Anasayfa » Elektronik » İphone Hata Kodları

İphone Hata Kodları

İphone Hata Kodları Senin Eğer Apple Cep Telefonu bir hata verir, uygun bunu çözebilir hata mesajları aşağıda.

Hata kodları Çözümler
10 İTunes’un en son sürümüne güncelleyin.
1671 Bilgisayarınız gerekli yazılımı indiriyor. İndirmenin bitmesini bekleyin, ardından tekrar deneyin.
4037 Bilgisayarınız cihazınızı güncelleyemiyor çünkü parola kilitli ve cihazın kilidi güncelleme veya geri yükleme için açılmamış. Cihazınızın kilidini açın ve tekrar deneyin.
17 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
1638 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
3014 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
3194 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
3000 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
3002 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
3004 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
3013 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
3014 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
3015 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
3194 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
3200 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
Yazılımı indirirken bir sorun oluştu 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
Cihaz, istenen yapı için uygun değil 1. Bilgisayarınızın Apple yazılım güncelleme sunucuları ile iletişim kurabildiğinden emin olun. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin.
Hücresel Güncelleme Başarısız Bir güncellemeden sonra “Hücresel Güncelleme Başarısız” veya “Apple Pay, bu iPhone’da bir Güncelleme gerektirir” uyarısını görürseniz
Apple Pay Kullanılamıyor Bir güncellemeden sonra “Hücresel Güncelleme Başarısız” veya “Apple Pay, bu iPhone’da bir Güncelleme gerektirir” uyarısını görürseniz
9 Mac’inizin en son macOS sürümüne veya iTunes’un en son sürümüne sahip olduğundan emin olun.
4005 Mac’inizin en son macOS sürümüne veya iTunes’un en son sürümüne sahip olduğundan emin olun.
4013 Mac’inizin en son macOS sürümüne veya iTunes’un en son sürümüne sahip olduğundan emin olun.
4014 Mac’inizin en son macOS sürümüne veya iTunes’un en son sürümüne sahip olduğundan emin olun.
2 Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. Ardından USB bağlantınızı kontrol edin.
4 Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. Ardından USB bağlantınızı kontrol edin.
6 Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. Ardından USB bağlantınızı kontrol edin.
1611 Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. Ardından USB bağlantınızı kontrol edin.
13 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
14 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
1600 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
1601 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
1602 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
1603 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
1604 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
1611 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
1643 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
1650 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
2000 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
2001 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
2002 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
2005 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
2006 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
2009 USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
geçersiz cevap USB bağlantınızı, USB kablonuzu, USB bağlantı noktanızı veya bilgisayarınızı kontrol edin
1 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
3 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
11 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
12 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
13 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
14 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
16 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
20 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
21 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
23 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
26 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
27 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
28 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
29 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
34 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
35 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
36 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
37 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
40 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
56 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
1002 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
1004 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
1011 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
1012 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
1014 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
1667 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
1669 1. iTunes zaten açıksa, çıkın ve yeniden açın. 2. Üçüncü taraf güvenlik yazılımınızı kontrol edin. 3. USB kablonuzun, bilgisayarınızın ve ağınızın güvenilir olduğundan emin olun. Ardından, cihazınızı geri yüklemek için iki kez daha deneyin. 4. Eski veya değiştirilmiş yazılım olup olmadığını kontrol edin.
1015 cihazınızda yetkisiz yazılım değişiklikleri (jailbreak) olabilir. Veya iOS’un daha eski bir sürümünü yüklemeye çalışıyor olabilirsiniz (eski sürüme geçme).
gerekli kaynak bulunamıyor cihazınızda yetkisiz yazılım değişiklikleri (jailbreak) olabilir. Veya iOS’un daha eski bir sürümünü yüklemeye çalışıyor olabilirsiniz (eski sürüme geçme).

İTunes’un en son sürümüne güncelleyin

Mac :

İTunes’un en son sürümüne güncelleme yapabilirsiniz.

 1. Mac’inizde App Store’u açın.
 2. App Store penceresinin üst kısmındaki Güncellemeler’i tıklayın.
 3. Herhangi bir iTunes güncellemesi varsa, Yükle’yi tıklayın.

PC:

 1. İTunes’u açın.
 2. İTunes penceresinin üst kısmındaki menü çubuğundan Yardım> Güncellemeleri Kontrol Et’i seçin.
 3. En son sürümü yüklemek için talimatları izleyin.

Yardım menüsünde Güncellemeleri Kontrol Et seçeneği yoksa iTunes’u Microsoft Store’dan indirmişsinizdir.

