• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Samsung Ankastre Fırın Hata Kodları Samsung serisi/fırın bir hata kodu mu gösteriyor? Bir arızayı tanımlamak için Samsung serisi gösterge panelinizde hata kodları görünebilir. Samsung Ankastre Fırın Hata Kodları Aşağıdaki Samsung fırın aralığı hata kodlarının tam listesi, sorunu bulmanıza yardımcı olacaktır. Elektrikli Samsung serinizi temizlemek veya onarmak için aşağıdaki kodları kullanın. Görüntülenen hata kodunun nedenini öğrendikten sonra, aralığın hangi bölümünün hatalı olduğunu ve hataya neden olduğunu anlayacaksınız.

Samsung Ankastre Fırın Hata/Arıza Kodu

Hata koduÇözüm
C-d0Bu kod, kontrol anahtarı 1 dakika kısaysa oluşur. Düğmeleri temizleyin ve üzerlerinde / çevresinde su olmadığından emin olun. Fırını kapatın ve tekrar deneyin. Sorun devam ederse, yerel bir Samsung servis merkeziyle iletişime geçin.
C-d1Bu kod, kapı kilidi yanlış konumlandırılmışsa oluşur. FIRIN KAPALI’ya dokunun ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye boyunca kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
C-F0Bu kod, Ana ve Alt PBA arasındaki iletişim kesilirse oluşur. FIRIN KAPALI’ya dokunun ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye boyunca kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
C-F2Bu kod, Ana ve Dokunma arasındaki iletişim kesilirse oluşur. FIRIN KAPALI’ya dokunun ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye boyunca kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
C-10Mikrodalga çalışırken pişirme sensörü açıktır. Mikrodalga çalışırken pişirme sensörü kısadır. FIRIN KAPALI’ya dokunun ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye boyunca kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
C-20Fırın çalışırken fırın sensörü açıktır. Fırın çalışırken fırın sensörü kısadır. FIRIN KAPALI’ya dokunun ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye boyunca kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
C-21Bu kod, iç sıcaklık anormal derecede yükselirse oluşur. FIRIN KAPALI’ya dokunun ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye boyunca kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
C-23Fırın çalışırken sıcaklık probu sensörü kısadır. KAPALI’ya basın ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye boyunca kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
C-30Fırın çalışırken PCB sensörü açıktır. Fırın çalışırken PCB sensörü kısadır. FIRIN KAPALI’ya dokunun ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye boyunca kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
C-31Bu kod, PCB sıcaklığı anormal derecede yükselirse oluşur.
C-70Fırın çalışırken buhar sensörü açıktır. Fırın çalışırken buhar sensörü kısadır. KAPALI’ya basın ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
C-72Tahliye sistemiyle ilgili sorunlar var. KAPALI’ya basın ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye boyunca kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
C-A2Soğutma motoru anormal çalışıyor.
DCBu kod, fırın çalışırken bölücü takılır veya çıkarılırsa görünür. Bölücünün doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun ve ardından fırını yeniden başlatın. Sorun devam ederse, fırına giden tüm gücü en az 30 saniye boyunca kesin ve ardından gücü yeniden bağlayın.
bozuk hatBu kod, güç bağlantısı yanlış takılırsa oluşur. Güç bağlantısını doğru şekilde yeniden bağladığınızda mesaj kaybolur.
E-01Açık Hata
E-02Hata Üzerinden Pişirme Süresi Ayarı (Mikrodalga)
E-03Pişirme Süresi Ayarı Hatası (Izgara)
E-04Hata Üzerinden Pişirme Süresi Ayarı (Konveksiyon)
E-05Hata Üzerinden Pişirme Süresi Ayarı (Kombinasyon)
E-06Salıncak Isıtıcı Hatası
E-11Açık Gaz Sensörü Hatası
E-12Kısa Gaz Sensörü Hatası
E-13T1 Maks Zaman Gaz Sensörü Hatası
E-14Kurutma / Yüksüz Gaz Sensörü Hatası
E-21Açık Sıcaklık Sensörü Hatası
E-22Kısa Sıcaklık Sensörü Hatası
E-23T1 Maks Zaman Hatası
E-24Aşırı Sıcaklık Hatası
E-25Mikro Pişirme Anormal Sıcaklık Hatası
E-26Sıcaklık AD’yi Aşmadı Hatası
E-31Açık Gaz Sensörü Hatası
E-32Kısa Gaz Sensörü Hatası
E-33Ağırlık Hatası
E-34Aşırı Kilo Hatası
E-35Geçersiz Kilo Hatası
E-36Kapı Açık Hatası
E-41Easy / PH Sensör Hatasını Aç
E-42Kısa Kolay / PH Sensör Hatası
E-43T1 Maksimum Zaman Kolay / PH Sensörü Hatası
E-44Kurutma Kolay / PH Sensörü Hatası
E-45Soğutma Hatası
E-46Birincil Açık Hata
E-47Kapı Açık Hatası
E-51Sense Başarısızlığı
E-52EEPROM Kısa Hatası
E-53Okuma / Yazma Hatası
E-54Sıfır Hata
E-61Açık Nem Sensörü Hatası
E-62Kısa Nem Sensörü Hatası
E-63T1 Maksimum Zaman Nem Sensörü Hatası
E-71Buhar Sensörü Açık Hatası
E-72Buhar Sensörü Kısa Hatası
E-81İletişim Açık Hatası
E-82İletişim Kısa Hatası
E-83İletişim hatası
E-X1Ek Açık Hata
E-X2Ek Kısa Hata
GDAnahtar Kısa Hata
TEİletişim Hatasına dokunun

Samsung Fırın Sorun Giderme

Samsung, yeni elektrikli fırınınızla sorun yaşamamanızı sağlamak için çok çalışıyor. Beklenmedik bir sorunla karşılaşırsanız, önce aşağıdaki tablolarda bir çözüm arayın.

SorunMuhtemel neden
Ekran kararır.Evinizdeki bir sigorta atmış veya devre kesici atmış olabilir. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.
Düğmelere düzgün şekilde basılamıyor.Düğmeler arasında yabancı madde sıkışmış. Yabancı maddeyi çıkarın ve tekrar deneyin.
Fırın açılmıyor.Fırın elektrik prizine tam olarak takılmamış. Elektrik fişinin canlı, uygun şekilde topraklanmış bir prize takıldığından emin olun.
Fırın ışığı yanmıyor.Işık gevşek veya bozuk. Lambayı sıkın veya değiştirin.
Kızartma sırasında fırın aşırı duman çıkarıyor.Fırın kontrolleri doğru ayarlanmamış. Et, elemana çok yakın yerleştirilmiş. Et uygun şekilde hazırlanmadı. Fırın yüzeylerinde gres birikmiştir.
Yiyecekler düzgün pişmiyor veya kızartmıyor.Fırın kontrolleri doğru ayarlanmamış. Fırın rafı yanlış yerleştirilmiş veya düz değil. Yanlış pişirme kapları veya uygun boyutta olmayan pişirme kapları kullanılıyor. Fırın termistörünün ayarlanması gerekiyor.
Yiyecekler düzgün şekilde pişmiyor.Porsiyon büyüklüğü uygun olmayabilir. Raf düzgün yerleştirilmemiş. Tencere, ızgara yapmak için uygun değildir. Bazı bölgelerde güç (voltaj) düşük olabilir.
Fırın sıcaklığı çok yüksek veya çok soğuk.Fırın sensörünün ayarlanması gerekiyor.
Fırın kendi kendini temizlemez.Kendi kendini temizleme işlemini başlatmak için fırın sıcaklığı çok yüksek. Fırının soğumasını bekleyin ve ardından kontrolleri sıfırlayın.
Kendi kendini temizleme döngüsü sırasında aşırı sigara içilmesi.Fırında aşırı kirlenme var. FIRIN KAPALI’ya dokunun. Odayı dumandan kurtarmak için pencereleri açın. Kendi kendini temizleme döngüsü iptal edilene kadar bekleyin. Fazla kiri silin ve ardından kendi kendini temizleme döngüsünü yeniden başlatın.
Kendi kendini temizleme döngüsünden sonra fırın kapağı açılmayacaktır.Fırın çok sıcak. Fırının soğumasına izin verin.
Kendi kendini temizleme döngüsünden sonra fırın temizlenmiyor.Fırın kontrolleri doğru ayarlanmamış. Fırın çok kirliydi.
Havalandırmadan buhar çıkıyor.Pişirilen raf sayısı veya yiyecek miktarı arttıkça, görünür buhar miktarı artacaktır. Bu normal bir işlemdir ve bir sistem arızası değildir. Fırını her zamanki gibi kullanın.
Havalandırmadan yanma veya yağlı bir koku geliyor.Bu yeni bir fırın için normaldir ve zamanla kaybolacaktır.
Güçlü koku.Fırının ilk birkaç kullanımında fırının iç kısmının etrafındaki yalıtımdan koku gelmesi normaldir. Fırını boşta fırında 400 ° F’de 1 saat çalıştırın.
Fırın raflarının kaydırılması zordur.Parlak, gümüş renkli raflar kendi kendini temizleme döngüsünde temizlendi. Bir kağıt havluya az miktarda bitkisel yağ sürün ve ardından fırın raflarının kenarlarını kağıt havluyla silin.
Fırın kapağı kilitlidir.Devre kesici atmıştır veya fırın kapısı kilitliyken bir elektrik kesintisi olmuştur. Kontrol Kilitlemeyi etkinleştirin ve ardından kontrolün kilidini açın.

Fırını buharlı temizlik için nasıl ayarlayabilirim?

Hafif temizlik için, Buharlı temizleme işlevi zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Daha ağır temizlik için kendi kendini temizleme işlevini kullanın.

Fırını buharlı temizlik için nasıl ayarlayabilirim?

  1. 1. Fırından tüm aksesuarları çıkarın.
  2. Yaklaşık 10 oz dökün. (300 ml) suyu boş fırının dibine sürün ve fırın kapağını kapatın. Yalnızca musluk suyu kullanın, damıtılmış su kullanmayın.
  3. Steam Clean düğmesine basın.
  4. BAŞLAT / AYAR düğmesine basın. İşlem tamamlandığında, ekran yanıp sönecek ve bir bip sesi duyulacaktır.
  5. FIRIN KAPALI düğmesine basın.
  6. Fırının içini temizleyin. Buharla temizleme döngüsünden sonra fırının dibinde önemli miktarda su kalacaktır. Kalan suyu bir sünger veya yumuşak kuru bir bezle temizleyin.

Buharla temizlerken tam olarak 10 oz kullanın. en iyi sonuçları verdiği için su.

Fırın sıcaklığı 100˚F’nin üzerindeyken Steam Clean düğmesine basarsanız, ekranda Hot görüntülenir. Bu işlevler, fırın soğukken başlatıldığında en iyi sonuçları verdiği için, fırının soğumasını ve ekrandan Sıcak kaybolana kadar beklemenizi öneririz.

2 Replies to “Samsung Ankastre Fırın Hata Kodları”

omer

15 Eki 2021

Merhaba samsung fırın e 83 hatası giderilmesi veya maliyet ne olur teşekkürler

Abdurrahman bacı

14 Mar 2023

Ana ekranda PrE hatası veriyor proğramda 150 santıgrat dereceyi geçince ve kıvamında pişmiyor acaba yapılabilirmiş yapılırsa masrafı ne olur

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara