• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Liebherr Buzdolabı Hata Kodları Bir Liebherr cihazında kullanılan tüm malzemeler ve bileşenler (soğutma sistemi ve yalıtım köpüğü dahil) hijyenik olarak sağlamdır ve hoş olmayan kokular üretemez. Cihaz bir süre çalıştırıldıktan sonra bir koku oluşursa (örn. Çürümüş, küflü veya çürüyen bir koku), bu sadece cihazın kendisiyle bağlantılı olmayan bir şeyden kaynaklanabilir. Bunun birçok nedeni olduğundan, burada yalnızca en yaygın olanları listeledik.

Liebherr Buzdolabı Hata/Arıza Kodu

Liebher buzdolabının hataları talimatlarda veya makalemizde deşifre edilebilir. Bu bilgi bir arıza tespit etmenize yardımcı olacaktır. Liebher soğutma ekipmanları modern tasarımı ve ilginç teknolojileri ile bilinir. Yüksek maliyet, satın almadan önce kalite uzmanlarını durdurmaz. Elektronik sistem kendi kendine teşhis ile donatılmıştır. Düğümlerden biri başarısız olursa, sistem bir hata kodu görüntüler.

Hata koduAçıklamaSebepler ve Çözüm
F0Bio Fresh bölmesinde arızalı sensör.Sensörü değiştirmesi için bir soğutma teknisyeni çağırın. Master gelmeden önce, ürünleri buzdolabı bölmesinden boşaltın.
F1Buzdolabı bölmesi hava sensörü arızalandı.Sıcaklık tutulmaz. Bir servis uzmanı, sensörü ve kontakları inceler. Gerekirse arızalı parçaları değiştirin.
F2Dondurucu evaporatör sorunları.Pano gelen sinyalleri tanımadığı için dondurucu yiyecekleri donduruyor. Evaporatörün değiştirilmesi gerekiyor, bir onarım teknisyeni çağırın.
F3Dondurucu bölmesindeki hava sensörü düzgün çalışmıyor.Servisteki ustabaşı sensörleri kusurlara karşı incelemeli, kontakları çalmalı ve arızalı bileşenleri değiştirmelidir.
F4Dondurucudaki evaporatör arızalı.Haznede sabit sıcaklık korunmaz. Evaporatör yenisiyle değiştirilmelidir. Servis merkezine başvurun ve sihirbazı arayın.
F5Elektronik kart bozuk.Bir uzmanı multimetre ile panoyu çevirmesi için davet edin. Yenisiyle değiştirilmesi gerekiyor, bu nedenle ekipmanı ağdan ayırın ve uzman gelmesini bekleyin.
F6Kompresörler arasında açık devre.Servis ve onarım şirketinin, soğutma ekipmanına servis yapan çalışanları, kopuk bağlantıyı teşhis etmeye ve arızayı ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.
F7Cihaz test modunda.Ekipmanın işlevselliği kontrol edilene kadar bekleyin. Test modu kendiliğinden kapanıyor, hiçbir şey yapmayın.

Liebherr Dondurucu buzdolabınız hizmet dışı olduğunda, bir usta çağırmanız gerektiği anlamına gelmez. Aşağıdaki sorun giderme tablolarını kullanarak kendi başınıza onarabilirsiniz: bunlar hata kodlarını ve arıza açıklamalarını içerir. Arızanın olası nedenini belirleyebilecek ve düzeltmek için alınması gereken önlemleri tanımlayabileceksiniz.

Liebherr BioFresh Dondurucu hata kodları

SorunMuhtemel nedenDüzeltme
Cihazın arka alt kısmındaki (kompresörün yanında) bir LED her 5 saniyede bir düzenli olarak yanıp söner.Bir hata var.► Müşteri hizmetleri departmanıyla iletişim kurun
Sıcaklık göstergesi şunları gösterir: F0 ila F9.Bir hata var.► Müşteri hizmetleri departmanıyla iletişim kurun
Sıcaklık göstergesinde DEMO yanar.Demo modu etkinleştirildi.► Müşteri hizmetleri departmanıyla iletişim kurun

Liebherr GFT50S2HC Dondurucu hata kodları

Hata kodlarıNedenleri
E0-E1Sensör hatası. > Müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçin.
EE-EFElektronik kontrol sisteminde hata. > Müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçin.
LOİç kısımdaki sıcaklık çok düşük. > Müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçin.
İç mekandaki sıcaklık çok yüksek (sıcak). > Önce kapının düzgün kapatıldığından emin olun. HI ekranı yaklaşık yarım saat sonra kaybolmazsa, müşteri hizmetleri departmanı ile iletişime geçin.
DORCihaz kapısı 1 dakikadan fazla açık bırakılmıştır. > Kapıyı kapatın.
HF-HABelli bir uzunlukta bir elektrik kesintisi (HF) oldu veya iç kısım çok sıcak veya çok soğuktu (HA)

Teknik çeşitli nedenlerle bozulabilir. Kullanım talimatlarına ve kurulum kurallarına uyursanız, yıllarca sürecektir. Ve bir hata görüntülenirse endişelenmeyin.

Arıza aramaya devam etmeden önce, bunun sistemde bir arıza olmadığından emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için buzdolabını 10-15 dakika ağdan çıkarın. Sonra ekrana bakın. Değerler tekrar belirirse, sorun giderme adımlarına geçin.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara