• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Samsung İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları indüksiyon ocaklarının tüm hata kodlarını, arıza, teşhis ve onarım nedenlerinin ayrıntılı bir açıklamasıyla topladık. Kolaylık sağlamak için, aşağıdaki kullanışlı ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir.

Samsung İndüksiyonlu Ocak Hata/Arıza Kodu

Ekranlı modeller, ekranınızda alfanümerik kombinasyonu gösterir, bunu tabloda bulun ve hatanın nedenini öğrenin. Ekransız modeller belirtilen programı çalıştırmaz ve kontrol paneli üzerine yerleştirilen yanan veya yanıp sönen ışıklara göre sorunu tespit edebilirsiniz.

Samsung İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları Ocak üzerindeki çoğu bilgi kodu ve bildirim sorun giderme ile çözülebilir. Birkaçı daha ciddi bir sorunu işaret edebilir. Hepsinin ne anlama geldiğini bilmek önemlidir. Ocağınız bir bildirim veya bilgi kodu gösteriyorsa, bu kılavuz bu kodun ne olduğunu ve nasıl çözüleceğini açıklayacaktır.

Samsung indüksiyon ocakları hataları, kod çözme

Hata koduAçıklamaSebepler ve çözüm
GDSensör kısa devresi.Çoğu durumda, sorun ocağa sıvı girmesinden kaynaklanır. Seramik camı kurutun.
AŞIRI ISINMAOcağın iç bileşenleri ArızaTamamen soğuyana kadar cihazı kapatın. Açma / kapama tuşunu 4 saniye basılı tutarak tüm ayarları sıfırlayın.
TAVA TESPİTİUygun olmayan pişirme kaplarının kullanılması.Bulaşıkların tabanının çapı, brülörün çapına eşit olmalıdır. Yemek pişirme, yalnızca ferromanyetik alaşımlı ve düz tabanlı bulaşıklarda gereklidir.
LESamsung indüksiyonlu ocakta zayıf şebeke voltajı.Cihaz yavaşça ısınır ve bu da pişirmeyi zorlaştırır. Ocağı kapatın ve yeniden bağlayın. Bir voltaj regülatörü kurmanız gerekebilir.
FLSoğutucunun arızalanması nedeniyle ocağın aşırı ısınması.Ocak açıldığında fan çalışmıyorsa (ses duyulmuyorsa), kırık veya kirli demektir. Fanın onarımı / değiştirilmesi için servis merkeziyle iletişime geçin.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687