Maytag Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Maytag Bulaşık Makinesi Hata Kodları Aşağıdaki Maytag hata kodları listesinde bulaşık makineniz için yaygın hata kodlarını bulun. Cihazın neden bu tür bir hata kodu gösterdiğini, bunun ne anlama geldiğini ve onu hayata döndürmek için hangi işlemleri yapabileceğinizi öğrenin. Maytag bulaşık makinesi bir hata kodu mu gösteriyor?

Maytag Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu

Yanıp sönen ışıklar mı, yanıp sönen ışıklar mı? Maytag bulaşık makinelerinde dahili teşhis sistemleri bulunur. Bulaşık makineniz sistemde bir arıza veya hata tespit ederse, bir hata gösterecek, ışıklar yanıp sönecek, yanıp sönecek veya bir arıza kodu görüntülenecektir. Panelde hata kodu görüntülenecek veya ışıklar yanıp sönecektir. Bir hata kodu veya ışık yanıp söndüğünde, bulaşık makineniz belirli bir arızanın meydana geldiğini tespit ediyor demektir.

Maytag Bulaşık Makinesi Hata Kodları veya yanıp sönen ışık dizisi, Maytag bulaşık makinenizdeki hangi parçanın veya parçaların değiştirilmesi veya kontrol edilmesi gerektiğini gösterecektir. Ayrıca Maytag Bulaşık Makinesi Yanıp Sönen Işıklar için YouTube’da arama yapabilir veya Maytag bulaşık makinesi kullanım kılavuzunuzdan tavsiye alabilirsiniz.

Hata KodlarıÇözüm
00Hata Görüntüleme Modunun Başlangıcı. Yalnızca bu sembol görüntüleniyorsa, kontrolör herhangi bir hata algılamamıştır. Hiçbiri gerekli değil, hepsi çalışan mülk.
F0Kontrol Panosu Hatası. Denetleyicide bir hata algılandı. Kontrol panosu kapı devresi düzgün çalışmıyor, kontrol panosunu kontrol edin.
F1Motor Arızası – Motor akımı değişmiyor. Motorda bir hata algılandı. Kontrol panosundan motora giden kabloları kontrol edin. Kötü motoru kontrol edin.
F2Isıtıcı Arızası – ısıtıcı akımı değişmiyor. Isıtıcıda bir hata algılandı. Kontrol panosundan ısıtıcıya giden kabloları kontrol edin. Kötü ısıtıcı olup olmadığını kontrol edin, yüksek limit termostatı açın.
F3Yüksek Akım Hatası. Makine içindeki elektrik akımında bir hata algılandı. Akım normalden yüksek. Bu hata muhtemelen ısıtıcı veya motora, olmaması gerektiğinde enerji verilmesinden kaynaklanmaktadır. Bunun nedeni hatalı kablolama (kısa devre) veya kaynaklı bir röle olabilir. Bu hata, akım sensörü tarafından görülen hat akımı dalgalanmalarından da kaynaklanıyor olabilir.
F4Deterjan Hatası – İletkenlik değişikliği yok. 10 döngü boyunca ana yıkamada deterjan tespit edilmedi. Tüketici ana yıkamada deterjan kullanmıyor veya deterjan kabında bir hata olabilir. Tüketicinin ana kapta deterjan kullandığını kontrol edin. Deterjan kabı balmumu motorunu ve balmumu motora giden ve gelen kabloları kontrol edin.
F5Parlatıcı Arızası. Parlatıcı dağıtımında bir hata algılandı. Bu, RS işlevsel testinden sonra, Durulama Yardımı düşmeden aşağıya gitmezse gösterilebilir. Kontrol panosundan yıkama dağıtıcısına giden konektörü kontrol edin. Bozuk parlatıcı dağıtıcısı olup olmadığını kontrol edin.
F7Bulanıklık Kıdemli Arıza. Bulanıklık sensörüyle ilgili bir hata gerildi. Kötü bir bulanıklık sensörü okuması meydana geldi. Kontrol panosundan Yıkama İşlemi Sensörüne bağlantıları kontrol edin. Ayrıca Yıkama İşlemi Sensörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Son olarak kontrol panosunu kontrol edin.
F8Ann Fault’u yıkayın. Yıkama kolu dönüş sistemiyle ilgili bir hata algılandı. Kötü bir yıkayıcı kolu okuması meydana geldi. Kontrol kartından Yıkama İşlemi Sensörüne bağlantıları kontrol edin. Doğru arka yıkama kolları ve sensör hizalaması için pompayı kontrol edin. Yıkama işlemi sensörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Son olarak kontrol panosunu kontrol edin.
F9Termistör Hatası. Termistörde bir hata algılandı. Kötü bir sıcaklık sensörü okuması meydana geldi. Kontrol kartından Yıkama İşlemi Sensörüne bağlantıları kontrol edin. Ayrıca Yıkama İşlemi Sensörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Son olarak kontrol panosunu kontrol edin.
1F0Yıkayıcı Kolu Kıdemli Hatası. Yıkama kolunun dönüşünü algılayan bir hata tespit edildi. Arka arkaya beş döngü tıkalı bir yıkama kolu ile sona erdi Bu arızayı gidermek için arıza kodlarının sıfırlanması gerekir. Mıknatısı kontrol edin Pompadaki arka durulama kollarında. Operasyonel sensör kümesini kontrol edin. Kullanıcı yükleme modelini kontrol edin.
1F1İletkenlik Hatası. İletkenlik sensöründe bir hata algılandı. Kötü bir iletkenlik sensörü okuması meydana geldi. Kontrol kartından Yıkama İşlemi Sensörüne bağlantıları kontrol edin. Ayrıca Yıkama İşlemi Sensörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Son olarak kontrol panosunu kontrol edin.
1F2Yüksek Limitli Termostat. 155’in üzerinde bir sıcaklık algılandı ve ısıtıcı hala açık olacak. Çalışması için yüksek limit termostatı kontrol edin.
1F3İletişim problemi. Kontrol ve sensör paketi iletişimi düzgün çalışmıyor. Sensörle kötü bir iletişim oluştu. Kontrol kartından Yıkama İşlemi Sensörüne bağlantıları kontrol edin. Ayrıca Yıkama İşlemi Sensörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Son olarak kontrol panosunu kontrol edin.
1F4Soğuk Su Problemi. Giriş valfinden bulaşık makinesinin sıcaklık sensöründe 90 * ‘ın altında su tespit ediliyor. Giriş suyu sıcaklığının 120 * F’ye yakın olduğundan emin olmak için tüketiciyle görüşün. Gerekirse, bulaşık makinesine baştan daha sıcak su almak için mutfak musluğunun programdan önce çalıştırılmasını önerin.
1F5Akım Sensörü Arızalı. Kontrolör, akım sensörünün makinedeki herhangi bir yük ile değişmediğini algıladı. Kontrol kartında kötü bir akım sensörü tespit edildi. Karta bağlantıların doğru olduğundan ve siyah güç hattının VS’nin kart üzerindeki maça terminaline doğru şekilde bağlandığından emin olmak için kontrol edin.
1F6Röle akımı arızası – Sadece pano imalatında görülmelidir. Bu arıza, akım sensörünün pano üretimi sırasında yüklerdeki bir değişikliği okumadığını gösterir. İlk röle çalıştırıldığında fonksiyonel test. Sadece pano imalatında göster. fonksiyonel test modu.
1F7Model anahtar arızası – Sadece pano imalatında görülmelidir. Bu arıza, kart üretimi sırasında model anahtarı ja’dan maytag’e değiştirilmezse verilir. fonksiyonel test. Sadece pano imalatında göster. fonksiyonel test modu. Manuel fonksiyon modunda veya fonksiyonel test modunda meydana gelmemelidir.
1-1Elektronik kontrol panosuna sıkışmış röle. Bulaşık makinesinin gücünü 5 dakika süreyle kapatın.
1-2Kullanıcı arabirimi kontrolü elektronik kontrol panosu ile uyumsuz olduğu için tüm LED’ler açıktır. Kod, yanlış kullanıcı arabirimi kontrolünü kurduğunuzda görünür.
2-1Kullanıcı arayüzü kontrolünde sıkışmış düğme. Yanıt için kullanıcı arayüzü kontrolündeki tüm düğmeleri kontrol edin.
3-1Termistör / OWI sensörü arızası. Elektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin ve ardından elektronik kontrol panosu ile termistör / OWI sensörü arasındaki kabloları kontrol edin.
3-2Kısa devre termistör / OWI sensörü. Elektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin ve ardından elektronik kontrol panosu ile termistör / OWI sensörü arasındaki kabloları kontrol edin.
3-3OWI kalibre edemedi veya tahliye hortumu çek valfi arızalandı ve kirli suyun bulaşık makinesine geri akmasına neden oldu. Hava boşluğunuz yoksa bulaşık makinesi tahliye hortumu bağlantısını hava boşluğundan veya çöp öğütücüsünden ayırın.
4-3Elektronik kontrol panosu ile sirkülasyon pompası motoru arasında iletişim hatası. Elektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin.
5-1Kapı anahtarı arızası. Bu kod, Başlat / Devam düğmesine bastıktan sonra 4 saniye içinde kapıyı kapatmazsanız veya kapı mandalı tertibatı kırılırsa görünür.
5-2Kontrol, kapının açılmadığını tespit ediyor. Elektronik kontrol panosu, kapının döngüler arasında açık olduğunu görmeyi bekler veya bir dahaki sefere yeni bir döngüyü başlatmaya çalıştığınızda bulaşık makinesi başlamaz.
6-1Doldurmayacak. Aşırı doldurma şamandırasının altına sıkışmış bir öğe olup olmadığını kontrol edin ve çıkarın. Aşırı doldurma şamandırası “yukarı” konumda yapışırsa, bulaşık makinesi dolmaz.
6-2Su giriş valfi arızası. Elektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin.
6-3Su pompasında köpük veya hava var. Köpüklü su olup olmadığını kontrol edin.
6-4Şamandıra anahtarı açık. Aşırı doldurma şamandıra anahtarını, sıkışmış olup olmadığını veya altına bir öğenin sıkışmış olup olmadığını kontrol edin.
6-6Gelen su çok soğuk. Su sıcaklığını kontrol etmek için doğru bir termometre kullanın.
6-7Bağlantısı kesilmiş veya hasarlı akış ölçer. Bulaşık makinesine giden gücü kapatın.
6-8Su yumuşatıcı yenileme vanasında sorun (Yalnızca Su Yumuşatıcı Modelleri). Bulaşık makinesine giden gücü kapatın.
7-1Isıtma elemanı çalışmıyor. Bulaşık makinesine giden gücü kapatın.
7-2Isıtma elemanı kapanmıyor. Bulaşık makinesinin gücünü 5 dakika süreyle kapatın.
8-1Yavaş tahliye. Bulaşık makinesine giden gücü kapatın ve ardından suyu kapatın.
8-2Drenaj pompası elektrik problemi. Bulaşık makinesine giden gücü kapatın ve ardından suyu kapatın.
8-3Tahliye pompası sıkışmış. Bulaşık makinesine giden gücü kapatın ve drenaj pompası kablolarını kontrol edin.
10-1Deterjan dağıtıcısı arızası. Elektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin.
10-3Kurutma fanı arızası. Elektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin.

Maytag Bulaşık Makinesi Sorun Giderme

Sorun: Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Çözüm: NOT: Bulaşık makinesinin bir döngü sırasında birkaç kez tekrar tekrar durması normaldir. BAŞLAT / DEVAM ışığı yanıp sönüyorsa, BAŞLAT / DEVAM düğmesine basın ve 4 saniye içinde kapıyı sıkıca kapatın. Sesli tonları açmak veya kapatmak için HI TEMP WASH düğmesini 3 saniye basılı tutun. Kapının kapalı ve kilitli olduğundan emin olun. Bir döngü seçtiğinizden emin olun. “Döngüler ve Seçenek Açıklamaları” na bakın. Bulaşık makinesinde güç olduğundan emin olun. Bir devre kesici veya sigorta atmış olabilir. Başlat / Sürdür dışındaki ışıklar yanıp sönüyorsa ve ünite çalışmıyorsa, servisi aramanız gerekecektir.

Sorun: Dispenserde Deterjan Kalıyor veya Tablet Küvetin Altında

Çözüm: Deterjan çekmecesinin düzgün bir şekilde açılmasını engelleyebilecek kurabiye yaprakları, kesme tahtaları veya büyük kaplar gibi bulaşık olup olmadığını kontrol edin. Deterjanın taze ve topaksız olduğundan emin olun. Döngünün tamamlandığından emin olun (yeşil ışık yanıyor). Tamamlanmamışsa, BAŞLAT / DEVAM düğmesine basarak ve kapıyı 4 saniye içinde kapatarak döngüye devam etmeniz gerekecektir.

Sorun: Döngü Çok Uzun Çalışıyor

Çözüm: NOTLAR:

  • Verimli bulaşık makineleri su ve enerji tasarrufu için daha uzun süre çalışır. Döngü süreleri seçimlere bağlı olarak artabilir (Tahmini döngü süreleri için bkz. “Döngüler ve Seçenek Açıklamaları”.)
  • 120 ° F (49ºC) değerindeki bir su ısıtıcısı ayarı en iyisidir. Daha soğuk su ısıtırken bulaşık makinesi daha uzun süre erteleyecektir. Hızlı Yıkama programını deneyin. Programı başlatmadan önce bulaşık makinesine yakın bir muslukta sıcak suyu çalıştırın.

Sorun: Bulaşık Makinesi Kurutulmuyor

Çözüm: NOT: Yapışmaz yüzeyleri olan plastik ve nesnelerin kuruması zordur çünkü gözenekli bir yüzeye sahiptirler ve su damlacıkları toplamaya meyillidirler. Havlu kurutulması gerekebilir. Isıtmalı Kurutma ve Sanitize etme seçeneğiyle birlikte parlatıcı kullanılması, bulaşık makinesinin içinde en iyi kurutmayı sağlayacak ve aşırı nemi önleyecektir. Ürünlerin doğru şekilde yüklenmesi kurumayı etkileyebilir. (Bu kılavuzdaki özel yükleme talimatlarına bakın.) İçbükey tabanlı bardaklar ve fincanlar su tutar. Bu su, boşaltma sırasında diğer öğelerin üzerine dökülebilir.

  • Önce alt rafı boşaltın.
  • Daha iyi sonuçlar için bu öğeleri rafın daha eğimli tarafına yerleştirin.

Sorun: Doldurulmayacak

Çözüm: Bulaşık makinesinde suyun açıldığından emin olun. Şamandıranın engelsiz olup olmadığını kontrol edin. Bulaşık makinesinde köpük olup olmadığını kontrol edin. Köpük veya köpük tespit edilirse, bulaşık makinesi düzgün çalışmayabilir veya suyla dolmayabilir.

Sorun: Küvette Su Kalıyor / Boşaltılmıyor

Çözüm: Döngünün tamamlandığından emin olun (yeşil ışık yanıyor). Döngü tamamlanmadıysa, BAŞLAT / DEVAM düğmesine basarak ve 4 saniye içinde kapıyı kapatarak döngüye devam etmeniz gerekecektir. Bulaşık makinesi bir yiyecek atığı öğütücüye bağlıysa, boşaltma tapasının öğütücü girişinden çıkarıldığından emin olun. Boşaltma hortumunda bükülme olup olmadığını kontrol edin. Gider veya çöp öğütücüsünde yiyecek tıkanıklıkları olup olmadığını kontrol edin. Ev sigortasını veya devre kesiciyi kontrol edin.

Sorun: Sert Su

Çözüm: NOT: Aşırı sert su mineral tortuları bulaşık makinesinde hasara neden olabilir ve iyi temizlik yapılmasını zorlaştırabilir. Sertlik 15 tane veya daha fazla ise su yumuşatıcısı şiddetle tavsiye edilir. Bir su yumuşatıcı takılmadıysa, aşağıdaki adımlar yardımcı olabilir: Ayda bir kez bulaşık makineleri için tasarlanmış ticari bir temizleyici kullanın. Daima parlatıcı kullanın. Daima yüksek kaliteli, temiz bir deterjan kullanın. Bulaşık makineleri için tasarlanmış bir deterjan güçlendirici / su yumuşatıcı katkı maddesi kullanın.

Sorun: Kokular

Çözüm: Bulaşık makinesinde alt rafa dik bir cam ölçü kabına 2 bardak (500 mL) beyaz sirke koyarak sirke ile durulayın. Isıtmalı Kurutma seçeneği kapalı olarak normal bir döngü çalıştırın. Deterjan kullanmayın.

Sorun: Gürültülü

Çözüm:

  • Bulaşık makinesi boşalırken döngü boyunca periyodik olarak dalgalanma sesleri meydana gelebilir.
  • Normal su vanası tıslaması periyodik olarak duyulabilir.
  • Program sırasında deterjan gözü açıldığında ve programın sonunda kapak açıldığında normal bir çıt sesi duyulabilir.
  • Yanlış kurulum gürültü seviyelerini etkileyecektir. Filtrelerin doğru şekilde takıldığından emin olun.

Öğeler rafların dışına taşarsa ve yıkama kollarına müdahale ederse bir çarpma sesi duyulabilir. Bulaşık makinesini yeniden ayarlayın ve döngüyü devam ettirin.

Sorun: Yemek Toprakları Bulaşıkların Üzerinde Kalıyor

Çözüm: Bulaşık makinesinin doğru şekilde yüklendiğinden emin olun. Yanlış yükleme, yıkama performansını büyük ölçüde düşürebilir. “Bulaşık Makinesinin Kullanılması” bölümündeki “Bulaşık Makinesinin Hazırlanması ve Yüklenmesi” bölümüne bakın. Toprak tipi için uygun çevrimi ve seçeneği seçin. Sanitize seçeneğine sahip PowerBlast ™, daha zorlu yükler için kullanılabilir. Gelen su sıcaklığının en az 120 ° F (49ºC) olduğundan emin olun. Uygun miktarda taze deterjan kullanın. Daha ağır kirli yükler ve sert su koşulları için daha fazla deterjana ihtiyaç vardır. Yiyecekleri yüklemeden önce bulaşıklardan kazıyın (ön yıkama yapmayın).

Sorun: Sanitize Edilmedi

Çözüm: Sanitize edilmiş ışık yanıp sönüyorsa, yük sterilize EDİLMEMİŞTİR. Son durulamada döngü kesildi veya su ısıtıcısı çok düşük ayarlandı. Su ısıtıcısını 120ºF (49ºC) olarak ayarlayın.

Sorun: Bulaşıkta Hasar

Çözüm: Yanlış yükleme bulaşıkların yontulmasına veya hasar görmesine neden olabilir. Bu kılavuzdaki özel yükleme talimatlarına bakın.

Sorun: Yanıp Sönen Işıklar

Çözüm: BAŞLAT / DEVAM ışığı yanıp sönüyorsa, BAŞLAT / DEVAM düğmesine basın ve kapağı 4 saniye içinde kapatın. Temizle ışığı veya diğer ışıklar yanıp sönüyorsa ve bulaşık makinesi çalışmıyorsa, servisi arayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi