Profilo Buzdolabı Hata Kodları
Profilo Buzdolabı Hata Kodları

Profilo Buzdolabı Hata Kodları

Profilo Buzdolabı Hata Kodları Geçmiş nesillerin buzdolaplarının sahipleri, yalnızca ünitenin neden aniden çok fazla gürültü yapmaya başladığını, işlevlerini verimli bir şekilde yerine getirmeyi bıraktığını tahmin etmek zorunda kaldı. Modern modeller, çeşitli uygun seçeneklerle desteklenen elektronik sistemlerle donatılmıştır. Buzdolabına takılan elektronik modül, sadece tüm ünitelerin çalışmasını kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda faaliyetlerini de sürekli olarak teşhis eder. Arıza, ihlal durumunda ekranda hata kodlarını gösterir. Bu “teşhis”, sorunun nedenini derhal belirlemeyi ve ortadan kaldırılmasını mümkün kılar.

Profilo Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Hata KoduÇözüm
E01Soğutucu bölmesi Sensör kopması / kısa devre.
E02Dondurucu bölmesi Sensör kopması / kısa devre.
E03Sıcaklık kontrollü çekmece sıcaklık sensörü arızalı.
E04Dondurucunun kondenser sıcaklık sensöründeki arızalar.
E06Soğutucu evaporatör sensörü Normal çalışma esnasında arıza mesajı yok. Otomatik tanılama testinden sonra, evaporatör sensörü arızalanırsa E06 görüntülenir.
E07Dondurucu evaporatör sensörü. Normal çalışma esnasında hata mesajı yok. Otomatik tanılama testinden sonra, evaporatör sensörü arızalanırsa E07 görüntülenir.
E10Güç modülü yazılım hatası.
E11Ekran modülü yazılım hatası.
E15Ortam Sensörü kesintisi / kısa devre.
E20Güç ve ekran modülü içerisinde iletişim hatası.
E21Ekran kontrol modülü ile buz ve su sebili kontrol modülü içindeki iletişim hatası.
Kapı AçıkKapı 30 sn daha uzun süre açık kaldığında.
Düşük GüçVoltaj 85 V US / 165 V EU üzerine çıkana kadar çalışmaz.

E01 Bu, buzdolabı bölümünün sıcaklık sensörünün arızalı olduğu anlamına gelir. Bunu düzeltmek için ünitenin fişini çekin ve gevşemiş olabilecek sensör üzerindeki kablo demetindeki bağlantıları yeniden bağlayın. Sensörü ünitenin içinde sağ üst köşede bulacaksınız. Kablo demetindeki bağlantılar uygunsa kablo demetinde arıza olup olmadığını kontrol edin. Ancak kablo demetinde herhangi bir arıza yoksa sıcaklık sensörünü değiştirin.

E02 Kod, dondurucu bölümünün sıcaklık sensörünün arızalı olduğu anlamına gelir. Sabitlemek için ünitenin fişini çekin ve sensördeki kablo demetindeki gevşek bağlantıları düzeltin. Herhangi bir şekilde hasar görüp görmediğini görmek için kablo demetini kontrol edin. Bağlantılarda ve kablo demetinde her şey yolundaysa, sensörü değiştirin.

E03 Bu kod, sıcaklık kontrollü çekmecede arızalı bir sıcaklık sensörü konusunda sizi uyarır. Sensörü, buzdolabının bölme astarının sağ tarafında bulacaksınız. Ünitenin fişini çekin ve çekmeceyi çıkarın. Sensörün kapağını açın ve kablo demetinde varsa gevşek bağlantıları yeniden bağlayın. Kablo demeti gevşekse, yeniden bağlayın. Ancak bağlantılar ve kablo demeti düzgün bağlanmışsa, çekmecenin sıcaklık sensörünü değiştirin.

E10 Bu kod, ana kontrol panosu modülünün arızalı olduğu anlamına gelir. Buzdolabının fişini çekin ve yaklaşık 3 dakika fişten çekin. Modülü sıfırlamak için bunu yapın. Buzdolabının fişini tekrar taktığınızda hata kodu geri geliyorsa, ana kontrol panosu modülünü değiştirin.

E11 Bu hata kodunu gördüğünüzde, ekran kontrol modülünün arızalı olduğu anlamına gelir. Modülü sıfırlamak için üniteyi yaklaşık 3 dakika fişten çekin, ardından tekrar takın. Hata kodu hala görünüyorsa, ekran kontrolünün modülünü değiştirin.

E15 Bu hata kodunu gördüğünüzde ortam sıcaklığı sensörü arızalıdır. Ekran kontrolü modülünün dahili parçalarından biridir. Modülün sıfırlanması için üniteyi yaklaşık 3 dakika fişten çekin. Ancak üniteyi tekrar taktıktan sonra hata kodu kalırsa, modülün arızalı olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini bilirsiniz.

E20 Bu hata kodu, ana kontrol panosu modülleri ile ekran kontrolü arasında bir iletişim hatası olduğunu gösterir. Bu nedenle buzdolabının fişini çekin ve iki modülün kablo demetlerinde gevşek bağlantı olup olmadığını kontrol edin. Gevşek bağlantı yoksa, kablo demetlerini kontrol edin. Gevşeklerse onları düzeltin. Değilse, modüllerde yanık veya hasar olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir hasar bulursanız modülleri değiştirin.

E21 Kod, buz ve su pınarı modülü ile ekran kontrol modülünde bir iletişim hatası olduğu anlamına gelir. Bunu düzeltmek için buzdolabının fişini çekin ve modüllerdeki gevşek bağlantıları yeniden bağlayın. Ayrıca kablo demetinde herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin ve varsa değiştirin. Ek olarak, modüllerin devre kartlarında yanık veya hasar olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir hasar bulursanız modülleri değiştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.