Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Philips TV Hata Kodları

Philips TV Hata Kodları

Philips TV Hata Kodları tamponun en son silindiği zamandan beri tespit edilen tüm hataları içerir. Arabellek soldan sağa yazılır, yeni hatalar sol tarafa kaydedilir ve diğer tüm hatalar bir konum sağa kaydırılır. Philips TV Hata Kodları Bir hata oluştuğunda, listenin dolu olmaması veya hatanın bir koruma hatası olması koşuluyla hata, hata listesine eklenir.

Philips Televizyon Hata Kodu

Philips TV Hata Kodları Bir hata oluştuğunda ve hata tamponu dolduğunda, yeni hata eklenmez ve hatanın bir koruma hatası olduğu durumlar dışında hata tamponu bozulmadan kalır (geçmiş korunur). Ara sıra meydana gelen bir hatanın listede sonsuza kadar kalmasını önlemek için, hata 50+ çalışma saatinden sonra listeden kaldırılır. Birden fazla hata meydana geldiğinde (kısa bir zaman aralığında hatalar meydana geldiğinde), aralarında bir miktar ilişki olma olasılığı yüksektir.

Modeli: A02U AA

Hata Kodları Çözüm
0 hata yok
1 Yatay Koruma (ADOC’de NOHFB bit aracılığıyla)
3 + 8V hatası (eksik / MPIF ASUP biti kontrol edilerek koruma etkin))
4 X-ışını / Uzun huzme akımı koruma sinyali (ADOC’de XPROT bit aracılığıyla)
5 Donanım Koruması etkin
7 Düşük voltaj koruması
11 MPIF I2C iletişim hatası / MPIF testi başarısız oldu
12 BC döngüsü süre sınırı içinde stabilize edilmedi (yani zamanlayıcı süresi dolduktan sonra)
13 NVM I2C iletişim hatası
14 Ana alıcı I2C hatası UV13xx
15 HDMI Panel Bağlantı Alıcısı
17 3D Combfilter I2C iletişim hatası
18 PIP Tuner I2C hatası
21 PIP IF demodülatör IC TDA988x iletişimi başarısız oldu (yalnızca PIP / DW setleri için)
22 Aşırı flaş koruma hatası (CRT flashover’larını ADOC’de FPR bit aracılığıyla kaydetmek için)

Philips TV Uzaktan Kumanda Düğmesi Anlamı

Philips TV Özellikleri

Android TV’de Google Asistan: Android TV, en büyük ekranınıza bir içerik dünyası getiriyor. Yerleşik Google Asistan ile eğlenceye hızla erişebilir, yanıtlar alabilir ve evinizin etrafındaki cihazları kontrol edebilirsiniz. En son gişe rekorları kıran filmi bulun, büyük maçın skorunu kontrol edin veya ışıkları kısın. Başlamak için “Hey Google” demeniz veya uzaktan kumandanızdaki mikrofon düğmesine basmanız yeterlidir.

Google Play:  Android TV; Google Play, YouTube ve en sevdiğiniz uygulamalardan binlerce film, şov ve oyun sunar. Google Play’de en sevdiğiniz içeriği, uygulamaları ve oyunları keşfedin.

DTV / Analog TV / CATV: Dijital formatta ve geleneksel analog formatta yayınlanan kanalları seçmek için uzaktan kumandanızı kullanabilirsiniz. Ayrıca kablo ve uydu aboneleri TV kanallarına da erişebilir.

Bilgi ekranı:  Mevcut programla ilgili başlığı, içerikleri (yalnızca DTV) ve diğer bilgileri TV ekranında görüntüleyebilirsiniz.

Philips TV Hata Kodları

Autoprogram: Bu ünite, bölgenizde bulunan kanalları otomatik olarak tarar ve hafızaya alarak zor kurulum prosedürlerini ortadan kaldırır.

Ebeveyn denetimleri: Bu özellik, çocukların uygunsuz programlara erişimini engellemenize olanak tanır.

Kapalı altyazı kod çözücü: Dahili kapalı altyazı kod çözücü, altyazı destekli programlar için metin görüntüler.

MTS / SAP tuner: Ses, uzaktan kumandadan seçilebilir.

Otomatik bekleme: Giriş sinyali olmazsa ve 15 dakika boyunca işlem olmazsa, ünite otomatik olarak bekleme moduna geçecektir.

Philips TV Sorun Giderme

Soru Cevap
Uzaktan kumandam çalışmıyor. Ne yapmalıyım? Ana üniteye giden anten veya kablo bağlantısını kontrol edin.
Uzaktan kumanda üzerindeki pilleri kontrol edin.
Kızılötesi sensör penceresi ile uzaktan kumanda arasında bir engel olup olmadığını kontrol edin.
IR sinyal çıkışının IR sinyal kontrolünü kullanıp kullanmadığını test edin. Tamamsa, olası kızılötesi sensör sorunu.
Uzaktan kumandayı doğrudan ünitenin ön tarafındaki kızılötesi sensör penceresine yöneltin.
Üniteye olan mesafeyi azaltın.
Uzaktan kumanda pil alanında gösterildiği gibi AAA pillerini kutuplarıyla (+/–) yeniden takın veya değiştirin.
Bu ünitenin yakınında PC gibi kızılötesi donanımlı bir cihaz olduğunda, bu ünite üzerindeki uzaktan kumanda sinyalini kesintiye uğratabilir. Kızılötesi donanımlı cihazı bu üniteden uzaklaştırın, cihazın kızılötesi sensörünün açısını değiştirin veya kızılötesi iletişim işlevini kapatın.
Bu üniteyi her açtığımda ilk kurulum nasıl oluyor? Ünite bekleme moduna geçmeden önce ilk kurulumu tamamladığınızdan emin olun.
Neden bazı RF sinyalli TV programlarını izleyemiyorum? Seçilen kanal yayınlanmıyor olabilir.
Seçilen kanal Ebeveyn kontrolleri ayarıyla görüntülenemez.
Ünite bir tür anten girişi gerektirir. Bir iç mekan anteni (Dijital veya VHF / UHF), harici bir anten (Dijital veya VHF / UHF) veya duvar kablonuzdan veya set üstü kutunuzdan bir RF koaksiyel kablonun üniteye takılması gerekir.
Bağlı harici cihazlardan neden görüntü alınamıyor? => (KAYNAK) tuşuna basarak doğru girişin seçilip seçilmediğini kontrol edin.
Üniteye yapılan anten, kablo veya diğer giriş bağlantılarını kontrol edin.
Bir kanal numarası girdiğimde neden otomatik olarak değişiyor? Birçok dijital kanalın alternatif kanal numaraları vardır. Ünite, sayıları otomatik olarak yayın istasyonunun kanal numarasını belirten numaralara değiştirir. Önceki analog yayınlar için kullanılan bu temel sayılar. (örneğin, giriş dijital kanal # 30 otomatik olarak dijital kanal # 8.1’e değişir)
Altyazılar neden tamamen görüntülenmiyor? Veya iletişim kutusunun arkasında altyazılar neden gecikiyor? Gerçek diyaloğun arkasında birkaç saniye geciken kapalı altyazılar, canlı yayınlar için yaygındır. Çoğu altyazılı prodüksiyon şirketi, dakikada en fazla 220 kelimelik bir diyalog görüntüleyebilir. Bir iletişim kutusu bu oranı aşarsa, altyazıların mevcut TV ekranı iletişim kutusu ile güncel kalmasını sağlamak için seçici düzenleme kullanılır.
Saati nasıl ayarlayabilirim? Android TV ana ekranından, ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar’ı seçin. Tercihler’e ilerleyin ve Tarih ve saat’i seçin. Lütfen otomatik veya manuel olarak ayarlayın.
Güç yok AC güç kablosunun takılı olduğundan emin olun.
AC prizinin doğru voltajı sağladığından emin olun, AC prizinin normal şekilde çalıştığından emin olmak için AC prizine başka bir elektrikli cihaz takın.
Bir elektrik kesintisi meydana gelirse, ünitenin kendini sıfırlamasına izin vermek için AC güç kablosunu 1 dakika süreyle çıkarın.
Uzaktan Kumanda düğmeleri çalışmıyor. Aynı anda birden fazla düğmeye BASMAYIN.
Uzaktan kumanda üzerindeki hiçbir düğmeye basılmadığından ve serbestçe hareket etmediğinden emin olun.
Uzaktan kumanda pil alanında gösterildiği gibi AAA pillerini kutuplarıyla (+/–) yeniden takın veya değiştirin.
Uzaktan kumandadaki Google Asistan mikrofonu çalışmıyor. Uzaktan kumandayı eşleştirmek için Hızlı başlangıç ​​kılavuzundaki “6 Cihazlarınızı bağlama” adımına ve “Bluetooth® cihazlarınıza nasıl bağlanılır” konusuna bakın.
İlk kullanım sırasında uzaktan yanıt gecikir veya yavaşlar. En iyi kullanıcı deneyimi için televizyonunuz otomatik olarak en son uygulamaları indirir ve yükler.
Bu süre zarfında, uzaktan kumandanızdan gecikmeli bir yanıt alabilirsiniz. Başarılı bir kurulumun ardından, uzaktan kumandanız normal şekilde çalışacaktır.
Televizyon konuşuyor, yüksek sesle yönlendiriyor. Televizyonunuzda talkback’i (metinden konuşmaya) devre dışı bırakmak için, uzaktan kumandanızdaki (HOME) tuşuna basın, ana ekranın sağ üst köşesindeki ayarlar simgesine gidin ve erişilebilirliği seçin, talkback’i seçin, açık veya kapalı arasında geçiş yapmak için OK’e basın .
Güç açık ancak ekran görüntüsü kapalı. Kaynak cihazınızın bağlantısının uygun şekilde güvenli olup olmadığını kontrol edin.
(KAYNAK) tuşuna basarak doğru girişin seçilip seçilmediğini kontrol edin.
Seçilen giriş için HDMI modunuzun kaynak cihazınızın çözünürlük çıkışı ile eşleştiğini doğrulayın. Görüntü ve ses elde edene kadar kaynak girişini değiştirin.
HDMI dijital bağlantı kullanılırken ses duyulmuyor. Bazı HDMI kabloları ve cihazları, farklı HDMI özellikleri nedeniyle TV ile uyumlu olmayabilir.
HDMI-DVI bağlantılarını kullanırken ses yok, bozuk ses veya yanlış ses duyulmuyor. HDMI-DVI cihazından gelen analog ses sinyallerinin analog ses girişi L / R jaklarına bağlandığından emin olun.
Kompozit analog video kullanırken, analog ses (L / R) konektörlerinin ses (L / R) giriş jaklarına takılı olduğundan emin olun.
Ses aralıklı geliyor veya ses yok. Ses kablosunun üniteye doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.
Farklı bir girişe geçersiniz ve ses seviyesi değişir. Bu ünite, en son ayarladığınız andan itibaren ses seviyesini hafızaya alacaktır.
Başka bir cihazdan gelen sesin seviyesi daha yüksek veya daha düşükse, ses şiddeti değişecektir.
Otomatik ses düzeyinin Açık olarak ayarlandığından emin olun.
HDMI dijital bağlantısı kullanılırken bozuk görüntülü ses oluşmuyor. Bazı HDMI kabloları ve cihazları, farklı HDMI özellikleri nedeniyle TV ile uyumlu olmayabilir.
Görüntü veya ses yok Gücün açık olup olmadığını kontrol edin.
Üniteye giden tüm kabloların Blu-ray Disc ™ / DVD kaydedici gibi ayrı cihazınızdaki doğru çıkış jakına bağlı olup olmadığını kontrol edin.
Diğer TV kanallarını izleyin. Sorun, yayın istasyonu veya zayıf sinyal gücü ile sınırlı olabilir
Resimdeki hayaletler, çizgiler veya çizgiler Yakındaki cihazlardan gelen elektriksel parazit, resim kalitesini etkileyebilir.
Diğer TV kanallarını izleyin. Sorun, yayın istasyonuyla veya zayıf sinyal gücüyle sınırlı olabilir.
Farklı bir girişe geçersiniz ve ekran boyutu değişir. Bu ünite, belirli giriş modlarını en son kullandığınızdan itibaren izleme modunu ezberleyecektir.
Ağa bağlanılamıyor. Geniş bant yönlendiricinin ve / veya modemin doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.
Ethernet kablo bağlantısının düzgün yapılıp yapılmadığını kontrol edin. Geniş bant yönlendiriciyi ve / veya modemi açın.
Ağ ayarlarını kontrol edin.
Kablosuz LAN kullanılırken bazen video kalitesi zayıftır. Kablosuz ağ bağlantısı kalitesi, TV kablosuz LAN adaptörü ile kablosuz yönlendirici (erişim noktası) arasındaki mesafeye veya engellere (ör. Duvar, bodrum, 2. kat), diğer kablosuz ağlardan ve kablosuz yönlendiricinin marka ve türüne ( erişim noktası). TV’nin kablosuz LAN’ını kullanırken, kablosuz yönlendiricinin televizyona olabildiğince yakın yerleştirilmesi önerilir.
Kablosuz LAN bağlantısı başarısız veya kablosuz bağlantı zayıf. TV ve kablosuz yönlendiricinin (erişim noktası) kurulum konumunu kontrol edin. Sinyal kalitesi aşağıdaki nedenlerle etkilenebilir. Diğer kablosuz cihazların, mikrodalgaların, flüoresan lambaların vb. Paraziti yakınlarda bulunur.
Netflix özelliği kullanılamaz. Ağ bağlantısının düzgün yapılıp yapılmadığını kontrol edin.
Ülkenizde bazı şebeke hizmetleri bulunmayabilir.
Oynatma sırasında internet bağlantısının hızı artsa da, Netflix akış filminin görüntü kalitesi iyileşmez. Oynatma sırasında resim kalitesi değişmez. Yükleme sırasındaki internet bağlantısının hızına bağlı olarak farklılık gösterir.
VUDU özelliği kullanılamaz. VUDU yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcuttur.
Ağ bağlantısının düzgün yapılıp yapılmadığını kontrol edin.
Akan bir filmin (Netflix veya VUDU) görüntü kalitesi düşük İnternet bağlantınızın hızını kontrol edin. Kesintisiz yüksek kaliteli oynatma için bu oynatıcı için en az 8 Mbps hıza ihtiyacınız var.
Film akışı (Netflix veya VUDU), oynatma sırasında genellikle durur veya ara belleğe almayı başlatır. İnternet bağlantınızda hız ve hat kalitesi sorunlarını gidermek için internet servis sağlayıcınızla iletişime geçin. Tutarlı hat kalitesi ve hızı, internette video oynatma için çok önemlidir.
Bilgisayarım ağa bağlıyken ağa bağlanamıyorum. İnternet servis sağlayıcınızın aynı anda birden fazla terminalin bağlanmasını engelleyip engellemediğini görmek için internet servis sözleşmenizin içeriğini kontrol edin.
Erişim noktasına bağlanmak için WPS kullanılamaz. Tarama veya manuel giriş modunu kullanarak üniteyi erişim noktasına bağlayın. Erişim noktasının güvenlik modu WEP * olarak ayarlanmışsa, ayarı diğerleriyle değiştirin (önerilir), ardından WPS’yi yeniden deneyin. (Erişim noktası yapılandırması için lütfen kullanıcı kılavuzuna veya üreticisine başvurun.)
Ev ağı medya sunucusunda depolanan klasör veya dosyalar, dosya listesinde görüntülenmez veya oynatılamaz. Ev medya sunucunuzdaki ayarı kontrol edin. (Ev medya sunucusunun kullanım kılavuzuna bakın.)
Ağ bağlantısını ve ayarları kontrol edin.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687