İPhone’u yedekleyin

İPhone’u otomatik olarak yedeklemek için iCloud’u veya iTunes’u kullanabilirsiniz. İCloud’u kullanarak yedeklemeyi seçerseniz, bilgisayarınıza otomatik olarak yedeklemek için iTunes’u da kullanamazsınız, ancak bilgisayarınıza elle yedeklemek için iTunes’u kullanabilirsiniz. iCloud, bir güç kaynağına bağlandığında ve kilitlendiğinde, Wi-Fi üzerinden iPhone’a günlük olarak yedekler. Son yedeklemenin tarihi ve saati Yedekleme ekranının altında listelenir.

iCloud şunlarınızı yedekler:

 1. Satın alınan müzikler, filmler, TV şovları, uygulamalar ve kitaplar
 2. İPhone ile çekilen fotoğraflar ve videolar (iCloud Fotoğraf Arşivi kullanıyorsanız, fotoğraflarınız ve videolarınız zaten iCloud’da depolanmıştır, dolayısıyla bunlar aynı zamanda bir iCloud yedeklemesinin parçası olmazlar)
 3. iPhone ayarları
 4. Uygulama verisi
 5. Ana ekran, klasörler ve uygulama düzeni
 6. Mesajlar (iMessage, SMS ve MMS)
 7. Zil sesleri

İPhone ayarlarını sıfırlayın

İPhone ayarlarını sıfırlayın. Ayarlar> Genel> Sıfırla’ya gidin ve bir seçenek belirleyin:

 • Tüm Ayarları Sıfırla: Tüm tercihleriniz ve ayarlarınız sıfırlanır.
 • Tüm İçeriği ve Ayarları Sil: Bilgileriniz ve ayarlarınız kaldırılır. iPhone tekrar kurulana kadar kullanılamaz.
 • Ağ Ayarlarını Sıfırla: Ağ ayarlarını sıfırladığınızda, önceden kullanılan ağlar ve bir yapılandırma profili tarafından yüklenmemiş VPN ayarları kaldırılır. (Bir konfigürasyon profili tarafından yüklenen VPN ayarlarını kaldırmak için, Ayarlar> Genel> Profil’e gidin, profili seçin ve ardından Kaldır’a dokunun. Bu aynı zamanda profil tarafından sağlanan diğer ayarları veya hesapları da kaldırır.) Wi-Fi kapatılır ve ardından yeniden açılır , bulunduğunuz herhangi bir ağla olan bağlantınızı keser. Wi-Fi ve “Ağlara Katılmadan Sor” ayarları açık kalır.
 • Klavye Sözlüğünü Sıfırla: Siz yazarken iPhone’un önerdiği sözcükleri reddederek klavye sözlüğüne sözcükler eklersiniz. Klavye sözlüğünü sıfırlamak, eklediğiniz tüm kelimeleri siler.
 • Ana Ekran Düzenini Sıfırla: Yerleşik uygulamaları Ana ekrandaki orijinal düzenlerine döndürür.
 • Konum ve Gizliliği Sıfırla: Konum hizmetlerini ve gizlilik ayarlarını varsayılan değerlerine sıfırlar.

Çalışma sıcaklığı iPhone, 32 ° ile 95 ° F (0 ° ile 35 ° C) arasındaki ortam sıcaklıklarında çalışmak üzere tasarlanmıştır ve -4 ° ile 113 ° F (-20 ° ile 45 ° C) arasındaki sıcaklıklarda saklanır. iPhone bu sıcaklık aralıklarının dışında saklanır veya çalıştırılırsa hasar görebilir ve pil ömrü kısalabilir. İPhone’u sıcaklık veya nemdeki önemli değişikliklere maruz bırakmaktan kaçının. İPhone’u kullanırken veya pili şarj ederken iPhone’un ısınması normaldir.

İPhone’un iç sıcaklığı normal çalışma sıcaklıklarını aşarsa (örneğin, sıcak bir arabada veya uzun süre doğrudan güneş ışığında), sıcaklığını düzenlemeye çalışırken aşağıdakilerle karşılaşabilirsiniz:

 • iPhone şarj olmayı durdurur.
 • Ekran kararıyor.
 • Bir sıcaklık uyarı ekranı belirir.
 • Bazı uygulamalar kapanabilir.

Önemli: Sıcaklık uyarı ekranı görüntülenirken iPhone’u kullanamayabilirsiniz. İPhone dahili sıcaklığını düzenleyemezse soğuyana kadar derin uyku moduna geçer. İPhone’u doğrudan güneş ışığı almayan daha serin bir yere götürün ve iPhone’u tekrar kullanmayı denemeden önce birkaç dakika bekleyin.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Kahve Makinesi Hataları Ve Arıza Nedenleri

Kahve Makinesi Hataları Ve Arıza Nedenleri Ne yazık ki, tanınmış üreticilerin ekipmanı bile periyodik olarak ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !