• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Oki Yazıcı Hata Kodları

Oki Yazıcı Hata Kodları Bir sorunu nasıl çözeceğinizden emin değilseniz, hata mesajını veya hata kodunu “Hata Mesajı Listesi” ne girin ve ardından hatanın nedenini ve çözümünü kontrol edin.

Oki Yazıcı Hata/Arıza Kodu

Hata mesajıÇözüm
Biraz bekle. Ağ başlatılıyor …Ağ başlatılıyor. Makine ağa bağlanana kadar bir süre bekleyin.
Dosya Sisteminin Kontrol EdilmesiFlash bellek cihazındaki dosya sistemi kontrol ediliyor. Biraz bekle.
Muayene gerekli. PU Flaş HatasıMakineyi kapatıp tekrar açın. Aynı hata meydana gelirse, satıcınızla görüşün.
Muayene gerekli. PU İletişim HatasıMakineyi kapatıp tekrar açın. Aynı hata meydana gelirse, satıcınızla görüşün.
Çevrimdışı modDokunmatik panelde [Yazdır]> [Çevrimiçi] öğesine basın. Makine çevrimiçi olduğunda “DURUM” düğmesi kapanır.
Veri mevcutVeriler yazdırılmadan kalır. Bir süre bekleyin ve mesaj kaybolmazsa verileri kontrol edin.
Verilerin silinmesiİş iptal edildi veya kullanıcı yetkisiz. Biraz bekle.
IsınmakMakine, füzer biriminin sıcaklığını ayarlıyor. Biraz bekle.
HazırlanıyorRenk kaydı ve yoğunluğu ayarlanıyor. Biraz bekle.
Biraz bekle. Bakımın yürütülmesiMakinedeki programlar güncelleniyor. Güncelleme tamamlanana kadar makineyi kapatmayın. Güncelleme tamamlandıktan sonra makine otomatik olarak yeniden başlatılır.
Düşük TonerEkranda gösterilen toner seviyesi düşük. Yeni bir toner kartuşunu hazırlayın.
Atık Toner Dolu. Yeni Toner Kartuşu ile değiştirinAtık toner dolu. Toner kartuşunu yenisiyle değiştirin. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
C Önerilmeyen Toner.Optimum C (Camgöbeği, mavi) toner kartuşu takılı değil. Makinenize uygun bir toner kartuşu kullanın.
M Önerilmeyen Toner.Optimum M (Macenta, kırmızı) toner kartuşu takılı değil. Makinenize uygun bir toner kartuşu kullanın.
Y Önerilmeyen Toner.Optimum bir Y (Sarı) toner kartuşu takılı değil. Makinenize uygun bir toner kartuşu kullanın.
K Önerilmeyen Toner.Optimum K (Siyah) toner kartuşu takılı değil. Makinenize uygun bir toner kartuşu kullanın.
Postscript HatasıBir postscript hatası oluştu. Lütfen verileri kontrol edin.
Görüntü Dramı Ömrü BitiyorEkranda gösterilen görüntü dramının ömrü bitmek üzere. Yeni bir görüntü dramı hazırlayın. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
Kaynaştırıcı Ömrü BitiyorKaynaştırıcı birimi bitmek üzere. Yeni bir füzer birimini hazırlayın.
Kayış Ünitesi Bitmek ÜzereKayış ünitesi neredeyse ömür boyu sürüyor. Yeni bir kayış ünitesini hazırlayın.
Kaynaştırıcı Birimi Ömrü. Yeni Kaynaştırıcı Birimini Kurun.Kaynaştırıcı birimi kullanım ömrünü doldurur. Kaynaştırıcı birimini yenisiyle değiştirin.
Bant Birimi Ömrü. Yeni Bant Birimini Kurun.Kayış ünitesi kullanım ömrüne ulaşır. Kayış ünitesini yenisiyle değiştirin.
Toner boş. Yeni Toner Kartuşuyla değiştirin.Ekranda gösterilen toner boş. Boş toner kartuşunu yenisiyle değiştirin. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
Toner kartuşu takılı değil.Ekranda gösterilen renkli bir toner kartuşu takılı değil. Toner kartuşunu takın. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
Görüntü Dramı Ömrü. Lütfen yeni Görüntü Drum Ünitesi takın.Ekranda gösterilen görüntü dramı kullanım ömrünü doldurur.

Görüntü dramını yenisiyle değiştirin.

C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah

[TRAY] boş.Belirtilen tepside kağıt yüklü değil. Kagit yukle.
Disk Belleği Dolu.Dosya sistemindeki bellek dolu. Gereksiz dosyaları silin.
Dosya Sistemi yazma korumalıdır.Yazmaya çalıştığınız dosya yazma korumalı. Cihaz yöneticisine başvurun.
Harmanlamak için yetersiz sayfa belleği.Harmanlamalı yazdırma sırasında yetersiz bellek hatası oluştu. Yazdırılacak sayfa sayısını azaltın.
Yetersiz hafıza. Hata: 014PC Faks verileri alınırken bellek dolu hatası oluştu. [Kapat] ‘a basın.
Yetkisiz kullanıcı, iş iptal edildi.Yetkisiz iş gönderildi veya yetkisiz kullanıcı bir faks yazdırmaya veya göndermeye çalıştı. Veriler silindi. Bu makineyi kullanmak için yöneticinizle iletişime geçin.
Dosya siliniyor …Saklanan belge dosyaları siliniyor. Biraz bekle.
Silinen Veriler DoluSilinmesi gereken dosyalar dolu. Dosyaları silin.
Süresi dolan kaydedilmiş dosyalar silindi.Saklama süresi dolan özel baskı dosyaları otomatik olarak silindi.
Disk Okuma / Yazma HatasıDosya sisteminde bir hata meydana geldi. [Kapat] ‘a basın.
Flaş HatasıAygıt yazılımı güncellenirken bir hata oluştu. Yöneticiye başvurun.
Geçersiz yazdırma verisi alındı.Geçersiz yazdırma verisi veya PC faks aktarım verisi alındı. Mesajı silmek için [Kapat] tuşuna basın. Özel baskı yaptıysanız, veriler eksik olduğu için silinmiştir. Yeniden yazdırın.
İş Türü kısıtlandığı için alınan veriler atıldı.Kabul edilebilir iş türü ayarlarında iş türü tanımlanmayan veriler alındı. Veriler işlenmeden atıldı. Yazıcı sürücüsünün [İş Türü] için kabul edilebilir iş türü ayarlarında tanımlanan bir iş türü seçin ve yeniden yazdırın.
Manuel Talep.Manuel olarak beslenen kağıda yazdırın. MP tepsisine kağıt yükleyin.
[TEPSİ] kağıdını değiştirin.Makinede ayarlanan kağıt boyutu ve türü, ekranda gösterilenlerle uyuşmuyor. Uygulamada seçilen aynı boyut ve türde kağıt kullanın.
MP Tepsisi kağıdını değiştirin.MP tepsisine yüklenen kağıdın boyutu veya türü, ekranda gösterilenlerle eşleşmiyor. MP tepsisine yüklenen kağıt boyutunun ve türünün uygulamada seçilenlerle eşleştiğinden emin olun.
Biraz bekle. Ağ Yapılandırması yazılıyor …Bu makinenin ağ ayarları değiştirildi. Yeni ayarlar kaydediliyor. Biraz bekle.
Biraz bekle. Ağ başlatılıyor …Bu makinenin ağ ayarları başlatılıyor. Biraz bekle.
Kağıt [TEPSİ] boş. [MEDIA_SIZE] olarak ayarlayın. Hata: 490, 491, 492, 493, 494Belirtilen tepside kağıt yüklü değil. Görüntülenen boyutta kağıt yükleyin.
[TRAY] kaseti eksik. Belirtilen kaseti açıp kapatın. Hata: 440, 441, 430, 431, 432Tepsi takılı değil. Kaseti takın. Kaset zaten takılmışsa, çekip tekrar takın.
Yetersiz hafıza. Hata: 420Veriler çok karmaşık. İşlem sırasında bellek dolu hatası oluştu. Baskı verisinin hacmini azaltın.
Atık Toner Dolu. Yeni Toner Kartuşuyla değiştirin. Hata: 414, 415Toner kartuşunun atık toneri dolu. Çıkış tepsisini açıp kapatmak bir süre yazdırmaya devam edebilir, ancak görüntü dramına zarar verebilir. Toner kartuşunu en kısa sürede yenisiyle değiştirin. Y: Sarı, M: Macenta (kırmızı)
Toner boş. Yeni Toner Kartuşuyla değiştirin. Hata: 410, 411, 412, 413Belirtilen kartuşta toner kalmadı. Çıkış tepsisini açıp kapatmak bir süre yazdırmaya devam edebilir, ancak görüntü dramına zarar verebilir. Toner kartuşunu en kısa sürede yenisiyle değiştirin. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
C Önerilmeyen Toner. Hata: 552, 556, 616, 622Takılan C (Camgöbeği, mavi) toner kartuşu optimum değil. Optimum bir toner kartuşu kullanmanızı öneririz.
M Önerilmeyen Toner Hata: 551, 555, 615, 621Takılan M (Macenta, kırmızı) toner kartuşu optimum değil. Optimum bir toner kartuşu kullanmanızı öneririz.
Y Önerilmeyen Toner. Hata: 550, 554, 614, 620Takılan Y (Sarı) toner kartuşu optimum değil. Optimum bir toner kartuşu kullanmanızı öneririz.
K Önerilmeyen Toner Hata: 553, 557, 617, 623Takılan K (Siyah) toner kartuşu optimum değil. Optimum bir toner kartuşu kullanmanızı öneririz.
Toner Takılmamış. Hata: 610, 611, 612, 613Ekranda gösterilen renkli bir toner kartuşu takılı değil. Toner kartuşunu takın. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
Görüntü Dramı Sensörü Hatası. Görüntü Dramını kontrol edin. Hata: 540, 541, 542, 543Ekranda gösterilen görüntü dramında bir sensör hatası oluştu. Görüntü dramını çıkarıp yeniden takın. Mesaj devam ederse, toner kartuşunu çıkarıp yeniden takın. Toner kartuşu takılı değilse takın. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
Birden fazla kağıt sayfası beslendi. [TEPSİ] içindeki Kağıdı sıfırlayın. Hata: 401Belirtilen tepsi, bir seferde birden çok kağıt yaprağını besledi. Kaseti tepsiden çıkarın ve ardından tekrar kağıt yükleyin.
Kağıt Boyutu Hatası. [TEPSİ] içindeki Kağıdı sıfırlayın. Hata: 400Belirtilen tepside kağıt boyutu hatası oluştu. Tepsiye yüklenen kağıt boyutunun operatör panelindeki [Kağıt Boyutu] ayarıyla eşleştiğinden emin olun. Kağıdı kağıt boyutuna ve ayarlanan yöne göre yükleyin. Yazdırmaya devam etmek için çıktı tepsisini açıp kapatın. Operatör panelinde yapılan ayar yanlışsa, önce yazdırmayı iptal edin, operatör panelindeki [Kağıt Boyutu] seçeneğinden doğru kağıt boyutunu ayarlayın ve ardından tekrar yazdırın. Yazdırmaya başladıktan sonra kasetin aynı anda birden fazla kağıt yapmadığından emin olun. Böyle bir durumda, kağıdı çıkarın ve ardından kağıdı doğru şekilde yükleyin.
Kağıt sıkışması meydana geldi. Kağıdı çıkarmak için lütfen Çıkış Tepsisini açın. Hata: 390Çok amaçlı tepsiden kağıt besleme yolunda kağıt sıkışmış. Sıkışan kağıdı çıkarın. Sıkışan kağıdın kenarı görünmüyorsa, çıktı tepsisini açın ve kağıdı çıkarın.
Kağıt sıkışması meydana geldi. [TEPSİ] kasetini dışarı çekin ve ardından kağıdı çıkarın. Hata: 391, 392, 393Belirtilen tepsiden kağıt besleme yolunda bir kağıt sıkışmış. Kaseti dışarı çekin ve ardından kağıdı çıkarın. Bir seferde birden fazla kağıt yaprağı besleniyorsa, kağıtları çıkarın ve yeniden kağıt yükleyin. Kağıt durdurucuların doğru konuma yerleştirildiğinden emin olun.
Görüntü dramının altında veya füzer birimi çevresinde bir kağıt sıkışması meydana geldi. Lütfen kağıdı çıkarın. Hata: 380, 381, 382, ​​385, 389Makinenin içinde bir kağıt sıkışması meydana geldi. Çıkış tepsisini açın ve sıkışan kağıdı çıkarın.
Kayış biriminin altında veya kaynaştırıcı biriminde kağıt sıkışması meydana geldi. Lütfen kağıdı çıkarın. Hata: 370, 371, 372Makinenin içinde bir kağıt sıkışması meydana geldi. Çıkış tepsisini açın ve sıkışan kağıdı çıkarın.
Görüntü Dramı Ömrü. Lütfen yeni Görüntü Drum Ünitesi takın. Hata: 350, 351, 352, 353Ekranda gösterilen görüntü dramı kullanım ömrünü doldurur. Görüntü dramını yenisiyle değiştirin. Çıkış tepsisini açıp kapatmak bir süre yazdırmaya devam edebilir. Ancak mümkün olan en kısa sürede yenisiyle değiştirin. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
Görüntü Dramı Ömrü. Lütfen yeni Görüntü Drum Ünitesi takın. Hata: 560, 561, 562, 563, 564, 565, 566, 567Ekranda gösterilen görüntü dramı kullanım ömrünü doldurur. Görüntü dramını yenisiyle değiştirin. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
Görüntü Dramı Ömrü. Lütfen yeni Görüntü Drum Ünitesi takın. Hata: 680, 681, 682, 683Ekranda gösterilen görüntü dramının kullanım ömrü dolduğu için yazdırma durdu. Yazdırmak için yeni bir görüntü dramıyla değiştirin. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
Kaynaştırıcı Birimi Ömrü. Yeni Kaynaştırıcı Birimini Kurun. Hata: 354Kaynaştırıcı birimi kullanım ömrünü doldurur. Kaynaştırıcı birimini yenisiyle değiştirin. Çıkış tepsisini açıp kapatmak bir süre yazdırmaya devam edebilir. Baskı kalitesini korumak için en kısa sürede yenisiyle değiştirin.
Bant Birimi Ömrü. Yeni Bant Birimini Kurun. Hata: 355Kayış ünitesi kullanım ömrüne ulaşır. Kayış ünitesini yenisiyle değiştirin. Çıkış tepsisini açıp kapatmak bir süre yazdırmaya devam edebilir. Baskı kalitesini korumak için en kısa sürede yenisiyle değiştirin.
Atık Toner Dolu. Yeni Bant Birimini Kurun. Hata: 356Kayış ünitesinin atık toneri dolu. Kayış ünitesini yenisiyle değiştirin. Çıkış tepsisini açıp kapatmak bir süre yazdırmaya devam edebilir. Baskı kalitesini korumak için en kısa sürede yenisiyle değiştirin.
Toner kartuşu düzgün takılmamış. Hata: 544, 545, 546, 547Ekranda gösterilen renkli bir toner kartuşu takılı değil. Toner kartuşu üzerindeki kolun tam olarak döndüğünden ve koruyucu bandın çıkarıldığından emin olun. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
Görüntü Dramı düzgün takılmamış. Görüntü Dramını kontrol edin. Hata: 340, 341,342, 343Belirtilen görüntü dramı doğru takılmamış. Görüntü dramını çıkarıp yeniden takın. C: Cam göbeği (mavi), M: Macenta (kırmızı), Y: Sarı, K: Siyah
Kaynaştırıcı Birimi doğru takılmamış. Kaynaştırıcı Birimini Sıfırlayın. Hata: 320Kaynaştırıcı birimi düzgün takılmamış. Kaynaştırıcı birimini çıkarın ve yeniden takın.
Bant Birimi doğru takılmamış. Bant Birimini yeniden ayarlayın. Hata: 330Kayış ünitesi düzgün takılmamış. Kayış ünitesini çıkarın ve yeniden takın.
[Kapak açık. Hata: 310Belirtilen kapak açık. Kapağı kapatın. Hata: 310 Çıkış tepsisi.
Güç KAPALI / AÇIKMakineyi kapatıp tekrar açın. Aynı hata meydana gelirse, satıcınızla görüşün.
Muayene gerekli.Makineyi kapatıp tekrar açın. Aynı hata meydana gelirse, satıcınızla görüşün.
İptal…Kopyalama sırasında iptal düğmesine basıldı. Kopyalama işi iptal ediliyor. Biraz bekle.
Otomatik belge besleyici (ADF) kapağı açık.Tarayıcının ADF kapağı açık. Kapağı kapatın.
Belge sıkışması meydana geldi. Kontrol etmek için tarayıcıdaki otomatik belge besleyici (ADF) kapağını açın.Tarayıcının ADF’sinde kağıt sıkışmış. ADF kapağını açın ve sıkışan kağıdı çıkarın.
Tarayıcı lambası hatası, lambayı kontrol edin.Tarayıcının ışık hacmi düşük. Bayinizle iletişime geçin.
Gücü KAPATMA / AÇMA Taşıma Hatası <1>Tarayıcının şaryosunda bir hata oluştu. Makineyi kapatıp tekrar açın. Aynı hata meydana gelirse, satıcınızla görüşün.
USB Bellek DoluUSB Belleğe Tarama, USB Bellek dolu olduğu için iptal edildi. USB Belleğindeki boş alanı kontrol edin.
USB belleğe yazma başarısız oldu.USB Bellek yazma korumalıdır. Korumanın kilidini açın.
USB Belleğin bağlantısı kesildi.USB Belleğe Tarama yapılırken USB Bellek çıkarıldı. USB Belleği bağlayın ve tekrar deneyin.
PC’ye bağlanılamadı.Bilgisayara Tarama için hedef bilgisayar bulunamadı. Bilgisayarınızın açık ve kaydedilebilir olduğundan emin olun. Mesajı silmek için [Kapat] tuşuna basın.
Rx sırasında yetersiz bellek oluştu.Faks alımı sırasında bellek dolu hatası oluştu. Kullanılabilir hafızayı sağlayın.
İletişim hatasıFaks iletimi veya faks alımı sırasında bir hata oluştu.
TelefonHarici telefon kullanımda. Devam eden aramayı bitirdikten sonra cihazı kullanın.
Dosya İletim HatasıPaylaşılan klasöre Tarama gerçekleştirilirken, sunucunun arızalanması veya LAN kablosunun bağlantısının kesilmesi gibi bir hata meydana geldi. Ağ bağlantısını kontrol edin. Mesajı silmek için [Kapat] tuşuna basın.
Lütfen SMTP ayarlarını kontrol edin.SMTP sunucusuna bağlanılamıyor. Ağ ayarlarını kontrol edin.
Lütfen POP3 ayarlarını kontrol edin.POP3 sunucusuna bağlanılamıyor. Ağ ayarlarını kontrol edin.
SMTP Oturumu açılamadı.SMTP sunucusunda oturum açma denemesi, bir kimlik doğrulama hatasıyla sonuçlandı. Ağ ayarlarını kontrol edin.
SMTP Kimlik Doğrulaması DesteklenmiyorSMTP sunucusu kimlik doğrulama sistemini desteklemiyor. Ağ ayarlarını kontrol edin.
POP3 Oturumu açılamadı.POP3 sunucusunda oturum açma denemesi, bir kimlik doğrulama hatasıyla sonuçlandı. Ağ ayarlarını kontrol edin.
Hedef IP alınamadı. Lütfen DHCP ayarlarını kontrol edin.DHCP sunucusu tespit edilemiyor. Ağ bağlantısını kontrol edin.
Lütfen DNS ayarlarını kontrol edin.DNS sunucusuna bağlanılamıyor. Ağ bağlantısını kontrol edin.
Lütfen Sunucu ayarlarını kontrol edin.Dosya sunucusuna bağlanılamıyor. Ağ ayarlarını kontrol edin.
Sunucu Oturumu açılamadı.Dosya sunucusunda oturum açma başarısız oldu. Sunucu ayarlarını kontrol edin.
Dizine girilemedi.FTP sunucusunun dizinine bağlanma başarısız oldu. Sunucu ayarlarını kontrol edin.
Veri Aktarım Türünü değiştirme başarısız oldu.Dosya aktarım türü FTP sunucusu tarafından kabul edilmediğinden dosya aktarımı başarısız oldu. FTP aktarım türünü “ikili” olarak değiştirin.
Dosya yazma başarısız oldu.Paylaşılan klasöre Tara kullanılarak gönderilen dosyalar yazılamadı. Paylaşılan klasörün erişim haklarını kontrol edin.
FTP hedefi Dolu.FTP sunucusundaki bellek düşük. Gereksiz dosyaları silin ve boş alan sağlayın. Faks alımı için kullanılabilir bellek kısa olabilir veya Güvenli Alım kullanılarak alınan fakslar yazdırılmamış olabilir. Önizleme resimlerini kontrol edin ve boş alan sağlamak için gereksiz dosyaları silin.
Lütfen Dosya Adını değiştirin.Belirtilen dosya adı kabul edilemez. FTP sunucusu ayarlarını kontrol edin ve dosya adını değiştirin.
Cihaz iletişim protokolü desteklenmiyor.Sunucu, CIFS veya FTP’yi desteklemiyor. Sunucu ayarlarını kontrol edin.
Lütfen Ağ Paylaşım Adını kontrol edin.Ağ paylaşımlı klasörün adı doğru değil. Klasör adını kontrol edin.
Lütfen USB Belleği takın.USB Belleğe Tarama veya USB Bellek takılı olmayan USB Bellekten yazdırma denendi. USB Belleği Takın.
[TRAY] kaseti eksik.Belirtilen tepsideki kaset çekildi. Kaseti takın.
Erişim Sınırlama Hatası. Renkli yazdırma sınırlaması nedeniyle tek renkli yazdırma gerçekleştirildi.Yetkisiz bir kullanıcı nedeniyle renkli yazdırma işi siyah beyaz yazdırma işine dönüştürüldü. Renkli baskı için yöneticinizle iletişime geçin.
Erişim Sınırlama Hatası. Renkli yazdırma sınırlaması nedeniyle veriler silindi.Yetkisiz bir kullanıcı nedeniyle renkli baskı işi silindi. Renkli baskı için yöneticinizle iletişime geçin.
Kısıtlı erişim hatası. Veriler, yazdırma kısıtlamaları nedeniyle silindi.Yetkisiz bir kullanıcı nedeniyle bir yazdırma işi silindi. Yazdırmak için yöneticinizle iletişime geçin.
Uyumsuz USB cihazı bağlandı. Bağlı USB cihazını çıkarın.Desteklenmeyen bir USB cihazı bağlandı. USB cihazını çıkarın.
Lütfen bağlı USB cihazını çıkarın. USB cihazı tanınmadı.Bağlanan USB cihazı tanınmadı. USB cihazını çıkarın.
Lütfen USB Hub’ını çıkarın. USB Hub bağlandı.Bir USB hub bağlı. USB hub’ı çıkarın. Bu makine USB hub’ı desteklemiyor.
Muayene gerekli. SIP HatasıMakineyi kapatıp tekrar açın. Aynı hata meydana gelirse, satıcınızla görüşün.
İş Günlüğü Veritabanı Hatasıİş günlüğünü yazarken veya okurken bir veri tabanı erişim hatası oluştu. Makineyi kapatıp açmak sorunu çözebilir. Mesajı silmek için [Kapat] tuşuna basın.
İş Günlüğü Arabelleği Dolu (Eski günlükleri silin)İş günlüğü arabelleği dolu olduğu için eski iş günlükleri silindi.
Bir kod çözme hatası oluştu. Görüntü verilerini kontrol edin.Bu makineye gönderilen görüntü verilerinde bir hata oluştu. Görüntü verilerini kontrol edin.
Cihazda yer kalmadığından işlem iptal edildi. Lütfen kullanımı azaltarak yeterli bellek alanını boşaltın ve tekrar deneyin.Hafıza dolu olduğu için verilerin işlenmesi iptal edildi.
İşlem, bir cihaz hatasıyla iptal edildi. Cihazın bakımı veya değiştirilmesinden sonra lütfen tekrar deneyin.Makinede bir hata oluştuğu için verilerin işlenmesi iptal edildi. Bayinizle iletişime geçin.
PC’ye erişim reddedildi. Lütfen bilgisayarı kontrol edin.Bilgisayara Tarama gerçekleştirilirken bir bilgisayara bağlanılamadı. Bilgisayardaki ayarları kontrol edin.
Veriler siliniyor.Bu makinede renkli toner bitti. Renkli baskı verileri siliniyor. Biraz bekle.
Renkli toner boş. İş iptal edildi.Bu mesaj, siyah dışındaki tonerler boş olduğu için renkli yazdırma işinin iptal edildiğini gösterir. Durum penceresinden çıkmak için [Kapat] ‘a basın.
Hata PDFPDF dosyası zarar görmüş. Dosyayı kontrol edin.
Bu PDF dosyası şifre korumalıdır.Bu PDF dosyası şifre korumalıdır.
Belgeyi yazdırmak için geçerli şifre gereklidir.Bu PDF’nin kimlik doğrulaması gerekiyor.
SNTP sunucusuyla iletişim yok.SNTP sunucusundan geçerli zaman elde edilemedi. Sunucuyu kontrol edin.
USB Belleğin bağlantısı kesildi.USB Bellekten yazdırılırken USB Bellek çıkarıldı. Baskı işlemi devam ederken USB Belleği çıkarmayın.
Dosyayı açamıyor.Belirtilen dosya Açılamadı. Dosyayı kontrol edin.
Dosyayı okuyamıyor.Dosyalar okunamadı. Dosyaların saklandığı cihazı kontrol edin.
Görüntü Dramı Sensörü Hatası.Ekranda gösterilen görüntü dramında sensör hatası oluştu. Görüntü dramını çıkarıp yeniden takın. Mesaj devam ederse, toner kartuşunu çıkarıp yeniden takın.
Arka Çıkış Tepsisi açık, bu nedenle 2 taraflı yazdırma devre dışı bırakıldı. Hata kodu: 581Arka çıktı tepsisi açık olduğundan 2 taraflı yazdırma (dupleks yazdırma) başarısız oldu. Arka çıktı tepsisini ve tepsiyi tekrar kapatın.
Baskı durduruldu. Yazdırma sırasında Arka Çıkış Tepsisi açıldı. Çıktı Tepsisini açın. Hata kodu: 409Arka çıktı tepsisi yazdırma sırasında hareket ettirildi. Çıkış tepsisini açın ve ünitenin içinde kalan sıkışmış kağıdı çıkarın.
Menüdeki Bekleme Zaman Aşımı devre dışıdır. USB dışında yazdırma devre dışı bırakılır. Sayfa arabelleğini temizleyin ve menüde zaman aşımını etkinleştirin.Bekleme Zaman Aşımı devre dışı bırakıldı. Dokunmatik panelde [Aygıt Ayarları] ‘na basın, [Yönetici Kurulumu]> [Yazdırma Ayarı]> [Yazdır menüsü]> [Yazıcı Ayarı]> [Zaman Aşımı Başlatma] öğesini seçin ve ardından daha uzun bir yazdırma zaman aşımı değeri seçin.
Faks Tx rezervasyonu sırasında yetersiz bellek oluştu.Faksa Tarama sırasında yetersiz bellek hatası oluştu.
Yetersiz hafıza.Faks alımı sırasında yetersiz bellek hatası oluştu.
E-posta alımı iptal edildi.E-postanın biçimi desteklenmediği veya ekli dosya çok büyük olduğu için E-posta alma iptal edildi. Ekli dosyanın dosya biçimini ve boyutunu kontrol edin.
Kablosuz ayarlar eksik.Kablosuz LAN ayarlarında yanlış değerler belirlenir veya öğeler ayarlanmadan kalır. Kablosuz ayarlarını kontrol edin.
Kablosuz erişim noktasına bağlı değil.Kablosuz LAN erişim noktası bulunamadı. Erişim noktasının açık olduğundan emin olun. Kablosuz LAN bağlantısını kesin ve yeniden bağlanın.
Kablosuz başlatma başarısız oldu.Makineyi kapatın, kablosuz LAN modülünün doğru şekilde kurulup kurulmadığını kontrol edin ve ardından makineyi yeniden başlatın. Hata devam ederse, bayinizle iletişime geçin.
Google Cloud Print’ten siliniyor.Bu makine, Google Cloud Print hizmetinden kaldırılıyor. Biraz bekle.
Görüntü dramını değiştirin. [PAGES] Sayfalar Kaldı.Ekranda gösterilen görüntü dramı kullanım ömrünü doldurur. Görüntü dramını yenisiyle değiştirin.
Dikkat, bilinmeyen Sarf malzemesi algılandı. İşlemi geri yüklemek için Kullanım Kılavuzu “Sorun Giderme” ye gidin. Hata: 709Ürününüzde herhangi bir sarf malzemesi kullanabilirsiniz, ancak orijinal olmayan sarf malzemesi kullanmanın risklerini kabul etmelisiniz. Orijinal olmayan sarf malzemelerinin kullanılması ürüne zarar verirse veya ürününüzün tüm teknik özellikleri ile çalışmamasına neden olursa, ürün üzerindeki bu tür hasar veya etki garanti kapsamında değildir.
Veri zaman aşımı alınıyor.Belirli bir süre içinde veri alınamadı. Dokunmatik panelde [Aygıt Ayarları] ‘na basın, [Yönetici Kurulumu]> [Yazdırma Ayarı]> [Yazdır menüsü]> [Yazıcı Ayarı]> [Zaman Aşımı Başlatma] öğesini seçin ve ardından daha uzun bir yazdırma zaman aşımı değeri seçin.
IPv4 adresi çakışıyor. Lütfen IPv4 adresini değiştirin.Bu makineye atanan IP adresi başka bir aygıtınkiyle çoğaltılmıştır. IP adreslerini kontrol edin ve ardından başka bir IP adresi atayın.
Dili Değiştirmek. Panel işlemi devre dışı bırakıldı.Ekran dili değiştiriliyor. Biraz bekle.
Dil Değişikliği Başarısız. Hata numarası:% CODE%Görüntü dilleri değiştirilemedi. Makineyi kapatıp tekrar açmak için güç düğmesine basın.

Oki Yazıcı Sorun Giderme

SorunArıza
Yazıcıyı açtıktan sonra ekranda hiçbir şey görüntülenmiyor.Güç kablosu çıkarılmış. Yazıcıyı kapatın ve ardından güç kablosunu sıkıca takın.
Güç kesildi. Prize güç gelip gelmediğini kontrol edin.
Güç kablosu sıkıca takılmamış. Güç kablosunu sıkıca takın.
Yazıcı kapalıdır. Yazıcıyı açın.
Güç anahtarı LED lambası, yaklaşık 0,3 saniyelik aralıklarla hızlı bir şekilde yanıp söner.Yazıcı arızalı olabilir. Güç kablosunu hemen çıkarın ve ardından bayinizle iletişime geçin.
Yazıcı yazdırmaya başlamıyor.Bir hata görüntüleniyor. Hata kodunu kontrol edin ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.
Bir LAN kablosu veya USB kablosu çıkarılmış. Bir LAN kablosunu veya USB kablosunu sıkıca takın
LAN kablosunda veya USB kablosunda bir sorun olabilir. Başka bir LAN kablosu veya USB kablosu kullanın.
Bir LAN kablosu veya USB kablosu standardı karşılamıyor. -Bir USB 2.0 kablosu kullanın. -Bir Ethernet 10BASE-T / 100BASE-TX / Gigabit Ethernet kablosu kullanın.
Yazıcı sürücüsünün çıkış bağlantı noktası yanlış. Bir LAN kablosu veya USB kablosu bağlamak için çıkış bağlantı noktasını belirtin.
Ekranda hiçbir şey görüntülenmiyor.Yazıcı Uyku modunda veya Derin Uyku modunda. Yazıcıyı başlatmak için ‘GÜÇ TASARRUFU’ düğmesine basın.
Baskı verisi gönderilmez.Bir LAN kablosu veya USB kablosu zarar görmüş. Yeni bir kablo bağlayın.
Bilgisayarda ayarlanan zaman aşımı süresi doldu. Daha uzun bir zaman aşımı süresi ayarlayın.
Anormal bir ses var.Yazıcı eğimlidir. Yazıcıyı düz bir yüzeye yerleştirin.
Yazıcının içinde atık kağıt veya yabancı nesneler var. Yazıcının içini kontrol edin ve ardından tüm nesneleri çıkarın.
Üst kapak açılır. Üst kapağı kapatın.
Bir uğultu sesi var.Yazıcı, içindeki sıcaklık yüksek olduğunda ağır veya hafif kağıda yazdırıyor. Bu bir arıza değildir. Operasyona devam edebilirsiniz.
Yazıcı hemen yazdırmaya başlamıyor.Yazıcı hemen yazdırmaya başlamıyor. Yazıcı, Güç Tasarrufu, Uyku veya Derin Uyku modundan çıkmak için ısınıyor. Yazıcının kurulum menüsünde [SİSTEM AYARI] ‘nda [GÜÇ TASARRUF SÜRESİ] veya [UYKU SÜRESİ] olarak daha uzun süre ayarlarsanız, Güç Tasarrufu, Uyku veya Derin Uyku moduna girmeden önce süreyi uzatabilirsiniz.
Yazıcı, görüntü dramını temizliyor olabilir. Biraz bekle.
Yazıcı, füzer biriminin sıcaklığını ayarlıyor. Biraz bekle.
Yazıcı, başka bir arayüzden veri işliyor. Baskı tamamlanana kadar bekleyin.
Baskı yarıda duruyor.Yazıcının içindeki sıcaklık, uzun süre kesintisiz yazdırma nedeniyle yükselir ve bu da sıcaklığın ayarlanmasına neden olur. Biraz bekle. Yazıcı uygun sıcaklığa ulaştığında, yazdırma otomatik olarak yeniden başlar.
Hafızadaki boş alan yetersizdir.Baskı verileri karmaşıktır. Baskı verilerini basitleştirin.
Tüm sayfalar yazdırılmaz.WSD bağlantı noktası kullanılır. Baskı bağlantı noktasını Standart TCP / IP Bağlantı Noktası olarak değiştirin.
Yazdırma yavaş.Baskı işlemi de bilgisayarda işlenir. Daha hızlı işlem hızına sahip bir bilgisayar kullanın.
Baskı verileri karmaşıktır. Baskı verilerini basitleştirin.
Yazıcı sürücüsü doğru şekilde görüntülenmiyor.Yazıcı sürücüsü düzgün çalışmıyor olabilir. Yazıcı sürücüsünü kaldırın ve ardından tekrar kurun.
Yazıcı otomatik olarak kapanıyor.Yazıcı belirli bir süre kullanılmazsa (fabrika varsayılanı 4 saattir), yazıcı otomatik olarak kapanır. Bu işleve Otomatik Kapanma adı verilir.

One Reply to “Oki Yazıcı Hata Kodları”

MİZGİN BASUTÇU

20 Eyl 2023

OKİ-MB562-B1CF42 YAZICISI DEĞİŞİK HİYEROGRİF YAZILAR YAZDIRIYOR VE HİÇ DURMUYOR AYNI ZAMANDA STATUS DÜĞMESİ HEP TURUNCU YANIYOR. YAZICIYI AÇTIĞMIZDA YAZDIRMAYA BAŞALIYOR VE BİTMİYOR.

Uzmana Sorun

Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687