Midea İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları

Midea İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları  indüksiyon ocaklarının tüm hata kodlarını, arıza, teşhis ve onarım nedenlerinin ayrıntılı bir açıklamasıyla topladık. Kolaylık sağlamak için, aşağıdaki kullanışlı ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir.

Midea İndüksiyonlu Ocak Hata/Arıza Kodu

Midea İndüksiyonlu Ocak Hata Kodları Ekranlı modeller, ekranınızda alfanümerik kombinasyonu gösterir, bunu tabloda bulun ve hatanın nedenini öğrenin. Ekransız modeller belirtilen programı çalıştırmaz ve kontrol paneli üzerine yerleştirilen yanan veya yanıp sönen ışıklara göre sorunu tespit edebilirsiniz.

Midea indüksiyon ocakları hataları, kod çözme

Hata kodu Açıklama Sebepler ve çözüm
F1 Sıcaklık sensörü çalışmıyor. Açık devre olabilir, sorunu çözmek için servisten sihirbazı aramanız gerekir.
F2 Sıcaklık sensöründe hasar. Sıcaklık anahtarı kontakları dökülme nedeniyle oksitlenebilir. Kısa devre onları devre dışı bırakır; onarım için servise başvurun.
F3 Kısa veya açık devre nedeniyle sıcaklık sensörü arızalı. Modülleri teşhis etmek ve sıcaklık sensörünü eski haline getirmek için servise başvurmanız gerekir.
F4 Sıcaklık sensörü çalışmıyor. Güç dalgalanmaları, sıcaklık sensörlerinin yanmasına neden olur. Panelin altından sızan su oksidasyona neden olur. Sorunu kendi başınıza çözmeniz mümkün değil. Sihirbazı servisten arayın.
F5 Sıcaklığın başarısız olduğunu gösteren sensör. Nedeni bir devre, açık devre, nadiren evlilik olabilir – bir servis merkezine başvurmanız gerekir.
F6 Sıcaklık sensörü arızalı. Ocağı kapatın ve bir servis merkezine başvurun. Termal sensör yanmışsa, devrenin hangi yerde kesildiğini bulmak gerekir. Uzman tüm sorunları ortadan kaldırabilecektir.
F9 Yalıtılmış bir geçidi olan yüksek voltajlı iki kutuplu transistör arızalı ve sonuç olarak sıcaklık sensörü çalışmıyor. Hasarı kendiniz düzeltmek imkansızdır, servis merkezine başvurmanız gerekir.
FA Yüksek voltaj transistörünün bozulması nedeniyle sıcaklık sensörü arızalı. Ocağı güç kaynağından ayırın ve transistörü teşhis etmek ve onarmak için servis çağırın.
FC Ekran kartları ile ana arasındaki bağlantı koptu. Bir boşluk sorununu teşhis etmek için servis merkezinize başvurmanız gerekir. Sihirbaz, temasın tam olarak nerede kesildiğini veya devrenin kesintiye uğradığını belirleyecek ve arızayı ortadan kaldıracaktır.
E1 Voltaj çok yüksek. Güç dalgalanmaları, eski kablo tesisatı olan bir evde yaygın bir sorundur. Bir dengeleyici takmak ve kabloları değiştirmek bu tür durumlardan kaçınmaya yardımcı olacaktır.
E2 Şebeke voltajı aşıldı. Güç kaynağındaki voltajı kontrol edin. Bu tür sorunları önlemek için bir dengeleyici takın. Ocağı tekrar sıfırlayın.
E3 Cam seramik panelin aşırı ısınması. Ocakları kapatın, panellerin soğumasını bekleyin, daha az güç kullanın ve havalandırmayı kontrol edin. Belki de fan yandı ve tamir etmesi için ustayı aramanız gerekiyor.
E4 Çalışma yüzeyinin aşırı ısınması. Çok yüksek bir güç seçtiniz, cihazın soğumasına izin verin, brülörü kapatın. Yemek pişirmek için daha az güç kullanın. Doğru teşhis için bir uzman çağırın.
E5 Yalıtımlı bir geçidi olan yüksek voltajlı iki kutuplu bir transistörün aşırı ısınması. Tamamen soğuyana kadar ocağı kapatın. Arızalı bir fan olup olmadığını kontrol edin. Bir servis merkezine başvurun; transistör, güç dalgalanması nedeniyle yanmış olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi