Anasayfa » Elektronik » Panasonic Kamera Fotoğraf Makineleri Hata Kodları
Panasonic Kamera Fotoğraf Makineleri Hata Kodları
Panasonic Kamera Fotoğraf Makineleri Hata Kodları

Panasonic Kamera Fotoğraf Makineleri Hata Kodları

Panasonic Kamera Fotoğraf Makineleri Hata Kodları Panasonic Lumix Kamera Hata Kodları – Dijital Fotoğraf Makinesi Model No. DMC-FX12 DMC-FX10 Bazı durumlarda ekranda onay mesajları veya hata mesajları görüntülenecektir. Ana mesajlar aşağıda örnek olarak açıklanmaktadır.

Panasonic Kamera Fotoğraf Makinesi Hata Kodu

Hata mesajlarıÇözümler
BU BELLEK KARTI KORUNMAKTADIRSD Hafıza Kartı ve SDHC Hafıza Kartı üzerindeki Yazmaya Karşı Koruma düğmesi [KİLİTLİ] konumuna taşınır. Kilidi açmak için anahtarı geri hareket ettirin.
OYNAMAK İÇİN GEÇERLİ BİR RESİM YOKBir resim kaydedin veya kayıtlı resim içeren bir kart takın ve ardından oynatın.
BU RESİM KORUNMAKTADIRKoruma ayarını iptal ettikten sonra resmi silin veya üzerine yazın.
BU RESİM SİLİNEMEZDCF standardına uygun olmayan resimler silinemez. Bazı resimleri silmek istiyorsanız, gerekli verileri bir PC’ye vb. Kaydettikten sonra kartı formatlayın.
BAZI RESİMLER SİLİNEMEZDCF standardına uygun olmayan resimler silinemez. Bazı resimleri silmek istiyorsanız, gerekli verileri bir PC’ye vb. Kaydettikten sonra kartı formatlayın.
HİÇBİR İLAVE SİLME SEÇİMİ YAPILAMAZ[TARİH DURUMU] veya [ÇOKLU SİLME] ‘de [ÇOKLU] ile tek seferde ayarlanabilen resim sayısını aştınız. Ayarlanan resimleri silin veya üzerlerine tarih bilgisi damgalayın ve ardından kalan resimler için işlemi yapın. 999’dan fazla favori ayarlandı.
BU RESİM ÜZERİNE AYARLANAMAZDPOF baskısı, DCF standardına dayalı olmayan resimler için ayarlanamaz.
BAZI RESİMLERDE AYARLANAMIYORDPOF baskısı, DCF standardına dayalı olmayan resimler için ayarlanamaz.
DAHİLİ BELLEKTE YETERLİ YER YOKDahili bellekte veya kartta yer kalmadı. Dahili bellekten karta resim kopyaladığınızda (toplu kopya), fotoğraflar kartın kapasitesi dolana kadar kopyalanır.
KARTTA YETERLİ BELLEK YOKDahili bellekte veya kartta yer kalmadı. Dahili bellekten karta resim kopyaladığınızda (toplu kopya), fotoğraflar kartın kapasitesi dolana kadar kopyalanır.
BAZI RESİMLER KOPYALANAMAZAşağıdaki resimler kopyalanamaz. Kopyalanacak yerde kopyalanacak resimle aynı ada sahip bir resim varsa. DCF standardına dayalı olmayan dosyalar. Ayrıca, başka bir cihaz tarafından kaydedilen veya düzenlenen resimler kopyalanamayabilir.
KOPYA TAMAMLANAMADIAşağıdaki resimler kopyalanamaz. Kopyalanacak yerde kopyalanacak resimle aynı ada sahip bir resim varsa. DCF standardına dayalı olmayan dosyalar. Ayrıca, başka bir cihaz tarafından kaydedilen veya düzenlenen resimler kopyalanamayabilir.
DAHİLİ BELLEK HATA FORMATI DAHİLİ BELLEKBu mesaj, dahili hafızayı bir PC’de formatladığınızda görüntülenecektir. Dahili belleği fotoğraf makinesinde yeniden biçimlendirin. Dahili hafızadaki veriler silinecektir.
BELLEK KARTI HATA FORMATI BU KARTKart formatı fotoğraf makinesi tarafından tanınamıyor. Gerekli verileri bir PC’ye vb. Kaydettikten sonra kartı kamera ile tekrar formatlayın.
LÜTFEN KAMERAYI KAPATIP SONRA TEKRAR AÇINBu mesaj, kamera düzgün çalışmadığında görünür. Kamerayı kapatıp açın. Mesaj devam ederse bayi veya en yakın Servis Merkezi ile iletişime geçin.
BELLEK KARTI PARAMETRE HATASIBu üniteyle uyumlu bir kart kullanın. Yalnızca 4 GB veya daha fazla kapasiteli kartlar kullanıyorsanız bir SDHC Hafıza Kartı kullanabilirsiniz.
BELLEK KARTI HATASI LÜTFEN KARTI KONTROL EDİNKarta erişilirken bir hata oluştu. Kartı tekrar takın.
HATAYI OKUYUN LÜTFEN KARTI KONTROL EDİNVerileri okurken bir hata oluştu. Kartı tekrar takın. Kartın doğru şekilde takıldığından emin olun ve ardından tekrar oynatın.
YAZMA HATASI LÜTFEN KARTI KONTROL EDİNVeriler yazılırken bir hata oluştu. Kamerayı kapatın ve kartı çıkarın. Kartı tekrar takın ve kamerayı açın. Hasarı önlemek için kartı çıkarmadan veya takmadan önce kameranın kapatıldığından emin olun.
KARTIN YAZMA HIZININ SINIRLANDIRILMASI NEDENİYLE HAREKET KAYDI İPTAL EDİLDİResim kalitesini [30fpsVGA] veya [30fps16: 9] olarak ayarladığınızda, pakette “10MB / s” veya üzeri görüntülenen Yüksek Hızlı SD Hafıza Kartı kullanmanızı öneririz. SD Hafıza Kartı veya SDHC Hafıza Kartının türüne bağlı olarak hareketli görüntü kaydı ortada durabilir.
BİR KLASÖR OLUŞTURULAMAZKullanılabilecek kalan klasör numarası olmadığından klasör oluşturulamıyor. Gerekli verileri bir PC’ye vb. Kaydettikten sonra kartı formatlayın. Biçimlendirmeden sonra [AYARLAR] menüsünde [SIFIRLA NO.] İşlemini gerçekleştirirseniz, klasör numarası 100’e sıfırlanır.
4: 3 TV İÇİN RESİM GÖRÜNTÜLENİR-AV kablosu kameraya bağlı. Bu mesajı bir defada silmek istiyorsanız [MENU / SET] üzerine basın. -TV görünümünü değiştirmek istiyorsanız [AYARLAR] menüsünde [TV BOYUTU] ‘nu seçin. -Bu mesaj, yalnızca USB bağlantı kablosu fotoğraf makinesine bağlandığında da görünür. Bu durumda, USB bağlantı kablosunun diğer ucunu bir PC veya yazıcıya bağlayın.
16: 9 TV İÇİN RESİM GÖRÜNTÜLENİR-AV kablosu kameraya bağlı. Bu mesajı bir defada silmek istiyorsanız [MENU / SET] üzerine basın. -TV görünümünü değiştirmek istiyorsanız [AYARLAR] menüsünde [TV BOYUTU] ‘nu seçin. -Bu mesaj, yalnızca USB bağlantı kablosu fotoğraf makinesine bağlandığında da görünür. Bu durumda, USB bağlantı kablosunun diğer ucunu bir PC veya yazıcıya bağlayın.
LÜTFEN YAZICIYI TEKRAR BAĞLAYINBu ünite ve PC bağlıyken mod kadranını baskı moduna [baskı] değiştirirseniz bu mesaj görüntülenir. Bir yazıcı bağlıysa, modu [yazdırma] modundan farklı bir moda değiştirin ve ardından hiçbir verinin aktarılmadığını kontrol edin. (Veriler aktarılırken bu ünitenin LCD monitöründe [ACCESS] görünür.)
USB MODU DEĞİŞTİRİLDİ. LÜTFEN USB KABLOSUNU ÇIKARINBu ünite ve yazıcı bağlıyken mod kadranını baskı modu [baskı] dışında bir moda değiştirirseniz bu mesaj görüntülenir. Mod kadranını tekrar [yazdır] olarak ayarlayın ve ardından USB kablosunu çıkarın. Yazdırıyorsanız, yazdırmayı durdurun ve ardından USB kablosunu çıkarın.

Lumix Fabrika Ayarlarına Sıfırlama [NO.RESET]

[KURULUM] menüsünü görüntülemek için [Menü] ‘ye basın ve ayarlanacak öğeyi seçin. Klasör numarası güncellenir ve dosya numarası 0001’den başlar.

  • 100 ile 999 arasında bir klasör numarası atanabilir. Klasör numarası 999’a ulaştığında, numara sıfırlanamaz. Verileri bir PC’ye veya başka bir yere kaydettikten sonra kartı formatlamanızı öneririz.
  • Klasör numarasını 100’e sıfırlamak için, önce dahili belleği veya kartı formatlayın (P80) ve ardından dosya numarasını sıfırlamak için bu işlevi kullanın.

Klasör numarası için bir sıfırlama ekranı görünecektir. Klasör numarasını sıfırlamak için [EVET] öğesini seçin.

[SIFIRLA]

[AYARLAR] menüsünü görüntülemek için [Menü] ‘ye basın ve ayarlanacak öğeyi seçin. [REC] veya [SETUP] menü ayarları başlangıç ​​ayarlarına sıfırlanır.

  • [FAVORITE], [OFF] olarak ve [ROTATE DISP.], [ON] olarak sabitlenir.
  • [SETUP] menü ayarları sıfırlanırsa, aşağıdaki ayarlar da sıfırlanır.

– Sahne modunda [BEBEK1] / [BEBEK2] ve [PET] için doğum günü ayarları.

– [SEYAHAT TARİHİ] içindeki kalkış tarihinden bu yana geçen günlerin sayısı

-[DÜNYA SAATİ] ayarı.

  • Klasör numarası ve saat ayarı değişmez.

Panasonic AG-AC90 Kamera Hata Kodları

EEPROM’a kaydedilen hata geçmişindeki son 3 kamera hata kodunu görüntüleme işlevi. Hata kodları aşağıdaki gibidir.

Hata KodlarıAnlam
51Odak kontrolü anormal
52Yakınlaştırma kontrolü anormal (Yakınlaştırma merceği: Ön taraf)
53OIS lens kontrolü normaldir
54Yakınlaştırma kontrolü anormal (Yakınlaştırma merceği: Arka taraf)
71Lens kapağının çalışması anormal
72Lens kapağının çalışması anormal
72Soğutma fanının çalışması anormal
33SPiCa içinde BE MICOM (SPiCa) ve CAM MICOM arasında iletişim hatası.

Panasonic Kamera Sorun Giderme

Menü ayarlarını satın alma anında başlangıç ​​ayarlarına döndürürseniz, durum düzelebilir. [AYARLAR] menüsünde [SIFIRLA] seçin.

SorunArıza
Kamera açıldığında bile çalıştırılamaz.Pil doğru şekilde takılmış mı? Pilin yönünü kontrol edin. Pil yeterince dolu mu? Yeterince şarj edilmiş bir pil kullanın.
Kamera açıldığında LCD ekran kapanıyor.Güç tasarrufu modu veya ekonomi modu etkinleştirildi mi? Bu modları iptal etmek için deklanşöre yarım basın. Pil bitmiş mi? Yeterince şarj edilmiş bir pil kullanın.
Kamera açıldıktan hemen sonra kapanıyor.Pil şarjı kamerayı çalıştırmak için yetersiz mi? Yeterince şarj edilmiş bir pil kullanın. Kamerayı açık bırakırsanız pil biter. Güç tasarrufu modunu vb. Kullanarak kamerayı sık sık kapatın.
Resim kaydedilemez.Mod kadranı doğru ayarlanmış mı? Dahili bellekte veya kartta kalan bellek var mı? Kaydetmeden önce bazı resimleri silin.
Kaydedilen resim beyazımsı. Lens kirli.Mercek üzerinde parmak izleri gibi kir varsa resim beyazımsı hale gelebilir. Lens kirliyse, kamerayı açın, lens çerçevesini çıkarın ve lens yüzeyini yumuşak kuru bir bezle nazikçe silin.
Kaydedilen resim çok parlak veya karanlık.Pozlamanın doğru şekilde telafi edilip edilmediğini kontrol edin.
Tek seferde 2 veya 3 fotoğraf çekilir.[KAYIT] modu menüsünde [BURST] [AÇIK] olarak mı ayarlanmış?
Konu düzgün odaklanmadı.Odak aralığı kayıt moduna göre değişir. Nesneye olan mesafeye uygun modu ayarlamak için mod kadranını çevirin. Konu, kameranın odak mesafesinin dışında mı? Jitter ile fotoğraf çektiniz mi?
Kaydedilen resim bulanık. Optik görüntü sabitleyici etkili değil.Özellikle karanlık yerlerde fotoğraf çekerken deklanşör hızı yavaşlayacak ve optik görüntü sabitleyici işlevi düzgün çalışmayabilir. Bu durumda, fotoğraf çekerken kamerayı iki elinizle sıkıca tutmanızı öneririz. Yavaş deklanşör hızıyla fotoğraf çekerken zamanlayıcıyı kullanmanızı öneririz.
Kaydedilen resim pürüzlü görünüyor. Resimde parazit görünüyor.ISO duyarlılığı yüksek mi yoksa deklanşör hızı yavaş mı? (Kamera gönderildiğinde ISO duyarlılığı [AUTO] olarak ayarlanır. Bu nedenle, iç mekanlarda vb. Fotoğraf çekerken ISO duyarlılığı artar.) Sahne modunda [HIGH SENS.] ‘De, yüksek nedeniyle kaydedilen resmin çözünürlüğü biraz azalır. hassasiyet işleme. Bu bir arıza değildir.
Kaydedilen resmin parlaklığı veya tonu gerçek sahneden farklı.Floresan ışık altında kayıt yapılıyorsa, deklanşör hızı arttığında parlaklık veya renk biraz değişebilir. Bu, floresan ışığın özelliklerinden kaynaklanır. Bu bir arıza değildir.
Deklanşöre yarım basıldığında veya hareketli görüntü kaydederken LCD ekranda kırmızımsı dikey bir çizgi belirir.Bu, leke adı verilen bir olgudur. CCD’nin bir özelliğidir ve konu parlak bir bölüme sahip olduğunda ortaya çıkar. Siyah veya yeşil dikey çizgiler de görünebilir veya lekenin çevresinde düzensiz renkler görünebilir. Bu bir arıza değildir. Hareketli görüntülere kaydedilir ancak hareketsiz görüntülere kaydedilmez.
Hareketli görüntü kaydı ortada durur.Multi Media Card mı kullanıyorsunuz? Bu ünite Multi Media Card’ları desteklemez. Resim kalitesini [30fpsVGA] veya [30fps16: 9] olarak ayarladığınızda, pakette “10MB / s” veya üzeri görüntülenen Yüksek Hızlı SD Hafıza Kartı kullanmanızı öneririz. Kartın türüne bağlı olarak kayıt ortada durabilir.
Kamera açık olduğu halde LCD monitör bazen kapanıyor.Ekonomi modunu ayarladınız mı? Ekonomi modunda, flaş şarj olurken LCD ekran kapanır.
LCD monitör bir an için daha karanlık veya daha parlak hale geliyor.Bu fenomen, diyafram değerini ayarlamak için deklanşöre yarım bastığınızda ortaya çıkar ve kaydedilen resimleri etkilemez.
LCD monitörde siyah, kırmızı, mavi ve yeşil noktalar görünüyor.Bu pikseller kaydedilen resimleri etkilemez. Bu bir arıza değildir.
Flaş etkinleştirilmedi.Flaş ayarı Zorla KAPALI olarak mı ayarlanmış? Flaş ayarını değiştirin.
Flaş 2 kez etkinleştirilir.Kırmızı göz azaltmayı seçtiğinizde, kırmızı göz olgusunu (resimde kırmızı görünen öznenin gözleri) azaltmak için flaş gerçek kayıttan önce bir kez etkinleştirilir ve ardından gerçek kayıt için yeniden etkinleştirilir.
Resim televizyonda görünmüyor.Kamera televizyona doğru bağlanmış mı? TV girişini harici giriş moduna ayarlayın.
Fotoğraf makinesi bir yazıcıya bağlandığında resim bastırılamaz.Yazıcı PictBridge’i destekliyor mu? PictBridge’i desteklemeyen yazıcılarla resim yazdıramazsınız. Modu (Yazdır) olarak sıfırlayın
Bazen deklanşöre yarım basıldığında kırmızı bir lamba yanar.Karanlık yerlerde, AF yardım lambası bir konuya odaklanmayı kolaylaştırmak için kırmızı yanar.
AF yardım lambası yanmıyor.[KAYIT] modu menüsündeki [AF YARDIM LAMBASI] [AÇIK] olarak mı ayarlanmış? Karanlık yerlerde fotoğraf mı çekiyorsunuz? Aydınlık yerlerde AF yardım lambası yanmaz.
Saat sıfırlandı.Kamerayı uzun süre kullanmazsanız saat sıfırlanabilir. [LÜTFEN SAATİ AYARLAYIN] mesajı göründüğünde, saati yeniden ayarlayın. Saati ayarlamadan önce bir fotoğraf çektiğinizde, [0:00 0. 0. 0] kaydedilir.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
error: İçerik korunmaktadır !
Servisi Ara (0216) 360 91 06