Middleby Marshall Fırın Hata Kodları ve Ekran Uyarıları

Middleby Marshall Fırın Hata Kodları ve Ekran Uyarıları Middleby Marshall’ın çarpma fırınları, pizza ve diğer lezzetli yemeklerin hızlı ve verimli bir şekilde pişirilmesine yardımcı olur. Her model, olası bir sorun olduğunda bilmek için yararlı uyarılar da dahil olmak üzere birden fazla kolaylık sunar. Aşağıda, yaygın Middleby Marshall fırın hata kodlarının ve ekran uyarılarının ve ne anlama geldiklerinin bir listesi bulunmaktadır.

Middleby Marshall Fırın Hata/Arıza Kodu

RSET

Bu kod, fırın ısınmıyorsa görünür. Fırın 15 dakika içinde 200°F’ye ulaşmadığında ısıtmayı durdurur. Fırını kapatın ve başlatma prosedürünü tekrarlamadan önce beş dakika bekleyin.

Pil Sembolü

Sağ alt köşede bu simge görüntülendiğinde, dahili pilin değiştirilmesi gerekir. Yetkili bir teknisyen pili değiştirmelidir.

Yüksek Kontrol Bölmesi Sıcaklığı

Bu, ön fan filtrelerinin temizlenmesi veya değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir . İkisi de yapılmazsa, fırın aşırı ısınacak ve kapanacaktır.

Ana Üfleyici / Yanma Üfleyici

Bilgisayar, ana veya brülör fanıyla ilgili bir sorun algıladı . Yetkili bir teknisyen her iki üfleyiciyi de değiştirmelidir.

Aşırı Sıcaklık Kontrolü

Bu, ön filtrelerin tıkalı olduğu anlamına gelir. Cevheri temizlemeniz gerekecek, filtreleri değiştireceksiniz. Ekran “OPEN” konumundan “909F” konumuna yanıp sönerken Aşırı Sıcaklık ışığının yandığı modellerde bu, ünite içindeki termokuplun bağlantısının kesildiği anlamına gelir. Bunun yetkili bir servis teknisyeni tarafından onarılması gerekecektir.

Ön Kayış Sıkıştı

Ön taşıyıcı bant çalışmıyor. Kaldırılması gereken bir engel olup olmadığına bakın ve fırını yeniden başlatın. Ön konveyör hala hareket etmiyorsa, yetkili bir teknisyene tamir ettirin veya değiştirin.

Arka Kayış Sıkışmış

Arka taşıyıcı bant çalışmıyor. Kaldırılması gereken bir engel olup olmadığına bakın ve fırını yeniden başlatın. Arka konveyör hala hareket etmiyorsa, yetkili bir teknisyene tamir ettirin veya değiştirtin.

Yüksek Sıcaklık Hatası

Bir termokupl veya PLC arızası olduğunda “yüksek sıcaklık hatası” oluşur . Sorunu çözmek için yetkili bir teknisyene başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi