• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Lg Kurutma Makinesi Hata Kodları LG Kurutucunuzu tamir etmek için yardım arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok! Kapsamlı LG Kurutucu hata kodu kılavuzumuz genel sorunları açıklayacak, Lg Kurutma Makinesi Hata Kodları ipuçları sağlayacak ve modelinizin hata kodlarını nasıl okuyacağınızı gösterecektir.

Lg Kurutma Makinesi Hata/Arıza Kodu

LG kurutucular, birden çok yöntemle görüntülenen hata kodlarıyla birlikte gelir. Geleneksel yöntem, sayı veya harf tabanlı hataları görüntüleyen LCD yanıp sönen hata kodu dizisidir. İkinci, daha yeni yöntem, LG tarafından eğitilmiş profesyoneller tarafından teşhis edilebilen tonlarla ifade edilen hataları içerir.

CL Hata Kodu

LG kurutucularda CL göründüğünde, hata kodu, ana kurutucu kontrolleri ile kontrol panosu arasında bir iletişim bağlantısı hatası olduğunu gösterir. Ya kurutucuyu ya da ekran kartını ve kontrol kartını değiştirin.

TE1 Hata Kodu

“tE1” hatası, kurutucunun termistörü ile ilgilidir. Kod, termistörün açık olduğunu, yani çatladığını veya kırıldığını gösterir. Uygun yedek parçayı bulmak için LG müşteri hizmetleri web sitesine ve kurutucu model numarasına bakın. Kurulum bir tamircinin yardımını gerektirebilir.

TE2 Hata Kodu

Tıpkı “tE1” hatası gibi, “tE2” hatası da termistör ile ilgilidir. Kod, termistörün kısa devre yaptığını ve değiştirilmesi gerektiğini belirtir. Her LG kurutucu modeli için termistörün konumu farklıdır, bu nedenle bulmak için müşteri hizmetleri web sitesine veya kurutucu kılavuzuna bakın.

CRE

LG kurutucular, kurutucuda uygun krediler için kart okuyucuları kullanır. Kart okuyucuyu bağlayan tel kopabilir veya yerinden çıkabilir. Bu meydana geldiğinde, kurutucuda “CRE” hatası yanıp sönecektir. Kabloyu kontrol edin ve gerekirse değiştirin. Tel, kart okuyucunun arkasından kurutucunun ana kontrol panosuna uzanır.

Tona Dayalı Hatalar

2011 ve sonrasında satın alınan LG kurutucular, LG’nin Akıllı Teşhisi ile birlikte gelecek. Bir hata oluştuğunda, LG servis departmanını arayın ve talimatlarını izleyin. Kurutma makinenizde bir dizi düğmeye basacaksınız ve telefonda tonlu bir hata mesajı çalacaktır. LG servis departmanı daha sonra hataya göre onarım talimatları sağlayacaktır.

KOD : FO (Filtre Dışı)
SORUN : Filtre düzgün takılmamış
DÜZELTME : Lif filtresinin düzgün takılıp takılmadığını kontrol edin.

KOD : PS
SORUN : Güç kablosunda uygun olmayan voltaj
DÜZELTME : Beyaz ve kırmızı kablo bağlantılarının kurutucunun terminal bloğunda ters çevrilmediğinden emin olun. Gücü kesin ve yeniden kablolayın.

KOD : CL (Çocuk Kilidi Ekranı)
SORUN : Çocuk Kilidi özelliğinin etkin olduğunu gösteren bir gösterge.
DÜZELTME : Çocuk Kilidi özelliğini devre dışı bırakmak için ÇOCUK KİLİDİ ​​yazan tuşu 3 saniye basılı tutun.

KOD : tE1
PROBLEM : Termistör arızası
DÜZELTME : Kumanda, sıcaklık sensörünün arızalı olduğunu tespit eder. Kurutucunun gücünü kesin ve termistör aracılığıyla direnci ölçün. Yaklaşık 10.000 ohm ölçmelidir. Termistör arızalıysa, değiştirin.

KOD : tE2
SORUN : Termistör arızası
DÜZELTME : Kumanda, sıcaklık sensörünün arızalı olduğunu tespit eder. Kurutucunun gücünü kesin ve termistör aracılığıyla direnci ölçün. Yaklaşık 10.000 ohm ölçmelidir. Termistör arızalıysa, değiştirin.

KOD : tE3
PROBLEM : Hata Koşul = Termistör arızası
DÜZELTME : Kumanda, sıcaklık sensörünün arızalı olduğunu tespit eder. Kurutucunun gücünü kesin ve termistör aracılığıyla direnci ölçün. Yaklaşık 10.000 ohm ölçmelidir. Termistör arızalıysa, değiştirin.

KOD : E13
SORUN : Tahliye hortumu katlanmış, ezilmiş, tıkanmış veya karterdeki su donmuş.
DÜZELTME : Drenaj hortumunun hortumun ucunda bükülmediğini, bükülmediğini veya suyla tıkanmadığını kontrol edin.

KOD : nP
SORUN : Evdeki elektrik kablolarında bir sorun var ve ısıtıcıda akım algılanmıyor.
DÜZELTME : Gücü kontrol edin

KOD : dE
SORUN : Kapı anahtarı hatası
DÜZELTME: Kapı anahtarının çalışmasını kontrol edin. Bunu tanılama test modunu kullanarak yapın. Kapı anahtarı arızalıysa değiştirilmesi gerekir.

KOD : HS
SORUN : Kurutucu, nem sensöründe bir hata tespit etti. (HS hata kodu, kurutucunun 2 1/2 saat çalışmasına neden olur ve bu, kurutucu kurumuyormuş gibi görünebilir.)
DÜZELTME : Tiftik filtresinin altında bulunan kurutucunun içindeki sensörleri temizleyin. Başka bir döngü denemeden önce sensörlerin tamamen kurumasına izin verin.

KOD : Su Ekleme
SORUN : Su kaynağı hatası var
DÜZELTME: Bir buhar döngüsünü kullanmadan önce, buhar besleyici MAX gösterge çizgilerine kadar suyla doldurulmalıdır. Su dolu olduğundan ve çekmecenin tamamen kapalı olduğundan emin olmak için buhar besleyiciyi kontrol edin.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara