinin açık olduğundan ve tıkanmadığından emin olmak için zaman ayırın. Fazla tiftik hava akışını engelleyecek ve kurutucuyu sertleştirecektir.

Son olarak, kurutucunun fişini prizden çekin ve nem sensörü şeridindeki kablo bağlantılarını kontrol edin. Tüm gevşek kabloları yeniden bağlayın ve hasar görmüşse kabloları veya sensör çubuğunu değiştirin.

FEGüç kaynağı sorunuKurutucu voltajını bir voltmetre ile test edebilirsiniz. Kurutucu gerekli 60 Hz gücü alırsa, elektronik kontrol panosu arızalıdır ve değiştirilmesi gerekir. Bu bir profesyonel gerektirir. Onarım randevusu söz konusu olduğunda, bir elektrikçi veya yardımcı şirketiniz güç kaynağınızın frekansını kontrol etmelidir.
TS TOArızalı sıcaklık sensörü (elektriksel olarak kısa devre yapmış veya elektrikle açılmış)Güç fişini çekin ve sıcaklık sensörünün veya termistörün direncini bir volt / ohmmetre ile ölçün. Direnç 40.000 ohm’dan fazlaysa, termistörü değiştirin.

Direnç 10.000 ohm ise, kablo demetini değiştirin. Bu sorunu çözmezse, elektronik kontrol panosu değiştirilmelidir.

HEGaz kurutucu ısıtma hatasıİlk olarak, kurutucu için gaz besleme kapama vanasının tamamen açık olduğunu kontrol edin. Güç kablosunu çıkarın ve gaz vanası bobinleri üzerindeki gevşek kabloları yeniden bağlayın veya hasar görmüşse kablo demetini değiştirin. Bu sorunu çözmezse, bir servis teknisyenine gazlı ısıtma sistemini kontrol ettirin.
HEElektrikli kurutucu ısıtma arızasıÖnce, açılıp açılmadıklarını görmek için ev elektrik sisteminizdeki devre kesicileri kontrol edin. Tetiklendiğinde sıfırlayın. Ardından, kurutucunun fişini çekin ve ısıtma elemanı üzerindeki kablo bağlantılarını kontrol edin. Varsa gevşek kabloları yeniden bağlayın veya hasarlıysa kablo demetini değiştirin.

Isıtma elemanında hasar olup olmadığını kontrol edin ve arızalı görünüyorsa ısıtma elemanını değiştirin.

BEKontrol panelindeki kilit düğmesiFirma tuşunu serbest bırakmak için kontrol panelindeki herhangi bir düğmeye basın. Durdur düğmesi serbest bırakılamazsa, kullanıcı arayüzü kontrolünü değiştirin.

Kurutucu yedek parçalarını Amazon’dan bulabilirsiniz. com.tr.

ETKontrol panosunda hata

Kontrol kartını sıfırlamak için önce güç kablosunu beş dakika süreyle çıkarın. Kurutucunun gücünü yeniden sağladıktan sonra kod geri gelirse, elektronik kontrol panosunun değiştirilmesi gerekecektir.

HataAnlamıOnarma
2E170 voltun altında şebeke gerilimiEvin elektrik sistemindeki herhangi bir kusuru ortadan kaldırmak için çapraz test gerçekleştirin
3Eİşlevsiz tambur motoruSamsung Servisi ile iletişime geçin
5EPompalama hatasıSu haznesini boşaltın ve temizleyin
9E2Düşük hat voltajıSamsung Servisi ile iletişime geçin
AEElektronikte yanlış veri alışverişiSamsung Servisi ile iletişime geçin
BE2Kontrol düğmelerine 30 saniyeden fazla basıldıEkranın üzerindeki ve etrafındaki kontrol düğmelerini çok uzun süre basılı tutmayın
DEKapı hatasıTambur ile kapak contası arasında çamaşır olup olmadığını kontrol edin

Kapının normal şekilde kapanıp kapanmadığını kontrol edin

ETElektronikte yanlış veri alışverişiSamsung Servisi ile iletişime geçin
HEIsıtma hatasıFiltreyi temizleyin
TEHava sıcaklığı hatasıFiltre elemanını  veya  ısı eşanjör filtresini temizleyin
TE5Hava sıcaklığı hatası

Filtre elemanını  veya  ısı eşanjörü filtresini temizleyin

Samsung Kurutma Makinesi hatası tE, tE2 veya tE4

Samsung kurutucunuzdaki lif filtresi veya yoğunlaştırıcı tıkanmış olabilir. Bunu şu şekilde temizleyebilirsiniz:

 1. Lif filtresini çıkarın ve büyük toz parçalarını temizleyin.
 2. Lif filtresinin bulunduğu bölmeyi bir toz bezi ile silin ve toz sensörünü dikkatlice temizleyin.
 3. Lif filtresini tekrar yerine yerleştirin.
 4. Kondansatör ızgarasını bir vakumlu fırçayla vakumlayın.

Samsung Kurutma Makinesi hatası tE5

Hata kodu tE5 ile kompresörün sıcaklık sensöründe bir hata vardır. Kurutma makinesini 5 dakika kapatın ve programı yeniden başlatın.

Samsung Kurutma Makinesi hatası dE veya dF

Samsung hatası dE veya dF görürseniz kapıyı kontrol edin. Kapı arasında bir şey olabilir ve düzgün kapanmayabilir. Çamaşırları tambura sıkıca koyun, kapağı kapatın ve programı yeniden başlatın.

Samsung Kurutma Makinesi hatası HC veya HE

Sıcak hava sağlayan kompresör aşırı ısınabilir.

 1. Kurutma makinesini 20 dakika kapatın.
 2. Kurutma makinesini tekrar açın ve programı yeniden başlatın.
 3. Etkisiz? Kurutma makinesini tekrar kapatın.
 4. Aynı anda 2 düğmeye (modele bağlı olarak) “Saat” ve “Karışık çamaşır” veya “Kuru seviye” ve “Karışık çamaşırlar” basın.
 5. Kurutucuyu açın.
 6. DE mesajı görünür görünmez veya tüm ışıklar yandığında düğmeleri bırakın.
 7. Kurutma makinesini kapatıp tekrar açın.

Samsung Kurutma Makinesi hatası 2E

Fiş sıkıca takılmamış olabilir veya priz güç sağlamıyor olabilir. Güç olup olmadığını anlamak için, o prizde başka bir ürünün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Başka bir ürün de çalışmıyor mu? O zaman bunun elektrik olduğunu ve kurutucuyla ilgili bir sorun olmadığını biliyorsunuz.

Samsung Kurutma Makinesi hatası 3E

3E hatası durumunda motor artık çalışmaz. Kurutma makinesini kapatın ve programı yeniden başlatın.

Samsung Kurutma Makinesi hatası 5E

Hata kodu 5E ise, Samsung kurutucunuzun yoğunlaşmış su haznesi dolmuştur. Yoğuşma suyu kabını boşaltın, kurutucuyu tekrar açın ve kurutma programını yeniden başlatın.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687