Anasayfa » Hata Kodu » Klima Hataları Ve Arıza Nedenleri
Klima Hataları Ve Arıza Nedenleri
Klima Hataları Ve Arıza Nedenleri

Klima Hataları Ve Arıza Nedenleri

Klima Hataları Ve Arıza Nedenleri sıcak bir yaz geçirdiyseniz, klima sorunlarıyla boğuşan bir evde veya işte geçirdiyseniz, bu kesinlikle tekrarlamak istemeyeceğiniz bir deneyimdir. Yaz konforunuzu şansa bırakmayın! Klima sorunlarının en yaygın nedenleri ve onarım sorunlarını önlemek için atabileceğiniz kolay adımlar hakkında bilgi edinin.

Klima Hata Ve Arıza Çözümleri

Ne yazık ki, bu arıza hafta sonu meydana gelirse, hafta sonu ticaret saatleri geçerli olmadığından genellikle bir klima kurucusundan anında yanıt alınmaz. Bunun yerine, sisteminizde bir Ana Sıfırlama gerçekleştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bunu yapmak için lütfen aşağıdaki talimatları izleyin.

Klima Hataları Ve Arızaları Aşağıdaki Markalara Göre Listelenmiştir :

Klimanızdan kaynaklanabilecek komplikasyonları önlemenin en kolay yolu önlem almaktır. Ortaya çıkma olasılığı en yüksek olan sorunlara bakmak önemlidir, böylece bunları önlemek için adımlar atabilirsiniz. İşte en yaygın 5 sorunun bir listesi, böylece sistemin hasar görmesini veya tamamen arızalanmasını önlemek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirsiniz.

  1. Elektrik Sorunları – Klimanız açıkken devre kesicinizin sürekli olarak devreye girdiğini fark ederseniz, bu, sisteminizin kablolamasının kötü olduğuna dair bir işaret olabilir. Kötü kablolama, kabloların bozulması, korozyon veya sadece hatalı kablolamadan kaynaklanabilir. Bu çok ciddi bir sorundur çünkü evinizde yangına neden olabilir. Klimanızın düzgün çalışmadığından şüpheleniyorsanız hemen kontrol ettirin.
  2. Düşük Soğutucu Akışkan – Klimalar, havayı soğutmak için bir soğutucu kimyasal kullanarak çalışır. Klimanızın soğuk hava üflemediğini fark ederseniz, bu bir soğutucu sızıntısının veya sistemde nasıl çalıştığıyla ilgili bir sorunun göstergesi olabilir. Soğutucunuzla ilgili bir sorundan şüpheleniyorsanız, kontrol ettirdiğinizden emin olun, aksi takdirde klimanız düşük performans göstermeye devam edecektir.
  3. Zayıf Hava Akışı – Klimalar, esas olarak sıcak havayı evinize üflemeden önce soğutma elemanlarının üzerine taşır. Bu hava akış sisteminin herhangi bir parçası kesintiye uğrarsa veya üfleme gücü zayıfsa, klimanızdan en iyi deneyimi elde edemezsiniz. Bu genellikle kirli hava filtrelerinden kaynaklanır ve bunlar temizlenerek veya değiştirilerek çözülebilir. Sorunlar, sistemdeki kir ve döküntüyle ilgili genel bir sorunun sonucu da olabilir. Klimanızın düzgün çalıştığından emin olmak için yıllık muayene / temizlik yaptırdığınızdan emin olun.
  4. Hatalı Termostat – Termostat, klima sisteminin çok önemli bir bileşenidir. Evinizi istediğiniz sıcaklıkta tutmak için klimaya ne zaman açılıp kapanması gerektiğini söyler. Bazen termostat bozulabilir veya kalibrasyondan çıkabilir. Bu, evinizdeki sıcaklığın beklediğinizden farklı şekilde dalgalanmasına neden olacaktır. Klimanızın evinizi nasıl soğutduğuyla ilgili bir sorun olduğundan şüpheleniyorsanız, önce doğru okuyup okumadığını görmek için termometreyi kontrol edin. Sorunu nasıl teşhis edeceğiniz ve tedavi edeceğiniz konusunda ek bilgi için fırın kurulum firmayı  arayın.
  5. Dondurulmuş Bobin – Belirtildiği gibi, klimalar, bobinlerin onu soğuduğu sıcak havayı çekerek ve ardından evin içine geri üfleyerek çalışır. Bir birikinti, kir veya hava akışını engelleyen herhangi bir şey varsa, bobin donabilir. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu, denetçilerin her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için kontrol edecekleri düzenli servisinize ayak uydurmaktır.

Klimanızın bu sorunlardan birine düştüğünden şüpheleniyorsanız, Klimanızı Tamir ettirmekten çekinmeyin .

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Gree Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Gree Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları

Gree Klima Kumanda Sembolleri Ve Kullanım Ayarları Gree klima, Vietnam pazarında çok popüler bir cihazdır. ...

error: İçerik korunmaktadır !