Kenmore Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Kenmore Bulaşık Makinesi Hata Kodları Kenmore Elite Bulaşık Makineleri, zaman zaman, bulaşık makinesinin kendisinin arızalanmasıyla ilgili olmayan sorunlar yaşayabilir. Aşağıdaki bilgiler, Kenmore Bulaşık Makinesi Hata Kodları bir onarım uzmanının dahil olduğu bir bulaşık makinesi probleminde size yardımcı olabilir.

Kenmore Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu

SorunSebepAksiyon
Bulaşık makinesi başlamıyorKapak düzgün kilitlenmemiş olabilir.Kapıyı tamamen kapatın.
Ünite açılabilir.Üniteyi açmak için ana güç anahtarına basın.
Ünite sıfırlanmadı veya önceki döngü tamamlandı.Sıfırlamak için, bu kılavuzdaki “Döngünün iptal edilmesi veya değiştirilmesi” bölümüne bakın.
Gecikmeli başlatma devreye girdi.Sıfırlamak için, bu kılavuzdaki “Gecikmeli Başlatma” bölümüne bakın.
Bulaşık makinesine giden elektrik beslemesinin kesilmesi veya sigortanın atması.Devre kesiciyi kontrol edin.
Bulaşık makinesine giden elektrik beslemesinin kesilmesi veya sigortanın atması.Bir döngü seçin ve kapıyı kapatın.
Bulaşık makinesine giden elektrik beslemesinin kesilmesi veya sigortanın atması.Su kaynağını kontrol edin ve açın.
Bulaşık makinesinde bip sesi (döngü sonu sinyali)Varsayılan fabrika ayarları, bip sesiyle döngünün tamamlandığı konusunda müşteriyi uyarır. Bu özellik istenirse devre dışı bırakılabilir.Sesi ayarlamak veya devre dışı bırakmak için, bu kılavuzdaki “Döngü Tamamlama Sinyali” bölümüne bakın.
Ekran yanmıyor veya konsol ışıkları yanmıyor.Bir sigorta atmış veya devre kesici atmış olabilir.Sigorta veya devre kesici kutusunu kontrol edin ve gerekirse sigortayı değiştirin veya kesiciyi sıfırlayın.
Kapı nat kapalı veya mandallı.Kapının düzgün şekilde kilitlendiğinden ve tamamen kapatıldığından emin olun.
Bulaşık makinesi uzun süredir çalışıyor gibi görünüyorGelen su yeterince sıcak değilBir döngüye başlamadan önce, bulaşık makinesine en yakın lavaboda sıcak su musluğunu çalıştırın.
Döngü süresi toprak ve su koşullarına göre değişebilirBulaşık makinesindeki sensörler, ağır kir algılandığında iyi bir yıkama sağlamak için döngü süresini otomatik olarak artırır.
Parlatıcı dağıtıcısı boşDurulama maddesi ekleyin
Bulaşık makinesi soğuk su kaynağına bağlıBulaşık makinesinin sıcak su kaynağı tesisatına bağlı olduğunu doğrulayın
Bulaşıklar yeterince temizlenmiyorPüskürtme kolu hareketi engelleniyor.Püskürtme kolu hareketinin elle döndürülen püskürtme kolları tarafından engellenmediğinden emin olun.
Püskürtme kolu memeleri tıkalı.Püskürtme kollarını çıkarın ve bu kılavuzun Bakım ve Koruma bölümündeki “Kontrol! Püskürtme Kolu Nozullarını Temizleyin” bölümüne göre temizleyin.
Yanlış deterjan kullanımı.Su sertliğine göre deterjanı artırın veya azaltın. “Deterjan ve Parlatıcı Ekleme” altındaki Tabloya bakın
Filtreler tıkanmış olabilir.Filtreyi temizleyin. Bu kılavuzun Koruma ve Bakım bölümü altındaki “Kontrol! Filtre Sistemini Temizleyin” kısmına bakın.
Bulaşıklar iç içe geçmiş veya birbirine çok yakın yerleştirilmiş.Yükü, su spreyi bulaşık makinesindeki tüm öğelere ulaşacak şekilde yeniden düzenleyin. Ayrıca bu kılavuzun “Hazırlama ve Yükleme” bölümüne bakın.
Seçilen yıkama çevrimi, gıda kiri içeriklerine uygun doğaldır.Bu Kullanım ve Bakım Kılavuzunun Bulaşık Makinesi Çevrimleri ve Seçenekleri bölümündeki Yıkama Çevrimleri tablosuna bakın.
Bulaşıklar yeterince kurumuyorParlatıcı dağıtıcısı boş. (Parlatıcı göstergesi etkinleştirildi)Parlatıcı ekleyin. Parlatıcı kullanımı kurumayı iyileştirir.
Bulaşıkların yanlış yüklenmesiÖğelerin iç içe olmadığından emin olmak için yükü yeniden düzenleyin. Ayrıca bu kılavuzun “Hazırlama ve Yükleme” bölümüne bakın.
Seçilen döngü kurutmayı içermez.Hızlı Durulama ayarı, kurutma döngüsünü içermez,
KokuBulaşık makinesinin altında yemek artıkları var.Filtreleri çıkarın ve bu kılavuzun “Kontrol! Filtre Sistemini Temizleyin” bölümüne göre temizleyin.
Kapı contasının yanında yiyecek parçacıkları var.Bu kılavuzun Bakım ve Koruma bölümündeki “Kapı Contasını ve Kapak Contasını Temizleme” başlığına bakın.
Bir döngü çalıştırmadan önce ünitede çok uzun süre kalan yemekler.Bulaşıkları hemen yıkamak istiyorsanız Hızlı Durulama programını çalıştırın.
Bulaşık makinesinin altında artık su var.Ünitenin son döngüden tamamen boşaltıldığından emin olun. Bu kılavuzun “Döngünün iptal edilmesi veya değiştirilmesi” bölümüne bakın.
Tahliye hortumu tıkalı.Kalifiye personeli arayarak tahliye hortumundaki tüm engelleri kaldırın.
Bulaşık makinesi su almıyorSu sağlama sisteminde kısıtlama.Su besleme vanasının (tipik olarak mutfak lavabosunun altında bulunur) açık olduğundan emin olun ve su besleme hattında herhangi bir bükülme ve tıkanma olmadığını kontrol edin
Önceki yıkama döngüsü tamamlandı.Bu kılavuzun “Döngünün iptal edilmesi veya değiştirilmesi” bölümüne bakın.
Gecikmeli başlatma etkindir.Gecikmeli başlatmayı iptal edin veya gecikmeli başlatma süresi tamamlanana kadar bekleyin (zaman aşımına uğradı). Bu kılavuzun “Gecikmeli Başlatma” bölümüne bakın.
Su sızıntısıKöpükYanlış deterjan türü köpüklenme ve sızıntılara neden olur. Yalnızca bulaşık makinesi deterjanları kullanın. Köpük hala devam ederse, bulaşık makinesinin altına bir çorba kaşığı bitkisel yağ ekleyin ve istediğiniz döngüyü çalıştırın.
Kapı contası raydan çekilebilir.Kapı contasının rayda olduğundan emin olun.
Yoğuşma deliği tıkalı.Yoğuşma deliğinin tıkalı olmadığından emin olun. Bu kılavuzun Bulaşık Makinesinin Hazırlanması ve Yüklenmesi bölümündeki “Çok Uzun Öğelerin Yüklenmesi” kısmına bakın.
Yanlış kurulum.Uygun kurulumun kalifiye personel tarafından doğrulanmasını sağlayın (su temini, tahliye sistemi, tesviye, su tesisatı).
Küvet lekeleriBulaşık makinesinin iç kısmındaki lekeler suyun sertliğinden kaynaklanmaktadır.Konsantre limon suyu, sert su lekelerinin oluşumunu azaltabilir. Yıkayana ve döngüyü kesene kadar normal bir döngü çalıştırın ve ardından 8 oz koyun. Üst rafa konsantre limon çözeltisi ekleyin ve programı bitirin. Bu, birikmeyi önlemek için periyodik olarak yapılabilir.
Küvet ile temas halinde gümüş eşya.Bir döngü sırasında gümüş çatal bıçak takımının küvete temas etmediğinden emin olun.
Cam eşya üzerinde izler veya bulaşıkların üzerinde kalıntılarYanlış parlatıcı ayarı.Suyun sertliğine bağlı olarak parlatıcı haznesini ayarlayın. Ayar için bu kılavuzdaki “Deterjan ve Parlatıcı Eklenmesi” bölümüne bakın.
Ön pano panelinin rengi solmuş veya işaretlenmişAşındırıcı temizleyici kullanılmıştır.Yumuşak nemli bezle hafif deterjanlar kullanın.
Yıkama döngüsü sırasında gürültüBulaşıklar uygun şekilde düzenlenmiş olabilir.Su sirkülasyon sesi normaldir, ancak nesnelerin birbirine veya püskürtme kollarına çarptığından şüpheleniyorsanız, optimum düzenleme için bu kılavuzun “Hazırlama ve Yükleme” bölümüne bakın.
Deterjan bölmesinin kapağı tamamen kapanacaktırDeterjan kapağının yanlış çalışması.Dağıtıcının açılması ve kapatılması ile ilgili talimatlar için bu kılavuzun “Deterjan ve Parlatıcı Eklenmesi” bölümüne bakın.
Önceki döngü tamamlanmadı, sıfırlanmadı veya döngü kesintiye uğradı.Bu Kullanım ve Bakım Kılavuzunun Bulaşık Makinesini Çalıştırma bölümündeki “Döngünün iptal edilmesi” ve “Programın değiştirilmesi” bilgilerine bakın.
İstenilen döngü seçilemiyorÖnceki döngü tamamlandı.Bu Kullanım ve Bakım Kılavuzunun Bulaşık Makinesini Çalıştırma bölümündeki “Döngünün iptal edilmesi” ve “Programın değiştirilmesi” bilgilerine bakın.
F1E1Elektronik kontrol panosuna sıkışmış röleBulaşık makinesinin gücünü 5 dakika süreyle kapatın.
F1E2Kontrol kartında hasarlı veya bozuk bellek. Mikroişlemci içindeki uyumsuz yazılım bileşenleri.Bulaşık makinesinin gücünü 5 dakika süreyle kapatın.
F2E1Kullanıcı arayüzü kontrolünde sıkışmış düğmeYanıt için kullanıcı arayüzü kontrolündeki tüm düğmeleri kontrol edin.
F2E2Kullanıcı arayüzü kontrolü elektronik kontrol panosu ile iletişim kuramıyorBulaşık makinesine giden gücü kapatın.
F3E1Termistör / OWI sensörü arızasıTermistör / OWI sensörü, kablo demeti
F3E2Kısa devre termistör / OWI sensörüElektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin ve ardından elektronik kontrol panosu ile termistör / OWI sensörü arasındaki kabloları kontrol edin.
F3E3OWI kalibre edemedi veya tahliye hortumu çek valfi arızalandı ve kirli suyun bulaşık makinesine geri akmasına neden olduHava boşluğunuz yoksa bulaşık makinesi tahliye hortumu bağlantısını hava boşluğundan veya çöp öğütücüsünden ayırın.
F4E1Elektronik kontrol panosu ile sirkülasyon pompası motoru arasındaki iletişim hatasıElektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin.
F4E2Elektronik kontrol panosu ile sirkülasyon pompası motoru arasındaki iletişim hatasıKablo demeti, sirkülasyon pompası ve motor tertibatı, elektronik kontrol panosu
F5E1Kapı anahtarı arızasıBu kod, Başlat / Devam düğmesine bastıktan sonra 4 saniye içinde kapıyı kapatmazsanız veya kapı mandalı tertibatı kırılırsa görünür.
F5E2Kontrol, kapının açılmadığını tespit ettiElektronik kontrol panosu, kapının döngüler arasında açık olduğunu görmeyi bekler veya yeni bir döngüyü başlatmaya çalıştığınız bir sonraki seferde bulaşık makinesi başlamaz.
F6E1DoldurmayacakAşırı doldurma şamandırasının altına sıkışmış bir öğe olup olmadığını kontrol edin ve çıkarın. Su giriş vanası, kablo demeti, elektronik kontrol panosu
F6E2Su giriş valfi arızasıElektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin. Alt ön erişim panelini ve ayak panelini çıkarın.
F6E3Su pompasında köpük veya hava varKöpüklü su olup olmadığını kontrol edin. Aşırı köpük görürseniz, döngüyü iptal ederek bulaşık makinesini boşaltmayı deneyin.
F6E4Şamandıra anahtarı açıkAşırı doldurma şamandıra anahtarını, sıkışmış olup olmadığını veya altına bir öğenin sıkışmış olup olmadığını kontrol edin.
F6E6Gelen su çok soğukSu sıcaklığını kontrol etmek için doğru bir termometre kullanın.
F6E7Bağlantısı kesilmiş veya hasarlı akış ölçerBulaşık makinesine giden gücü kapatın. Akış ölçere giden kabloları kontrol edin.
F6E8Su yumuşatıcı rejenerasyon valfiyle ilgili sorunBulaşık makinesine giden gücü kapatın. Su yumuşatıcı yenileme vanasına giden kabloları kontrol edin.
F7E1Isıtma elemanı çalışmıyorBulaşık makinesine giden gücü kapatın. Isıtma elemanını inceleyin ve gözle görülür şekilde hasar görmüşse değiştirin.
F7E2Isıtma elemanı kapanmıyorBulaşık makinesinin gücünü 5 dakika süreyle kapatın.
F8E1Yavaş tahliyeBulaşık makinesine giden gücü kapatın ve ardından suyu kapatın.
F8E2Drenaj pompası elektrik sorunuBulaşık makinesine giden gücü kapatın ve ardından suyu kapatın.
F9E1Elektronik kontrol panosu, saptırıcı diskin konumunu algılayamıyorSaptırıcı motor, suyu alt püskürtme koluna veya üst püskürtme koluna yönlendiren diski konumlandırır.
F9E2Saptırıcı motor takılıElektronik kontrol panosundaki saptırıcı röle arızalı.
FAE1Deterjan dağıtıcısı arızasıElektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin.
FAE2Havalandırma balmumu motoru elektrik problemiBulaşık makinesine giden gücü kapatın. Havalandırma mum motoru devresindeki kabloları kontrol edin.
FAE3Kurutma fanı arızasıElektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin.
Kenmore Bulaşık Makinesi Özellikleri
 • Gürültü Azaltma Sistemi : İki pompalı bir motor sistemi, Süspansiyonlu Motor ve üçlü yalıtım, bu bulaşık makinesini en sessizlerinden biri yapar.
 • Paslanmaz Çelik Dev Küvet : Ömür boyu garantili, paslanmaz, hijyenik bir iç yüzey.
 • Naylon Kaplı Raflar : Kesikleri ve çizikleri ortadan kaldırın ve beş yıllık garantiye sahip olun.
 • Gizli Isıtma Elemanı : Suyu sanitasyon sıcaklığına kadar ısıtır.
 • Yoğuşmalı Kurutma : Yüksek sıcaklıkta bir son durulama, düşük sıcaklıkta paslanmaz çelik bir tekne ve bir durulama maddesinin kaplama etkisi, hijyenik, enerji açısından verimli ve ekonomik bir kurutma ile sonuçlanır.
 • SmartSensor : Su durumunu kontrol eder ve ikinci bir temiz su doldurmanın gerekli olup olmadığına karar verir.
 • Üçlü Filtreleme Sistemi : Çoklu filtre, temiz suyun dağıtımını sağlar ve ana pompayı ve tahliye pompasını yabancı maddelerden korur.
 • Su Kapatma : Bulaşık makinesinin tabanında su tespit edilirse, gelen suyun akışını durduran bir güvenlik özelliğidir.
 • Zaman Geciktirme : Bu seçenek, bulaşık makinenizin başlama zamanını ertelemenizi sağlar.
 • Üst Raf ve Alt Raf Çevirme Dişleri : Daha büyük / daha uzun öğeleri barındırmak için raf esnekliğini artırın.
 • Yarım Yük : Küçük, hafif kirli çamaşırları yıkarken enerji ve su tüketimini azaltır.
 • Ayarlanabilir Raflar : Üst raf, üst ve alt raflardaki uzun eşyaları yerleştirmek için yükseltilebilir veya alçaltılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi