Anasayfa » Elektronik » Netflix Hata Kodları

Netflix Hata Kodları

Netflix Hata Kodları

Hata Kodları Çözüm
0 TDC alıcı kutunuzda ‘Sayfa Yüklenirken Hata (Hata Kodu: 0)’ hata mesajını görürseniz, sorunu çözmek için bu makaleyi kullanın.
7 Google Chromebook veya Chromebox’unuzda Netflix izlemeye çalışırken hata kodu 7 ile karşılaşırsanız, bu genellikle cihazın Netflix hizmetine erişmesini engelleyen bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin.
100 Önbelleği temizleyin veya fabrika ayarlarına sıfırlayın.
113 Apple TV’nizde sıklıkla aşağıdaki mesajlardan birinin eşlik ettiği 113 hata kodunu alıyorsanız: Üzgünüz, oturumunuzu açarken sorun yaşadık. Netflix hesap adınız veya parolanız doğrulanamadı. Lütfen tekrar deneyin. 

Daha fazla bilgi için www.netflix.com/support adresine gidin. Genellikle oturum açma sürecinizle veya oturum açmaya çalıştığınız bilgilerle ilgili bir soruna işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin. 

1. E-postanızı ve şifrenizi doğrulayın. 

2. Şifrenizi sıfırlayın. 

3. Netflix uygulamasını yeniden yükleyin.

300 Bu hata genellikle sunucuyla bir iletişim sorunu olduğunu ve Netflix® uygulamasının şu anda kullanılamadığını gösterir. En sevdiğiniz filmleri ve TV şovlarını izlemeye geri dönmek için şu adımları izleyin:

1. ekrandaki Yeniden Dene seçeneğini seçin. 

2. Uygulama yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra Netflix’i tekrar deneyin. Sorun devam ederse, Netflix’i tekrar denemeden önce aygıtın güç kablosunu çıkarın, tekrar takın ve ardından herhangi bir ağ tıkanıklığının giderilmesi için birkaç dakika bekleyin.

301 Bu hata, cihazınızı kaydettirmeden veya etkinleştirmeden Netflix® akış hizmetine erişmeye çalışırken görünür. Bu hatayı önlemek için, cihazınızın Netflix erişimi için doğru şekilde ayarlandığından emin olun.
406 Sayfa Yükleme Hata Kodu: 406 kx: Kaynak yüklenemedi WebException: Uzak sunucu bir hata döndürdü: (406) Kabul Edilemez. Genellikle cihazınızla ilgili bir soruna işaret eder. 

Sorunu çözmek için aşağıdaki cihazınız için sorun giderme adımlarını izleyin. Cihazın en son ürün yazılımına yükseltilmesine yardımcı olun. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine yardımcı olun.

500 Genellikle Eğlencenizin Netflix hizmetine bağlanmasını engelleyen bir donanım sorununa işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin. Cihazınızı yeniden başlatın
705 AIP-705 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda depolanan eski bilgilere veya bir İnternet bağlantısı sorununa işaret eder.
1255 Windows bilgisayarınızda 1255 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder. Bilgisayarınızı yeniden başlatın: 1. Bilgisayarınızı tamamen kapatın ve yeniden başlatın. 2. Netflix’i tekrar deneyin.
0041 0041 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere veya bir bağlantı sorununa işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki cihazınız için sorun giderme adımlarını izleyin.
1106 Bu hata, bir uygulamadan video oynatırken veya İnternet İçeriğini Yenileme gerçekleştirildiğinde görünebilir.
5008 İnternet İçeriğini Yenileyin
11003 Hata kodu 11003 ile karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda Netflix hizmetine erişmesini engelleyen bilgilere veya bir ayara işaret eder.
13001 Android telefonunuzda veya tabletinizde 13001 hata kodunu alıyorsanız, bu genellikle Netflix uygulamasının eski bir sürümünü kullandığınızı gösterir. 

Devam etmeden önce lütfen mevcut tüm Android ve Netflix uygulama güncellemelerini indirin. Mevcut tüm güncellemeler yüklenmişse ve hala bu sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin.

UI-104 UI-104 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere veya bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder. Akıllı TV’nizi yeniden başlatın
UI-108 UI-108 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle ya cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere ya da bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki cihazınız için sorun giderme adımlarını izleyin.
UI-113 UI-113 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki cihazınız için sorun giderme adımlarını izleyin.
UI-117 UI-117 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki cihazınız için sorun giderme adımlarını izleyin.
UI-120 UI-120 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınız ile Netflix uygulaması arasındaki bir iletişim sorununa işaret eder.
UI-400 UI-400 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder.
UI-501 UI-501 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder.
U7353 Windows bilgisayarınızda veya tabletinizde U7353 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle cihazda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder. Netflix Uygulamasını sıfırlayın.
UI-800-3 UI-800-3 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder. Netflix uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin.
0x80070005 Aşağıdaki mesajlardan birinin sıklıkla eşlik ettiği 0x80070005 hata kodunu görürseniz: Tekrar deneyin Orada ne olduğundan emin değilim.

Beklenmedik bir şey oldu. Genellikle, cihazınızda depolanan ve Netflix uygulamasını başlatmasını veya indirmesini engelleyen bilgilere işaret eder.

887C0032 Windows bilgisayarınızda 887C0032 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle cihazda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder. Bilgisayarı yeniden başlatın.
80070241 Windows bilgisayarınızda 80070241 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder.
-12 Sık sık aşağıdaki mesajlardan birinin eşlik ettiği (-12) hata kodunu alıyorsanız: Üzgünüz, Netflix Hizmetine Ulaşamıyoruz. Tipik olarak, cihazınızın Netflix hizmetine erişmesini engelleyen bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki cihazınız için sorun giderme adımlarını izleyin.
AIP-704 AIP-704 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder.
B2-N102 Windows 8 için Netflix uygulamasında B2-N102 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle Windows 8 cihazınızda zayıf veya var olmayan bir internet bağlantısına işaret eder. 

Bu sorunu çözmek için, tekrar denemeden önce cihazınızın internet erişimi için doğru şekilde yapılandırıldığından emin olun. Ağ Bağlantısı Sorunlarını Giderme Cihazınız internete bağlıysa ancak yine de hatayla karşılaşıyorsa gerekli olabilir.

P8156 Windows telefonunuzda Netflix izlemeye çalışırken P8156 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle telefonun harici bir cihaza takılı olmasından kaynaklanır. Sorunu çözmek için, cihazınızı şarj cihazından veya bilgisayardan çıkarın ve Netflix’i tekrar deneyin.
P8352 Windows mobil cihazınızda P8352 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazda saklanan ve yenilenmesi gereken bazı bilgilere işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin. 

Cihazı yaklaşık 15 saniye tamamen kapatarak yeniden başlatın, ardından tekrar açın ve tekrar izlemeyi deneyin. Cihazı yeniden başlatmak, hizmetimize bağlanma yeteneğinizi geri kazanmak için genellikle yeterlidir. 

Cihazın tamamen kapalı olduğundan veya mümkünse fişinin çekildiğinden emin olun – cihazın fişini en az 1 dakika çıkarmak, ağ bağlantısını yenilemede bekleme veya “uyku” moduna geçirmekten çok daha etkilidir.

M7020 Bilgisayarınızda M7020 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle tarayıcınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin. Google Chrome Tarama Verilerini Temizle
M7059-1412 Bilgisayarınızda M7059-1412 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle tarayıcınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin. Tarayıcınızı yeniden başlatın; 

1. Tarayıcınızdan çıkın. 

2. Tarayıcınızı yeniden başlatın. 

3. Netflix’i tekrar deneyin.

m7353 Bilgisayarınızda M7353-1269 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle tarayıcınızda güncellenmesi gereken veya bir güvenlik ayarı ya da programı tarafından engellenen bir bileşene işaret eder. Chrome’un içerik koruma özelliğini güncelleyin. Google Chrome’u yeniden yükleyin.
m7399 Bilgisayarınızda M7399-1260-00000021 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle yenilenmesi gereken bazı bilgilere veya tarayıcınızla ilgili bir soruna işaret eder. Bilgisayarınızı yeniden başlatın, Tarama Verilerini Temizle.
F7020 Genellikle Netflix’in birden fazla yerde açık olduğunu gösterir. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin. Sekmeleri ve pencereleri kapatın
F7353 Bilgisayarınızda F7353 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle Firefox tarayıcısının eski bir sürümüne işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin.
F7355-1203 Bilgisayarınızda F7355-1203 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle bir ses codec sorununa işaret eder. Bu sorunu çözmek için, uygun ses codec bileşenlerinin kurulu olduğundan emin olun. Doğru codec bileşenlerini kurmak için yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen güvenilir bir BT uzmanına ulaşın.
tvq-dl-100 Tvq-dl-100 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle izlemeye çalıştığınız dizinin veya filmin profilinizin belirlenen olgunluk düzeyini aştığını gösterir. 

Bu sorunu çözmek için, Netflix hesabımda ebeveyn denetimlerini nasıl ayarlarım? Bölümündeki adımları izleyerek ebeveyn denetimlerinizi ayarlayın.

tvq-st-103 Tipik olarak, cihazınızın Netflix hizmetine erişmesini engelleyen bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder.
TVP-830 TVP-830 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızın Netflix hizmetine erişmesini engelleyen bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki cihazınız için sorun giderme adımlarını izleyin.
H7361-1253-80070001 Windows bilgisayarınızda H7361-1253-80070001 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle bilgisayarınızda depolanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder. Bilgisayarınızı yeniden başlatın:

1. Bilgisayarınızı tamamen kapatın ve yeniden başlatın. 

2. Netflix’i tekrar deneyin.

Q8211 Windows telefonunuzda Q8211 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle cihazın Netflix hizmetine erişmesini engelleyen bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin.
W8226 Windows 8 bilgisayarınızda hata kodu W8226 ile karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızın Netflix hizmetine bağlanmasını engelleyen bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin.
C7018 Google Chromebook veya Chromebox’unuzda C7018 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle tarayıcınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder. 

Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin. Netflix çerezini web tarayıcınızdan temizleyin

C7353 Google Chromebook veya Chromebox’unuzda C7353 hata kodunu alıyorsanız, bunun nedeni genellikle desteklenmeyen bir monitör veya ekrandır. Google yalnızca dahili monitörlerde veya HDCP (Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması) uyumlu monitörlerde oynatmayı destekler. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin.
1107, 2123, 3218, 5010, 7003 Bu hatalar, düşük internet hızı veya dengesiz ağ bağlantısı, ağ bağlantısı kesilen bir cihaz veya internet servis sağlayıcınızdan geçici kesintiler (özellikle kablosuz LAN kullanırken) nedeniyle TV’nizde görünebilir.
H404 Windows 10 bilgisayarınızda H404 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle Netflix uygulamasının eski bir sürümüne işaret eder.
S7354 Mac bilgisayarınızda S7354 hata koduyla karşılaşıyorsanız, bu genellikle bilgisayarınızda korumalı içerik (DRM) oynatılırken bir soruna işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin.
S7363 Safari tarayıcınızda S7363-1260-FFFF5962, tipik olarak tarayıcıda saklanan ve yenilenmesi gereken bazı bilgilere işaret eder. 

Bilgisayarınızı yeniden başlatın, Açık medya oynatıcılardan çıkın, Netflix web sitesi verilerini kaldırın, Alternatif bir tarayıcı veya cihaz kullanın.

S7381 Mac bilgisayarınızda S7381 hata koduyla karşılaşıyorsanız bu durum genellikle Netflix’in Safari’de dizi ve film oynatmak için kullandığı HTML5 oynatıcısıyla ilgili bir soruna işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını izleyin.
nses-404 Nses-404 hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle cihazınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder.
nses-500 Tipik olarak, cihazınızın Netflix hizmetine erişmesini engelleyen bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder. Smart TV’nizi yeniden başlatın. Oturumu kapatın ve Netflix’i tekrar deneyin.
nses-504 Bilgisayarınızda Chrome’u açın. Sağ üstte, Daha Fazla’yı tıklayın. Diğer araçlar’ı ve ardından Tarama verilerini temizle’yi tıklayın. En üstte bir zaman aralığı seçin. 

Her şeyi silmek için Tüm zamanlar’ı seçin. “Çerezler ve diğer site verileri” ve “Önbelleğe alınmış resimler ve dosyalar” ın yanındaki kutuları işaretleyin. Verileri temizle’yi tıklayın.

nw-2-4 tipik olarak cihazınızın Netflix hizmetine erişmesini engelleyen bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder. Wi-Fi sinyalinizi geliştirin.
nw-2-5 Bu hata kodunun nedeni cihazınız, ev ağınız veya internet bağlantınız olabilir.
nw-3-6 Tipik olarak, cihazınızın Netflix hizmetine erişmesini engelleyen bir yapılandırma veya ağ bağlantısı sorununa işaret eder.
-74 Öncelikle, Netflix uygulama verilerini temizleyin. Bu işe yaramazsa, Netflix uygulamasını yeniden yükleyin.
5101 Genellikle tarayıcınızda Netflix’in düzgün çalışmasını engelleyen bir uzantıya işaret eder.
1269 genellikle tarayıcınızda güncellenmesi gereken veya bir güvenlik ayarı veya programı tarafından engellenen bir bileşene işaret eder.

Ev ağınızı yeniden başlatın

Akıllı televizyon:

Bu adım için, her bir cihazı tek tek takmadan önce akıllı TV’nizi ve tüm ev ağı ekipmanınızı grup olarak 30 saniye boyunca fişten çıkardığınızdan emin olun.

1-Akıllı TV’nizi kapatın veya fişini çekin.

2-Modeminizi (ve ayrı bir cihaz ise kablosuz yönlendiricinizi) 30 saniye süreyle güç kaynağından çıkarın.

Modeminizin fişini çekin

3-Modeminizi prize takın ve yeni gösterge ışıkları yanıp sönene kadar bekleyin. Yönlendiriciniz modeminizden ayrı ise, fişini takın ve yeni gösterge ışıkları yanıp sönene kadar bekleyin.

4-Akıllı televizyonunuzu tekrar açın ve Netflix’i tekrar deneyin.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Kahve Makinesi Hataları Ve Arıza Nedenleri

Kahve Makinesi Hataları Ve Arıza Nedenleri Ne yazık ki, tanınmış üreticilerin ekipmanı bile periyodik olarak ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !