KitchenAid Ankastre Fırın Hata Kodları

KitchenAid Ankastre Fırın Hata Kodları Fırının iç kısımlarına dokunmadan önce her zaman üniteye giden gücü kesin. Değiştirildikten sonra, eski elektronik fırın kumandasını derhal iade edin. Her yeni kontrolle birlikte verilen posta etiketini kullanın.

KitchenAid Ankastre Fırın Hata/Arıza Kodu

KitchenAid Ankastre Fırın Hata Kodları Cihazınız ekranda bir hata kodu gösteriyorsa, çözebileceğiniz basit bir sorun olabilir. Bilgi ve olası çözümle birlikte hata kodunu bulmak için lütfen aşağıdaki tabloya bakın. Hata Kodu, F# E# biçiminde veya E# F# biçiminde görüntülenebilir.

Hata kodları Çözümler
f0 Varsayılan F kodu – Hata yok. Yalnızca kullanıcı “0” tuşunu 5 saniye basılı tutarsa ​​ve önceden var olan hata yoksa görüntülenir. Ekranı temizlemek için CANCEL’a basın
f1e Elektronik kontrol arızası. Kontrolü değiştirin.
f2e0 Anahtar çok uzun süre basılı tutuldu veya anahtar kısa devre yaptı. 1. Sabit bağlantı için tuş takımı konektörünü kontrol edin. 2. CANCEL’a basın. 60 saniye sonra hata kodu dönerse, tuş takımını değiştirin. 3. Kontrolü değiştirin.
f2e1 Tuş takımı tuş kuyruğu bağlı değil. 1. Sabit bağlantı için tuş takımı konektörünü kontrol edin. 2. CANCEL’a basın. 60 saniye sonra hata kodu dönerse, tuş takımını değiştirin. 3. Kontrolü değiştirin.
f2e5 Anahtar sürücü hattının açılmasını iptal edin. 1. Sabit bağlantı için tuş takımı konektörünü kontrol edin. 2. CANCEL’a basın. 60 saniye sonra hata kodu dönerse, tuş takımını değiştirin. 3. Kontrolü değiştirin.
f3e0 Sıcaklık sensörü açıldı. 1. Sensör bağlantısını kontrol edin. 2. Sensör direncini ölçün (21 ° C’de [70 ° F] 1080Ω; derece başına 2Ω ekleyin). Direnç geçerli değilse, sensörü değiştirin. 3. Sensör direnci ve bağlantılar iyiyse, fırın boşluğu sıcaklığı güvenli bir seviyeyi aşmış olmalıdır. Kumandada kaynaklı-kapalı röleleri kontrol edin.
f3e1 Sıcaklık sensörü kısa devre yaptı. 1. Sensör bağlantısını kontrol edin. 2. Sensör direncini ölçün (21 ° C’de [70 ° F] 1080Ω; derece başına 2Ω ekleyin). Direnç geçerli değilse, sensörü değiştirin. 3. Sensör direnci ve bağlantılar iyiyse, fırın boşluğu sıcaklığı güvenli bir seviyeyi aşmış olmalıdır. Kumandada kaynaklı-kapalı röleleri kontrol edin.
f3e2 Fırın sıcaklığı çok yüksek (Pişirme modunda 301 ° C [575 ° F] ‘nin üzerinde). 1. Sensör bağlantısını kontrol edin. 2. Sensör direncini ölçün (21 ° C’de [70 ° F] 1080Ω; derece başına 2Ω ekleyin). Direnç geçerli değilse, sensörü değiştirin. 3. Sensör direnci ve bağlantılar iyiyse, fırın boşluğu sıcaklığı güvenli bir seviyeyi aşmış olmalıdır. Kumandada kaynaklı-kapalı röleleri kontrol edin.
f3e3 Fırın sıcaklığı çok yüksek (Temizleme modunda 510 ° C [950 ° F] üzerinde). 1. Sensör bağlantısını kontrol edin. 2. Sensör direncini ölçün (21 ° C’de [70 ° F] 1080Ω; derece başına 2Ω ekleyin). Direnç geçerli değilse, sensörü değiştirin. 3. Sensör direnci ve bağlantılar iyiyse, fırın boşluğu sıcaklığı güvenli bir seviyeyi aşmış olmalıdır. Kumandada kaynaklı-kapalı röleleri kontrol edin.
f4e1 Et sondası arızası – kısa devre yaptı. 1. Et probunun bağlantısını kesin ve prob direncini ölçün: (15.6 ° C’de [60 ° F] 78kΩ; 32.2 ° C’de [90 ° F] 37k 37). Direnç geçerli değilse, probu değiştirin. 2. Sondayı yerleştirin ve sonda ile kriko arasında (fırın boşluğunda) sağlam bir bağlantı olup olmadığını kontrol edin. 3. Kriko ile kablo demeti arasındaki bağlantıyı kontrol edin (fırının arkasında).
f5e0 Kapı açık, ancak mandal kilitli (bu durum, kapı anahtarı kapalıyken kapının açık olduğunu ve mandal anahtarının kapıyı kilitli olduğunu gösterecek şekilde kapalıdır) 1. Mandal tertibatını kontrol edin. 2. Mandallı Solenoid’i kontrol edin. 3. Mandal Anahtarını kontrol edin: Bağlantıyı kesin ve bir süreklilik test cihazı kullanın. 4. Kapı Açık / Kapalı Anahtarını kontrol edin. Bağlantıyı kesin ve bir süreklilik test cihazı kullanın. 5. Güç ve eleman bağlantılarını kontrol edin.
f5e1 Kendi kendini temizleyen mandal kilitlenmez. 1. Mandal tertibatını kontrol edin. 2. Mandallı Solenoid’i kontrol edin. 3. Mandal Anahtarını kontrol edin: Bağlantısını kesin ve bir süreklilik test cihazı kullanın. 4. Kapı Açık / Kapalı Anahtarını kontrol edin. Bağlantıyı kesin ve bir süreklilik test cihazı kullanın. 5. Güç ve eleman bağlantılarını kontrol edin.
f5e5 45 dakika içinde kendi kendini temizleme sıcaklığına (288 ° C [550 ° F]) ulaşılmaz. 1. Mandal tertibatını kontrol edin. 2. Mandallı Solenoid’i kontrol edin. 3. Mandal Anahtarını kontrol edin: Bağlantıyı kesin ve bir süreklilik test cihazı kullanın. 4. Kapı Açık / Kapalı Anahtarını kontrol edin. Bağlantıyı kesin ve bir süreklilik test cihazı kullanın. 5. Güç ve eleman bağlantılarını kontrol edin.
f5e7 Kendi kendini temizleyen mandalın kilidi açılmayacaktır. 1. Mandal tertibatını kontrol edin. 2. Mandallı Solenoid’i kontrol edin. 3. Mandal Anahtarını kontrol edin: Bağlantıyı kesin ve bir süreklilik test cihazı kullanın. 4. Kapı Açık / Kapalı Anahtarını kontrol edin. Bağlantıyı kesin ve bir süreklilik test cihazı kullanın. 5. Güç ve eleman bağlantılarını kontrol edin.
f6e0 Dönüş hattı bağlı değil. Anahtar darbe dönüş hattı bağlı değilse, elektronik kontrol, güç verildikten sonra 60 saniye içinde F6’yı gösterecektir. Kontrolü değiştirin.

Bir sorun olduğunda ocaktaki ekran bir hata kodu paylaşacaktır. Modelinize bağlı olarak, en yaygın KitchenAid serisi hata kodları F veya E kodu olarak gösterilebilir. Hangi kodları bekleyeceğinizi bilmeniz için ocağınızla birlikte gelen kılavuzu kontrol etmeniz en iyisidir.

Bazen fırına giden gücü sıfırlayarak hata kodları temizlenebilir. Bunu devre kesici kutunuzda, devre kesiciyi veya sigortayı kapatıp bir dakika kapalı bırakarak ve ardından tekrar açarak yapabilirsiniz. Çoğu zaman, bu güç sıfırlama, sobanın yeniden başlatılmasına ve sorunu çözmesine izin verecektir.

En Yaygın Hata Kodları

En yaygın genel kodlar F9, F9 E0, C ve PF’dir.

Ocağınıza bağlanan elektrikte bir sorun olduğunda “F9” veya “F9 E0” kodu görünür. Evdeki elektrik prizi veya kablolama yanlış ve sobaya yanlış voltaj veriyor. Veya soba, bir fırtına veya kesinti sırasında elektrik bağlantılarında bir dalgalanma tespit etti. En iyi çözüm, sobaya giden gücü sıfırlamaktır; bunu fişten çekip tekrar takarak veya kesici kutusunu işaretleyerek yapabilirsiniz. Elektrik sorunlarının güvenlik tehlikesi olabileceğini unutmayın, bu nedenle bu sorun birden çok kez meydana gelirse, elektrik bağlantılarını yetkili bir elektrikçiye kontrol ettirin.

“C”, fırının şu anda Fahrenheit yerine Santigrat cinsinden sıcaklık gösterdiği anlamına gelir. Santigratta çalışırken fırın 260 dereceyi geçmeyecektir. Her model, sıcaklık birimlerini değiştirmek için farklı komutlar kullandığından, modelinize özel kılavuzları kontrol etmeniz gerekecektir.

“PF” kodu bir elektrik kesintisini tanımlar. Modele bağlı olarak PF id=27 veya PF id=30 olarak gösterilebilir, ancak PF, KitchenAid fırınlarında tutarlıdır. Ekranı temizlemek için iptal düğmesine basın ve saatin doğru olduğundan emin olun – güç uzun bir süre kapalı kaldıysa saatin sıfırlanması gerekebilir.

Diğer Yaygın Hata Kodları

“Zaman saati yanıp sönüyor” bir elektrik kesintisini tanımlar, bu nedenle gerekirse zamanı sıfırlamak için kılavuzunuzdaki talimatları izleyin.

Fırın kalibre edilirken “CAL” kodu görünür. Fırının beklendiği gibi pişmediğini düşünüyorsanız, iç sıcaklığı kontrol ekranında girdiğiniz sıcaklıkla eşleşecek şekilde ayarlamak için bir kalibrasyonun zamanı gelmiş olabilir. Kalibrasyon, fırının performansının beklentilerinize uyması için sıcaklığı küçük artışlarla yukarı veya aşağı ayarlamanıza olanak tanır. Yine, belirli modeliniz için talimatlar ürün literatüründe bulunacaktır.

“SAB”, “Sab”, “5AB” ve 5A6″ kodlarının tümü, Sabbath Modunun fırınınızda etkinleştirildiğini gösterir.Sebt Modu, dini uygulamaları Sebt Günü’nde veya tatil günlerinde iş yapmasını yasaklayanlar için mevcuttur.

Şabat Modu, çoğu çağdaş mutfak aleti için mevcuttur. Bu durumda, bir kişi için iş sayılabilecek hiçbir şey yapmadan fırının sıcaklığı uzun süre tutmasını sağlar. Önceden hazırlanmış yiyecekler, insanların fırının kontrollerine dokunmasına veya kullanmasına gerek kalmadan sıcak olarak servis edilebilir. Fırınınızın kılavuzu, Şabat Moduna girmek veya çıkmak için talimatlar sağlayacaktır.

“LOC” veya “kilit” kodu, fırının kontrol kilidinin ne zaman etkinleştirildiğini size bildirir. Bu mod, fırının istenmeden kullanılmasını önlemek için kontrol pedini kilitler. Normalde, kontrol moduna girmek veya çıkmak için iptal düğmesini veya başlat düğmesini basılı tutabilirsiniz, ancak uygun talimatlar için modelinizin literatürünü kontrol edin.

Onarım Gerektiren Özel Kodlar

Bu kodlar daha spesifiktir ve genellikle parçaların değiştirilmesini gerektirir. Genel öneri, kodu silmek için fırını devre kesiciyle sıfırlamak ve ardından fırının çalışmasına dikkat etmektir. Bu kodlar birden fazla kez görünüyorsa, büyük olasılıkla fırında bir sorun vardır ve yetkili bir teknisyenin gelip bakması gerekir.

F0, F1, F0-E0 ve F1-E1 kodlarının tümü, ocağınızdaki elektronik kontrolü değiştirmenizi gerektiren bir elektrik arızasını ifade eder. Varyasyonlar, teknisyene veya elektrikçiye ne tür bir elektrik sorununun olduğunu söyleyecektir, ancak sonuç aynıdır: elektronik menzil kontrolünün değiştirilmesi.

F2, F3 ve F4, sıcaklık veya tuş takımı ile ilgili sorunlara işaret eden kodlardır. Kodlar, sorunu daha da tanımlayan iki basamaklı kodlar veya dört basamaklı bir kod (yani F2-E0) olarak görüntülenebilir. Tek başına F2, tuş takımının öldüğü ve elektronik menzil kontrolünün değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Diğer kodlar, fırının sıcaklığının çok sıcak olarak kaydedildiği veya sıcaklık sensörünün arızalı olduğu bir dizi durumu tanımlar. Normalde bu kodlar, fırın sıcaklık sensörünün veya termik sigortanın değiştirilmesini gerektirir.

Daha Fazla Onarım Hata Kodu

F5 ile başlayan herhangi bir kod, kapı mandalına veya düzgün çalışmadığına işaret eder. Bu hatalar genellikle kapı mandalının değiştirilmesini gerektirir.

F6, F7, F8 ve F9 kodları, fırın içindeki devre sorunlarını tanımlar. F6, zaman tutma işleviyle ilgili sorunları temsil eder ve saati veya pişirme işlevlerini sıfırlayarak çözülebilir. F7 ve F8, farklı elektronik kontrol arıza türlerini temsil eder ve kontrollerin değiştirilmesini gerektirir. F9, kapı kilidinin devresini ifade eder. Bu hatalar genellikle lisanslı bir teknisyenin parçaları gerektiği gibi incelemesini ve değiştirmesini gerektirir.

F03, F12, F13, F22 kodlarının her biri, elektronik menzil kontrolü (ERC) ile ilgili farklı bir sorunu belirtir. F03, kontrol panelindeki bir tuşun kalıcı olarak basılı olarak kaydedildiği ve bazen fırının temizlenmesi veya gücün sıfırlanmasıyla çözülebileceği anlamına gelir. Benzer şekilde, F22 bir temel hassasiyet sorununu temsil eder ve aynı şekilde düzeltilebilir. F12 ve F13, sırasıyla dokunmatik yüzey ve CPU ile ilgili sorunları ifade eder. Bu sorunlar, dokunmatik kontrol modelinin veya elektronik menzil kontrolünün değiştirilmesini gerektirebilir.

F36 kodu, sıcaklık probu ile bir donanım sorununu bildirir. Probun veya kontrol modülünün değiştirilmesini gerektirebilir.

Çözünürlük İpuçları ve Sorun Giderme

Çoğu durumda KitchenAid serisi hata kodları, fırının gücü sıfırlanarak çözülebilecek anlık bir sorunu temsil eder. Bu kodlar zaman içinde birden fazla kez göründüğünde, dikkat etmeniz gerekir. Bu tür hatalar, yalnızca pişirmenizi bozmakla kalmayıp aynı zamanda güvenlik tehlikelerine de neden olabilecek fırın arızalarına neden olabilir.

Fırınınızı temiz tutarak, doğru şekilde kullanarak ve hata kodlarına uygun şekilde yanıt vererek KitchenAid fırınınızı yıllarca sizin için çalışır durumda tutabilirsiniz. Hatayı kolayca tanımlayabilmeniz için fırınınızın kılavuzu ve diğer literatürle çapraz referans yapın. Bu, teknisyeninizin sorunu hızlı bir şekilde çözmesine yardımcı olur, böylece mutfağınız normale dönebilir.

KitchenAid Fırın Fırın Kapısını Çıkarma ve Yeniden Takma

Fırının ön alt köşelerindeki nakliye tabanını veya nakliye ayaklarını çıkarmayın. Nakliye ayakları, fırın kabin açıklığına yerleştirilene kadar alt fırın kenarını koruyacaktır.

KitchenAid Fırın Fırın Kapısını Çıkarma ve Yeniden Takma

Fırın kapısını çıkarmak için:

1. Her bir fırın kapısı menteşe askısının deliğine bir pim takın.

2. Fırın kapısını iki pinin izin verdiği kadar kapatın.

3. Kapının yanlarından kavrayın ve durana kadar kapağı kaldırın, ardından menteşe askılarını yuvalarından dışarı çekin.

Fırın kapısını yeniden takmak için:

1. Kapının kenarlarını kavrayın ve hafif bir açıyla geriye doğru eğin, ardından menteşe askılarını gidebildiği kadar menteşe yuvalarına yerleştirin.

2. Kapının üst kısmını fırına doğru döndürün, böylece menteşe askıları destek pimlerine oturur.

3. Fırın kapısını pimler izin verdiği kadar kapatın ve menteşe askılarının destek pimlerine tam olarak oturduğundan emin olun. Düzgün oturmazlarsa, kapı sıkıca kapanmaz ve merkezin dışında olabilir. Menteşe askılarını oturtmak için, kapıyı hafifçe açın ve askılar tam olarak oturana kadar alttan itin.

4. Fırın kapısını tamamen açık konuma açın ve iki menteşe askı pimini çıkarın.

5. Fırın kapısını tamamen kapatın ve düzgün çalışıp hizalanmadığını kontrol edin.

Fahrenheit (° F) Santigrat’a (° C) Dönüştürme

Varsayılan Fahrenhayttır (° F).

1. BROIL pedine 5 saniye basın. Sıcaklık, sıcaklık ekranında “C” ile gösterilen Santigrat derece cinsinden görüntülenecektir.

2. Ekranı Fahrenheit derecesine döndürmek için BROIL tuşuna 5 saniye süreyle tekrar basın. Sıcaklık göstergesinde “F” gösterilecektir.

KitchenAid Fırın Sorun Giderme

Gereksiz bir servis araması maliyetinden kaçınmak için önce burada önerilen çözümleri deneyin.

Sorun Arıza
Hiçbir şey çalışmayacak Ev tipi bir sigorta atmış mı veya bir devre kesici atmış mı? Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse, bir elektrikçi çağırın.
Cihazın kablolaması düzgün mü? Kurulum Talimatlarına bakın.
Ekran mesajları gösterir Ekranda bir harf ve ardından bir rakam mı görünüyor? Ekranı temizleyin. “Ekran (lar)” bölümüne bakın. Bir harf ve ardından bir sayı tekrar belirirse, servisi arayın.
Kendi Kendini Temizleme döngüsü çalışmayacak Fırın kapısı açık mı? Fırın kapısını tamamen kapatın.
Çift fırınlı modellerde, bir fırın kendi kendini temizler mi? Bir fırın kendi kendini temizlerken, diğer fırın kendi kendini temizlemeye ayarlanamaz.
Fırın çalışmayacak Çift fırınlı modellerde, bir fırın kendi kendini temizler mi? Bir fırın kendi kendini temizlerken, diğer fırın ayarlanamaz veya açılamaz.
Çift fırınlı modellerde doğru fırın seçilmiş mi? Önce ÜST FIRIN veya ALT FIRIN’ı seçin.
Fırın pişirme sonuçları beklendiği gibi değil Doğru sıcaklık ayarlanmış mı? Tarifi güvenilir bir yemek kitabında iki kez kontrol edin.
Hamur tavaya eşit şekilde dağılmış mı? Hamurun tavada düz olup olmadığını kontrol edin.
Pişmiş ürünlerin alt kısmı çok mu kahverengi? Rafı fırında daha yüksek bir konuma getirin.
Turta kabuğu kenarları erken kızarıyor mu? Kabuğun kenarını kapatmak ve / veya pişirme sıcaklığını düşürmek için alüminyum folyo kullanın.
Fırın menfezinden gelen sıcak hava Fırın havalandırma deliğinden gelen sıcak hava normaldir. Kendi kendini temizleme döngüsü sırasında hava akışı artar.
Uygun süre kullanılıyor mu? Pişirme süresini ayarlayın.
Pişirme sırasında fırın kapısı açıldı mı? Fırına bakmak fırının ısısını serbest bırakır ve daha uzun pişirme sürelerine neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi