Miele İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları
Miele İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları

Miele İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları

Miele İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları Günlük kullanımda ortaya çıkabilecek birçok arıza ve arıza kolaylıkla giderilebilir. Bir servis çağrısına ihtiyaç duyulmayacağı için zamandan ve paradan tasarruf edilecektir. Miele İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları Aşağıdaki kılavuz, bir arıza veya arızanın nedenini bulmanıza ve düzeltmenize yardımcı olabilir.

Miele İndüksiyonlu Ocak Hata/Arıza Kodu

Hata KodlarıÇözümler
LOCOcak açıldıktan sonra veya bir sensöre dokunduktan sonra, zamanlayıcı göstergesinde birkaç saniye için LOC görüntülenir. Sistem kilidi veya güvenlik kilidi etkinleştirilir. Sistem kilidini veya güvenlik kilidini devre dışı bırakın.
COcak otomatik olarak kapandı. Eleman tekrar açıldığında, Açma / Kapama sensör kontrolünün üzerinde C belirir. Bir veya daha fazla sensör kontrolü, örneğin parmak teması, taşan yiyecek veya bir nesne ile kapatılır. Kiri temizleyin ve / veya nesneyi çıkarın
DEOcak açıldıktan sonra, zamanlayıcı göstergesinde birkaç saniye için dE görünür. Ocak ısınmıyor. Ocak tanıtım modunda. Zamanlayıcı göstergesinde dE dönüşümlü olarak OFF ile yanıp sönene kadar sensörlü  ve  tuşlarına aynı anda dokunun.
ERRZamanlayıcı göstergesinde 30 kez yanıp sönen Err ve bir zil sesi duyulur. Ocak yanlış bağlanmış. Ocağı elektrik şebekesinden ayırın. Miele Servisini arayın. Ocak, elektrik bağlantı şemasına göre şebekeye bağlanmalıdır.
1-0Zamanlayıcı göstergesinde 1 ve bir sayı (örneğin 1-0) dönüşümlü olarak 3 haneli bir sayı ile yanıp sönüyor. Bir bölgede arıza. Ocağın güç beslemesini yakl. 1 dakika. Güç geri geldikten sonra sorun devam ederse, lütfen Miele Servisi ile iletişime geçin.
ERR 44Aşırı ısınma koruma mekanizması etkinleştirildi.
ERR 47Fan tıkalı veya arızalı. Çatal gibi bir şey tarafından engellenmediğinden emin olun. Tıkanmanın nedenini ortadan kaldırın.
ERR 48Fan tıkalı veya arızalı. Çatal gibi bir şey tarafından engellenmediğinden emin olun. Tıkanmanın nedenini ortadan kaldırın.
ERR 49Fan tıkalı veya arızalı. Çatal gibi bir şey tarafından engellenmediğinden emin olun. Tıkanmanın nedenini ortadan kaldırın.
ERR +Elektronik modülde bir arıza var. Ocağın güç beslemesini yaklaşık. 1 dakika.

Aşırı ısınmaya karşı koruma

Elektroniğin tüm endüksiyon bobinleri ve soğutma elemanları bir aşırı ısınma koruma mekanizmasıyla donatılmıştır. İndüksiyon bobinlerinin ve soğutma elemanlarının aşırı ısınmasını önlemek için aşırı ısınmaya karşı koruma mekanizması, etkilenen ocak bölgesinde veya ocağın tamamında aşağıdaki şekillerde çalışır:

Endüktif bobinler

 • Çalışan herhangi bir yükseltici işlevi kapatılacaktır.
 • Ayarlanan güç seviyesi düşürülecektir.
 • Pişirme bölgesi otomatik olarak kapanıyor. FE, zamanlayıcı göstergesinde 44 ile dönüşümlü olarak yanıp söner.

Hata mesajı söndüğünde pişirme bölgelerini her zamanki gibi kullanabilirsiniz.

Soğutma elemanları

 • Çalışan herhangi bir yükseltici işlevi kapatılacaktır.
 • Ayarlanan güç seviyesi düşürülecektir.
 • Pişirme bölgeleri otomatik olarak kapanır.

Etkilenen pişirme bölgeleri, ancak soğutma elemanı güvenli bir seviyeye kadar soğuduğunda tekrar kullanılabilir.

Aşırı ısınmaya şunlar neden olabilir:

 • Boş tencerenin ısıtılması
 • Yüksek güç ayarlarında ısıtılan katı veya sıvı yağlar
 • Ocağın alt tarafı yeterince havalandırılmamış
 • Elektrik kesintisinden sonra sıcak bir pişirme alanı açılıyor

Miele Ocak Arıza Tespiti

SorunMuhtemel neden
Cihaz ilk kez kullanıldığında garip bir koku veya buhar geliyor.Metal bileşenler bir kıvamlandırma maddesi ile korunmaktadır. Cihaz ilk kez kullanıldığında koku ve buhar oluşabilir. Koku ve herhangi bir buhar, hatalı bir bağlantıya veya arızalı bir cihaza işaret etmez ve sağlığınıza zarar vermez. Sonraki her kullanımda koku tamamen yok olana kadar azaltılır. Koku ve herhangi bir buhar, hatalı bir bağlantıya veya arızalı bir cihaza işaret etmez ve sağlığınıza zarar vermez.
1 ila 9 arası güç seviyeleri yanıp söner.Ocak üzerinde tencere yok veya uygun değil. Uygun bir tava kullanın.
Bir brülör otomatik olarak kapanır.Bir brülör çok uzun süredir çalıştırılmış olabilir. Brülörü tekrar çalıştırarak tekrar kullanabilirsiniz.
Bir pişirme bölgesi veya ocağın tamamı otomatik olarak kapanır.Aşırı ısınma koruması tetiklendi.
Güçlendirici otomatik olarak erken kapandı.Aşırı ısınma koruması tetiklendi.
Brülör, ayarlanan güç seviyesinde olağan şekilde çalışmıyor.Aşırı ısınma koruması tetiklendi.
Aynı anda iki bağlı brülörde veya genişletilmiş bölgede güç ayarı 9’u seçerseniz, güç ayarı 9 otomatik olarak azaltılır.Her iki bölgenin güç seviyesi 9’da çalıştırılması, ocak için izin verilen maksimum gücü aşacaktır. Bağlı olmayan başka bir brülör kullanın.
Cihaz kapatıldıktan sonra bir ses duyulabilir.Fan, cihaz soğuyana kadar çalışmaya devam edecektir. Daha sonra otomatik olarak kapanacaktır.
Bir veya daha fazla kalan ısı göstergesi yanıp sönüyor.Çalışma sırasında veya artık ısı varken bir elektrik kesintisi oldu. Kalan ısı hala varken programlama fonksiyonunu çağırdınız.

Sistem kilidi / Güvenlik kilidi

Ocağınız, ocağın ve pişirme bölgelerinin açılmasını veya herhangi bir ayarın değiştirilmesini önlemek için bir güvenlik kilidi ile donatılmıştır.

Sistem kilidi ocak kapatıldığında devreye girer. Etkinleştirildiğinde ocak açılamaz ve zamanlayıcı kullanılamaz. Ocak, sistem kilidinin manuel olarak etkinleştirilmesi gerekecek şekilde programlanmıştır. Öncelikle sistem kilidi manuel olarak etkinleştirilmezse, ocak kapatıldıktan 5 dakika sonra otomatik olarak devreye girecek şekilde programlanabilir.

Emniyet kilidi ocak açıldığında devreye girer. Güvenlik kilidi etkinleştirildiğinde ocak yalnızca belirli koşullar altında çalıştırılabilir:

 • Pişirme bölgelerinin güç seviyeleri ve zamanlayıcı ayarları değiştirilemez.
 • Pişirme bölgeleri, ocağın tamamı ve zamanlayıcı kapatılabilir, ancak kapatıldıktan sonra tekrar açılamaz.

Güvenlik kilidi veya sistem kilidi etkinleştirildiğinde kilitli bir sensör anahtarına dokunulursa, gösterge ışığı yanar ve zamanlayıcı göstergesinde birkaç saniye için LC belirir.

Etkinleştirme: LC, zamanlayıcı göstergesinde emniyet kilidinin gösterge ışığı görünene kadar her iki sağ pişirme bölgesinin ‘KİLİT’ ve 0 sensör düğmelerine dokunun. Kısa bir süre sonra gösterge ışığı ve LC söner.

Devre dışı bırakma: LC, zamanlayıcı göstergesinde emniyet kilidinin gösterge ışığı sönene kadar her iki sağ pişirme bölgesinin ‘KİLİT’ ve 0 sensör düğmelerine dokunun.

Nasıl çalışır?

Her pişirme bölgesinin altında bir indüksiyon bobini bulunur. Bir bölge açıldığında, bu bobin doğrudan tavanın tabanına etki eden ve onu ısıtan bir manyetik alan yaratır. Pişirme bölgesi, tavanın yaydığı ısı ile dolaylı olarak ısınır.

İndüksiyonlu pişirme bölgesi yalnızca üzerine ferromanyetik bir tava yerleştirildiğinde çalışır. İndüksiyonlu pişirme bölgesi, tencerenin boyutunu otomatik olarak tanır.

Pişirme bölgesinin kontrol ölçeğinde, aşağıdaki durumlarda 1 ila 9 arasındaki güç seviyeleri yanıp söner:

 • Tencere veya uygun olmayan tencere (tabanı mıknatıslanabilir olmayan parçalar) kullanılmıyor.
 • Kullanılan tencerenin alt çapı çok küçük.
 • Tencere, açık bir pişirme alanından çıkarılır.

Pişirme bölgesine 3 dakika içinde uygun tencere koyulursa, her zamanki gibi devam edebilirsiniz. Tencere yoksa veya uygun olmayan pişirme kapları kullanılırsa, pişirme bölgesi 3 dakika sonra otomatik olarak kapanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.