• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Philips Robot Süpürge Hata Kodları

Philips Robot Süpürge Hata Kodları Tüm robotik elektrikli süpürgeler, karmaşık elektronik mekanik cihazlardır. Bu nedenle, çalışmalarında bazen ihlaller ve başarısızlıklar vardır. Bu gibi durumlarda, cihazın ekranında görüntülenen robotik elektrikli süpürgeler için özel hata kodları vardır.

Philips Robot Süpürge Hata/Arıza Kodu

Hata kodlarıÇözüm
E0Şarj edilebilir pil boş Robotu şarj edin.
E1Tekerlek kaldırıldı. Robot bir eşiğe veya başka bir yükseklik farkına takıldı. Düz bir alana taşıyın.
E2Zemin algılama hatası. Robotu düz bir alana taşıyın.
E3Toz haznesi hatası. Toz haznesi düzgün takılmamış. Toz haznesini düzgün bir şekilde yerleştirin.
E4Tekerlek motoru aşırı yük. Tekerleklerde herhangi bir kir (saç, tüy vb.) Olup olmadığını kontrol edin. Kirleri temizleyin.
E5Fırça motoru aşırı yüklenmesi. Döner fırçaya veya yan fırçalara yapışmış herhangi bir kir (saç, tüy vb.) Olup olmadığını kontrol edin. Kirleri temizleyin.
E6Robot motor aşırı yüklenmesi. Filtreleri temizleyin ve toz haznesini boşaltın.
E7İç sistem hatası. Açma / kapama anahtarını KAPALI konumuna getirin ve ardından tekrar AÇIK konumuna getirin.
E8Ön tekerlek kayıyor veya hareket etmiyor. Robotun serbestçe hareket edip edemediğini ve hareketlerini engelleyen nesneler olup olmadığını kontrol edin. Robotu ters çevirip elinizle tekerleği hareket ettirerek ön tekerleğin serbestçe dönüp dönmediğini kontrol edin. Tekerlek sıkışırsa, tekerlek kirli olabilir. Ön tekerleği temizleyin.

Sorun Giderme – Model: FC9910

Bu bölüm, HomeRun’unuzu kullanırken karşılaşabileceğiniz en yaygın sorunları özetlemektedir. Sorunu aşağıdaki bilgilerle çözemezseniz, lütfen ülkenizdeki Tüketici Destek Merkezi ile iletişime geçin.

SorunArıza
Temizleme performansı düşmüştür.Toz haznesi dolu. Toz haznesini boşaltın.
Döner fırça kirli. Döner fırçayı temizleyin.
Tel filtre, egzoz filtresi veya motor koruma filtresi kirli. Kirli filtreyi veya filtreleri temizleyin.
Robot aniden temizliği durdurur.SPOT temizleme modunu seçtiniz. Bu modda robot, ayarlanan alanı temizlemeyi bitirdiğinde durur. Odanın geri kalanını temizlemek istiyorsanız, OTOMATİK temizleme modunu seçin ve başlat / duraklat düğmesine basın.
Ekranda bir hata kodu gösteriliyor. Sorunu tanımlamak ve çözmek için ‘Hata kodları’ bölümündeki hata kodları tablosuna bakın.
Açmak için GÜÇ düğmesine bastığımda robot kendi kendine kapanıyor.Şarj edilebilir pil neredeyse boş. Robotu baz istasyonunda manuel olarak veya doğrudan şebekeye bağlayarak şarj edin.
Robot yanıt vermiyor.Açma / kapama düğmesini ON konumuna getirmeyi unuttunuz. Açma / kapama anahtarını AÇIK konumuna getirin ve ardından robot üzerindeki GÜÇ düğmesine basın.
Şarj edilebilir pil boş. Robotu baz istasyonunda manuel olarak veya doğrudan şebekeye bağlayarak şarj edin.
Şarj edilebilir pili robota doğru yerleştirmediniz. Şarj edilebilir pili çıkarın ve yeniden takın.
Uzaktan kumandanın şarj edilemeyen pilleri boş. Pilleri aynı tipte pillerle değiştirin.
Kızılötesi sinyal oluşturucu ve / veya kızılötesi sinyal yayıcı kapalı veya kirli. Kızılötesi sinyal oluşturucuyu ve vericiyi hiçbir şeyin kapsamadığından emin olun.

Kızılötesi sinyal oluşturucu ve verici kirlendiğinde, bunları yumuşak, temiz bir bezle temizleyin.

Uzaktan kumanda baz istasyonuna çok yakın. Uzaklaşın ve ardından uzaktan kumandayı baz istasyonu yönüne doğru çevirerek tekrar çalıştırın.
Robot şarj olmuyor.Baz istasyonu veya robot şebekeye doğru şekilde bağlanmamış. Küçük fişi baz istasyonu veya robot üzerindeki sokete doğru şekilde taktığınızdan emin olun.

Ayrıca, elektrik kablosunun küçük fişini adaptöre düzgün bir şekilde taktığınızdan ve elektrik fişini duvardaki prize düzgün bir şekilde taktığınızdan emin olun.

Robot, temizlikten sonra baz istasyonuna geri dönmüyor.OTOMATİK temizlik modunda temizlemeye odadaki baz istasyonundan başka bir yerden başladınız. Robotu odadaki başka bir yerden başlatırsanız, temizlemeye başladığı yere geri döner.
Baz istasyonu veya robot şebekeye doğru şekilde bağlanmamış. Küçük fişi baz istasyonu veya robot üzerindeki sokete doğru şekilde taktığınızdan emin olun. Ayrıca, elektrik kablosunun küçük fişini adaptöre düzgün bir şekilde taktığınızdan ve elektrik fişini duvardaki prize düzgün şekilde taktığınızdan emin olun.
Baz istasyonundaki kızılötesi sinyal oluşturucu veya yayıcı veya robot üzerindeki bir veya daha fazla sensör kapalıdır. Kızılötesi sinyal oluşturucuyu veya yayıcıyı örten nesneyi veya robotun bir veya daha fazla sensörünü örten nesneyi kaldırın.
Baz istasyonu, sinyalini engelleyen bir duvarın veya başka bir engelin arkasında bulunur. Baz istasyonunu farklı bir yere koyun. Baz istasyonunun her iki tarafında 0,5 m içinde hiçbir engel olmadığından emin olun.
SPOT temizleme modunda küçük bir alanı temizlediniz. Robot alanı temizlediğinde otomatik olarak durur.

Robotun baz istasyonuna dönmesini sağlamak için uzaktan kumanda üzerindeki BASE düğmesine basabilir veya AUTO temizleme moduna geçmek için MODE düğmesine basabilirsiniz. OTOMATİK temizleme modunda, robot otomatik olarak baz istasyonuna döner

Yan fırçaların değiştirilmesi

Uygun temizlik sonuçları elde etmek için bir süre sonra yan fırçaları değiştirin. Aşınma veya hasar belirtileri gördüğünüzde daima yan fırçaları değiştirin. Ayrıca her iki yan fırçayı da aynı anda değiştirmenizi tavsiye ederiz. Yedek yan fırçaları yedek kit FC8068’in bir parçası olarak sipariş edebilirsiniz. Bu kit ayrıca iki filtre ve üç kuru mendil içerir.

Yan fırçaların değiştirilmesi

  1. Güç anahtarının ‘kapalı’ konumda olduğundan emin olun.
  2. Yan fırçaları değiştirmek için, eski yan fırçaları kıllardan tutun ve şaftlarından çekin.
  3. Yeni yan fırçaları şaftların üzerine itin.

Uzaktan kumanda pilinin değiştirilmesi

Uzaktan kumanda, madeni para şeklindeki bir CR2025 pille çalışır. Uzaktan kumanda üzerindeki düğmelere bastığınızda robot artık yanıt vermediğinde pili değiştirin.

Uzaktan kumanda pilinin değiştirilmesi

  1. Uzaktan kumandayı baş aşağı tutun. Pil tutucusundaki serbest bırakma düğmesine basın ve aynı zamanda pil tutucusunu uzaktan kumandadan kaydırarak çıkarın.
  2. Boş pili pil tutucusundan çıkarın ve pil yuvasına yeni bir pil yerleştirin. Ardından pil tutucuyu uzaktan kumandaya geri kaydırın.

Philips Robot Süpürge Hata Kodları – Model: FC8822, FC8812

Hata kodlarıÇözüm
E1Tekerlekler sıkışmış. Robotu engelden çıkarın ve temizlemeye devam etmek için başlat / durdur düğmesine basın.
E2Üst kapak veya toz haznesi düzgün yerleştirilmemiş. Toz haznesini robotun içine ve üst kapağı düzgün bir şekilde yerleştirin. Hata kodu otomatik olarak ekrandan kaybolur.
E3Tampon sıkışmış. Robotu engelden kaldırın. Hata kodu otomatik olarak ekrandan kaybolur.
E4Robot yerden kaldırdı. Hata kodunun kaybolması için robotu tekrar yere koyun.
E5Zeminin rengi çok koyu. Robotu zeminin daha açık bir alanına yerleştirin. Düşme sensörlerini temizleyin.
E6Pil düzgün takılmamış. İlk kullanımdan önce’ bölümündeki ‘Şarj edilebilir pilin robota yerleştirilmesi’ içindeki talimatları okuyun.
Şarj hatası. Robot yerleştirme istasyonundayken güç anahtarının “açık” konumda olup olmadığını kontrol edin.

Sorun Giderme – Model: FC8822, FC8812

Bu bölüm, cihazda karşılaşabileceğiniz en yaygın sorunları özetlemektedir. Sorunu aşağıdaki bilgilerle çözemezseniz, sık sorulan soruların listesi için www.philips.com/support adresini ziyaret edin veya ülkenizdeki Tüketici Destek Merkezi ile iletişime geçin.

SorunArıza
Başlat / durdur düğmesine bastığımda robot temizlemeye başlamıyor.Şarj edilebilir pil boş. Şarj edilebilir pili şarj edin.
Küçük fiş, robot üzerindeki sokete hala takılıdır. Robot şebeke gücüyle çalışmıyor. Yalnızca şarj edilebilir piliyle çalışır. Bu nedenle, kullanmadan önce daima adaptörü robottan ve elektrik şebekesinden ayırın.
Güç anahtarı ‘açık’ (I) konumuna ayarlanmamıştır. Güç anahtarına basın. Temizlemeye başlamak için robot veya uzaktan kumanda üzerindeki başlat / durdur düğmesine basın.
Uyarı göstergesi hızla yanıp sönüyor.Tekerleğin biri veya her ikisi de sıkışmış. Güç anahtarını ‘kapalı’ olarak ayarlayın. Tekerlek süspansiyonunun etrafına sıkışan tüy, saç, iplik veya teli çıkarın.
Yan fırçalardan biri veya her ikisi sıkışmış. Yan fırçaları temizleyin.
Üst kapak yok veya düzgün kapatılmamış. Üst kapak olmadığında veya düzgün kapatılmadığında robot çalışmaz. Üst kapağı robotun üzerine düzgün bir şekilde yerleştirin.
Tampon sıkışmış. Başlatma / durdurma düğmesine basın. Tamponu serbest kalacak şekilde robotu kaldırın. Robotu engelden biraz uzağa yerleştirin ve temizlemeye devam etmesi için başlat / durdur düğmesine basın.
Robot temizlik sırasında kaldırıldı. Başlatma / durdurma düğmesine basın. Robotu yere koyun. Ardından robotun temizliğe devam etmesini sağlamak için başlat / durdur düğmesine basın.
Robot düzgün temizleme yapmıyor.Yan fırçalardan birinin veya her ikisinin kılları eğri veya bükülmüş. Fırça veya fırçaları bir süre ılık suda bekletin. Bu, kılları uygun şekline getirmezse, yan fırçaları değiştirin.
Toz haznesindeki filtre kirli. Toz haznesindeki filtreyi bir bezle veya yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla temizleyin.

Ayrıca, filtreyi ve toz haznesini normal bir elektrikli süpürge ile düşük bir emiş gücü ayarında temizleyebilirsiniz.

Toz haznesinin altındaki emme deliği tıkalı. Emme açıklığını temizleyin.
Robot, güneş ışığını oldukça güçlü bir şekilde yansıtan bir zemini temizliyor. Bu, düşme sensörlerini tetikler ve robotun alışılmadık bir düzende hareket etmesine neden olur.

Güneş ışığının odaya girmesini engellemek için perdeleri kapatın. Güneş ışığı daha az parlak olduğunda da temizlemeye başlayabilirsiniz.

Şarj edilebilir pil artık şarj edilemez veya çok hızlı biter.Şarj edilebilir pilin kullanım ömrü sona ermiştir. Şarj edilebilir pili değiştirin.
Uzaktan kumandanın pili çok hızlı bitiyor.Belki de doğru tipte pil takmamışsınızdır. Uzaktan kumanda için, madeni para şeklinde bir CR2025 pile ihtiyacınız vardır. Sorun devam ederse, www.philips.com/support adresine gidin veya ülkenizdeki Tüketici Destek Merkezi ile iletişime geçin.
Robot daireler çizerek hareket ediyor.Robot nokta temizleme modunda. Bu normal bir davranıştır. Spiral modu, kapsamlı bir temizlik için zeminde çok fazla kir tespit edildiğinde etkinleştirilebilir.

Ayrıca otomatik temizleme modunun bir parçasıdır. Yaklaşık bir dakika sonra robot normal temizleme düzenine devam eder. Uzaktan kumandada farklı bir temizleme modu seçerek de spiral modunu durdurabilirsiniz.

Robot kenetlenme istasyonunu bulamıyor.Robotun kenetlenme istasyonuna doğru ilerlemesi için yeterli yer yok. Bağlantı istasyonu için başka bir yer bulmaya çalışın.
Robot hala aktif olarak arıyor. Robotun kenetlenme istasyonuna dönmesi için yaklaşık 20 dakika verin.
Robot, yerleştirme istasyonundan başlatılmadı. Bir temizlik çalışmasından sonra robotun kenetlenme istasyonuna dönmesini istiyorsanız, onu bağlantı istasyonundan başlatın.
Robot, kenetlenme istasyonundayken bip sesi çıkarır.Robotu güç anahtarı kapalı konumdayken şarj etmeye çalışıyorsunuz. Robotu açmak için güç anahtarına basın.

Uzmana Sorun

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687