Anasayfa » Hata Kodu » Mitsubishi Heavy Klima Hata Kodları

Mitsubishi Heavy Klima Hata Kodları

Mitsubishi Heavy Klima Hata Kodları iç ünitede ve dış ünitede bir arıza olup olmadığı, uzaktan kumanda error kodunun, iç / dış ünite yeşil LED’inin (güç pilot lambası ve mikrobilgisayar normallik pilot lambası) veya kırmızı LED’in (kontrol lambasını kontrol edin) içeriğinden öğrenilebilir.

Hata Kodu Arıza
E1 Kontrol için birden fazla uzaktan kumanda kullanıldığında, bazı iç ünitelerin güç kaynağı KAPALI durumdadır.
İç ünite PCB hatası
Uzaktan kumanda kablosu Y açık. Uzaktan kumanda kabloları X ve Y ters bağlanmıştır. Gürültü, uzaktan kumanda hatlarına giriyor. Uzaktan kumanda veya iç kontrol PCB’si arızalı.
E5 İç / dış iletim hatası.
Güç açıldığında dış ünite kontrol PCB’si arızalı veya inverter parçaları arızalı.
Dış ünite mikrobilgisayar arızası.
E6 İç ünite ısı eşanjörü termistör arızası
E7 İç ünite dönüş havası termistör arızası
E8 Aşırı ısınma (iç ısı eşanjörü sıcaklığı anormal derecede yüksek) ve iç ısı eşanjörü termistörü arızalı.
E9 Şamandıra SW çalışır (yalnızca FS ile). Kit kablolama hatasını boşaltın.
E10 Uzaktan kumanda ile çoklu ünite kontrolü yapıldığında, ünite sayısı aşılmıştır (17 üniteden fazla). Gerçekleştirilen bir denetleyici için iki uzaktan kumanda sağlanmıştır.
E16 Fan motoru arızalı (FDTA 501, 601 tipi, FDKN tipi)
E28 Uzaktan kumanda termistör arızası

Dış Ünite Tarafı

Hata Kodu Arıza
E32 Kablolama açık veya ters faz (FDCA 301 ~ 601 tipi)
E33 Evirici birincil yan akımı anormal. (FDCVA151 ~ 251 türü)
Kompresörün anormal akım kesilmesi (FDCA 301 ~ 601 tipi)
E34 52C ikincil taraf L3 fazlı kablolama açık. (FDCA 301 ~ 601 türü)
E35 Dış ısı eşanjörü sıcaklığı yüksek veya dış ısı eşanjörü termistörü arızalı
E36 Boşaltma sıcaklığı anormalliği.
E37 Dış ünite ısı eşanjörü termistör arızası
E38 Dış hava sıcaklığı termistör arızası
E39 Deşarj borusu termistör arızası
E40 63H1 işlemi (FDCA 301 ~ 601 tipi)
E42 Akım (Bir kompresördeki aşırı akımdaki anormallikler)
E47 İnvertör Aşırı Gerilim Sorunu. (FDCVA 151 ~ 251 tipi)
E48 DC fan motoru anormal. (FDCVA 151 ~ 251 tipi)
E52 52C anormal. (FDCA 301 ~ 601 türü)
E56 Güç transistörü termistörü arızalı veya bağlantısı kesilmiş veya konektör bağlantıları zayıf.
E57 Yetersiz soğutucu.
E59 Kompresör başlatma hatası (FDCVA 151 ~ 251 tipi)
E60 Kompresör yükleyici konumu algılama hatası. (FDCVA 151 ~ 251 tipi)

Mitsubishi Heavy Industries Kablosuz Uzaktan Kumanda

Ekran Hata Sırası, Muayene Ekran Lambası

Hata Kodu Arıza Ayrıntısı
İç Ünite Tarafı
E1 Uzaktan kumanda iç ünitesinin iletim hatası. Hata algılama zamanlaması: Gücü açtıktan sonra iç ünitenin uzaktan kumanda ile 1 veya daha fazla iletişiminden sonra, iletim hataları 2 dakikalık bir kesintiye neden olur.
E5 İç / dış üniteler arasında iletim hatası. Hata algılama zamanlaması: Dış ünite ile 1 veya daha fazla kez iletişimden sonra, iletişimler 2 dakika boyunca sürekli olarak anormaldir.
E6 Isı eşanjörü termistörünün kopuk teli. Hata algılama zamanlaması: Isı değiştirici termistörü tarafından –50 ° C veya daha düşük bir giriş sıcaklığı ölçüldüğünde, ilk algılamadan sonra 60 dakika içinde 5 saniye veya daha uzun süre ölçülür.
E7 İç ünite dönüş havası termistörünün kopuk teli. Hata algılama zamanlaması: Dönüş havası termistörü tarafından –50 ° C veya daha düşük bir giriş sıcaklığı ölçüldüğünde, ilk algılamadan sonraki 60 dakika içinde 5 saniye veya daha uzun süre ölçülür.
E9 Tahliye hatası (şamandıralı anahtar hareketi). Hata algılama zamanlaması: Normalde, güç açıldıktan sonra 30 saniye
E10 Bağlı iç ünitelerin sayısı bağlantı limitini aşıyor. Hata algılama zamanlaması: Normalde güç AÇIK konuma getirildikten sonra (iletişim sırasında).
Dış Ünite Tarafı
E38 Dış hava sıcaklığı termistörünün kopuk teli. Hata algılama zamanlaması: –30 ° C veya daha düşük bir termistör giriş sıcaklığı, kompresör çalışması başladıktan sonra 2 dakika ile 2 dakika 20 saniye arasında, 1. algılamadan sonra 40 (60) dakika içinde 5 saniye veya daha uzun süre 3 kez ölçüldüğünde.
E37 Isı eşanjörü termistörünün kırılmış teli. Hata algılama zamanlaması: –30 ° C veya daha düşük bir termistör giriş sıcaklığı, kompresör çalışması başladıktan sonra 2 dakika ile 2 dakika 20 saniye arasında, 1. algılamadan sonra 40 (60) dakika içinde 5 saniye veya daha uzun süre 3 kez ölçüldüğünde.
E39 Boşaltma borusu termistörünün kopuk teli. Hata algılama zamanlaması: -10 ° C veya daha düşük bir termistör giriş sıcaklığı, 1. algılamadan sonra 40 (60) dakika içinde 5 saniye veya daha uzun süre 3 kez ölçüldüğünde 10 dakika ile 10 dakika arasında 20 saniye (2 dakika ile 2 dakika arasında) dakika 20 saniye) kompresör çalışması başladıktan sonra.
E55 Güç transistör termistörünün kopuk teli. Hata algılama zamanlaması: -10 ° C’lik kubbe altı termistör giriş sıcaklığı, kompresör çalışması başladıktan sonra 10 dakika ile 10 dakika 20 saniye arasında, 1. algılamadan sonra 40 dakika içinde 5 saniye veya daha uzun süre 3 kez ölçüldüğünde.

İnvertör Duvara Monte Tip Oda AC Hata Kodları

Hata kodu, durdurma kodu tablosu (Hata kodlarının ve durdurma kodlarının atanması tüm modeller için ortak olarak yapılır.)

MHI VRF Çevirici Çoklu Sistem Hata Kodları

Uzaktan Kumanda Hata Kodu Arızanın Tanımı
E1 Uzaktan kumanda iletişim hatası. Muhtemel Neden: Uzaktan kumanda ile iç ünite arasında anormal iletişim devresi, Gürültü.
E2 Bağlı 49’dan fazla üniteyi adresleyen çoğaltılmış iç ünite. Olası Neden: Bağlı iç ünite sayısı sınırlamayı aşıyor, Yinelenen iç ünite adresi, İç PCB anormalliği.
E3 Dış ünite sinyal hattı hatası. Muhtemel Neden: Güç dış üniteye beslenmiyor, İç ve dış üniteler arasında eşleşmiyor, İç PCB anormalliği, Dış kontrol PCB anormalliği, Eksik yerel kablo.
E5 İşlem sırasında iletişim hatası. Muhtemel Neden: Ünite adres numarası ayar hatası, Uzaktan kumanda kabloları kopuk, Uzaktan kumanda kablolarının kötü bağlanması / bağlantısının kesilmesi, İç kontrol PCB anormalliği, Gürültü.
E6 İç ısı eşanjörü sıcaklığı. sensör anormalliği (Thi-R). Muhtemel Neden: Sensör anormalliği, Kötü bağlantı, İç kontrol PCB anormalliği.
E7 İç ortam dönüş havası sıcaklığı. sensör anormalliği (Thi-A). Muhtemel Neden: Sensör anormalliği, Kötü bağlantı, İç kontrol PCB anormalliği.
E9 Sorunu boşaltın. Muhtemel Neden: Tıkalı tahliye, Drenaj pompası anormalliği, Şamandıralı anahtar anormalliği, İç mekan contyrol PCB anormalliği.
E10 Bir yeniden kumanda kontrolörünü kontrol ederek aşırı sayıda iç ünite. Muhtemel Neden: Çok fazla sayıda bağlı iç ünite (17 üniteden fazla), Uzaktan kumanda anormalliği.
E11 Adres ayarlama hatası (uzaktan kumanda ile ayarlama). Muhtemel Neden: Birden fazla iç ünite bağlandığında, uzaktan kumanda adres ayarlama yöntemini kullanmayın.
E12 Karışık ayar yöntemiyle adres ayarı hatası. Muhtemel Neden: Otomatik ayar ve manuel ayar, iç üniteler için adres ayarlama yönteminde karışıktır.
E16 İç fan motoru anormalliği. Muhtemel Neden: Fan motoru anormalliği, Kötü bağlantı, İç PCB anormalliği.
E18 Ana ve bağımlı iç mekan uzaktan kumandasının adres ayarı hatası. Muhtemel Neden: Ana ve bağımlı iç ünitelerin uzaktan kumanda yazılım adresi ayar hatası.
E19 İç ünite çalışma kontrolü, tahliye motoru kontrol modu anormalliği. Muhtemel Neden: SW7-1 ayarında, iç mekan çalıştırma kontrolü tamamlandıktan sonra SW7-1’i KAPATMA’nın unutulmasından kaynaklanan hata.
E20 İç fan motoru dönüş hızı anormalliği (FDT, FDTC, FDK, FDTW). Muhtemel Neden: DC fan motoru devir hızı anormalliği, İç güç (kontrol) PCB anormalliği, Fan motorunun dönüş alanında yabancı madde.
E21 FDT Limit anahtarı etkinleştirilmedi. Muhtemel Neden: Panel anormalliği üzerindeki limit anahtarı, Panjurun anormal montaj konumu, Konektör CNV gevşek.
E22 Dış ünite ile yanlış bağlantı. Muhtemel Neden: İç ve dış ünitenin eşsiz eşleşmesi, İç kontrol PCB anormalliği, Dış kontrol PCB anormalliği.
E28 Uzaktan kumanda sıcaklığı sensör anormalliği (Thc). Muhtemel Neden: Uzaktan kumanda sıcaklığı. sensör anormalliği, Zayıf bağlantı, Uzaktan kumanda PCB anormalliği.
E30 İç ve dış ünitenin eşsiz bağlantısı. Muhtemel Neden: İç kontrol PCB anormalliği, Dış kontrol PCB anormalliği.
E31 Yinelenen dış ünite adresi Hayır .. Olası Neden: Dış ünitelerin adres ayarında hata, 129’dan fazla iç ünite bağlı, Kombine kullanım için Ana / Bağımlı ayar anahtarı ayarı yok.
E32 Birincil tarafta güç kaynağında L3 fazını açın. Muhtemel Neden: Birincil tarafta anormal güç kaynağı, Dış kontrol PCB anormalliği.
E36 1. Boşaltma borusu sıcaklığı. sensör anormalliği, Dış kontrol PCB anormalliği, Kısa devre hava akışı, Yetersiz hava akışı hacmi, Yetersiz miktarda soğutucu, SV1, 2 (geçiş vanasından sıvı soğutucu) anormalliği. 2. Sıvı taşması anomalisi. Soğutucu akışkanın aşırı doldurulması, Aşırı ısıtma kontrol anormalliği, Sıvı soğutucu akışkanın geçiş anomalisi devresi, Tahliye borusu sıcaklığı. sensör anormalliği, EEV iç mekan anomalisi.
E37 Dış ısı eşanjörü sıcaklığı. sensör (Tho-R) ve alt soğutma bobini sıcaklığı. sensör (Tho-SC, -H) anormalliği. Muhtemel Neden: Bozuk sensör kablo demeti veya algılama bölümünün dahili kablosu, Kötü bağlantı, Dış mekan contron PCB anormalliği.
E38 Dış hava sıcaklığı. sensör anormalliği (Tho-A). Muhtemel Neden: Bozuk sensör kablo demeti veya algılama bölümünün dahili kablosu, Kötü bağlantı, Dış mekan contron PCB anormalliği.
E39 Boşaltma borusu sıcaklığı. sensör anormalliği (Tho-D1, D2). Muhtemel Neden: Bozuk sensör kablo demeti veya algılama bölümünün dahili kablosu, Kötü bağlantı, Dış mekan contron PCB anormalliği.
E40 Yüksek basınç anormalliği (63H1-1,2 etkinleştirildi). Muhtemel Neden: Yüksek basınç anahtarı konnektörünün bağlantısının kesilmesi, Yüksek basınç sensörü anormalliği, Yüksek basınç anahtarı anormalliği, Kondenserde kısa devre hava akışı, Servis vanasını kapatın.
E41 Güç transistörü aşırı ısındı. Muhtemel Neden: Güç transistörü anormalliği, Güç transistörü sıcaklığı. sensör anormalliği, Güç transistörünün radyatör kanadına yanlış bir şekilde sabitlenmesi, İnvertör PCB anormalliği, Dış fan motoru anormalliği, İnvertör anormalliği için soğutma fanı motoru, Dış ünitenin yetersiz montaj alanı.
E51 Güç transistörü aşırı ısındı. Muhtemel Neden: Güç transistörü anormalliği, Güç transistörü sıcaklığı. sensör anormalliği, Güç transistörünün radyatör kanadına yanlış bir şekilde sabitlenmesi, İnvertör PCB anormalliği, Dış fan motoru anormalliği, İnvertör anormalliği için soğutma fanı motoru, Dış ünitenin yetersiz montaj alanı.
E42 Akım kesme (CM1, CM2). Muhtemel Neden: Kompresör anormalliği, Soğutucu kaçağı, Güç transistör modülü anormalliği, İnvertör PCB için anormal güç kaynağı, Dış fan motoru anormalliği.
E43 Aşırı sayıda bağlı iç ünite, aşırı toplam kapasite. Muhtemel Neden: İç / dış ünite adreslerinin ayarlanmasında hata, Sinyal kablosu bağlantısında hata.
E45 İnvertör PCB ile dış kontrol PCB arasındaki iletişim hatası. Muhtemel Neden: Sinyal kablosu anormalliği, Dış kontrol PCB anormalliği, İnvertör PCB (INV1,2) anormalliği, Ani akım önleme direnci anormalliği.
E46 Aynı ağda aynı anda bulunan karışık adres belirleme yöntemleri. Olası Neden: Adres ayarında hata, sinyal kablosu bağlantısında hata.
E48 Dış DC fan motoru anormalliği. Muhtemel Neden: Dış fan motoru anormalliği, Kötü bağlantı, İnvertör PCB anormalliği, Dış kontrol PCB anormalliği.
E49 Düşük basınç anormalliği. Muhtemel Neden: Düşük basınç sensörü anormalliği, Servis vanaları kapalı, EEV anormalliği (EEV kapalı), Yetersiz soğutucu miktarı, EEV’de tıkanma veya süzgeç.
E53 Emme borusu sıcaklığı sensör anormalliği (Tho-S). Muhtemel Neden: Bozuk sensör kablo demeti veya algılama bölümünün dahili kablosu, Kötü bağlantı, Dış mekan contron PCB anormalliği.
E54 Yüksek basınç sensörü anormalliği (PSH) / Düşük basınç sensör anormalliği (PSL). Muhtemel Neden: Bozuk sensör kablo demeti, Sensör bağlantısının kesilmesi, Sensör (PSH, PSL) anormalliği, Dış kontrol PCB anormalliği, Anormal montaj durumu, Yetersiz hava akışı hacmi, Aşırı veya yetersiz soğutucu miktarı.
E55 Kubbe altı sıcaklığı sensör anormalliği (Tho-C1, C2). Muhtemel Neden: Bozuk sensör kablo demeti veya algılama bölümünün dahili kablosu, Kötü bağlantı, Dış mekan contron PCB anormalliği.
E56 Güç transistörü sıcaklığı. sensör anomalisi (Tho-P1, P2). Muhtemel Neden: Bozuk sensör kablo demeti veya algılama bölümünün dahili kablosu, Kötü bağlantı, Dış mekan contron PCB anormalliği.
E58 Senkronizasyon kaybı nedeniyle anormal kompresör. Muhtemel Neden: Kompresör başlatılmadan önce sağlanan güçten sonra geçen süre yetersiz, Karter ısıtıcısı AÇIK olmayan kompresör çalıştırma, Kompresör anormalliği.
E59 Kompresör başlatma hatası (CM1, CM2). Olası Neden: Anormal güç kaynağı voltajı, Soğutucu devresi için anormal bileşenler, İnvertör PCB anormalliği, Konektör veya kablonun gevşek bağlantısı, Kompresör anormalliği (Motor veya yatak)
E60 Rotor konumu algılama hatası (CM1, CM2). Muhtemel Neden: Kompresör anormalliği, İnvertör PCB anormalliği, Güç kaynağı anormalliği.
E61 Ana ünite ile bağımlı üniteler arasındaki iletişim hatası. Muhtemel Neden: Sinyal kablosu anormalliği, Dış kontrol PCB anormalliği, İnvertör PCB (INV1,2) anormalliği, Ani akım önleme direnci anormalliği.
E63 Acil durdurma. Olası Neden: Acil durdurma faktörleri.
E75 Merkezi kontrol iletişim hatası. Olası Neden: Kötü bağlantı, hatalı kontrolör.

Mitsubishi Heavy Industries AC Kendi Kendine Teşhis Tablosu

Bu klima bir acil durdurma gerçekleştirdiğinde, acil durdurmanın gerçekleşmesinin nedeni ekran ışıklarının yanıp sönmesiyle gösterilir. Klima, acil durdurmadan 3 dakika veya daha uzun süre sonra uzaktan kumanda kullanılarak çalıştırılırsa, sorun ekranı durur ve klima çalışmaya devam eder.

Mitsubishi Heavy Industries klima zamanlayıcı ışığı yanıp sönüyor

Hata kodu, durdurma kodu tablosu (Hata kodlarının ve durdurma kodlarının atanması tüm modeller için ortak olarak yapılır.)

RUN KOD HATA
KAPALI 0 Normal
KAPALI 05 35 saniye boyunca sinyal alınamaz (iletişim düzeldiyse). Güç kaynağı arızalı. Güç kaynağı kabloları ve sinyal hatları yanlış bağlanmış. İç veya dış ünite devre kartları arızalı. Dış üniteden veya iç üniteden gelen iletişim sinyalleri doğru şekilde algılanmadan 35 saniye geçtiğinde.
3 kez flaş 35 Yüksek basınç kontrolü soğutma. Aşırı soğutma işlemi. Dış ünite fan hızı düşüyor. Dış ısı eşanjörü sensörü kısa devredir. Dış ısı eşanjörü sensörünün değeri ayarlanan değeri aştığında.
3 kez flaş 36 Kompresör aşırı ısınması (115˚C). Soğutucu akışkan yetersiz. Tahliye borusu sensörü arızalı. Servis vanası kapalıdır. Tahliye borusu sensörünün değeri ayarlanan değeri aştığında.
3 kez flaş 37 Dış ısı eşanjörü sensörü anormal. Dış ısı eşanjörü sensör kablosu bağlı değil. Konektör bağlantıları zayıf. Güç açıkken 20 saniye boyunca sürekli olarak –55 forC veya daha düşük bir sıcaklık algılandığında veya dış ünitenin hızı 2 dakika boyunca 0 rpm veya daha yüksek bir hızda devam ettikten sonra (kompresör durur).
3 kez flaş 38 Dış hava sıcaklık sensörü anormal. Dış hava sıcaklık sensörü kablosu bağlı değil. Konektör bağlantıları zayıf. Güç açıkken 20 saniye boyunca sürekli olarak –55 forC veya daha düşük bir sıcaklık algılandığında veya dış ünitenin hızı 2 dakika boyunca 0 rpm veya daha yüksek bir hızda devam ettikten sonra (kompresör durur).
3 kez flaş 39 Deşarj borusu sensörü anormal (anormal durma). Tahliye borusu sensör kablosu bağlı değil. Konektör bağlantıları zayıf. Dış ünitenin hızı 10 dakika boyunca 0 rpm veya daha yüksek bir hızda devam ettikten sonra 20 saniye boyunca –25˚C veya daha düşük bir sıcaklık sürekli olarak algılandığında (kompresör durur).
4 kez flaş 42 Mevcut kesim. Kompresör kilidi. Kompresör kablolarında kısa devre. Kompresör çıkışı açık fazdır. Dış ünitenin devre kartı arızalı. Servis vanası kapalıdır. Elektronik genleşme valfi arızalı. Kompresör arızalı. Kompresör başlatması art arda 42 kez başarısız oluyor ve son arızanın nedeni akım kesintisidir.
4 kez flaş 47 Aktif filtre voltaj hatası. Arızalı aktif filtre. Güç kaynağı için yanlış voltaj bağlandığında. Dış kontrol PCB’si arızalı olduğunda
4 kez flaş 48 Dış ünitenin fan motoru anormal. Dış fan motoru arızalı. Konektör bağlantıları zayıf. Dış ünitenin devre kartı arızalı. 75 rpm veya daha düşük bir fan hızı 30 saniye veya daha uzun süre devam ettiğinde.
5 kez flaş 51 Güç transistöründe kısa devre (yüksek taraf) Akım kesme devresi arızası. Dış ünitenin devre kartı arızalı. Güç transistörü hasarlı. Kompresör başladığında güç transistörünün hasar gördüğüne karar verildiğinde.
5 kez flaş 57 Soğutma döngüsü sistemi koruyucu kontrolü. Servis vanası kapalıdır. Soğutucu akışkan yetersiz. Soğutma döngüsü sistemi koruyucu kontrolü çalıştığında.
5 kez flaş 58 Mevcut kasa. Soğutucu aşırı doldurulmuş. Kompresör kilidi. Aşırı yükleme işlemi. Çalışma sırasında geçerli bir güvenli durdurma olduğunda.
5 kez flaş 59 Kompresör kablolaması bağlantı yok Gerilim düşmesi Düşük hız koruma kontrolü. Kompresör kablo bağlantısı kesildi. Güç transistörü hasarlı. Güç kaynağı yapısı bozuk. Dış ünitenin devre kartı arızalı. Kompresör başladığında akım 1A veya daha az olduğunda. Çalışma sırasında güç kaynağı voltajı düştüğünde. Dış ünitenin hızı 60 dakika boyunca 26 rps’den düşük olduğunda.
6 kez flaş 60 Rotor kilidi. Kompresör arızalı. Kompresör çıkışı açık fazdır. Elektronik genleşme valfi arızalı. Aşırı yükleme işlemi. Dış ünitenin devre kartı arızalı. Kompresör başladıktan sonra, rotor kilidi nedeniyle kompresör durduğunda.
6 kez flaş 61 İç ve dış üniteler arasındaki bağlantı hatları hatalı. Bağlantı hatları hatalı. İç veya dış ünite devre kartları arızalı. İç veya dış üniteden gelen iletişim sinyalleri doğru algılanmadan güç açıldıktan sonra 10 saniye geçtiğinde.
6 kez flaş 62 Seri iletim hatası. İç veya dış ünite devre kartları arızalı. Gürültü hatalı çalışmaya neden oluyor. Dış üniteden veya iç üniteden gelen iletişim sinyalleri doğru şekilde algılanmadan 7 dakika 35 saniye geçtiğinde.
8 kez flaş 80 İç ünitenin fan motoru anormal. İç fan motoru arızalı. Konektör bağlantıları zayıf. İç ünitenin devre kartı arızalı. Klima çalışırken fan motoru AÇIK durumdayken iç ünitenin fan motorunun 300 rpm veya daha düşük hızda çalıştığı tespit edildiğinde.
8 kez flaş 82 İç ısı eşanjörü sensörü anormal (anormal durma). İç ısı eşanjörü sensör kablosu bağlı değil. Konektör bağlantıları zayıf. Isıtma işlemi sırasında 40 dakika boyunca –28 lowerC veya daha düşük bir sıcaklık sürekli olarak algılandığında. (kompresör durur).
8 kez flaş 84 Yoğuşma önleyici kontrol. Yüksek nem koşulu. Nem sensörü arızalı. Yoğuşmayı önleme kontrolü çalışıyor.
8 kez flaş 85 Donma önleyici kontrol. İç ünite fan hızı düşüyor. İç ısı eşanjörü sensörü kopmuş tel. Donma önleme kontrolü çalıştığında ve soğutma işlemi sırasında kompresör durduğunda.
8 kez flaş 86 Yüksek basınç kontrolü ısıtma. Aşırı ısınma çalışması. İç ünite fan hızı düşüyor. İç ısı eşanjörü sensörü kısa devredir. Isıtma işlemi sırasında yüksek basınç kontrolü çalıştığında ve kompresör durduğunda.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Klima Bakım Ücretleri

Klima Bakım Ücretleri

Klima Bakım Ücretleri Klimanız yazın aşırı sıcaklıklarında söndüğünde, rakip teklifler almak veya ortalama maliyetleri araştırmak ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !